Мобилен интернет за лаптоп

VMiloykov

Well-Known Member
Здравейте съ-форумци,

Търся мобилен интернет за лаптопа ми, когато пътувам. Знаете ли фирма, която предоставя мобилен интернет с неограничен трафик и БЕЗ договор. Тъй, като ще бъде плащан единствено, когато пътувам. До този момент си пусках интернет от телефона(на МТЕЛ), но кога изхабя бързата скорост става много лош интернет.

ПС. Допуснал съм грешка в заглавието, ако може администратор да я оправи.
 
Последно редактирано:
От: Мобилен интернет нет за лаптоп

Още като прочетох заглавието ми стана лошо,ама после видях , че ще го ползваш само когато пътуваш .
Не знам точно за тарифи и договори,но мога да ти кажа,че за мен от Глобул са с най-добър мобилен интернет
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Честно да ти кажа с тоя мобилен интернет си, е .... майката.. Вчера братовчед ми си пусна такъв на лаптопа, то през 4-5 минути му пада скоростта и зарежда по 3-4 минути ГУГЪЛ... пък представям си, когато падне на най-ниска скорост.. какво ще се случи...
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Аз ползвам на Globul за 20лв. за месец, като на max скорост имам 4GB трафик. Единствено като съм на майната си в гората скоростта пада до тази на телефонен модем от 90-те :D.
За какво ти е негораничен трафик? Да не мислиш да сваляш филми :)
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Честно да ти кажа с тоя мобилен интернет си, е .... майката.. Вчера братовчед ми си пусна такъв на лаптопа, то през 4-5 минути му пада скоростта и зарежда по 3-4 минути ГУГЪЛ... пък представям си, когато падне на най-ниска скорост.. какво ще се случи...

Така е... на Мтел е същото, УЖАС! Затова търся друга фирма, която да е с предплащане за месец или два, най-много за 3 месеца.
 
От: От: Мобилен интернет за лаптоп

Аз ползвам на Globul за 20лв. за месец, като на max скорост имам 4GB трафик. Единствено като съм на майната си в гората скоростта пада до тази на телефонен модем от 90-те :D.
За какво ти е негораничен трафик? Да не мислиш да сваляш филми :)

Не, няма да свалям филми, искам да е неограничен, защото не искам да свърши и да се налага да плащам после солидни суми. Не се знае колко ще го ползвам, затова.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

За съжаление го взе от Глобул на тарифа 13 лева ли нещо такова с 2500 мегабайта... странното беше, че като го сложихме на моя лаптоп върви като пушка, а после на неговия мисли по 3-4 минути...
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

На Глобул интернета е най-зле. Само чакам да дойде март месец, че тогава ми изтича договора, и да се махам от тях. Не е нормално във Варна да нямам 3G навсякъде, да не говорим за извънградските райони, там нета го няма почти никакъв. Обхвата също ми се губи често, а пък като пътувам към Видин е страшно чудо. Имам много познати и роднини там, които се оплакват, че нямат нито интернет, нито обхват на Глобул, за това и повечето са на Виваком.

В София е горе-долу добре, но целта е за цялата страна, не за един град. В по-големите градове също става горе-долу в някои части, но не навсякъде. За сега от отзивите, които съм чул от познати, Виваком имат най-добро покритие.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Глобул не са инвестирали никъде от поне 6м. Все пак чакаха да купят. Сега са на Теленор, до 2 месеца ще влезе на 100% новия собственик. Иначе да, Виваком са с най-голямо покритие. Имам преки наблюдения Виваком, Глобул и работата е 50:50. Има места Глобул зле, Виваком добре и обратното.
Как ще плащаш повече пари, след като при изчерпване продължаваш, но на по-ниска скорост?
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Глобул не са инвестирали никъде от поне 6м. Все пак чакаха да купят. Сега са на Теленор, до 2 месеца ще влезе на 100% новия собственик. Иначе да, Виваком са с най-голямо покритие. Имам преки наблюдения Виваком, Глобул и работата е 50:50. Има места Глобул зле, Виваком добре и обратното.
Как ще плащаш повече пари, след като при изчерпване продължаваш, но на по-ниска скорост?

Искам с неограничен трафик, не с неограничена висока скорост.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Ами аз ползвам неограничен на Виваком 750мб на пълна скорост и после пада. 5лв на месец плащам.
Доволен съм.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Ами аз ползвам неограничен на Виваком 750мб на пълна скорост и после пада. 5лв на месец плащам.
Доволен съм.

Има ли договор? Защото мен ме интересува БЕЗ договор.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Има ли договор? Защото мен ме интересува БЕЗ договор.

Без договор не знам дали ще намериш. На мен ми предлагаха от Глобул за 5 лева месечно, но не го взех, като знам че в половин БГ няма да работи :)
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Че какво му е на глобулският интернет, защото аз вече трета година нямам никакави ядове. Вярно е, че не ползвам бъгавият им софтуер, който дават с флашките ама все пак не вярвам да е толкова зле колкото казвате.
4ГБ на месец са ужасно много за резервен интернет, нужен само в екстремни ситуации :), а след това 4кб са достачни за ползване на поща или някой icq/irc/skype/etc. Ако пък съм прекалено на майната си(разбирай дори телефона едва има обхват да звъна) то блокирал всички визуални простотии по сайтовете и браузъвам(хората ползвали lynx някога ще ме разберат).

Без договор не знам да има някъде и то без трафик. Вивакомци се опитваха да ме зарибяват с тяхната услуга за някави си 10лв. на месец на 500МБ май беше и после йок интернет, но това без догоовор с договор ставало нещо си за 5лв. на месец, но спрях да ги слушам.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Че какво му е на глобулският интернет, защото аз вече трета година нямам никакави ядове. Вярно е, че не ползвам бъгавият им софтуер, който дават с флашките ама все пак не вярвам да е толкова зле колкото казвате.
4ГБ на месец са ужасно много за резервен интернет, нужен само в екстремни ситуации :), а след това 4кб са достачни за ползване на поща или някой icq/irc/skype/etc. Ако пък съм прекалено на майната си(разбирай дори телефона едва има обхват да звъна) то блокирал всички визуални простотии по сайтовете и браузъвам(хората ползвали lynx някога ще ме разберат).

Без договор не знам да има някъде и то без трафик. Вивакомци се опитваха да ме зарибяват с тяхната услуга за някави си 10лв. на месец на 500МБ май беше и после йок интернет, но това без догоовор с договор ставало нещо си за 5лв. на месец, но спрях да ги слушам.

Където го има е добре, проблема е че на много места го няма :)
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

В спецификацията за мобилен интернет пише за какво е полезно да се използва. За какви приложения. Не се опитвайте да преиначавате нещата. Операторите го продават за бизнес нужди, имейл, да отвориш презентация и фирмената ви страница. Къде търсите 14 часа браузване, сваляне, торенти, ъплоуд и т.н. Нека не превръщаме нещата в смешни, а в реални. Знаеш ли какво казват господата за "такива клиентьИ" като не им върши работа мобилния нет, да си купят макара с 5 км кабел и да обикалят града с него.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Напоследък ползвам доста мобилен интернет на лаптопа. Не плащам почти нищо - 5 лв. на месец от Виваком. Дори като свърши лимитът от 500 мегабайта скоростта остава доста прилична. Единствено не става за торенти, YouTube и теглене на големи файлове. Обикновеното браузване е безпроблемно. Не ми се налага да спирам картинките.
 

Горе