Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месец

Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Фози в момента не успява да ми хрумне къде е проблема

махни абвто насочи към gmail и виж там какво ще даде... техния спам филтър е прословут във форума (писмата от форума не идват или идват с няколко часа закъснение) което не се случва с гмеил хотмеил че даже и меил.бг е ок...

казахами че същото се случвало със мейлите от стиим софтуер и абв store.steampowered.com така че това допълнително изяснява къде е грешката ако горното не е убедително
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Фози понеже вероятно плащаш доста солидна сума за впс-а (съдя от този който разкара в пазара) значи е менижд впс с риск да ми се сърдят от хостинг фирмите направо ти казвам мрънкай на съпорта да ти го оправят мейл системата

разликата менижд и ънменидж е доста голяма в цената (реално мениджмънта струва пари ако твърдят че е ънмениджд за парите който плащаш директно се махай от тази фирма просто плащаш прекалено много за ънмениджд
решението си е твое ама ти си знаеш
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Ние даже на клиенти и без managed (управляем) услуга сме помагали за такива неща.
Хич не се колебай, щом е managed направо им пиши да го оправят, затова им се плаща.
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Фози понеже вероятно плащаш доста солидна сума за впс-а (съдя от този който разкара в пазара) значи е менижд впс с риск да ми се сърдят от хостинг фирмите направо ти казвам мрънкай на съпорта да ти го оправят мейл системата

разликата менижд и ънменидж е доста голяма в цената (реално мениджмънта струва пари ако твърдят че е ънмениджд за парите който плащаш директно се махай от тази фирма просто плащаш прекалено много за ънмениджд
решението си е твое ама ти си знаеш

coolice, още търся решение. Имам доста впс-и от различни фирми. Този специално ми трябваше и го взех ънмениджед за $15 на месец. Нищо не искат да помагат :)
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

аз реших че е някой от по 80 левовов :) и ги нахейтих ама оставаше да не искат да ти оправят мейл сиситемата за тези пари :)

пробвали да редиректнеш към гмейл да кажеш какво идва там
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

abv винаги reject-ват 1 или 2 пъти. Каква е причината така и не разбрах.

Относно мейл сървъра, инсталирай си сървисите ръчно, сам. Така ще разбереш как да ги дебъгваш.
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

според хора който ползват стиим софтуер проблема с абв и пощата от тях се появил около 2005 преди това всичко било добре :) някой нещо е настроил още тогава и така си е зарязано...
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

coolice, sorry за късния отговор. В гмейл пак не иска да праща...
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Оправи се... Баси! Добавих го в гмейл, после го махнах оттам и сега всичко е пушка.
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

малко може да е отивало в някакъв филтър щом сега работи може да си на принципа (да не пипаш нищо повече щом работи) :)

няма страшно че сега пишеш аз 48 часа бях далеч от форума едвам смогвам да свърша с личните още нямам време да прегледам форума
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

От гугъл бая са затегнали спам мерките.. въпреки, че имаме SPF запис и всеки имейл ни го одобряват като легитимен, пак се случва да отива в спам и понякога дори да не се доставя и да ни го върнат като 'нерегламентиран bulk', при положение, че въобще не изпращаме bulk количество... единствено кореспоненция и изпращане на данните към клиентите за техните сървъри..
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Спря да работи. Но пък ми хрумна нещо. Като взех впс-а и му направих няколко преинстала, се оказа, че има един проблем - адски бавен беше, въпреки че се пингваше добре и не искаше да тегли и инсталира пакет. От съпорта ми казаха, че всичко е ок, но все пак смених неймсървърите с публичните на Гугъл (resolv.conf). Може ли заради това да не идват писмата?
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

От гугъл бая са затегнали спам мерките.. въпреки, че имаме SPF запис и всеки имейл ни го одобряват като легитимен, пак се случва да отива в спам и понякога дори да не се доставя и да ни го върнат като 'нерегламентиран bulk', при положение, че въобще не изпращаме bulk количество... единствено кореспоненция и изпращане на данните към клиентите за техните сървъри..

Другаде ви е проблема, не в Google. Аз освен от айпитата останалите пощи ползвам и домашен мейл сървър за лични нужди. При това с динамичен адрес. Никога не съм имал проблеми.

Спря да работи. Но пък ми хрумна нещо. Като взех впс-а и му направих няколко преинстала, се оказа, че има един проблем - адски бавен беше, въпреки че се пингваше добре и не искаше да тегли и инсталира пакет. От съпорта ми казаха, че всичко е ок, но все пак смених неймсървърите с публичните на Гугъл (resolv.conf). Може ли заради това да не идват писмата?

