Мнение за новия ми сайт

Като човек, който не разбира мога да кажа, че на мен ми харесва и идеята ми харесва. :) Обаче бавно ми зарежда снимките. Има и още няколко неща, които трябва да се преведат на български по самата тема. Мейла защо е в абв? Не виждам връзка към социални мрежи и метод и цена на доставка. При поръчка може да се избере само Великобритания, България и Румъния, защо ? При приключване на поръчката пак не знам колко ще ми струва тази доставка, коя куриерска фирма ще го достави, колко време ще отнеме, както и няма опция доставка до офис примерно. Според мен иска още малко работа, успех ! ;)
 
Нищо хубаво няма в него. Мислех да пиша, ама то няма смисъл, много неща са зле. Като начало виж бг/ ен , и кой език ще развиваш за главния сайт. Описания/ заглавия на продукти - и начална страница по-адекватна - започни от това.

И е мега глупаво преводите /мултиезичността да е на един адрес, за всяка страница. Тоест на бг адреса е сайта.бг/продукт-1 - и на другите езици адреса е същият.. Махай тая простотия докато е рано и остави само БГ езика, и си оправи нещата за него, пък после мисли за мултиезичност и как да стане.

И дай едни 70 лева, за .бг домейн, това .eu е несериозно много
 
Последно редактирано:
Сега видях , че има социални мрежи, но са така замаскирани горе, че не си личат къде са. От меню контакти излизат 2 съб категории за поверителност и бисквитки, които не мисля че им е там мястото. При опит за поръчка и правилно попълнени данни ми излиза надпис :
За Вашия адрес няма активни методи на плащане. Свържете се с нас ако имате нужда от помощ или за допълнителни уточнения.
Ако разполагаш с някакъв малък бюджет, свържи се с някой да ти помогне по сайта а ти се съсредоточи към другите неща. Малко снимки или видео на процеса по правене на нещата във фейсбук и сайта също би бил добра опция, нали са хенд мейт, така ще привлечеш повече заинтересованост от клиентите .
 
Сайтчето е приятно. Сигурно с малко дорабитки ще стане още по-добре. Със сигурност помисли този стики хедър да не взима толкова пространство от екрана. Гледай също за симетрията на места. Впечатление ми направиха разхвърляни булети, аз винаги гледам да дообогатя някои или съкратя други, в зависимост от това какво искам да предам на посетителя.

Доста елементи не са преведени и си личи като се разходиш по бг версията например. И защо така си го направил с версиите, да е динамика, а не да разчиташ на директория или съб-домейн?

Горе иконките не се виждат добре, и според мен е добра практика суича за езиците също да е в топ хедъра. Махай го това абв мейлче от футъра, че голяма греда с него. Аз като го видях и вече ме отказа. :) Направи си фавиконката по-ясна. Не, че е драма, ама все пак.

Яки са продуктите. Наистина ти пожелавам успехи и много продажби. :)
 
@Blinky , как ли ще се отрази чисто визуално на форума, ако свържеш някои подраздели цветово, на базата на практиката насложена с години в кой подфорум долу-горе какъв тип теми и коментари преобладават. Което може да си го сменяш примерно през няколко месеца и да бъдат свързани смислово, това най-вече може да е насочено към нови потребители.

Не знам колко лесно ще е техническото изпълнение, но едва ли има пречка да е активно само за нелогнати.

Например, от моя гледна точка подраздели "домейни" и "хостинг форум" са свързани по дефолт а и с оглед на практиката.
Само давам пример, колкото да ми се схване идеята по-добре.


Ако не е сложно за техническо изпълнение защо не пробваш да видиш дали потребителите ще го възприемат или не, щото отначало си е нормално при всяка промяна да има цупене, чесане по главата, неодобряване и прочее.
 
На лаптопа виждах само един хедър :D Ама нищо де, след още 10 сайта ще се научиш.
 
Темата е за сайта на @sanita999 . Нека се придържаме към нея. Иначе @deffnews пиши тук, ако искаш:


:)
 
Уважаема sanita999,
Скъпа г-жо Б.,


Добре е да имате еднаквост в посланията към потребителите в сайта. Един път сте на "Вие" (препоръчвам да е така): "Разкрасете дома си, разчупете скуката и внесете уют". И, малко по-надолу, вече сте на "ти": "Уникално решение за твоя интериор".

За заглавията и текстовете бих Ви препоръчал:
* повече характер (специфичност) - за да формирате и развиете посланието на бранда;
и
* още конкретика - за да въздействате повече.
Например: Кажете кой изработва паната - Вие, или...? Покажете защо Вашите продукти разкрасяват дома? Как го правят? Какво казват Вашите клиенти? Защо паната Ви са подходящи за подарък? ...

Успех със сайта.
 
Сайтът е изключително аматьорски.
По-добре дайте 200-300 лв на някой от форума да ви направи нещо по-качествено. Или намерете по-подходящ темплейт за такъв сайт.

Не знам дали вие правите тези пана, но искам да ви кажа че са страхотни. Заслужават по-добър сайт.

Колажа с паната е 14 MB - т.е. изключително много и се зарежда бавно.
 
Паната изглеждат добре - донякъде "спасяват" положението и се продават сами.
Логото е приятно. Човката и очите на бухала може да са в нещо по-тъмно или светло, за да контрастират по-добре.

