Мнение за интернет магазин

kirsen

Active Member
Да направя едно проучване, все пак нали сме във форум.

Би ли имало интерес към готов конфигуриран магазин от този тип.
http://food.niski-ceni.com/

Почвам с предисловие.
Клиент направи запитване към мен за изработка на интернет магазин за доставка на храна.
Зайграх се и направих демо вариант, който според моите виждания се получи прилично добре.
Предложих го, мина доста време, клиента не се обади. Вероятно не му е харесал, нещо не го е устроило, или е преценил, че не му трябва вече.
Тактичен човек съм, не искам да го притеснявам повече.
Та по тази причина реших, че вече направен този магазин би могъл да бъде потребен на някой който има желание да развива подобна дейност.
Според мен магазинът е подходящ за ресторант, пицария, или бистро които могат и имат възможност да разнасят храна по домове, офиси и фирми.
Чисто технически характеристики и възможности на магазина.
Система: Opencart 1.5.6.4
Инсталирана платена RESPONSIVE OPENCART THEMА FOODGOOD
Преведена тема и система на Български език /може да съм пропуснал някъде, ше го доправя/
Възможности: всички стандартни за системата.
• Поръчка с регистрация
• Поръчка без регистрация
• Бърза поръчка
• Автоматично актуализиране цената при добавяне на опции.
• Филтър на продуктите
• Възможност за допълнителен език
• Възможност за допълнителна валута
• Възможност клиента да избере ден и час на доставката.
• Възможност за пакетиране като подарък, наградни точки, ваучери и др.
• Интегриран BLOG
• Прилагане на подходящи сходни продукти към поръчката
• Плащане с “наложен платеж при доставката”, “банков път”
• Интегрирано разплащане с Paypal /работи с цени в лева на стоката и ги конвертира в евро пред Paypal./
• Чат с клиенти

Магазинът е зареден с няколко демо продукта и е тестван за корекно изпращане на email към администратора и клиента.
С няколко думи, има си почти всичко да извършва една добра продажба, а ако нещо липсва е възможно да бъде ндградено с някой подходящ модул.
Магазинът е изграден на мой тестов субдомейн.
Мога да го преместя на друг хостинг с друг домейн, но може да остане и така както е при мен.
Може да се купи домейн и да го пренасочим към сегашния хостинг.
Мога да го преместя на Addon domain при мен , да му купя нов домейн и някой да го ползва без да плаща за хостинг, срещу символичен месечен наем.
Вариянти има много, отворен съм към предложения.
Не съм максималист и да искам на всяка цена да реализирам продажба.
Пускам темата тук, защото от опит знам, че във форума влизат и много хора които търсят нещо подобно и биха попаднали на темата.
Според мен се получи интересен сайт и ще е жалко да го затрия.
Предложението ми не е насочено към тези които могат да си направят сами, дори по добре изглеждащ от този, /знам, че много хора тук във форума умеят това/, а към крайни клиенти, на които им трябва нещо подобно или виждат идея в това.
Ако някой пък има клиент за подобен магазин, а не му се занимава, можем да договорим процент комисионна и да бъдем доволни и трите страни.
Варианти има.
С две думи, интересно ми е мнението на другите, да го трия ли или да си стои. Може би все някога ще си намери стопанина, който да го стопанисва с удоволствие и желание.
Дори бих се радвал, ако обсъдим колко би трябвало да струва подобен сайт, защото наскоро получих доста упреци, че цените ми не са актуални.
Това не означава, че всеки който каже цена, би трябвало да я плати или, че аз трябва на всяка цена да се съглася с тази..
Интересно ми е и търся реален ориентир.
Благодаря за коментарите, ще ми бъдат от полза.
Хубава вечер на всички!
 
От: Мнение за интернет магазин

Баси за колко тъпи ни вземаш...
Тук не ядем доматите с колците.
А за магазина - пълен боклук. Като го отворя и виждам една картинка само.
 
От: Мнение за интернет магазин

Баси за колко тъпи ни вземаш...
Тук не ядем доматите с колците.
А за магазина - пълен боклук. Като го отворя и виждам една картинка само.

