Мисли и действай като богат!

От: Мисли и действай като богат!

ОК ! Тва беше добро !:roll: Имате си вече люта феминистка в сайта - свиквайте с нея ! Хубавото е, че тя има чувство за хумор и когато коментара е на място, го приема с усмивка. По принцип не говоря за себе си в трето лице, ама кво ми стана...
Еми гледам, че се засягаш много на кочовете и често споменаваш за сексизъм, а според мене преувеличаваш. Винаги може да има някакви подмятания и изцепки, но това става и от двата пола, давай го по лабаво, за да ни е по сладък лафа и да не се напрягаме излишно с отрицателни емоции
 
От: Мисли и действай като богат!

Не използвай думата ''кочове'', щото се оказа, че е обида ! Виж сега, аз не се дразня толкова от сексизма, а от снизходителния тон към жените и двойния аршин, с който мерят мъжете в темите. Нямаше да се дразня толкова, ако някой ме нападне заради аргументите ми и то с контра аргументи, обаче това глупаво обобщение: ''абе вие от бг-мама оспамихте темата'', при положение, че и мъжете спамят направо ме изважда от обувките ! Такива забележки също развалят сладостта на лафа, защото е много тъпо да си караш мохабета и изведнъж някой да дойде и да кресне: ''жената да млъкне веднага, а мъжа, който говори с нея може да си продължава!'' - фигуративно казано. Държа да го изясня, защото излезе, че аз драматизирам ей така, да се намирам в работа.
 
От: Мисли и действай като богат!

Ее не можеш ли да носиш на майтап, не бъди толкова чувствителна, виж къде изместихме темата. Я кажи нещо сега за печалбарското мислене да я върнем в руслото
 
От: Мисли и действай като богат!

Печалбарското е ясно, аз те цакам, работиш почти за без пари после имаш кинти да се почерпиш, а някой друг се радва ;)

Душа (тя си знае не мога ти дам реп за жалост) Без вас, не може да дишаме, колкото и да се правим и кривим, иначе нали знаеш ние сме си свикнали все да си ги...... ;)
 
От: Мисли и действай като богат!

Когато е майтап - мога, и то с удоволствие. За печалбарството ми беше много удобна темата за Сингапур, обаче там нещо се размиха нещата и не се получи качествен диалог. Та мисълта ми беше, че Сингапур е страна с много висок стандарт на живот, но елементарните човешки свободи са толкова ограничени от законодателството, че ако си свободен дух, като мен си казваш: а, мерси ти за парите при тва положение''. Това не значи, че не обичам реда и спокойствието, но честно казано ако трябва да избирам между страни, като нашата кочинка и такива, като Дубай и Сингапур - ще си предпочета тук да си се мъча. Ти какво мислиш по въпроса?
 
От: Мисли и действай като богат!

Печалбарското е ясно, аз те цакам, работиш почти за без пари после имаш кинти да се почерпиш, а някой друг се радва ;)

Душа (тя си знае не мога ти дам реп за жалост) Без вас, не може да дишаме, колкото и да се правим и кривим, иначе нали знаеш ние сме си свикнали все да си ги...... ;)
Може ли пояснение на това в скобките ? Към мен беше насочено или...?
 
От: Мисли и действай като богат!

:) не, за който е той си знае, не , че ми пречи и към теб или която и да е друга дама в форума да се отнасям така. Просто в конкретния случай тя си знае ;)
Може ли пояснение на това в скобките ? Към мен беше насочено или...?
 
От: Мисли и действай като богат!

Ами аз смятам че печалбарството като самоцел и особено, когато вървиш по някакви модели и шаблони до никъде няма да те доведе.
 
От: Мисли и действай като богат!

Хммм, тук грешиш, и то доста много хора са направили много на гърба на други. :)
Ами аз смятам че печалбарството като самоцел и особено, когато вървиш по някакви модели и шаблони до никъде няма да те доведе.
 
От: Мисли и действай като богат!

