Мнение за цена на сайт

От: Re: Мнение за цена на сайт

Mantaman - прав си, но малко хора се сещат това, което спомена. Това не е обява, а просто искам да разбера колко би струвал такъв сайт, в частност и моя сайт, който да продам. За сега не го продавам, защото до последно се надявам, да успея да му намеря реклама.
Вярно е, че сайта иска поддръжка, ти го разбра, другите не се сетиха.

Смятам, че ако знаете какво да правите, може много да изкарате. Примерно - намислил съм да сложа английска версия на сайта и да го изкарам на "международната сцена". Направените от мен проби са успешни - направените статии на английски се класират добре в серпа, трафика от Редит си върви! ;) (Спестих Ви тази подробност, но смятайте и това в активите!)
 
От: Мнение за цена на сайт

Според мен цената зависи от потенциала на сайта. Т.е. сайт относно някоя настъпваща технология би струвала повече, отколкото за залязваща. Или пък ако се види растящ интерес към тематиката на сайта.
Всичко е относително.
 
@Mantaman, имаш сайт, трафик, печалби. И иска съвет за цена. По пътя на логиката няма как сайт, който прави 400 лева да се продава 1000 лева. След подробности ще видим. Защото може да има и нещо от рода на имам договори с еди кои си рекламни агенции, което може да оскъпи сайта.
 
От: Мнение за цена на сайт

Хора, моля ви се четете по-внимателно. Сайта не струва повече от 50-100 лева! Печалбата от 400 лв/месец идва от фейсбук. В момента в който сайта бъде продаден трафика от фейсбук ще спре и печалбата ще изчезне.

В случая ценното нещо е фейсбук ресурса а не самият сайт. Линковете от фейсбук могат да бъдат насочени към друг домейн.
 
От: Мнение за цена на сайт

chokoev - само темата в сайта струва минимум 80 евро! К'ви 50 лева те гонят теб?

ediz - аз мисля, че сайта има потенциал, макар и да е новинарски. Примерно, вече споменах, че сайта има тежест в Гугъл и ако се пишат уникални новини лесно ще се получи добър трафик. За една от днешните новини, за които имахме време да направим, уникална новина, сайта не само е в топ-10, но и държи първо-трето място. Все пак не струва толкова скъпо и не отнема толкова много време за да се пишат уникални новини, аз самият го правя това за сайта. Но примерно - аз мога и знам как да пиша и на мен не ми отнема време и не ме натоварва, но не знам бъдещия собственик дали ще е добър като мен! Но както споменах, не мога да се занимавам с всичко, сайта си иска всекидневна работа, не е като други проекти, които можеш и малко да ги поизоставиш и пак да вървят.

$INeed$ - не е толкова лесно, не мога да пренебрегна Mantaman, напротив - уча се от него. Защото не е само той, а много хора, ако не почти всички мислят като него. И това са болшинството рекламодатели. А трябва да е ясно, че за да могат да се привлекат реклами в един сайт, трябва да познаваме рекламодателите. Понякога спорим, друг път се разбираме, различни хора сме и имаме различни мнения, но опре ли работата до бизнес - там няма средно положение, цифрите, показателите са важни и е глупаво да се пренебрегват.

Blinky - тук си прав, това забравих да спомена и добре, че писа да се сетя. Контактувал съм с рекламни агенции и мога да кажа, че контактите ми са успешни. От около месец имам споразумение за работа с една рекламна агенция.
А с втора рекламна агенция преговорите се провалиха, защото не одобрих техните искания. Но ми е лесно да им се обадя и да се разбера с тях, ще осигурят реклама в сайта, все пак както споменах - бизнеса си е бизнес.
 
Последно редактирано:
От: Мнение за цена на сайт

Странникът, едно от основните неща при определяне на цената на сайт е трафика. Какъв % от трафика идва от FB?
 
