Много странен проблем с включването на плугини

webstil

Well-Known Member
Първо изключих всички плугини, за да открия дали някой от тях не ми прави проблем с темата, защото темата не ми показваше архивите, после открих, че проблема не е от плугините, а имам остатъчни файлове от по-старата версия на темата, изтрих ги и всичко тръгна. След това започнах да си включвам един по един плугините и какво стана..Два от тях(WP FB Like Button и WordPress Related Posts) не подлежат на никакви действия от админ панела :D Даваш им включване или изтриване, и вместо да се изъплни командата те изпраща на началната страница на сайта. Изтрих ги през фтп и пак ги качих, същото положение, някакви предположения защо така?

Проблемът е само с тези два плугина...направо е като някаква шега...
 
От: Много странен проблем с включването на плугини

Аз на твое място бих преинсталирал "обновил" целия Уърдпрес... имам в предвид да изтриеш направо през фтп-то всичко с изключение на wp-config файла, папката с ъплоуднатите файлове и темата която ползваш. След това си качваш наново Уърдпресчето и си "капитан на кораб" :)
 
От: Много странен проблем с включването на плугини

Не ми е много приятен този вариант :) А и мисля ,че съм с последната версия 3.4.2 :)
 
От: Много странен проблем с включването на плугини

еее вярно, че не е от най-приятните но поне ще знаеш че всичко ще ти е на чисто :) Това, че си с последната версия не виждам да е проблем, аз правих същите упражнения точно преди 2-3 седмици (също съм на 3.4.2)... след това просто човек трябва да си поиграе час-два да си нагласи настройките както са си били и готово :)
 
От: Много странен проблем с включването на плугини

Човек това не е решение, а бягство от проблема :D Ако няма друг вариант по-скоро бих потърсил други плугини с подобни функци..само наз как това се случи точно с тези, като и двата са ми от най-нужните..
 
От: Много странен проблем с включването на плугини

Какво става когато включиш default-ната тема и пробваш отново да активираш плъгините, проблемът съществува ли?
 
От: Много странен проблем с включването на плугини

Същата работа, явно проблема не е в темата :(
 
От: Много странен проблем с включването на плугини

Ще дадеш ли линк към сайта и временни логини за админ панела (на лс ако искаш) за да погледна и да се опитам да помогна?
 
1) Влез през phpmyadmin, селектирай всички таблици и им дай repair/optimize.
2) Смъкни си последната версия на wordpress (няма да имаш никакви промени по сайта), ъплоудни съдържанието и през фтп и влез на следния адрес domaina.com/wp-admin/upgrade.php

Не съм имал такъв проблем до сега, за това стрелям на посоки, надявам се промени нещо. Друг вариант е да имаш проблеми с permissions върху файловете. Пробвай тези две стъпки, пък тогава ще го мислим.
 
От: Много странен проблем с включването на плугини

Ако имаш достъп до логовете на сървъра там ще пише къде е проблема. Мисля, че повечето хостинг фирми имат такава опция в cpanel-a. Ако няма, смени хостинга, защото това е важно при диагностика.
 
От: Много странен проблем с включването на плугини

1) дадох им оптимизация на таблиците, мисля че е това на БГ ми е пхп админа, няма видим резултат
2) Вече имате най-новата версия на структурата на базата от данни... :(
3) дадох да провери таблиците и всички са ОК
leeyaa - Log errors ли имаш предвид? Не ми показва нищо, седи празно? Или други логове трябва да проверя, а не errors?
 
От: Много странен проблем с включването на плугини

1) дадох им оптимизация на таблиците, мисля че е това на БГ ми е пхп админа, няма видим резултат
2) Вече имате най-новата версия на структурата на базата от данни... :(
3) дадох да провери таблиците и всички са ОК
leeyaa - Log errors ли имаш предвид? Не ми показва нищо, седи празно? Или други логове трябва да проверя, а не errors?

Да, errors и access. Ако са празни, питай хостинга защо.

Друго, което можеш да опиташ е да копираш сайта на друг хостинг или на своя компютър използвайки XAMPP примерно.

Може също да го преинсталираш, отново на друг сървър и пак да си направиш диагностика.
 
От: Много странен проблем с включването на плугини

Не ми се занимава толкова, т.е. занимава ми се, но нямам много време..благодаря на всички за помощта, може би просто ще потърся други плугини със същите функции и ще ги използвам :)
 
От: Много странен проблем с включването на плугини

Ок, успех и пиши ако има нещо :)
 
От: Много странен проблем с включването на плугини

Мерси, за мое съжаление това, от което се опасявах се потвърди :D Сега ми направи подобен проблем при вмъкването на снимка в публикация, сложих 7-8 снимки и 9-тата и 10-тата просто отказва да ги вмъкне, пак препраща на началната, ужас...
 
От: Много странен проблем с включването на плугини

Човек това не е решение, а бягство от проблема
Май-май това "бягство от проблема" ще се окаже единственото ти решение ;) За това време което загуби в правене на различни "акробатики" до сега можеше не веднъж а поне няколко пъти да си преинсталираш Уърдпреса и щеше да ти е мирна главата :)
 

Горе