Мисли и действай като богат!

От: Мисли и действай като богат!

Прецених, че след изливането на толкова плява и негативизъм няма смисъл да показвам на хората кой съм, що съм... някои хора ме направиха на нищо, така че по-добре да остана в сянката на анонимността...
 
От: Мисли и действай като богат!

Така, аз забелязах друго.
След вчерашният екшън за измамниците и поуките как потребители регистрирани след 2010 и без репове над 100 са съмнителни, вие подкрепяте някакъв лаладжия с 21 мнения от които само 8 в тази тема. Т.е. останалите 13 дори не съм и видяла къде са и с какво са помогнали, но изведнъж той идва алтруистично и решава да ни помогне с насоките си.

Еми абсурдно е хора! И аз съм наивна, но все си мисля, че както казаха по-горе не сте/сме станали такива зомбита, които да се връзват на подобни булшитшини!

Еми днес аз съм ядосана. Защото аз пък се дразня от подобни лаладжии. Които печелят от разни клипчета, експерименти и разни лекции как баба ми все още може да забогатее, а аз ако не съм си е мой проблем и признак на ниска финансова култура.
Освен че ме дразни по същество, а и че си губя времето и по подобни теми, не знам защо съм сякаш най-неубедителна и някои дори ме обвиняват.

Хайде де, нали сте големите предприемачи. Дайте антиаргументи на тези от първия пост. Аз ще го направя след малко, че много се дразня!
 
От: Мисли и действай като богат!

Прецених, че след изливането на толкова плява и негативизъм няма смисъл да показвам на хората кой съм, що съм... някои хора ме направиха на нищо, така че по-добре да остана в сянката на анонимността...

Е, ама ти не се връзвай на всичко. Човек трябва сам да управлява живота си и да не му пука от мнението на хора, от които нищо не му зависи - нито ще му платят тока, нищо ще му купят ядене.
 
От: Мисли и действай като богат!

Прецених, че след изливането на толкова плява и негативизъм няма смисъл да показвам на хората кой съм, що съм... някои хора ме направиха на нищо, така че по-добре да остана в сянката на анонимността...

Колко човека влязоха във форума с хубава тема като тази?
 
От: Мисли и действай като богат!

Прецених, че след изливането на толкова плява и негативизъм няма смисъл да показвам на хората кой съм, що съм... някои хора ме направиха на нищо, така че по-добре да остана в сянката на анонимността...

Така-така- девет де девет- не бе десет бе десет.

Горкият ти, колко си неоценен. Почти като Христос. Споко, няма да те разпнат. Но е очевидно, че си неспособен да водиш дискусия и да защитаваш това в което уж вярваш ... успял човеко!
 
От: Мисли и действай като богат!

5. Превърни това което обичаш да правиш най-много, в твоя работа!

Всяка минута е ценна! ДЕЙСТВАЙТЕ!

Да.
Ако се занимаваш с каквото ти харесва - хобито да ти е работата, тогава изкарваш пари докато се забавляваш.
Това е не само здравословно, но и в пъти по-лесно печелившо. Ако това което работиш ти е неприятно, няма как да се докараш до богат, камо ли свръхбогат.

Почти всяка работа може да се превърне в любимо хоби. Зависи от вътрешната ти настройка и отношението ти към нея.
А отношението към работата се командва САМО ОТ ТЕБ и никой друг освен теб.

“Тайната” (The Secret) е филмът, който казва КАК. Още с появата си предизвика много полемики, дискусии и противоречиви отзиви.

Ако не го гледате или ако го гледате само веднъж не се сърдете на света, на бог, или на съдбата, че не ви е било предоставена визможност за развитие, любов, успех или благоденствие. Аз лично досега съм го гледал или слушал над 20 пъти и
наистина всеки път откривам по нещо ново.

Преди година, когато гледах филма за първи път си поставих за цел да увелича годишната си печалба 10 пъти.
Приложих всички техники, за които се говореше във филма.
Гледах го всяка седмица.
Започнах да планирам как да разширя бизнеса си. Само мисълта, че съм длъжен да увелича печалбата 10 пъти ми даде смелост да мисля за нови идеи за разширяване на работата си. Бях толкова уверен, че ще стане, че дори започнах да харча преди още да съм спечелил. Очаквах да ми потръгне, но това не стана.