$INeed$ - не е толкова лесно, не мога да пренебрегна Mantaman, напротив - уча се от него. Защото не е само той, а много хора, ако не почти всички мислят като него. И това са болшинството рекламодатели. А трябва да е ясно, че за да могат да се привлекат реклами в един сайт, трябва да познаваме рекламодателите. Понякога спорим, друг път се разбираме, различни хора сме и имаме различни мнения, но опре ли работата до бизнес - там няма средно положение, цифрите, показателите са важни и е глупаво да се пренебрегват.

Абе и аз се уча от Mantaman. :) Ако някой ден реша да си купувам трафик и сайт, него ще питам. :) Едни и същи сме, но за нас и за другите са различни реалности. Пък и зад един сайт стоят активи и други неща, не само тамплейт и контент, както повечето си мислят.

А такива дето имат телефони за по 1300 лева и си купуват сайтове за 200 лева, да ни спестят разсъжденията си, моля. :)

chokoev и ти ли влизаш силно. :)
 
От: Мнение за цена на сайт

$INeed$, по принцип гледам да избягвам споровете по форуми, но вече съм се хванал на хорото с тая и ще го играя до края.

Така, какво е положението. Странникът има сайт за който е купил домейн, тема, вложил е някакво време да налее някакво съдържание и да си оформи сайта както според него е добре. Писал е с няколко агенции разбрал се е за нещо и до тук. Ако ще се оценява, трябва да се оцени това защото щом продаде сайта, трафика от FB ще удари 0 и приходите също. За това питам какъв процент от трафика идва от FB?

Ако има някой желаещ мога да продам сайт с 1000-1300 евро на месец от адсенс. 50-60К посещения на ден. 99.99% трафик от FB. Wordpress, безплатна тема, домейн платен до след още 8-9 месеца, над 1000 копитани статии със снимки (предимно клюки). Цена 500 евро.
 
Истинските играчи го игаят до край. :) Респект.

За трафика стана ясно. Ако е такъв и основен, сайта паада като цена. Няма второ мнение тук. Странникът,предполагам ще се съгласиш в казаното. Все пак не сме се събдали да се хейтим.
 
От: Мнение за цена на сайт

Прочетох нещата на диагонал, и ако сайтът печели от фейсбук трафик....не струва почти нищо. Смяташ си колко ти струва темата, трудът по статиите и това е. Когато го дадеш на някой, който няма фб страници, трафикът ще падне, а доходи няма да има. Или го продай заедно със страниците. Там обаче може фейсбук да скрои номер и да ги убие :) Миналата седмица фб ограничиха рийча на много страници (линковия) е сега е доста мъчно да си докараш трафик, както преди няколко месеца. Кой знае утре какво ще направят. Аз лично не бих си купил такъв сайт, той е безполезен без фб страниците, които го хранят.
 
От: Мнение за цена на сайт

$INeed$ - разбира се, че съм съгласен относно трафика, така е. Но не смятам, че това е водещото, защото не продавам трафик. Съгласи се, че ако е така, то ще регистрирам всеки месец по една дузина домейни, ще ги използвам по месец-два-три, и след това ще ги продавам по 100 лева всеки. А същевременно ще си вземам и пари от рекламни канали! ;)

Май не е толкова лесно колкото някой се опитват да го покажат. Хайде, отговорете ми на въпроса: с какво моя сайт е по-лош от други, уж "водещи" сайтове, които имат 60-80% трафик от фейсбук! И те ли струват 50-100 лева?

Ама нещо не Ви отърва това... .

Не ставайте смешни - когато има тема във форума и някой да пита колко струва инсталация на Уордпрес, сте силни - искате 70-80-100 лева, а сега, сайта толкова струвал. Хайде де! И поредната глупост - безплатна тема. Хайде, първо научете какво е онпейдж сео, какво е тежест на сайт, как дизайн на тема дава отражение на поведението на посетителите на сайта и после ми излизайте с мнения, че сайта струвал 50-100 лева.

Не съм слагал цена и не съм Ви казвал какво мисля, за да не Ви влияя, но моля, не се подигравайте повече с това.
 
