Мнение и препоръки за счетоводни услуги в гр. Варна

TheChoice

New Member
Здравейте,
Предстои ми регистриране на фирма. Дейността ще бъде свързана с онлайн търговия, но не на собствен онлайн магазин, а на различни онлайн платформи.
Голяма част от плащанията ще се осъществяват по електронен път.
Ще се радвам да оставите мнения, препоръки и контакти за компетентни счетоводители в тази сфера, които се намират във гр. Варна.
 
"Игнатов Консулт" Варна, не е най-евтината счетоводна услуга във Варна, но затова пък една от най-добрите. Особено що се касае за онлайн търговия, разплащания и тн. Не е сам счетоводител, а цяла кантора, като си има специалисти по всичко . Самия Игнатов е много готин, отговаря търпеливо и разбираемо и на най-олигофреничните въпроси.
 
"Игнатов Консулт" Варна, не е най-евтината счетоводна услуга във Варна, но затова пък една от най-добрите. Особено що се касае за онлайн търговия, разплащания и тн. Не е сам счетоводител, а цяла кантора, като си има специалисти по всичко . Самия Игнатов е много готин, отговаря търпеливо и разбираемо и на най-олигофреничните въпроси.

Като гледам цените (ако са актуални), не са и скъпи. Аз в момента плащам 210лв. на месец за фирма по ДДС, с малко персонал, оналйн търговия. Тук май ще съм в пакета от 180 до 250. Служителите са малко, но фактурите са повече от 20.

Все пак - актуални ли са тези цени?
 
Да, актуални са. Според индивидуалните особености, може да лавират в малки граници нагоре или на долу.


Като гледам цените (ако са актуални), не са и скъпи. Аз в момента плащам 210лв. на месец за фирма по ДДС, с малко персонал, оналйн търговия. Тук май ще съм в пакета от 180 до 250. Служителите са малко, но фактурите са повече от 20.

Все пак - актуални ли са тези цени?
 
Здравейте, малко късно се включвам, но аз бих Ви препоръчала "Корона Консулт МДС". Страшно съм доволна от услугите им. Предлагат пълна гама от счетоводни услуги на доста добри цени! Работя с тях вече повече от 5 години и винаги съм получавала нужното внимание по съоветния счетоводен казус. Много са отзивчиви и разбрани. Аз също се занимавам с онлайн търговия и досега не съм имала проблеми относно счетоводството :))))
 
Как реално вървят месечните такси на фирма по ДДС с да речем 3ма души персонал и около 100 фактури на месец? Нека споделят опитните в тази сфера да си кажат. Тия с опит. Ако е около 200 лева си е добре. ;) Няма нужда от счетоводител инхаус за толкова малка фирма от общо 5 души - 3ма персонал и двама собственика, примерно. ;)
 
Как реално вървят месечните такси на фирма по ДДС с да речем 3ма души персонал и около 100 фактури на месец? Нека споделят опитните в тази сфера да си кажат. Тия с опит. Ако е около 200 лева си е добре. ;) Няма нужда от счетоводител инхаус за толкова малка фирма от общо 5 души - 3ма персонал и двама собственика, примерно. ;)
Аз плащам по 210 на месец в момента за фирма по ДДС, с 3ма служители и г/д толкова фактури на меец.
 
Как реално вървят месечните такси на фирма по ДДС с да речем 3ма души персонал и около 100 фактури на месец? Нека споделят опитните в тази сфера да си кажат. Тия с опит. Ако е около 200 лева си е добре. ;) Няма нужда от счетоводител инхаус за толкова малка фирма от общо 5 души - 3ма персонал и двама собственика, примерно. ;)
При моите счетовдители (Корона Консулт МДС) реално не може да се каче точно, всичко е на договорка, така че ако си заитенресован - 089 796 6707 това е телефона. Обади се, доста са мили и винаги се отзовават, а и със сигурност ще стигнете до консенсус ;)
 
Последно редактирано от модератор:
няма лошо човек да си предложи усугите, но рекламата тип раздвоение на личноста е много дразнеща
Абе и аз очаквах някакви суми, споделени от хора с опит, както направи колегата @John Galt , не да чуя кои са мили по телефона. Ако искам някой да е мил с мен по телефона, имам си едни тук телефончета. ;)
 
За да Ви ориентират за цена от значение е и в каква сфера работите - производство, търговия, услуги. Имате ли контрагенти извън БГ. Колко банкови сметки имате? Касов апарат? Колко обекта имате? и т.н. и т.н.
 
Аз в момента плащам 480 лв., ама не знам още малък ли съм, голям ли съм, къв съм.... :) Да кажем, че нося около 200-300 документа на месец, може и повече За описания от теб случай - 100 фактури и 3-ма човека, мисля 250-300 лв. ти е минимума, ако очакваш добро счетоводство. Като казвам добро счетоводсто нямам предвид счет, да не е мил и добър, а да не занимава с глупости. Аз с моя се чувам един път на 5-ти и това е.

Примерно, сега ми натресаха пълна проверка от НАП, за почти 2 години назад, никаква паника, всичко професионално се подготвя, за мен почти не остана какво да правя. Само едни обяснения съчинявах, с един бракуван апарат с дефектирала фискална памет се занимавах и това беше. Общо 2 часа занимавка за мен.

Абсолютно същата проверка, само 3 месеца преди това, на друга фирма, при друг счетоводител беше пълен кошмар. Един месец ходене по мъките, ма фактури липсващи, ама какво ли не беше, пълен ужас... паника, нерви.... Едното е кантора с 6-7 човека екип, с тесни специалисти по всичко, другото от типа сам съм си всичко с офис в хола. Разликата е колосална.


Абе и аз очаквах някакви суми, споделени от хора с опит, както направи колегата @John Galt , не да чуя кои са мили по телефона. Ако искам някой да е мил с мен по телефона, имам си едни тук телефончета. ;)
 
За да Ви ориентират за цена от значение е и в каква сфера работите - производство, търговия, услуги. Имате ли контрагенти извън БГ. Колко банкови сметки имате? Касов апарат? Колко обекта имате? и т.н. и т.н.
Ок, ще допълня - услуги, има външни контрагенти, с 2 банкови сметки, без касов апарат и един офис. Но горе долу получих добро ориентиране къде е като разход, което ми е достатъчно. ;) Мерси много. Както винаги полезен.

@biaaro , нека проверяват. При такива пари на месец, които даваш, дори не трябва да си чувал, че съществува кочина като НАП, но това е лично мое мнение. :) А дали си малък зависи от оборота, парите които наливаш в маркетинг и реклама и екипа ти. Абе започнеш ли да си търсиш човек инхаус, може да се каже, че си вече доста пораснал. :)
 

Горе