Точно тогава се случи един срив. Бях на път да загубя всичко. Понеже дълбоко бях повярвал на идеите от филма, аз си казах, че вероятно Вселената има по-добри планове от моите. И вместо да се впусна да спасявам бизнеса си, аз напрвих друго - отпуснах се и реших да почина. Отидох на басейн да разтоваря. Там случайно срещнах познат, с когото не бях се виждал от години. От дума на дума, споделих му, че нещо съм закъсал. Той ми подхвърли идея, която не само можеше да
преодолее срива в бизнеса ми, но щеше да ме изведе на едно по-високо ниво. Колкото повече мислех по нея, толкова повече ми се избистряха плановете и почти веднага се заех с осъществяването им.

Законите от филма действаха! Разбрах, че аз бях привлякъл този човек да дойде ТОЧНО в същия басейн, и ТОЧНО по същото време когато аз бях там, и да ми каже ТОЧНО това, което най-много ми трябваше ТОЧНО в този момент. Вече няма сила, която да ме разубеди във верността на закона за привличането. В интерес на истината не увеличих печалбата си 10 пъти. Когато по коледа миналата година си направих сметката се оказа, че печалбата ми за годината е близо 7 пъти по-голяма от тази през предходната година. Но това също беше голям успех за мен. Сега вече съм си поставил още по-високи цели.

МИСЛИТЕ СТАВАТ РЕАЛНОСТ !
ЖИВОТЪТ Е ТАКЪВ ЗА КАКЪВТО СИ ГО МИСЛИМ.
АКО МИСЛИТЕ, ЧЕ Е ЛОШ И НЕСПРАВЕДЛИВ - ДА, ЖИВОТА ВИ Е ЛОШ И ВСИЧКО ОКОЛО ВАС Е НЕСПРАВЕДЛИВО.

АКО СИ МИСЛИТЕ, ЧЕ ЖИВОТА Е ЩАСТЛИВО ПРИКЛЮЧЕНИЕ - ДА, ВАШИЯ ЖИВОТ Е ИЗПЪЛНЕН С ЩАСТЛИВИ ПРЕЖИВЯВАНИЯ.

Надявам се всичко това да ви накара да изгледате “Тайната” – за първи или за пореден път. Надявам се и всеки да успее да открие и по някоя тайна за себе си.
 
От: Мисли и действай като богат!

Колко човека влязоха във форума с хубава тема като тази?

Кое е хубавото на темата???????????

Дава ти някакво поле за изява, прави те по-успешен, вдъхва ти самочувствие или е една от многото?
 
От: Мисли и действай като богат!

Спомням си, 97-ма, когато бях на 2 години, как чаках баща ми да се върне от работа с 2 дъвки минти и как ги дъвчех с удоволствие. Вечерта пък ядях кристална захар от чувала, защото нямаше пари да ми купят вафли. Или че когато отивахме на гости колко тъжно гледах другите деца, които имаха купища играчки, а аз имах само един счупен камион... Ето тези неща не искам да ги преживеят моите деца и затова парите ИМАТ значение!

Това е петъчната тема - явно, но жалко, че е напълно измислена. Предполагам някаква рекламна кампания на застраховки или нещо друго. Сега нямам време да гадая. Факт е, че служителят успя да ви върже с евтините си лъжи. Няма лошо, поне малко реализъм и мярка да беше проявил! Няма дете, което да има спомени от своята 2 годишнина. Кой ще е тоя баща, който ще даде дъвка на 2 годишно дете, което гълта всичко по правило. Не си губете времето. Всъщност както искате - аз ви предупредих, че е шит. Лека. :lol:
 
От: Мисли и действай като богат!

От 2008-ма следя форума. А за да разбереш дали съм лаладжия, те каня да пием по едно кафе, ако случайно имаш път към Велико Търново. А извинявай, но ти кога се регистрира?
 
От: Мисли и действай като богат!

Роден съм в началото на 95-та. Спомените са ми от 97-ма и 98-ма година по време на хиперинфлацията. Написаното е напълно вярно, жалко, че нямам снимки от тогава с дъвка...
 
От: Мисли и действай като богат!

Кое е хубавото на темата???????????

Дава ти някакво поле за изява, прави те по-успешен, вдъхва ти самочувствие или е една от многото?

На теб харесва ли ти аватара ти?
Колко пари изкарваш?
Харесва ли ти да пишеш статии?
 
От: Мисли и действай като богат!

Като си пиех сутрешното кафе ме хвана музата и реших да напиша малко размишления относно темата за богатството или как да се отървем от бедността. Всички твърдения са мои лични виждания и никой не е задължен да е съгласен с тях.

1. Не вземай примери от бедните!