Магазина си го има, ето: http://prntscr.com/6kdu0t :)
 
От: Мнение за интернет магазин

Благодаря, респект към мнението ви г-н Uphero.
 
От: От: Мнение за интернет магазин

Благодаря, респект към мнението ви г-н Uphero.
Ама ти верно ли си мислиш, че ще минеш с номера, че уж сайта е бил за клиент който се е отказал?
 
От: От: От: Мнение за интернет магазин

Ама ти верно ли си мислиш, че ще минеш с номера, че уж сайта е бил за клиент който се е отказал?

Ивайло, най-чистосърдечно те моля, умолявам те: Не проваляй темата ми. Важна ми е. Моля те!
 
От: Мнение за интернет магазин

Интерес има макар и не много голям, но финализиране на сделка няма.
Магазинът е свободен отново, след поредното изчакване на клиент в дните за размисъл.
 
От: Re: От: От: От: Мнение за интернет магазин

За тези които не знаят как:
8033828o.png

Не подминавайте простотията била тя и от мен, докладвайте смело!
Не му се моли, а ползвай рипорта. ;)
 
От: Мнение за интернет магазин

Темата на Pav e много хубава, но не си я настроил както трябва.
Аз лично бърза поръчка не видях, дефолтния филтър не струва, имам още много забележки...
Ако наистина искаш да го продадеш пиши ми на лично да ти помогна в настройките и подобренията.
И ще стане доста приличен сайт.
 
От: Мнение за интернет магазин

Благгодаря СТАН, с удоволствие ще се възползвам от поканата за подкрепа, стига да не бъда нахален и да затрудня излишно.

Бърза поръчка има, намира се на страницата на продукта в дясно, мисля на удобно място, точно преди да натисне количката клиента.
Кръстил съм я "ЗА ВАШЕ УЛЕСНЕНИЕ" за да е по различно от стандарта и за това може би не си я забелязал.
Да дефолтния филтър си е тоя който идва с темата, не съм го пренастройвал, мога да го направя според изискванията на бъдещия собственик.
Що се отнася до темата, за да изглежда така, съм я направил 1:1 с демото от сайта на разработчика.

Пример: демо от сайта: http://demopavothemes.com/pav_foodgood/d/ темата като оригинал
Демо на представения сайт: http://food.niski-ceni.com/
Може да се сравни, разликите на са очевадни.
Ако има разлика в двата сайта, то това е шрифта, който може да се промени, но в момента с кирилица изглежда различно.
Благодаря ти още веднъж, ще се възползвам от поканата ти за подкрепа и ще покажем после промените, но това е по добре да се случи, ако се яви реален клиент, който да каже какви конструктивни промени иска. Вярвам, че ще се получи един по-добър сайт.
Целта ми не е на всяка цена да го реализирам като продажба. Идеята ми бе както казах в началото, готово направено, не е редно да го затривам, но нали пък трябва и на някой да му трябва точно това. За това и си поиграх да попреведа темата и евентуалния клиент да прецени как би изглеждал такъв сайт за българския пазар. Естетственно, че ще има още донастройки.
Хубав ден желая на всички и благодаря за отзивчиостта на СТАН.
 
От: Re: От: От: От: Мнение за интернет магазин

Не му се моли, а ползвай рипорта. ;)

Blinky, не съм лош човек, душата ми е светла, чиста, аз живея позитивно, не бих го направил.
Все пак това е форум, всеки има право да изрази своето виждане.
 
Re: От: Re: От: От: От: Мнение за интернет магазин

Blinky, не съм лош човек, душата ми е светла, чиста, аз живея позитивно, не бих го направил.
Все пак това е форум, всеки има право да изрази своето виждане.

Съгласен, но в рамките на правилата, нали? :) Уважавам това, което каза и определено ще се радвам за което. Но имайте в предвид, че сме се събрали, за да си помагаме и да си даваме акъл, не да се хейтим. Разбирам, че някои имат по-дръзки характери, но ще трябва да се пречупи да е добронамерен, поне тук. :)
 

Горе