Минава Penguin 18-10-2014

От: Минава Penguin 18-10-2014

В едната ми ниша няма грам мърдане. Нито при мен нито при конкурентите. В другата един-двама изпаднаха и по някои думи направих рязки скокове, но не е от пингвина, а просто ми е дошло времето, тъй да си каже.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

При мен няма движение в позициите (по всички запитвания) от както минава Пингвина, но пък има леко покачване в посещенията спрямо преди.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Имайте предвид, че минават 3 ъпдейта - панда, пингвин 3.0 и DMCA ъпдейт
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Това което мина на 25.10 ми върна позициите на сайт който беше ударил преди 2 месеца на 25.08.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Според моя анализ всичко идва от линковете, не удрят сайта, а местата, от където идват линковете, имах сайт на 5 позиция със около 850линка, след ъпдейта линковете ми паднаха на 560 и съм на 20 позиция. Явно определено време анализират линковете след това пускат алгоритъм, който неутрализира линковете получени от блокираните сайтове /спам/. Важното е да не се пускат линкове пак от тези сайтове, пуснах около 50 линка в социалните мрежи и ме покачи на 15 позиция. Лошото е че няма информация кои сайтове са блокирани.
 
Re: От: Минава Penguin 18-10-2014

При мен един сайт без линкове от стотна позиция отиде на пета :shock:

Шото си White баце. :) Хахаха.

Иначе, удрят и двете страни. И сайта и лошите му линк "съседи", както ги наричат. :) А не дай си Боже да си в някаква лесно-откриваема мрежа. :)

Дето днес един велик SEO гуру ми обяснява, че да си дублираш сайта и да го качиш някъде е в твоя полза, защото било подкрепящ сателит. Направо се чудя на тия хора кой им плаща заплатите. :) И било минало ъпдейт, който засягал всичко - и линкове и съдържание. Боже, чели недочели. :)
 
От: Re: От: Минава Penguin 18-10-2014

Шото си White баце. :) Хахаха.

Иначе, удрят и двете страни. И сайта и лошите му линк "съседи", както ги наричат. :) А не дай си Боже да си в някаква лесно-откриваема мрежа. :)

Дето днес един велик SEO гуру ми обяснява, че да си дублираш сайта и да го качиш някъде е в твоя полза, защото било подкрепящ сателит. Направо се чудя на тия хора кой им плаща заплатите. :) И било минало ъпдейт, който засягал всичко - и линкове и съдържание. Боже, чели недочели. :)
Тези сайтове дето имат натурални линкове за това не мърдат, една черта има човека, която нямат ботовете, че не линкват по заложен критерии. Но да получиш много натурални линкове от потребители си е доста работа. Аз сателитките отдавана не ги вземам на сериозно, няма как сателитка с 5 статии да ти повлияе ако ще да е от сайт с аутори 10
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Липсата на линкове се оказва положително нещо, май... 8)
 
Re: От: Минава Penguin 18-10-2014

Липсата на линкове се оказва положително нещо, май... 8)

Бате, някой грам не оптимизират с линкове. Дори хич. Разчитат на добро on page, ако техникали издържано, добра интеграция на тулове и контент, като естествено контента задължително трябва да е малко повече вайръл, за да има линковеи социални сигнали...хахахах. :)

@ sparc, да в момента за това модерното не е линк блдинг, а линк ърнинг. Залагат на съдържание, което се разпространява вирусно в мрежата. Да речем имаш блог за инвестиране и само ти си стигнал до успешната форма да си на печалба от наеми и закупуване на апартаменти, които даваш под наем. Всичко това в няколко прости съвета. И познай дали няма да обиколи всички бизнес форуми и социални страници и групи с бизнес насоченост. :)

Ето ти го натуралния начин. Но нека се замислим колко линка (които не знам дали ще работят, ако си ги гонил и набирал) са нужни, и колко време ще отнеме да ги съберем, и колко време и усилия ще отделим за написването на един пост, който да има реална стойност в мрежата? Яко са едновалентни, тогава по-добре е да не се рискува, но за жалост първия метод винаги е бил по-лесен. ;)

И пак ще кажа нещо....нека ви споделят като име, какво като няма линк....нали го има бранда ви....това колкото и странно да звучи за някой си е сигнал, и то не малък. ;)
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Всичко зависи от конкуренцията. Примерно локал бизнес в София може да се ранкне само с Г+ и добър он сайт. Локал в Лондон - с 5-6 социални мрежи и малко рич медиа. За органик обаче без линкове в конкурентна нисша - никакъв шанс :) Привърженик съм на SkyScraper-a за линк ърнинг, както спомена @Blinky - http://backlinko.com/skyscraper-technique

ПП. аз лично се кефя на Гугъл, защото чистят спама малко по малко. Които иска добър ранкинг, вече трябва да работи за него. До преди две години и кучето ми можеше да ранква с един ScrapeBox. :)
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

ПП. аз лично се кефя на Гугъл, защото чистят спама малко по малко. Които иска добър ранкинг, вече трябва да работи за него. До преди две години и кучето ми можеше да ранква с един ScrapeBox. :)

Напълно съгласен. Вече се иска акъл за да стане успешен сайта, а не както преди някой "seo гуру майстори и учители" се хвалиха как вдигат сайта в серпа и заемат първо място - като набият един тон линкове от "сапе"-то, че и ходиха след това на разни конференции, чак и някой от тях се помислиха за велики и се заеха да воюват с Гугъл!
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Алгоритъма не е съвършен даже дразни по някога, днес търсих инфо за трансмитер на светкавица за фото апарата, топ 10 бяха амазон, ебей и други магазини с едно и също описание. Доста назад успях да намеря нещо интересно по темата, но рових 3 часа.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

ПП. аз лично се кефя на Гугъл, защото чистят спама малко по малко. Които иска добър ранкинг, вече трябва да работи за него. До преди две години и кучето ми можеше да ранква с един ScrapeBox. :)

Аз също се кефя. Мрежата бе заприличала на авгиеви обори.
Двата най-добри превода на гошо от английски, дето съм срещал, бяха написани от българи. А превода на доста сайтове, написани на английски - не знам от какви народности са авторите, но има доста английски имена, е малък ужас. Ще мине време, и неграмотно написаните сайтове ще потънат и те.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

По принцип това е и идеята на тези ъпдейти - да отсяват качествения контент от спама, ама по една или друга причина все не успяват и сме се нагледали на какви ли не куриози.
Например беше ми класирал страницата за контакт на 3та позиция за една от ключовите ми фрази без изобщо да се съдържа в описание или мета данни.

Ще мине време, и неграмотно написаните сайтове ще потънат и те.
лошото е, че за момента в повечето случаи го счита за уникално.
 
От: Re: От: Минава Penguin 18-10-2014

Но нека се замислим колко линка (които не знам дали ще работят, ако си ги гонил и набирал) са нужни, и колко време ще отнеме да ги съберем, и колко време и усилия ще отделим за написването на един пост, който да има реална стойност в мрежата?

В началото, като се учех тук, и аз гонех такива линкове. После разредих - ако ми падне сгодно място, докато си търся разни неща, слагах.
Напоследък гледам, че разните инструменти въобще не ми ги отчитат тези линкове. Има ги, там са, сайтовете са читави, но не ми ги отчита.

А за бранда си много прав - бранд не се нуждае от линкове.
 

Горе