Прегледай си настройките. След като ти ресолва адресите днс-а е ок. Всички сървиси имат логове. Там пише какво става. Имат и дебъг за детайлни логове. А и не виждам как може да ти помогне някой без да си post-нал релевантните конф. файлове + логовете и версиите на отделните пакети.
 
Re: От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на

Прегледай си настройките. След като ти ресолва адресите днс-а е ок. Всички сървиси имат логове. Там пише какво става. Имат и дебъг за детайлни логове. А и не виждам как може да ти помогне някой без да си post-нал релевантните конф. файлове + логовете и версиите на отделните пакети.

Човек, повярвай ми десетки впс-и са ми минали през ръцете, но нито един не съм пипал. Или наемам някого или е менажиран и от хостинга оправят всичко.

Сега сефте ми стана интересно да разръчкам. Преди 2-3 дни разбрах за командата vi в центос-а ти ми говориш за логове, дебъгъри и т.н. :lol:
 
От: Re: От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5

Човек, повярвай ми десетки впс-и са ми минали през ръцете, но нито един не съм пипал. Или наемам някого или е менажиран и от хостинга оправят всичко.

Сега сефте ми стана интересно да разръчкам. Преди 2-3 дни разбрах за командата vi в центос-а ти ми говориш за логове, дебъгъри и т.н. :lol:

Е то това са съвсем основни неща. Преди да научиш каквото и да е трябва да се научиш да дешифрираш какво ти казва машинката. dmesg, netstat, grep, messages, syslog - съвсем, съвсем basic Линукс администрация. Всяко приложение има и документация. Много е лесно, просто трябва да има кой да чете. Дори в /usr/share/doc/* локално на сървъра имаш куп информация. Хората са си направили труда да ги напишат, от теб зависи да ги четеш :)

И когато питаш някъде за проблем е редно да пускаш версия на приложението/пакета, конф. файловете и лог файлове. В противен случай който каквото и да ти казва чисто и просто гадае без да ти даде каквато и да е реална информация по темата :wink:
 
От: Re: От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5

Стига с тея глупости бе :p .Че имало документация и трябвало да се чете,че по тая логика и 3 живота няма да ти стигнат да прочетеш всичко/не става дума само това само/
Е то това са съвсем основни неща. Преди да научиш каквото и да е трябва да се научиш да дешифрираш какво ти казва машинката. dmesg, netstat, grep, messages, syslog - съвсем, съвсем basic Линукс администрация. Всяко приложение има и документация. Много е лесно, просто трябва да има кой да чете. Дори в /usr/share/doc/* локално на сървъра имаш куп информация. Хората са си направили труда да ги напишат, от теб зависи да ги четеш :)

И когато питаш някъде за проблем е редно да пускаш версия на приложението/пакета, конф. файловете и лог файлове. В противен случай който каквото и да ти казва чисто и просто гадае без да ти даде каквато и да е реална информация по темата :wink:
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

От къде му се добавя Backup функцията на това Webuzo?
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

мисля че поддъжа бекъп само на скриптовете инсталирани през софткалоус инсталатора (страничното меню)... малко неприятно ама за фрии с подръжка толкова ...

ръчно със скриптчето за бекъп на vpsbg.eu през конзолата Лесен начин за автоматизиран и чест бекъп на база данни.

аз в онази тема ще допиша някои неща за бекъпа от няколко дни се каня ама не ми остава време за нищо :( все с нещо съм зает все нещо има
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Здравейте значи ако съм разбрал правилно, Инсталирам на CentOS webuzo пакета и съм готов да пускам сайтове? Нещо друго трябва ли да се инсталира междувременно. Всичко ли ще работи както е на shared плановете.
Извинявам се ако въпросът ми е глупав, но не съм работил с VPS.
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

общо взето да :) но е хубаво междувремнно да по прочотеш и разгледаш възможностите на панела защото може да изтискаш повече скорост отколкото както е настроен дефултно

освен това можеш да ги тормозиш във форума на софтакалоус (вебузо секцията) за съпорт даже оправят впси на място техни админи

(може да си качиш на компа един www.virtualbox.org) да му сложиш центос и да качиш webuzo да го разгледаш разцъкаш или си вземи някой малък впс за тестове защото са на 100 мб връзка и ще по бързо

единствено като съвет dobawka

yum remove postfix
и инстлираш от панела аппс exim
 

Горе