Няма как да взема пример от беден и неуспял човечец, защото те популярните и известните не спират да ми надуват главата, колко са успели заради късмета и добрите си данни, които са оценили други успели.
По-добре да се напише: От кого да се взима пример? Може с имена, но българи за тази налична обстановка, на определена възраст и с определен бизнес реализирали се честно.
2. Ако си израснал в бедно семейство, отхвърли начина на мислене на твоите родители относно парите!

Тези от богатите и реститутските семейства, да духат каквото имат те си го имат. Възприеми мисленето на алчните и егоистите, защото те успяват. Както и не на последно място безскрупулните- които прецакват партньорите си, ако се наложи, важен е просперитетът. А бедното си семейство, ако можещ го зае...и, даже го забрави, за да не ти е в тежест!
3. Спри да губиш време с хора, които с нищо не допринасят за твоето финансово(професионално), емоционално или духовно усъвършенстване!

Това са хора, като учителката ти по литература, магазинерката и сервитьорката от кварталното кафене, някой и друг съученик или приятел, който само ще гледа да те използва, но не и да ти помогне поне с едно 5К да вложиш в якия бизнес! направо, ако можеш да се скараш с такива и да ги пустосаш, защото има вероятност, да дойдат да просят, ако станеш богат.

4. Чети повече полезни книги на теми като финансова грамотност, самоусъвършенстване, маркетинг и т.н.

Не. Не си причинявай това. Тези, които са написали книгите не искат да ти помогнат. Ако искаха, щяха със закупуването на всяка тяхна книга да ти внасят 10 К поне в банковата сметка, за да ти помогнат реално. Чети това, което ще те направи мислещ! Дори да ти се струва смешно, че "Шогун" е тъпа е в пъти по-полезна.

5. Превърни това което обичаш да правиш най-много, в твоя работа!

Като например: поркането на алкохол и пушенето на цигари, непременно си отвори заведение. Ако ти е кеф да убиваш обаче внимавай и си намери добър адвокат.

6. Спри да губиш време с дейности, които не ти носят пари! Или ги отстрани от живота си, или направи така, че да печелиш от тях.
Пример:
- Гледането по цял ден на мачове и помненето на стотици имена на футболисти/отбори/стадиони/дати не ти помага с нищо, освен ако не залагаш и не печелиш от това!
- Отглеждането на домашни любимци, примерно гълъби единствено създава излишни разходи за теб, освен ако не селектираш породи и не търгуваш с тях.

Т.е. СПРИ да се храниш и да пиеш вода. Както и да дишаш, да шофираш ила да плуваш, без изрично, да получаваш за това пари. Ако сле всеки изяден сандвич не получаваш поне левче в сметката спри да ядеш!
А за отглеждането на домашни любимци ... наистина нямам какво да кажа. Мисля да си взема прилепи, щото може да си инжектирам и да стана батУмоманка.

и т.н.

Дано е достатъчно, но мога да продължа с тълкуване косвено на безумията във великата тема... :cry:
 
От: Мисли и действай като богат!

От 2008-ма следя форума. А за да разбереш дали съм лаладжия, те каня да пием по едно кафе, ако случайно имаш път към Велико Търново. А извинявай, но ти кога се регистрира?

Месецът в който и ти.
Реповете ли ще си мерим или мненията?
Теми да поучавам не съм пускала.
Просто си вземи бележка, не се обиждай или не ми се отваряй.
 
От: Мисли и действай като богат!

Force, аз за разлика от някои колеги ти вярвам напълно и лично се дразня, от разни теории на конспирацията ! Темата наистина е важна и аз лично влязох да я видя, защото както почти всички други тук (каквото и да говорят) имаме остра нужда от пари. Не искам, обаче парите да бъдат главна цел в ничий живот - в твоя също ! Промени възгледите си относно бедните близки и най-вече родителите и ще си стиснем ръцете. Хората са най-важни да знаеш ! С пари не можеш да си купиш искрена любов и загриженост, а приятелствата сред богатите са основно - интереси. Пожелавам ти успех, но такъв при който няма да изгубиш дребните човешки радости, защото те са най-истинските !
 
От: Мисли и действай като богат!

На теб харесва ли ти аватара ти?
Колко пари изкарваш?
Харесва ли ти да пишеш статии?

Харесва ми аватара ми, за разлика от твоя харпун.
Изкарвам си достатъчно, нямам фикс идея да съм конкуренция на Бил Гейтс.
Харесва ми да пиша статии, проблем? Теб харесва ли ти по цял ден да висиш във форума и да спамиш?
Асоциален ли си?
 
От: Мисли и действай като богат!