За всичко останало другите вече са се изказали. Този автоматичен превод унищожава всичко :) Сайтът тръгва на БГ, след няколко секунди минава на английски... не е добре. Има много детайли, които не са окей - най-добре наеми програмист да го направи наново както трябва.

И махни имейла от abv. Ползвай си домейна, примерно [email protected]
 
Много благодаря на всички за отделеното време и мнение. Ще се радвам ако някой от вас ми препоръча добър програмист или човек, който се занимава със сайтове, за да го направи доста по-добър.
В допълнение - паната си ги изработвам аз и моето семейство, сайта няма реклама следователно все още няма поръчки през сайта.
 
Две лоши неща ми направиха първо впечатление, които е добре да отстраниш:
1. Статичния бар отгоре, който се появавя след скролване е твърде висок, намали го наполовина
2. На паната височината на кутиите е добра, там само трябва да си подравниш снимките, но на магнитите идват твърде издължени

Това на пръв поглед
 
Здравейте, това е моя нов сайт. Ще се радвам да споделите вашето мнение за него. Правен е на wordpress.

https://panata.eu/
шопифай, примерно. Така ще се съсредоточиш върху това, което правиш най-добре, а именно продуктите. Сега изглежда малко дялано с теслата и измества акцента от нещата, които продаваш.
Друг е въпроса, ако искаш да се научиш, но ще ти коства време. Трябва да си прецениш къде искаш да го изгубиш.
 
Съветите кое да си оправи по сайта са излишни, защото ако имаше техническите познания, нямаше да я има тази тема. Радващ е факта, че сама стигна до извода за нуждата от специалист. Домейнът си е окей, ако ще се продава и в чужбина.

Има няколко човека от форума, които мисля ще ти свършат работа, като един от тях е @Noke , стига да има времето. Иначе за добри разработки на wordpress може да погледнеш и bekyarov.net.
 
Много благодаря на всички за отделеното време и мнение. Ще се радвам ако някой от вас ми препоръча добър програмист или човек, който се занимава със сайтове, за да го направи доста по-добър.
В допълнение - паната си ги изработвам аз и моето семейство, сайта няма реклама следователно все още няма поръчки през сайта.
Той @ReminD дали един път е бил доволен от нещо, тъй че неговото мнение...

Мразя да изскачат прозорци още от заглавната страница и то веднага, иначе кво му има на сайта? Нормално, продаваш два вида стока, даже е добре като е изчистено.
Между другото кой ти прави сайта? На мен ще ми трябва някакъв подобен темплейт.
 
Мразя да изскачат прозорци още от заглавната страница и то веднага, иначе кво му има на сайта? Нормално, продаваш два вида стока, даже е добре като е изчистено.
Между другото кой ти прави сайта? На мен ще ми трябва някакъв подобен темплейт.
Очеизвадно тя си го е правила или някой познат, който не е особено на ти с материята. И колко сайта си направил / са ти направили, че на всяка манджа мерудия. Жената пита от гледна точка професионално мнение, а не лични субективни предпочитания от краен потребител като теб.
 
Очеизвадно тя си го е правила или някой познат, който не е особено на ти с материята. И колко сайта си направил / са ти направили, че на всяка манджа мерудия. Жената пита от гледна точка професионално мнение, а не лични субективни предпочитания от краен потребител като теб.
Аз директно се отказвам да разглеждам стоките ако ми почнат с такива изскачащи прозорци веднага и да ми искат съгласие пък за бисквитите и чак тогава да имам достъп, това пък съвсем ми губи интереса.
 
Съветите кое да си оправи по сайта са излишни, защото ако имаше техническите познания, нямаше да я има тази тема. Радващ е факта, че сама стигна до извода за нуждата от специалист. Домейнът си е окей, ако ще се продава и в чужбина.

Има няколко човека от форума, които мисля ще ти свършат работа, като един от тях е @Noke , стига да има времето. Иначе за добри разработки на wordpress може да погледнеш и bekyarov.net.
Това е така, но имай на предвид, че доста уебмастърски форуми си имат дори отделна секдия - Website Review, която на практика съдържа именно теми като тази - съвети и препоръки, които собственика му да приложи с цел подобрение на сегашното му състояние. Така, че такива теми са повече от нужни. За жалост не са достатъчно, за да можем да изградим самостоятелна секция. Но може би скоро ще станат. И също така отличителното е, че в подобни теми авторът, които се явява и собственик на сайта, е в различни стадии на сайта си, но най-вече се пише върху доусъвършенстването му или доизграждзнето му.
 
Това е така, но имай на предвид, че доста уебмастърски форуми си имат дори отделна секдия - Website Review, която на практика съдържа именно теми като тази - съвети и препоръки, които собственика му да приложи с цел подобрение на сегашното му състояние. Така, че такива теми са повече от нужни. За жалост не са достатъчно, за да можем да изградим самостоятелна секция. Но може би скоро ще станат. И също така отличителното е, че в подобни теми авторът, които се явява и собственик на сайта, е в различни стадии на сайта си, но най-вече се пише върху доусъвършенстването му или доизграждзнето му.
Друго имах предвид - всички съвети са добре дошли, но съвети от типа оправи си хедъра, проблеми с чекаута и т.н, сайтът зарежда изключително бавно, има непреведени неща, проблеми с мултиезичност и какво ли още не, реално тя няма как да си ги оправи сама. Просто да си намери човек, който да и даде препоръките, да се договорят за цена и да действат. Да и обясняваме сега колко е зле сайта в детайли, това с нищо няма да и помогне.
 

Горе