От: Мнение за цена на сайт

Уж водещите сайтове тежат заради фейсбук трафика. Твоят сайт с фейсбук трафика ли го продаваш? Иначе, теми, сео, мео, трафик има ли? Пари може ли да изкарва? Ако може - тогава тежи, ако е много як сайт, с много яките статии, ама с 2ма уникални на ден....кел файда?
 
Май не е толкова лесно колкото някой се опитват да го покажат. Хайде, отговорете ми на въпроса: с какво моя сайт е по-лош от други, уж "водещи" сайтове, които имат 60-80% трафик от фейсбук! И те ли струват 50-100 лева?

Честно да ти кажа, не намирам разлика между твоя и другите такива. Единственото, което е, че някои са изградили бранд през годините. Това е. И те са гола вода. Междудругото наскоро си изчистих фейсбук точно от такива страници. Нека им го продават този шит на рекламодателите. И днес.бг, и новините.бг, и вести.бг и какви ли не още умрели от смях медийки. За това, ако статиите са ти ок, то само бранда ви отличава, което не е малко, поне от гледна точка на директен трафик и познаваемост.
 
От: Мнение за цена на сайт

Хайде сега, предлагам да спрем с шегите, че сайта струвал двуцифрено или трицифрено число в лева. Знам Ви какви сте скъперници, но моля, говорете сериозно, защото темата е сериозна, не се шегуваме. Исках мнение, да видя кое какво е, но чак това... Вашето минава всякакви граници. За да видите колко сте смешни, ще си цитирам предното мнение:

Не ставайте смешни - когато има тема във форума и някой да пита колко струва инсталация на Уордпрес, сте силни - искате 70-80-100 лева, а сега, сайта толкова струвал. Хайде де! И поредната глупост - безплатна тема. Хайде, първо научете какво е онпейдж сео, какво е тежест на сайт, как дизайн на тема дава отражение на поведението на посетителите на сайта и после ми излизайте с мнения, че сайта струвал 50-100 лева.

Не съм слагал цена и не съм Ви казвал какво мисля, за да не Ви влияя, но моля, не се подигравайте повече с това.

За да стане ясно на всички, ще го повторя ясно: сайта си има тежест, при отделено минимално усилие лесно се влиза в серпа с текущите топ новини (като казвам това имам предвид, първо-трето място, всичко по-долу е провал за мен!). Освен това и като пропускам останалите фактори: имате инсталация на Уордпрес, подходяща тема, не е нужно да ползвате ВПС (тук отварям скоба, та само вижте си Вашите смешни мнения с вашите сайтове, които правят по 1000 уникални на ден и ревете, че хостингите Ви режат, а аз с лекота правя 30-40к на ден и покривам около 80% от споделен хостинг! ;) А! И отгоре на това не ползвам най-скъпите планове! ). Ще продължа малко с подходящата тема: темата въобще не е безплатна, а се продава, темата е безплатна за мен, защото аз сам съм си я правел и дизайна на темата и оформлението на сайта ми позволява да постигам отлични показатели.

Така, че ако "теглим чертата" образно казано: Инсталация на Уордпрес, направени защити срещу хакване, подобрение на системата които позволяват сваляне на процесорното време, подходяща тема, която позволява постигането на отлични показатели, направени отлични вътрешни връзки в сайта... Как мислите? А и да не забравя, така нареченото "сео мео" не само е направено, но е и с отлични показатели.

Добре, че не съм направил темата в търга, защото мислех да предложа петцифрена сума за продажба, а вие направо се подигравате, 50 лева струвал. Вече ме ядосахте, скъперници сте и това е, не може правилно да оценявате, моля някой от администраторите да заключи темата, предпочитам да затрия сайта, и след като му изтече домейна да си отиде в небитието, отколкото да го продам за 50 лева на скъперници като Вас, които само за 2-3 месеца могат да вземат от реклама петцифрено число, а да не говорим, че познавам доста от коментиращите, които са в състояние и само за месец да вземат само от реклама от рекламни мрежи 2-3к евро! Прекалихте!
 
