Мнения, критики, съвети за подобряване на сайт

dimitkoster

Active Member
Здравейте колеги, от известно време развивам един сайт, който представя бизнеса, с който се занимава баща ми.
Сайтът / блог е с цел да представи оффлайн бизнеса, в онлайн среда.

Моля за вашите мнения, критики и съвети за неговото подобряване.

Благодаря предварително на всички.
ето го и самият сайт:

http://tachotachev.com/
 
От: Мнения, критики, съвети за подобряване на сайт

Сайта е доста добър за таъв тип саит. Нямам забележки (да не повярваш :) Излиза и на първа страница в Гугъл....
 
От: Мнения, критики, съвети за подобряване на сайт

Здравей,

Поздравления, не е лошо като за WP, но...

- Имаш 55 ерора в css кода и над 200 warnings
- 6 грешки в HTML-a
- Падащото меню не стои добре така, поиграй си малко с атрибутите padding и марджин, за да получиш по-добър визуален ефект.
- Формата за онлайн записвания не ми харесва, освен че стои грозно по тоя начин, не се държи и коректно.
- Кофти ми се виждат снимките където си ги сложил една под друга - направи ги в галерия ( лично мнение ).
И не на последно място, нали все пак искаш съвети, хубаво е да си направиш риспонсив дизайн, ако не можеш, то тогава се ориентирай към такава тема, в днешно време си е убийство сайта ти да не поддържа мобилните устройства.

ЕДИТ: Май съм само аз единственото куку, къде седи в 5 сутринта у форума хахах, айде бягам
 
От: Мнения, критики, съвети за подобряване на сайт

По какво излиза на първа страница, че не го виждам?

% на текста спрямо HTML кода: 6% - повиши го.
<title>
Шофьорски курсове Сливен Тачо Тачев | Шофьорски курсове в СливенШофьорски курсове Сливен Тачо Тачев | Шофьорски курсове в Сливен </title>
Що за title е това!?
Стоп думи в description: 7 - махни телефонния номер.
Съвпадение на думи от описанието в текста: 14 от 23 - оптимизирай текста. Или описанието.
Таг <h1>: два пъти!
Ключови думи: няма!
Насити текста още малко с "курсове" и повече с "шофьорски".

Това е за индекс страницата. Предполагам, и с другите страници нещата не са по-добре.

Както е писал ArtBean - респонсив дизайна за такъв сайт е задължителен. Търсите главно младежка аудитория.

ПП
Привърженик съм на кирилицата, но
<a href="http://tachotachev.com/%d0%bf%d0%be%d0%bc%d0%be%d1%89%d0%bd%d0%b8-%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%b0%d0%bb%d0%b8/%d0%b8%d0%b7%d0%b4%d0%b0%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b5-%d0%bd%d0%b0-%d1%88%d0%be%d1%84%d1%8c%d0%be%d1%80%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%ba%d0%bd%d0%b8%d0%b6%d0%ba%d0%b0/">Издаване на шофьорска книжка</a>
този начин ти вдига много % на кода.

ППП
Сега загледах - имаш два пъти title в head-а.

Препоръка:
Зае*и този уърдпрес - няма да добавяш съдържание всяка седмица. Намери си хубав макет на one page site with responsive design с максимално опростен код. И ще видиш разликата. :beer:
 
От: Мнения, критики, съвети за подобряване на сайт

Аз ще "хвърля" малко градивна критика относно дизайна с цел да е по-лесен и интуитивен за потребителите.

Няколко съвета: Направи менюто на един ред - има място, а някой от заглавията на страницата може да са едно под друго например ПОМОЩНИ
МАТЕРИАЛИ
По добре махни едно от логотата - няма смисъл от две. Ако махнеш малкото на меню лентата ще си освободиш място,
ако махнеш пък голямото - на негово място сложи второто най-важно нещо, което е добре да знае клиента - да речем коя кола ще кара, ценова листа или нещо, от което се интересува.

Идеята е да бъде максимално изчиестен сайта, за да не се налада потребителя да "мисли" като влезе.



"Тачо Тачев

предлага теоретична и практическа подготовка за шофьорски курсове за категории В и С на територията на град Сливен"


Ние ви предлагаме

да започнете курса в избрано от вас време
да карате в удобни за вас часове
възможност за разсрочено плащане

Шофьорски курсове с Тачо Тачев ви предлага:

консултации при започване на курса
безплатни помагала за теоритичното обучение
практическо обучение в удобно за курсиста време
нов автомобил Chevrolet Aveo
оформяне на документи за явяване пред ДАИ

При нас ще получите още:

възможност за разсрочено плащане без допълнително оскъпяване
възможност за вземане на допълнителни часове по желание на курсиста



Тез работи като цяло може да ги направиш в една графа - не е нужно да са в 3 отделни. Даже по-добре ще е да ги сложиш като teaser-че на мястото на голямото лого.

Не е нужно сайта да е голям, тоест да се скролва много надолу. Даже ако може да не се скролва много по-добре.

Аз го виждам да изглежда горе долу така.
 
От: Мнения, критики, съвети за подобряване на сайт

Къде ги видяхте тея 2 логота едно върху друго?!?,
Това синьото направо го разкарай, направи менюто на един ред, това го направете с текст, махни коментарите, преведи темата, оправи текстовете по сайта както каза Вискяр
 
От: Мнения, критики, съвети за подобряване на сайт

Благодаря на всички, които са отделили време да погледнат и да кажат мнението си:

Имаш 55 ерора в css кода и над 200 warnings
- 6 грешки в HTML-a
- Падащото меню не стои добре така, поиграй си малко с атрибутите padding и марджин, за да получиш по-добър визуален ефект.
- Формата за онлайн записвания не ми харесва, освен че стои грозно по тоя начин, не се държи и коректно.
- Кофти ми се виждат снимките където си ги сложил една под друга - направи ги в галерия ( лично мнение ).

1. Тези грешки в HTML и CSS как видя, с някакъв инструмент ли? Ако може да го споделиш за да търся начина да ги оправя
2. Това с менюто явно е проблем (и други колеги го казаха). Ще мисля за това
3. Формата за записване наистина беше ужасна, сега сложих една малко по-добра, но пак не ми харесва. Мисля направо да я махна и да се използва само една - тази в Контакти
4. Приемам забележките за снимките - ще търся някаква галерия

Що за title е това!?
Стоп думи в description: 7 - махни телефонния номер.
Съвпадение на думи от описанието в текста: 14 от 23 - оптимизирай текста. Или описанието.
Таг <h1>: два пъти!
Ключови думи: няма!
Насити текста още малко с "курсове" и повече с "шофьорски".

1. Title - наистина е кофти - ще го оправя
2. Стоп думи в description: 7 - махни телефона - това не го разбрах. Можеш ли да обясниш какво имаш предвид. Телефона ще го махна, но не разбрах какво е стоп думи
3. Описанието ще го оправя
4. Ключови думи в meta описанието няма, наистина - искам да се класирам по "шофьорски курсове Сливен" "курс за шофьори Сливен", шофьорски курсове Сливен цени, и др. подобни
5. Responsive design - ще търся друга тема
6. Това с кирилицата беше с първите статии и страници - следващите вече ги оправих.
7. Избрах WP тъй като e лесен за употреба, а и се опитвам да добавям по 2-3 статии на месец, защото носят трафик

Аз ще "хвърля" малко градивна критика относно дизайна с цел да е по-лесен и интуитивен за потребителите.

Няколко съвета:
Направи менюто на един ред - има място, а някой от заглавията на страницата може да са едно под друго например ПОМОЩНИ
МАТЕРИАЛИ
По добре махни едно от логотата - няма смисъл от две. Ако махнеш малкото на меню лентата ще си освободиш място,
ако махнеш пък голямото - на негово място сложи второто най-важно нещо, което е добре да знае клиента - да речем коя кола ще кара, ценова листа или нещо, от което се интересува.

Идеята е да бъде максимално изчиестен сайта, за да не се налада потребителя да "мисли" като влезе.

