Много спамъри

Дискусията в 'За Форума - Webmaster Community' стартирана от NovaPS, Март 2, 2019.

1. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,413
    Харесвания:
    2,045
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    И? Подобриха ли се нещата?

2. хейтър

хейтър Active Member

Рег.:
    Авг 23, 2014
    Съобщения:
    554
    Харесвания:
    185
    Точки:
    43
    Във мой форум имаше същите лайна, блокирах расия и Украйна и всичко подобни шитни.
    Месец след това няма грам спам.

3. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,413
    Харесвания:
    2,045
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Ние тук борим пакистанци и индийци. Рядкост са руските IP-та, но си има и от тях. Голям килипир да сереш форум, който се модерира постоянно. :)

4. AseasRoa

AseasRoa Well-Known Member

Рег.:
    Юни 22, 2014
    Съобщения:
    970
    Харесвания:
    336
    Точки:
    63
    Пробвайте къстъм методи. Аз например го правя така - бутона за регистрация първоначално е с disabled="true", което се премахва когато се фокусира мишката върху полето с паролата. Идеята е, че не може да се натисне бутона за регистрация докато не е направено това действие с мишката или клавиатурата. Пък ако се регистрират като пращат заявката направо на сървъра, то може да се добави някой скрит input на клиента и на сървъра да се проверява дали е изпратен. Такива модификации по принцип са лесни, но може би ги няма под формата на плъгин за форума и не се инсталират за секунди. Но това е и идеята, да е нещо за което ботовете да не са подготвени. Аз предполагам, че който пише тия ботове е наясно какви плъгини има за конкретния вид форум и затова ботовете му се справят с тях. Но ако е нещо къстъм, не би трябвало да пробива лесно.

Tiho Vlahovski харесва това.
  5. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,413
    Харесвания:
    2,045
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Интересно. Човек, при нас се регистрират хора, които на лично са ме молили да ги отбанна от Facebook. С две думи, ще спрем много потенциални, хахаха. :) Но това е идея. За бутона става дума. ;) Ние искаме да действаме по хард. И банна мисля, че ще е идеално. Иначе бутона е такъв и в момента, и след попълване на всичко полета, забележи и слагане на тикчета - вече е актив. Което ебем ти и хай левъл бота са накодили тъпанарите. За жалост, ще трябва да се действа на сървърно ниво, за да можем тотално да им дадем урок. ;)

6. rombeca

rombeca Active Member

Рег.:
    Ноем 9, 2010
    Съобщения:
    945
    Харесвания:
    214
    Точки:
    43
    Имаше напредък, т.е. доста намаля спама, ама затрих сайта след месец-два, така че не съм сигурен дали ще бачка в дългосрочен план. В смисъл да сменят прокситата например.

7. waldes

waldes Well-Known Member

Рег.:
    Февру 9, 2011
    Съобщения:
    3,390
    Харесвания:
    681
    Точки:
    113
    Бан по геотаргет няма да помогне според мен, защото ротейтването на прокситата е елементарно за всеки що годе приличен бот. Нещо къстъм ще трябва да се измисли май.

Blinky харесва това.
  8. Svetliooo

Svetliooo Active Member

Рег.:
    Окт 30, 2017
    Съобщения:
    282
    Харесвания:
    168
    Точки:
    43
    Според мен проблема идва от някъде другаде. За да прескачат реКапча и да активират бутон с js, вече ми се струва прекалено. Може би намират друг начин да си направят акаунт.

9. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,413
    Харесвания:
    2,045
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    И така да е. Ще се реши генерално. И без това буклуджив трафик от Индия и Пакистан е само за смета. Даже още се чудя на тия как не са им резнали другите държави достъпа. Няма по-лайнян трафик от този. Утайката на интернета. И лошото е, не че са такива тъпаци, а че са много. Там се компенсира не само с идиотия, но и с количество. Което прави картинката доста сигнално кафява. :)

Svetliooo харесва това.
  10. Venvasion

Venvasion Member

Рег.:
    Март 23, 2019
    Съобщения:
    36
    Харесвания:
    4
    Точки:
    8
    Ходи говори на хората, които ползват PHPBB без никакъв ant-spam. Тия хора мисля, че са бомбардирани с около 20 поста на ден за руски хапчета.

11. NovaPS

NovaPS Active Member

Рег.:
    Апр 14, 2009
    Съобщения:
    554
    Харесвания:
    112
    Точки:
    43
    @Blinky

Това разглеждал ли си го
    Код:
    https://xenforo.com/community/resources/ban-disposable-or-spam-email-hosts.5939/
    Предполагам имаш наблюдения с какви пощи се регистрират тия изроди :D

:)

12. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,413
    Харесвания:
    2,045
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Няма да се получи това. Има доста регистрации с gmail и outlook, което автоматично изключва тази опция. Иначе е добра идея. Но е обмисляна.

Хубавата новина е, чер скоро ще го мятаме на 2ката. Ще има малко сътресение, но всичко ще се нормализира. Просто вече мислим, че му е време да минем към следващия рилийс. ;)

13. хейтър

хейтър Active Member

Рег.:
    Авг 23, 2014
    Съобщения:
    554
    Харесвания:
    185
    Точки:
    43
    Знаме го твоето скоро :)

ReminD харесва това.
  14. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,413
    Харесвания:
    2,045
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Това ми звучи като да се натискаш да помагаш. Еми скоро, скоро. Вчера обновихме нещо, ще го забележат потребителите на хоста. ;) Дай му срок тогава.... :)

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice