Мнения за Wi-Fi усилвателите

prophet

Active Member
Здравейте!

Имам рутер вкъщи, който като изляза на вън на повече от 30 метра не хваща сигнал.. Отдавна съм чувал за Wi-Fi усилватели, но не знам защо винаги съм бил скептично настроен към тях. Четох, че Wi-Fi усилвателите разпръсквали сигнала и по този начин можело да хващаме wi-fi мрежата си на по-далечно разстояние.

От вкъщи искам да хващам wi-fi на около 50-150 метра разстояние. Може би и малко повече.

Какво ви е мнението за така наречените - Wi-Fi усилватели? Ползвате ли, мнения?

Благодаря предварително!

prophet

Active Member
Благодаря! Разгледах такива в няколко сайта, по описанието изглежда доста добре. Но исках да попитам някой, който ползва или познава някой, който ползва какви са му впечатленията като цяло.

nortrant

Well-Known Member

prophet

Active Member
Тук ще получиш мнения от теоритици или линк от гугъл, първия резултат без грам обяснение.
Ако целта не е по някое време да пъхнеш някое линкче, това е форума където да си зададеш въпроса:
http://hardwarebg.com/forum/forumdisplay.php/14-Мрежи
Благодаря за линка. Ще попитам там какво мислят. Все пак, който е ползвал и има желание все още може да напише отзиви.

хейтър

Well-Known Member
Благодаря за линка. Ще попитам там какво мислят. Все пак, който е ползвал и има желание все още може да напише отзиви.
Ама прегледай подобните теми и си оформи добре въпроса ако искаш да те вземат насериозно.

lz1nud

Member
Сигнала от рутерите по принцип си е слаб, каквито и усилватели да слагаш, няма да постигнеш желания ефект, все пак и другото устройство (телефон или каквото ползваш) трябва да излъчва с повече мощност за да направят връзка. Чакаме да пуснат новия банд на 900MHz, там ситуацията ще е по-добре.

Blinky

Owner
Много ми харесват мненията тук и в този ред на мисли искам и аз да си задам въпроса. А именно, малко интро....вила, която е на доста отдалечена част от града. Обхвата на всички оператори е супер слаб като има определени точки от обекта (къщата и градината), в които е идея по-добър, но далеч от идеален. Има ли някакво средство, което да засили този сигнал. Някак си да го прихваща и разнася с по силни вълни и честоти. За момента има нещо, което уж дава някакъв буст, но според мен е малко измислена работа. Води се някакъв усилвател. Идеята е и все пак да не е някоя извънземна технология, нещо приложимо и достъпно, било то и от братски Китай. ;) Мерси предварително за отговорите. :)

Горе