1. Менюто със сигурност ще го променя
2. Другите места, на които има лого, Ние ви предлагаме, предлагани услуги, и т.н. го сложих, защото трябваше да запълня "темата". Но след като ще търся responsive тема, тези неща ще отпаднат.

тук има една тема, която е точно за шофьорски курсове
 
От: Мнения, критики, съвети за подобряване на сайт

1. Тези грешки в HTML и CSS как видя,
...
Телефона ще го махна, но не разбрах какво е стоп думи
...
4. Ключови думи в meta описанието няма, наистина - искам да се класирам по "шофьорски курсове Сливен" "курс за шофьори Сливен", шофьорски курсове Сливен цени, и др. подобни
...
7. Избрах WP тъй като e лесен за употреба, а и се опитвам да добавям по 2-3 статии на месец, защото носят трафик
...
тук има една тема, която е точно за шофьорски курсове

Отдавна си във форума, но явно не си му обръщал достатъчно внимание. Нещата, които питаш, са дискутирани на доста места.
гошо похарчи луди пари за търсачка, която е на твое разположение за всеки въпрос, който може да ти хрумне. Аз не съм учил английски, но с помощта на преводача сколасвам да направя смислен въпрос за нещата, които ме интересуват.
Онлайн инструменти относно анализ на сайтове има в изобилие.
Стоп дума е дума, която не носи информация - например "с, под, над...". Също и числата са стоп думи, когато са изписани с цифри. Телефон в код е безсмислено да се слага, защото не е видим от потребителя.
По "шофьорски курсове внаселеномясто" класирането е елементарно. Пребори се да се класираш по "шофьорски курсове" и "курс за шофьори". Като не е добра идея да повтаряш ключови думи - безсмислено разхищаване на ресурс. Това, че повтаряш ключова дума, не придава тежест. Дори вреди!
Същото е и с описанието - търсачката е достатъчно интелигентна, като прочете една дума веднъж, да я запомни и класифицира.
Не съм видял уърдпрес сайт, който да не е фрашкан с излишно товарещ код. Малко статии се добавят лесно и без CMS.
Слайдера на тази тема е интересен и ефектен. Дано се справиш да си го пригодиш.

С one page site е лесно да постигнеш 30% текст спрямо код, без да пишеш фентъзи сага. Което автоматично ще те изстреля пред конкуренцията. Ценното в един сайт е текста.
Наскоро гледах такъв сайт с 63%!

Добавка.
С новите технологии може да се вкара огромно количество информация в страница, без въобще да се скролва. Потребителя е мързелив. А и ще остане учуден и доволен, ако не се кара да върти колелото на мишката.
 
Последно редактирано:
От: Мнения, критики, съвети за подобряване на сайт

Здравейте колеги, от известно време развивам един сайт, който представя бизнеса, с който се занимава баща ми.
Сайтът / блог е с цел да представи оффлайн бизнеса, в онлайн среда.

Моля за вашите мнения, критики и съвети за неговото подобряване.

Не е ли малко нахално да искаш безплатни съвети за подобряване на бизнес сайт? Добре знаеш колко ще платиш във фирма ако отидеш на такава консултация! Значи ние безплатно ти казваме кое не ти е наред на сайта, ти го правиш, вследствие на това сайта ти се подобрява, и бизнеса на баща ти почва да приема клиенти и от сайта. А не на последно място, а напротив - сайта е лицето на бизнеса. И всичко това безплатно? Пак питам - не е ли малко нахално това?

Колко ще ми платиш за да ти кажа какво не е наред в сайта ти и да го поправиш?
 
От: Мнения, критики, съвети за подобряване на сайт

По принцип Странникът е прав, че за 1-2 повърхностни мнения да, но за професионален одит без пари е сложна работа :)
 
От: Мнения, критики, съвети за подобряване на сайт

Форумът, не е ли за това - да се коментира и да се помага? Ако си толкова велик и не правиш нищо без пари - просто не си губи времето да пишеш в тази тема без пари, а напиши нещо, някъде, където ще ти платят.
Ако искаш да дадеш съвет - направи го. Ако си "гуру" - обяви си цените, покажи какво си правил и ако ме убедиш, че ще направиш нещо по-добре от някой друг, може и да си помисля да те наема.
 