Харесва ми аватара ми, за разлика от твоя харпун.
Изкарвам си достатъчно, нямам фикс идея да съм конкуренция на Бил Гейтс.
Харесва ми да пиша статии, проблем? Теб харесва ли ти по цял ден да висиш във форума и да спамиш?
Асоциален ли си?

От няколко дена те гледам че се напъваш нещо и във темата за измамника ми скочи.
Дразня те явно? Завиждаш ли ми? Гледам все дебнеш да ми опонираш.

Благодаря, чак "харпун" не е, но съм зарадвал доста млади булки с него и един кит :)

Исках да ти обясня че това че темата не ти харесва, не означава че трябва да сереш в нея, на мен пък не ми харесва ттъпия ти аватар, но не парадирам с това нали?
Питам дали ти харесва да пишеш статии, казваш да, но не забелязвам да си щастли от това че пишеш статии за жълти стотинки?
Така че не си изобщо критерий за това дали темата е добра или не.
Момчето е на 19 години и виж как се държи и какви планове и желания има и вярвам че ще ги осъществи, а ти?
Ти си на колко 30? и какво постигна? Нещо повече от него- ок похвали се и го забий в земята.

Разбрах защо те е яд на мен :)
Защото аз мога да си позволя да спамя във форума "по цял ден",
докато ти си зает да пишеш статии?
 
От: Мисли и действай като богат!

От няколко дена те гледам че се напъваш нещо и във темата за измамника ми скочи.
Дразня те явно? Завиждаш ли ми? Гледам все дебнеш да ми опонираш.

Благодаря, чак "харпун" не е, но съм зарадвал доста млади булки с него и един кит :)

Исках да ти обясня че това че темата не ти харесва, не означава че трябва да сереш в нея, на мен пък не ми харесва ттъпия ти аватар, но не парадирам с това нали?
Питам дали ти харесва да пишеш статии, казваш да, но не забелязвам да си щастли от това че пишеш статии за жълти стотинки?
Така че не си изобщо критерий за това дали темата е добра или не.
Момчето е на 19 години и виж как се държи и какви планове и желания има и вярвам че ще ги осъществи, а ти?
Ти си на колко 30? и какво постигна? Нещо повече от него- ок похвали се и го забий в земята.

Разбрах защо те е яд на мен :)
Защото аз мога да си позволя да спамя във форума "по цял ден",
докато ти си зает да пишеш статии?

Ххахах, завиждам ти? На фона на кво? Селски лафове, коефициент на интелигентност около 20, жена крокодил и никакви приятели?

В темата за измамника ти скочих? Явно имаш доста изкривено мислене, но всъщност мога да ти скачам където и както си поискам, щот работя с Мартин от 1 година и си е много точен човек, когото наричаш измамник и мишка. Всъщност вече започвам да се чудя що ли ти обръщам внимание ами не ти тегля игнора.

Писах в темата тук и си изразявам личното мнение, което теб сигурното не те вълнува, щот и мен твоето мнение не ме вълнува. Занимавай се там с крокодилите си и по-често сменяй водата, че да не се вмиришат...
 
От: Мисли и действай като богат!

И сега честно да си призная, че по етнос не съм българин и очаквам кулминацията в темата след няколко поста... Cassiopeia Как определяш, че съм беден и неуспял, след като нито знаеш за сумата в банковата ми сметка, нито какви планове и амбиции имам. Богатството също се изразява и в начина на мислене. Доналд Тръмп в края на 80-те фалира и губи цялото си богатство. 2 години по-късно той отново си възвръща парите, че дори става по-богат. Или другата крайност - един обикновен човечец, без финансова грамотност печели от тотото няколко милиона. Няколко години по-късно губи всичките си пари и е в по-лошо положение от преди. Някой да ме опровергае?
 
От: Мисли и действай като богат!

....В темата за измамника ти скочих? Явно имаш доста изкривено мислене, но всъщност мога да ти скачам където и както си поискам, щот работя с Мартин от 1 година и си е много точен човек, когото наричаш измамник и мишка. Всъщност вече започвам да се чудя що ли ти обръщам внимание ами не ти тегля игнора...

Аааа ето къде била работатааа... с мартин сте си дружки виждам че и той се намеси тук да те пази, разбирам сега защо си се запенил, няма да ви развалям релейшъншипа с ниско коефициентните си лафове...
Дерзайте си и се пазете, че за да посетиш цибалаб ти трябват 50 статии да напишеш поне... /тук се постарах за лафа за да е достоен за твоето ниво ;) /

п.п. Би ли показал снимка на жената до теб, за да ме хване яд и да ти завиждам, докато се самосъжалявам че живея с крокодил?
 

Горе