От: Мнение за цена на сайт

Странник защо се палиш?

Питаш за мнение - дават ти мнение - Реално на малкото инфо което си дал могат да се правят всякакви интерпретации за цената - Тези които не ти харесват просто ги пропускаш

Казваш сайта има добра оптимизация лесно се класира, а не даваш никаква информация за трафика от Г. - Реално, ако продадеш сайта който го купи ще остане с този трафик как може някой да даде някаква ориентировъчна цена без да знае тези параметри?

От информацията до тук единствено може да се направи следната сметка

Забравяме за трафика от ФБ и приходите от този трафик

Казваш хубава тема добре оптимизирана - 160лв с инсталация и настройки едва ли е повече от 300лв

ПР2 домейн - Приблизителна цена 300 (на база 10 линка по 3лв на месец)

+ Приходи от органичен трафик (приемаме че е 100лв за да направим някаква калкулация)

Ако приемем че доходите по 12 са справедлива цена - То цената на този сайт би трябвало да е в диапазона 1500-2000лв - Реално обаче както написах и в предният ми пост на търг във форума много трудно ще му се вземат 1000лв

Ако бъркам някъде поправи ме
 
От: Мнение за цена на сайт

mantaman - не бъркаш и съм съгласен с оценката ти. Просто съм разочарован как някой обезценяват труда, за мен е подигравка някой да ми каже 50-100 лева за цена, при положение, че както споменах: една инсталация на Уордпрес, направени защити, избор и инсталиране на подходяща тема (макар и да приемем, че е безплатна, темата трябва да е подходяща!), ако се налага "пипане" по темата - и всичко това за 50 - 100 лв.? Само изброените от мен неща струват 3-4 път повече от 100 лева. Само "гол" домейн да им продам ще струва около 500 лв. Не си правете оглушки - домейна, сайта е новинарски!

И си прав, не казвам кой е сайта, не искам да го кажа. А в същото време, макар и трафика да е предимно от Фейсбук, някак си не приемам, че това е поредния "фейсбук сайт".

А и за сега се колебая дали да го продам или не, ще го продам само ако получа добро предложение, иначе ще го оставя да си "изтече в канала". Сайта си има и трафик от Гугъл, за сега трафика от Гугъл е около и над 300 на ден, но това е с копи-пейст. Питам се, ако отделя малко време и докарам минимум 2-3к дневен трафик от Гугъл, дали тогава ще ми признаят, че сайта струва поне 5 000 лв.?
 
От: Мнение за цена на сайт

Трудна работа но не и невъзможна все пак всичко си зависи от сайта времето което трябва да се вложи, парите които изкарва и тн и тн.

Тук във форума преди да замина продадох сайт за обяви с около 7-800 уникални на ден за 2000лв почти без никакви приходи (не ми се рови назад по темите ама и там май бая народ се изреди да обяснява как не струва повече от 1000лв)

Пак тук за сайт за филми който правеше над 3000 уникални и по 200лв от реклами на търг цената май стигна 800лв и не можа да мине минималната и не го продадох - оставих го на самотек и само за няколко месеца изкара доста повече от тези 800лв и в последствие го изхвърлих


Нямам представа колко пари могат да се изкарат от 3000 уникални на ден с адсенс от БГ сайт но ако го разработиш до това ниво си мисля че трудно във форума ще му вземеш повече от 2000лв но може и да бъркам
 
От: Мнение за цена на сайт

Като спомена сайт за филми, може и с това да се захвана да правя. Щом другите го могат, и аз го мога. Давал съм съвети за немалко сайтове за филми, може би е време да си опитам късмета и в тази ниша.
 
От: Мнение за цена на сайт

Няма смисъл - поне за мене - Бях го класирал по всички важни ключови думи и правеше зорлем 3000 уникални - Материята е на ръба на закона - адсенс не можеш да сложиш приходите от Таргета мизерни - Просто не си заслужава
 

Горе