От: Мнения, критики, съвети за подобряване на сайт

По принцип Странникът е прав, че за 1-2 повърхностни мнения да, но за професионален одит без пари е сложна работа :)

Къде съм написал, че търся професионален одит без пари? Исках мнение, никъде не съм искал някой да прави нещо за мен и то без пари.
 
От: Мнения, критики, съвети за подобряване на сайт

Форумът, не е ли за това - да се коментира и да се помага?

Прав си, така е, но хич не харесвам разни тарикатчета като теб. Щом имат смелостта да почнат да правят бизнес сайт, то ще си носят последствията, отговорностите. И ако се наложи нещо да се прави по него, някоя поправка - ще си плаща. Глупаво е да се дават безплатни съвети на бизнес сайт. А точно тези съвети струват пари, и то немалко.

На теб това може да не ти харесва и да искаш всичко да мине под знаменателя, че сме форум, общност и трябва да си помагаме. Но не е така. Помага се на незнаещи, невежи, както и съм го и правил. Но когато един незнаещ почне да прави бизнессайт - тогава той влиза в друга категория и както споменах - носи си последствията.
 
От: Мнения, критики, съвети за подобряване на сайт

Прав си, така е, но хич не харесвам разни тарикатчета като теб. Щом имат смелостта да почнат да правят бизнес сайт, то ще си носят последствията, отговорностите. И ако се наложи нещо да се прави по него, някоя поправка - ще си плаща. Глупаво е да се дават безплатни съвети на бизнес сайт. А точно тези съвети струват пари, и то немалко.

На теб това може да не ти харесва и да искаш всичко да мине под знаменателя, че сме форум, общност и трябва да си помагаме. Но не е така. Помага се на незнаещи, невежи, както и съм го и правил. Но когато един незнаещ почне да прави бизнессайт - тогава той влиза в друга категория и както споменах - носи си последствията.

...Амин...
 
От: Мнения, критики, съвети за подобряване на сайт

Бах мааму прав си, тея дни помагах на един пич и гледам в портфолиото си сложил
умения за работа с Wordpress 100%
И тоя гурльо утре ще вземе парите на някой и като се осере и види, че не може да се справи ще пуска теми тук ама няма да дава линк щото сайта е "тайна"
Прав си, така е, но хич не харесвам разни тарикатчета като теб. Щом имат смелостта да почнат да правят бизнес сайт, то ще си носят последствията, отговорностите. И ако се наложи нещо да се прави по него, някоя поправка - ще си плаща. Глупаво е да се дават безплатни съвети на бизнес сайт. А точно тези съвети струват пари, и то немалко.

На теб това може да не ти харесва и да искаш всичко да мине под знаменателя, че сме форум, общност и трябва да си помагаме. Но не е така. Помага се на незнаещи, невежи, както и съм го и правил. Но когато един незнаещ почне да прави бизнессайт - тогава той влиза в друга категория и както споменах - носи си последствията.
 
От: Мнения, критики, съвети за подобряване на сайт

В момента ми предстои да изкарвам книжка, и сайта ми дойде наистина в полза, има хубава информация, удобен и стилен! Браво! :)
 
От: Мнения, критики, съвети за подобряване на сайт

Не е зле, но има още много какво да се жалае.
Прочети повече за on-page оптимизацията - намери един готин html темплейт и го направи.
Плати на някой райтър за текстовете. Направи го да изглежда професионално.

Няма страница "Контакти" ти си я слял с "За мен" - по-добре да са отделно
в тази за контакти трябва да има една хубава контакт форма, име, фирма, тел, и др. (фб и т .н.)
в страницата "за мен" трябва да се напише малко за инструктора (от колко години се занимава с това и т.н)

за мен сайта е много тежък
тези видеа отстрани трябва да се махнат
опцията за абонамент - също (защото няма файда от нея)

"Мнения – клиентите за нас" - това също. Голяма част от хората ще си помислят, че вие сте си ги писали. Особено когато ни карате да чете шльокавица.

