Мини Нет Линк Стратегия - Малък Гейтауай

Blinky

Owner
Какво е мини нет?

Мини нет-а е няколко малки сайта, които водят до по-голям централен сайт. Предназначението на мини нета е двойнствен. Първо, използва високо-таргетирано съдържание за да помогне на търсачките и посетителите да занят, че определена страница е за определен продукт/услуга. Второ, води до главния сайт, правейки главния сайт да изглежда по-важен за Google и другите търсачки.

Ето и специална диаграма на 4 мини нет сайта, подпомагащи главния централен сайт:

mini-net-diagram.gif


В същинския сайт воденето може да бъде по-комплекно, но принципното водене към главния сайт е все още добра идея. Всяка страница от мини нет сайта има нужда да съдържа няколко параграфа за да свърши работа цялата идея.

Причината за това че мини нет-овете работят толкова добре, е че те всъщност прибавят истинска информация към уеб пространството. Google и другите търсачки могат да ги намерят/индексират и използват съдържанието им за определят към какъв сайт те водят и за какво е той.

Създавайки такъв тип интерлинкване вие със сигурност ще превлечете вниманието на големите търсачки, а ако имате и линк директория на всеки отделен сайт то тогава се създава едим локален мини портал с който Вие казвате в уеб пространствите, че имате локален ресурс.

Това е добре изпитана SEO техника, която работи не само пред паяка на Google, но и пред вашите посетители, те ще продължават да се "въртят" във вашия "малък" информационен ресурс.
-----------------------------------------------------------------
 
Последно редактирано от модератор:
Хм mini net това не отиваше ли малко към блек техника. Ако невнимавате ще си прецакате домеините. :roll:
 
pricecompare каза:
Хм mini net това не отиваше ли малко към блек техника. Ако невнимавате ще си прецакате домеините. :roll:

Всъщтност е gray hat, ама то нищо не остана чист white hat...
 
абослютно вярно .. работата отива малко по малко на там че или ще се изцапаш малко или седиш, стискаш кълки и се молиш да стане.
Номера е да си останем все пак повече бели.
 
ilianskim каза:
според мен си е още уайт , ама както видяхме и гугъл се омота в своите алгоритми и опити да спре всичко и всички :)

Кое му е white-то?
 
И аз си мисля че е малко извън изискванията на White-а, но може и леко да е. Но по-скоро не е.:) А то за да бъдеме честни линкбайтовете са един вид White SEO, но не може всичко е да линкбайт, особенно по нишите, където основното е да се предостави инфо и продукти.
 
Blinky

Бях чел подобна схема, не сувсем същата, но още не съм ги пробвал тези неща.

Имаш ли пример за такива сайтове (твои или не)?
 
това се ползва когато ти е трудно да си намериш рилеитед линк партньори с качествен контент .... Както се казва ако ги няма си ги създаваш.... Г така са наплашили всички че повечето топ сайтове отказват оне уаи линкинга....

Но подчертавамако ще разчитате някакъв скрипт/софтуер да генерира такива саитове по зададени киурди почти съм сигурен че няма да стане :)
 
От: Мини Нет Линк Стратегия - Малък Гейтауай

това си е стара и изпитана техника и работи на 100%
 
От: Мини Нет Линк Стратегия - Малък Гейтауай

Един хит и от мен, топлата вода отдавна е излислена, хайде да говорим за стратегии, модели, правилно линкване и между тях .....
 
От: Мини Нет Линк Стратегия - Малък Гейтауай

... ами айде... че покрай тоя "Гейтауай" ми хрумват само некви поеми за Покахонтас
 
От: Мини Нет Линк Стратегия - Малък Гейтауай

цакни ми на icq: 206404812 да ти прятя линкове, които аз съм изровил от братската руска мисъл,
аз лично ще започна предпазливо без прелинкване,

и ще гледаме .... какво ще стане
 
От: Мини Нет Линк Стратегия - Малък Гейтауай

Че ако не си линкваш собствените сайтове да купуваш линкове ли е по-white ?
 
От: Мини Нет Линк Стратегия - Малък Гейтауай

значи като прелинкване имах предвид да прелинкваш Сателитите си, и кой каква стратегия е избрал, колко агресивна е, а по отношение на това бели или черни методи са това, това е въпрос на светоглед, и за мен е загуба на време да го дискутираме този въпрос. Някой ако има време за философски теради ОК.
Хайде да бачкаме и да не се занимаваме с глупости.
 
От: Мини Нет Линк Стратегия - Малък Гейтауай

абослютно вярно .. работата отива малко по малко на там че или ще се изцапаш малко или седиш, стискаш кълки и се молиш да стане.
Номера е да си останем все пак повече бели.


Стискаш кълки ... (rofl)!
 

Горе