Много спамъри

NovaPS

Well-Known Member
Напоследък има много спам, защо не сложите някой допълнителен въпрос при регистрация (на кирилица)

Пример:
Допишете: бял-бяло, зелен-зелено, син- ???
(да ги видим къде ще го търсят този ер-малък)
 
Интересното е, че и моя блог са го налазили от скоро, пък е custom http://cvetomir.info , дори капчата си е моя. Тези дни ще сменя input names/ id-s с разни извращения и ще видя дали ще има ефект.
 
Интересното е, че и моя блог са го налазили от скоро, пък е custom http://cvetomir.info , дори капчата си е моя. Тези дни ще сменя input names/ id-s с разни извращения и ще видя дали ще има ефект.

това със смятането е лесно за ботовете, пробвай да замениш знака (плюс, минус) или едната цифра да е дума
1 плюс 15
две - 1
и т.н.
 
това със смятането е лесно за ботовете, пробвай да замениш знака (плюс, минус) или едната цифра да е дума
1 плюс 15
две - 1
и т.н.

Имам същата капча имплементация към една контакт форма. По около 5 пъти на ден ботове събмитват формата и вече над година нито един бот не е успял да попълни сумата в полето.

По същия начин слагам сумата в hidden поле и после я проверявам с въведената от посетителя сума. Единствената разлика е, че текстът ми е примерно "5 + 6 = ?" и съм го сложил като placeholder на полето, а не в label. Може би това играе някаква роля. Във всички случаи при първите успешни събмити на формата от ботове ще сложа Recaptcha. Така или иначе я използвам на други места и ще ми отнеме минутка да я наглася и на тази контакт форма, но просто досега не се е налагало да променям типа капча.

Код:
<input type="hidden" name="captcha_sum" value="<?= $number1 + $number2; ?>" />
<input type="text" name="captcha" class="form-control" placeholder="<?= "$number1 + $number2 = ?"; ?>" required="required" />
 
Сега видях, че има reCaptcha при регистрация, дали спамърите не се логват с facebook, twitter или google акаунти, там не знам дали изисква capcha.

@Blinky що не ги изключите като опции, да се види дали ще се промени положението с тия изроди :)

Влезте с Facebook
Влезте с Twitter
Влезте с Google
 
Сега видях, че има reCaptcha при регистрация, дали спамърите не се логват с facebook, twitter или google акаунти, там не знам дали изисква capcha.

@Blinky що не ги изключите като опции, да се види дали ще се промени положението с тия изроди :)

Влезте с Facebook
Влезте с Twitter
Влезте с Google

Plot twist:
Това всъщност са ботове създадени от Blinky, за да рекламира разни продукти. За това и не ги спира, защото не иска !
 
Plot twist:
Това всъщност са ботове създадени от Blinky, за да рекламира разни продукти. За това и не ги спира, защото не иска !

Аз пък взех да си мисля, че го кефи да го заливаме със спам рипорти :D
 
Последно редактирано:
Сега видях, че има reCaptcha при регистрация, дали спамърите не се логват с facebook, twitter или google акаунти, там не знам дали изисква capcha.

@Blinky що не ги изключите като опции, да се види дали ще се промени положението с тия изроди :)

Влезте с Facebook
Влезте с Twitter
Влезте с Google
Да, май там е дупката, защото кепчите се изчерпа като опция. Там какво ли не сложихме. :) Махаме ги, защото вече не се издържа. :) Лошото е, че някой са си вързали фейса с тукашния акаунт, за това ще махнем само туитъра и г плюс.
 
@Blinky инвазията продължава, може ли да се спре и фейсбук логина, поне да се разбере дали от там пробиват. Никога не е било такова чудо тука.
 
XbQA382.jpg
 
@Blinky

Продължават да си се регват кат пичуи :)

Ако е възможно сложете допълнителен въпрос:
Допишете: зелен-зелено, червен-червено, син-???
 
@Blinky

Май е време за стереограма кепчър:

Колко маймуни виждате на картинката:
gallery_image.php
 
Съровете са обичайните заподозряни:)
 
Ще е по-скоро бан на две държави, често присъстващи в спама - Индия и Пакистан. Явно там са най-големите тъпанари. :)

Бангладеш също. И бенинските проксита.
Навремето в един сайт баннах и двете държави изцяло.
 

Горе