Мнения за "онлайн магазин"

Годен ли е сайта karaman.bg да бъде конкурентно способен и да продава продуктите си?


  • Общо гласове
    11
Windows хостинг? Какво е това? Как така няма администраторски панел, не е ли ползван някакъв CMS/система, нещо?
Честно казано и аз не знам какво точно ползват...
 
Не е, но когато не толкова трудно за помнене и възпроизвеждане при 2-3 повторения, не е лоша идея. Хората ще градят именно този бранд.
Ето, за това става дума. Трябва да има предприемаческа мисъл. Нима бизнесът, който създавате ще бъде развиван само няколко години, и само на територията на България?
 
Ето, за това става дума. Трябва да има предприемаческа мисъл. Нима бизнесът, който създавате ще бъде развиван само няколко години, и само на територията на България?
Нали си наясно, че има някаква последосвателност във всяко едно развитие, било на бизнес, било в живота. За да се научиш да летиш, трябва първо да се научиш да ходиш. Всеки иска растеж, но това идва в момента, в който вече имаш и тази перспектива пред себе си. В момента се опитваме да помогнем със съвети за сайт. В момента човека бори съвсем по-малки цели от тези, които си му писал. Вярвам, че скоро ще има и тема - Как да изляза на румънския пазар. То, ето къде е и той.

@Tuneful , анкетата май няма да получи ДА. Такова чувство имам. Освен, ако някой от създателите на сайта не влезе да гласува. :)

Честно казано и аз не знам какво точно ползват...
Да, ползва MS хостинг. Системата е писана на: Microsoft ASP.NET 4.0.30319

От кога точно ти правят сайта, защото 4.5 излиза август 2012 г.

 
Нали си наясно, че има някаква последосвателност във всяко едно развитие, било на бизнес, било в живота. За да се научиш да летиш, трябва първо да се научиш да ходиш. Всеки иска растеж, но това идва в момента, в който вече имаш и тази перспектива пред себе си. В момента се опитваме да помогнем със съвети за сайт. В момента човека бори съвсем по-малки цели от тези, които си му писал. Вярвам, че скоро ще има и тема - Как да изляза на румънския пазар. То, ето къде е и той.

@Tuneful , анкетата май няма да получи ДА. Такова чувство имам. Освен, ако някой от създателите на сайта не влезе да гласува. :)


Да, ползва MS хостинг. Системата е писана на: Microsoft ASP.NET 4.0.30319

От кога точно ти правят сайта, защото 4.5 излиза август 2012 г.

Доколкото знам от края на 2020 или началото на 2021 г. е започнат сайта...
Ползваме тяхна система, която ни управлява склада и продажбите. Онлайн магазина е вързан към тази система. Цените на продуктите ги взима от складовата програма. "Управлението" на сайта се прави през същата складова програма, като общо взето единственото, което мога да правя е да променя името на продукта, да му добавя до 3 снимки, както и да добавя описание на продукта. Дори нямам възможност да си пренареждам продуктите как да ми излизат в дадената категория. Мисля, че в момента е зададено да са по азбучен ред и това е... Изобщо не споменавам СЕО или някаква оптимизация!
Имам опит с Apache, PHP, WordPress, Joomla и Drupal донякъде, но с такова "чудо" като тяхното и то под Windows сървър досега не се бях сблъсквал... Направо ми идва да вдигна ръце :)
 
Ок, супер, отзад всичко работи и се управлява централизирано, но отпред, където ти е реално виртуални щанд е доста по-зле положението. Реално той ще ти правиш продажбите, не бекедна. Сигурно ли е, че нямат някакви по-добри решения - дизайни, шаблони, теми или там с каквото работят. Не знам как се нареждат до конкуренцията си, но ако това е крайния продукт, който се предполага да конвертира посетителите в продажби, много са го закъсали.
 
Ок, супер, отзад всичко работи и се управлява централизирано, но отпред, където ти е реално виртуални щанд е доста по-зле положението. Реално той ще ти правиш продажбите, не бекедна. Сигурно ли е, че нямат някакви по-добри решения - дизайни, шаблони, теми или там с каквото работят. Не знам как се нареждат до конкуренцията си, но ако това е крайния продукт, който се предполага да конвертира посетителите в продажби, много са го закъсали.
Само цената и количествата са ок, че се управляват от складовата. Иначе backend-a е пълен shit - нищо не можеш да правиш. Няма възможност нито за мета тагове, нито за Open Graph Meta Tags, нито за alt тагове, няма шаблони, няма дизайни, няма дори възможност за някаква интеграция я със социална мрежа, а с нещо друго.... Да не говорим за пренаписване на адресите и т.н.
Хайде, цветовете ще ги сменя през кода на страниците, мога да уголемя малко логото и да намаля полето за търсене... ами после?
Дори филтъра в ляво, който забележи е САМО по производител или марка на производител, та дори този филтър не работи коректно...
Иди примерно в категория Баня и WC и си избери Мивки например... В тази категория има мивки на двама производители Euroser и Vidima. Опитай се от филтъра в ляво да филтрираш само мивките на Vidima, които те интересуват например и виж какво ще се получи...
Ще ти изкара абсолютно всички продукти с марката Vidima - смесители, мивки, тоалетни чинии, моноблоци и прочее... :)
Когато си в категория Мивки и приложиш филтър Vidima би трябвало да ти покаже САМО мивките с марка Vidima, нали? Или аз нещо генерално бъркам... :)
 
Охх.. обърках отговора в анкетата.

Сайта може да конвертира дори така, но има много, много недомислени неща. Мобилната версия вдъхва повече доверие, но като цляо прилича на нарочно отеб*н сайт.

Задължително трябва да може да се правят бързи поръчки и поръчки без регистрация.
 
Здравейте!
Преди около месец бях пуснал един пост с молба за фирма, която би могла да направи нещо като одит на сайт. Тогава поради стечение на обстоятелствата нямах достъп до сайта и затова не можах да дам линк тук за обсъждането. Сега вече имам. Адреса е karaman.bg
Молбата ми е да си дадете професионалното мнение - положително или отрицателно. Този така наречен онлайн магазин не е правен от мен. Правен е от фирма за нашата фирма... Нарочно няма да споменавам фирмата, която го е правила. В предишният ми пост бях обвинен от едно комплексирано човече, че искам да направя мръсно и че водя някаква си война срещу фирмата направила сайта ни, и/или че се опитвам да си правя скрита реклама и да си докарам посетители... Вижте сайта и коментирайте обективно, моля. Всеки, който е в "бизнеса" може много лесно да разбере коя е фирмата. Не, че е нещо скрито-покрито - който иска ще разбере много лесно кои са web дизайнерите седящи зад този сайт...
Искам само да добавя, че това е готовият продукт, който сме получили срещу парите си. А те, парите, съвсем не са малко! Никой няма да ми повярва колко сме дали за направата на този сайт, затова и за сега "умно" ще си замълча... :)

Много бих се радвал да получа обективно одобрение и/или критика към сайта - какво е направено добре, какво не е направено, какво изобщо не е направено... Годен ли е този онлайн магазин да излезе конкурентно на "пазара" и да продава или не е? Ако не е годен - какво му липсва? И т.н.
Само да добавя, че продуктите са качвани от нас, а не от фирмата направила сайта.
Още веднъж адреса; karaman.bg

Благодаря на всички отзовали се!
Не е готов, няколко основни неща, даже детайлите няма да ги споменавам:

1. Индекс страницата е празна:

1648213584040.png
Поради някаква причина ме редиректва към /bg на домейна, но не видях да мога да сменя език.
На странни места като цъкам на индекса ме препраща към регистрация.
Не знам какво се случва честно казано, но главната страница е на практика счупена и неизползваема.

2. Иска ми регистрация за да поръчам.
Избрах да платя с карта, но виждам това:

1648213848439.png

На подобна форма никога не бих си въвел данните, както и изглежда е някакъв тестов терминал, тъйкато има test в URL-a

1648213894161.png

3. Дадох "Назад" за да променя метода на плащане и ме препрати към: http://localhost/bg/RaiffInfo/Error
Нямам идея

4. Няма GDPR

--------------------------
Като цяло сайта е неизползваем.
И 1 стотинка да сте дали за магазина, щом не мога да си избера продукт и да го купя лесно, всичко друго (SEO, снимки, дизайн и т.н.) е без значение.

Мога да помогна, но трябва да се свържем за да разбера как се е стигнало от връзка със складова програма до този магазин.
 
Не е готов, няколко основни неща, даже детайлите няма да ги споменавам:

1. Индекс страницата е празна:

Виж файлът 23231
Поради някаква причина ме редиректва към /bg на домейна, но не видях да мога да сменя език.
На странни места като цъкам на индекса ме препраща към регистрация.
Не знам какво се случва честно казано, но главната страница е на практика счупена и неизползваема.

2. Иска ми регистрация за да поръчам.
Избрах да платя с карта, но виждам това:

Виж файлът 23232

На подобна форма никога не бих си въвел данните, както и изглежда е някакъв тестов терминал, тъйкато има test в URL-a

Виж файлът 23233

3. Дадох "Назад" за да променя метода на плащане и ме препрати към: http://localhost/bg/RaiffInfo/Error
Нямам идея

4. Няма GDPR

--------------------------
Като цяло сайта е неизползваем.
И 1 стотинка да сте дали за магазина, щом не мога да си избера продукт и да го купя лесно, всичко друго (SEO, снимки, дизайн и т.н.) е без значение.

Мога да помогна, но трябва да се свържем за да разбера как се е стигнало от връзка със складова програма до този магазин.
Съгласен съм със всичко изброено до тук!
 
моя съвет е да се замразят всякакви дейности по този сайт. Взимате едно готово работещо нормално решение за онлайн магазин и приключвате с глупостите. случва се в този бизнес да се набуташ 5-6 бона но следващия ти проект вече ще е доста по добре така че обучението си заслужава. ето виж например най добрата тема журнал на опенкарт само 60 долара има всичко за което можеш да се сетиш в невероятен бекенд админ и можеш да къстъмизираш лесно с разработчици. https://www.journal-theme.com/1/
 
@Tuneful , нали от екипа им там не мислят, че това е сайт, който може да продава? В смисъл, с какво ясно съзнание са излезли пред теб и са казали, че това е решението, което ще е и твоя бизнес. Ако са на това мнение, пиеш една студена вода и търсиш по-добри решения. Аз лично, ако ми кажат, че това ще ми е бизнеса и е най-доброто, което могат да ми предложат, късам окончателно връзка с тях и въобще не ме интересува. Сори, но с това по-скоро ще затънеш, отколкото нещо друго, поне във вида му, в който е представен тук.
 
Добре де, толкова ли е трудно да погледнете готово, успешно и работещо решение в тази категория бизнес, а именно: https://toplivo.bg/

Сега, КАРАМАН ООД, трябва сам да открие разликите между karaman.bg и toplivo.bg
 
Добре де, толкова ли е трудно да погледнете готово, успешно и работещо решение в тази категория бизнес, а именно: https://toplivo.bg/

Сега, КАРАМАН ООД, трябва сам да открие разликите между karaman.bg и toplivo.bg
Хахаха, бате, ти направо го зачука. Това е другата крайност, макар че и там има какво да се направи по-добре. Но дай му пример, който не е къстам платформа и не е толкова пари. Нещо по-малко като бизнес. Това е сериозен бизнес и може би е един от лидерите в областта си.
 
Хахаха, бате, ти направо го зачука. Това е другата крайност, макар че и там има какво да се направи по-добре. Но дай му пример, който не е къстам платформа и не е толкова пари. Нещо по-малко като бизнес. Това е сериозен бизнес и може би е един от лидерите в областта си.

Веднага давам други два работещи примера:

- страница създадена с https://dreamshop.io/

- страница създадена с https://dreamshop.io/
 
Щях да пиша в другата тема за одит, защото ние предлагахме такъв и дори ходихме в съдилища за над 90+ такива дела, доста хора се изказаха там като експерти, но никой си няма грам на идея, че после ще бъде викан в съд или ще бъде съден за клевета след делото, явно аз съм единственият с реален опит в одит и после да се защитава в съд с адвокат на фирмата одитор, защото вашият печат на одитор е там и само фирма може да прави такъв одит, та толкова за одита.

Сега за магазина: Този магазин не е завършен, моето мнение е да бъде изтрит и направен наново от качествено уеб студио с доказани проекти, не знам кой е направил магазина, но не знам и случая дали клиента не е от онези клиенти, където не знаят какво искат. Но магазина не е завършен, прилича на започнат на 10% от 100%, виждам добра основа като SSL, скоростта, подредба и други нужни неща за магазин, но реално за мен това не е завършен магазин, той просто не функционира, но аз не виждам реално задание с точки, не е мястото форума да се пита за мнение към тази част, ние не сме запознати със случая, всяко мнение е невалидно, както и оценката.

За добър магазин от тази ниша, ето това е добър: https://www.masterhaus.bg/ ще се радвам да получа обратна връзка за него на ЛС.

Поздрави,
Станимир И
 
Последно редактирано:
Аз само да попитам, кой номрален би платил за такова нещо. Нищо лично автора на темата, но като пусна първата, мислех, че си с малко по-големи претенции от обикновено, но сега като видях, ми идва да те заведа на стената на плача.

Късай каиша и си намири добре работещи системи, стъпили в 21-ви век. Не мисля, че има кой какво повече да ти каже. Не знаем коя е тази фирма, но е пълна издънка и смятам, че няма да се задъжи на пазара дълго с такива продукти.
 
ние предлагахме такъв и дори ходихме в съдилища за над 90+ такива дела
То ако е имало и девет такива дела ... пий си медикаментите и се обади на @John Galt
 
  • Like
Реакции: Sky
Това недоразумение е всичко друго но не и онлайн магазин!
В България са базирани едни от най-добрите програмисти в света и още се чудя как е възможно някой да сътвори подобно недоразумение наречено магазин.

Намерете фирма която да изгради магазин на Magento или Prestashop и до месец ще имате готов магазин който да продава а не който да отвращава клиенти.
 
Пропускате дребния факт че е евързан за складовата програма... пъпната връв може и да не е толкоз лесна за късане.
 
Пропускате дребния факт че е евързан за складовата програма... пъпната връв може и да не е толкоз лесна за късане.
Магията на Rest API :)
 

Горе