Мнения за българския Facebook :)

От: Мнения за българския Facebook :)

Който е разгледал българския фейсбук преди седмица ще знае, че беше нещо наистина ужасно, даже фавиконката беше на Джумла.
Но въпреки това оттогава започнаха всеки ден да ни промиват мозъците по националните телвизии как трябвало да зарежем истинския фейсбук, и да идем в българския, където имало 500 регистрирани.
Телевизиите се подиграха с всички, които са в този бранш, а и с нормалния потребител, който не разбира много много. В България сигурно има 1000 човека, които си експериментират готови системи и си правят социални мрежи ей така за спорта, само че не ги дават по телевизията. И най-трудното било да се измисли името.

Утре ще си изхвърля телевизора от балкона и искам БТВ и НТВ да ме снимат как го правя!
 
От: Мнения за българския Facebook :)

Детска радост куклен театър. Тъй като не гледам телевизия, трудно щях да разбера за съществуването на "великата" нова социална мрежа. Не вярвам да е платена реклама или услуга на батко и братко. Най-вероятно някой репортер си е нямал работа и е тръгнал да отчита дейност.

П.П.:
Радвам се, че не гледам телевизия. Да живее ИНТЕРНЕТ!
 
От: Мнения за българския Facebook :)

Сега е моментът БТВ пак да пуснат репортаж, за да не спада ентусиазмът сред върлите фенове на българския фейсбук :)
 
От: Мнения за българския Facebook :)

Сега като чета се радвам, че не гледам телевизия. Но от коментарите реших да го погледна този сайт ама уви не става не зарежда (кофти първо впечатление) дано да ми го зареди скоро.
 
От: Мнения за българския Facebook :)

Мен ме хвана яд, че дадоха Джумла с някакъв компонент, който много вероятно да е пиратски. После смениха на SocialEngine, ама то същата работа. Пича все си говори сякаш той сам е писал и рисувал всичко.

От 2 години и половина работя по подобен проект почти всеки божи ден. С експериментална и учебна цел предимно, надявам се някой ден комерсиална, но съм се примирил с мисълта, че едва ли ще стане. И съм сигурен, че дори и да види бял свят, няма да го покажат по телевизията. Разбира се, не ме е яд, защото така се научих на OOP. Но виж, друга работа си е да инсталираш Джумла и да кажеш, че е българският Фейсбук. Пък и не му завиждам заради целия хейт от страна на всички колеги и хора, с които евентуално би могъл да осъществи някакъв нетуъркинг.
На подобни "връзкарски" изпълнения не се гледа с добро око, защото не се полагат усилия. И всеки, който прави нещо такова, просто си реже клона под себе си.

Едит: като се замисля, на мен също ми отне към месец да се справя с първия си CMS (не знаех много английски, а и бях много малък), беше е107 0.4.х, мисля...
 
Последно редактирано:
От: Мнения за българския Facebook :)

Аз моя CMS вече си го пиша 3-та година някъде. Много от кода е за ремонт, но като покрие нормативите (поставени от мен) на новата версия (v3) ще изглежда по-нормално. Всъщност, това надали ви интересува много. Истината е, че всеки уважаващ се програмист си пише сам CMS-а като го създава специално за конкретния проект. Така функционалността е на макс и може да вкараш в сайта какви ли не щуротии, каквито в един стандартен CMS просто няма как. Ако по план сайтът е някакво елементарно нещо от стандартен тип, естествено, няма нужда от толкова писане и е по-добре да се ползва готова система, но да се хвалиш как работиш по сайта толкова много сякаш изобщо отбираш нещо от php... Просто няма как да не се подразниш.
 
От: Мнения за българския Facebook :)

Абе училището в Горна Оряховица си прави пиар с "кутията на живота":)
 
От: Мнения за българския Facebook :)

Сайта е временно затворен за поддръжка! Очаквайте ни он-лайн съвсем скоро!

тея повече време са спрели от колкото онлайн
 
От: Мнения за българския Facebook :)

Усещам, че бозичковският зъл дух на Синия Екран се е вселил в сайта и той (сайтът) вече еволюира в нова форма на развитие - Мъртва Кутия 4 (пояснение: 4 е числото на смъртта за китайци и японци) или казано на по-прост език - Ковчег.
 
От: Мнения за българския Facebook :)

Сайта е временно затворен за поддръжка! Очаквайте ни он-лайн съвсем скоро!

тея повече време са спрели от колкото онлайн

детето си го хоства на домашното компютър.
 
От: Мнения за българския Facebook :)

Време е БТВ и НТВ да дадат нов репортаж и да ни информират за развитието на този голям сайт!
 
От: От: Мнения за българския Facebook :)

всеки уважаващ се програмист си пише сам CMS-а като го създава специално за конкретния проект

Аз доста се уважавам и точно заради това вече ползвам codeigniter ;)

Сори за офтопика, ма не се сдържах :oops:
 
От: От: От: Мнения за българския Facebook :)

Аз доста се уважавам и точно заради това вече ползвам codeigniter ;)

Сори за офтопика, ма не се сдържах :oops:
CodeIgniter и Prado наистина спестяват много главоболия :)
Сори, ма и аз не се сдържах:oops:
 

Горе