Ами аз смятам че печалбарството като самоцел и особено, когато вървиш по някакви модели и шаблони до никъде няма да те доведе.
Това ясно, ама кажи би ли жертвал елементарни удоволствия (като това да ходиш с къси гащи лятото), заради парите ? Той отговора е ясен, ама все пак ...
 
От: Мисли и действай като богат!

Хммм, тук грешиш, и то доста много хора са направили много на гърба на други. :)

Говорих за самоцел и лишаване и компромиси само и само да стигнеш върха милярден
А мошеници винаги ще има докато има балъци, но и тяхното не е живот, според моите разбирания
 
От: Мисли и действай като богат!

Това ясно, ама кажи би ли жертвал елементарни удоволствия (като това да ходиш с къси гащи лятото), заради парите ? Той отговора е ясен, ама все пак ...

Саможертви не правя, гледам си кефа и спокойствието. Нито трябва да съм най умния, нито най богатия, важното е да съм наясно със себе си и възможностите си
 
От: Мисли и действай като богат!

Саможертви не правя, гледам си кефа и спокойствието. Нито трябва да съм най умния, нито най богатия, важното е да съм наясно със себе си и възможностите си
Чудесно казано, но аз се замислих за автора на темата... Може би ние с теб не сме расли в такъв недоимък, че да си поставим парите за цел №1 ? Мислиш ли, че това момче би се подложило на унижения с личността и жертвало свободния си дух, за пари ? И можем ли да говорим за душевност сред алчните за пари - хора? На мен лично ми се скъса сърцето, като прочетох колко бедно е живял и мисля, че както бедността, така и прекалената обезпеченост увреждат детската психика завинаги. Освен това познавам хора, които не са расли толкова бедно, но са такива сребролюбци, че съм виждала с очите си как доброволно стават шутове на тъпанари-новобогаташи и даже се гордеят, че са в тяханата среда.
 
От: Мисли и действай като богат!

Мислиш ли, че това момче би се подложило на унижения с личността и жертвало свободния си дух, за пари ? И можем ли да говорим за душевност сред алчните за пари - хора?...
-----------------------------------------
...На мен лично ми се скъса сърцето, като прочетох колко бедно е живял и мисля, че както бедността, така и прекалената обезпеченост увреждат детската психика завинаги.


Според мен, няма умен човек който да не е готов да направи всичко за пари.
Дори бихте убили човек, рзликата е само кой за колко ще го направи.
 
От: Мисли и действай като богат!

Според мен, няма умен човек който да не е готов да направи всичко за пари.
Дори бихте убили човек, рзликата е само кой за колко ще го направи.
Не съм съгласна ! Аз бих заменила ''умен'' с ''отчаян''.
 
От: Мисли и действай като богат!

Виждам, че админ ми е редактирал мнението, заради думата "свине" и искам да кажа, че по никакъв начин не съм искал да обиждам животните. Предлагам на админа, вместо да се прави на симпатизант на PETA, да помисли над промени от типа - като сложиш някой в игнор лист, да не му виждаш писанията, като го е цитирал друг.
 
От: Мисли и действай като богат!

Абе пич, тва по темата или спамиш, като женка от бг-мама ?
 
От: Мисли и действай като богат!

Не съм съгласна ! Аз бих заменила ''умен'' с ''отчаян''.

И аз не съм съгласна. Въпреки че като малка гледах Хюи, Дюи и Луи и си мечтаех, когато порасна, да имам трезор, пълен със злато, в който да си плувам. И сега не съм от тия, които карат на хляб, маргарин и духовна храна. Обаче пак не мога да си представя да отнема нечий живот просто за пари. Виж, ако ставаше дума за моя живот или за този на някой от най-близките ми хора, заложен срещу живота на някой непознат или поне не толкова близък, вероятно щях да кормя наред без особени скрупули.
 
От: Мисли и действай като богат!

Не съм съгласна ! Аз бих заменила ''умен'' с ''отчаян''.

Сигурна ли си ?
Би ли спала с мен за пари?

И за колко пари би го направила?
 
От: От: Мисли и действай като богат!

...вероятно щях да кормя наред без особени скрупули.

Ето че си имаш цена.
Всеки си има цена.
 

Горе