После може да блъснеш един WP за блог и готово.
 
От: Мнения, критики, съвети за подобряване на сайт

Бах мааму прав си, тея дни помагах на един пич и гледам в портфолиото си сложил
И тоя гурльо утре ще вземе парите на някой и като се осере и види, че не може да се справи ще пуска теми тук ама няма да дава линк щото сайта е "тайна"

Хиро, знам че си на всяка манджа мерудия тука, изглеждаш ми доста заядлив човек, а поста който ще ти напиша не е с цел да се заяждам с теб, но едва ли ще го приемеш така.
http://uphero.biz/ - това е твоят блог нали така? Гледам тук в форума, а и там предлагаш някакви услуги, раздаваш го програмист, както сам си казал нали?
Аз имам няколко въпроса към теб?
Как е възможно да предлагаш изработка на сайт, а личното ти фолио да е на WP ?
И как може да предлагаш услуги, а да нямаш елементарно изчистен код?
Какво имам предвид ли? Направи една проверка за валидация на кода и виж сам.
Както и да е, надявам се да го приемеш като градивна критика, да седнеш да си изчистиш кода и да го валидираш както трябва.
Поздрави!

ЕДИТ: Искам да кажа, че не съм аз човека на който е помагал, нямам нищо общо
 
От: Мнения, критики, съвети за подобряване на сайт

Ай аллах аллах, отде се появи ти умна главо? И що пишеш глупости по форумите?
Да почна подред:
1. да това е моя блог
2. тъй ми раздавам го програмист да
3. че къде е проблема да е на WP? Нещо срамно ли е?
4. къде ги видя тея грешки? В блога ли?
5. щом си тръгнал да се притесняваш за валидацията на кода ми е ясно колко ти е акъла.
6. градивна критика от такъв невежа? Ай по сериозно а?
7. отрицателна репутация заради глупостите които написа
Хиро, знам че си на всяка манджа мерудия тука, изглеждаш ми доста заядлив човек, а поста който ще ти напиша не е с цел да се заяждам с теб, но едва ли ще го приемеш така.
http://uphero.biz/ - това е твоят блог нали така? Гледам тук в форума, а и там предлагаш някакви услуги, раздаваш го програмист, както сам си казал нали?
Аз имам няколко въпроса към теб?
Как е възможно да предлагаш изработка на сайт, а личното ти фолио да е на WP ?
И как може да предлагаш услуги, а да нямаш елементарно изчистен код?
Какво имам предвид ли? Направи една проверка за валидация на кода и виж сам.
Както и да е, надявам се да го приемеш като градивна критика, да седнеш да си изчистиш кода и да го валидираш както трябва.
Поздрави!
 
От: Мнения, критики, съвети за подобряване на сайт

http://jigsaw.w3.org/css-validator/...usermedium=all&warning=1&vextwarning=&lang=en
http://validator.w3.org/check?uri=h...(detect+automatically)&doctype=Inline&group=0

Само вижте, какви грешки вади, ми то аз само това като видя, какво да гледам друго, и сериозно ли правиш впечатление на един запознат човек, като му се изтипосаш с това аматьорско фолио? ЛОЛ!

Невежата си ти, смешнико. Не може келеш, като теб да ми се прави на програмист, разбираш ли влязал редактирал 3 реда код и бил програмист. И 1000 червени да ми дадеш си оставаш същия смешник. И btw ме боли к*ра за т'воето смешно фолио, камо ли да се притеснявам за него! Аре чупката смешен.
Ай аллах аллах, отде се появи ти умна главо? И що пишеш глупости по форумите?
Да почна подред:
1. да това е моя блог
2. тъй ми раздавам го програмист да
3. че къде е проблема да е на WP? Нещо срамно ли е?
4. къде ги видя тея грешки? В блога ли?
5. щом си тръгнал да се притесняваш за валидацията на кода ми е ясно колко ти е акъла.
6. градивна критика от такъв невежа? Ай по сериозно а?
7. отрицателна репутация заради глупостите които написа
 

Горе