Могат ли да се връщат закупени лекарства?

pa_lta

Well-Known Member
Питам, защото от аптеката скочили на жена ми, че не можело и не се знаело какво сме правили с тях при положение, че са видимо неотваряни!
Не ми е за 20-те лева, а за принципа! До сега не ми се е налагало подобно нещо, но след като снощи изписаха антибиотик за лекуване на бронхит на почти две годишната ми дъщеря, днес решихме да я прегледа и лекар на когото имаме доверие! Както и да е, това няма отношение! Питам дали някой не се е ровил по закони и наредби, тъй като на мен от Гошо ми излизат само някакви страници за връщане на стари лекарства с изтекъл срок, явно е имало някакво такова предложение преди!
Ще помоля ако някой знае нещо по въпроса, ако може да се подкрепи с някакви линкове и/или цитати от закони или наредби!
Благодаря ви!

П.П.Датата на кас овата бележка е 01.02.2014г - т.е.от вчера
 
От: Могат ли да се връщат закупени лекарства?

То за жалбата е ясно, ако има основание, но въпроса ми е точно в това - имаме ли изобщо право на такава- т.е. да не би лекарствата да не се приемат като обикновена търговска стока, а да са по специфични!!! Т.е. аз точно това питам, дали не се категоризират по друг начин, различен от всички стоки?!?
 
Това го пиша като човек който в последните 7 години е пил два пъти антибиотици от 2007 досега. Лекунвам се с ехинацея като имуно стимулатор- http://bg.wikipedia.org/wiki/Ехинацея , ползвам капките на доктор Тайс като се чуствам болнав, но в последните години пия профилктично на чай биопрограма червена кутия и пише - При Простуда и Грип в който също го има ехинацея... Плюс комбинирам със другия голям имуностимулатор - фрешешчета от розов греипфрут... Вярвам на билките който са доказани от стотици години практика и въобще НЕ вярвам на хомеопатията...

Има вирусен и бактериален бронхит - незнам как си с руския най общо казано води се възпаление на долните дихателни пътища... Доктора е изписал антибиотика точно заради това, да не стане усложнение на бронхита и да се получи пневмония. http://mamabum.ru/chem_otlichaetsya_bronkhit_ot_pnevmonii/51/article ...

Преценката ви като родители си е ваша, но тази зима е много тежка от към болести (мисля че върлуват два вида различни грип едновременно)... Бях болен за три дни лека с тепература без кашлица без нищо мина ми с чай с ехинацея и някой парацетамол и витамини, и после почнах втори при който се счупвах да кашлям това ми беше второто пиене на антибиотици от 2007 досега.. и обикновенно даже и парацетамол не пия, а само упсаринче и чай и фрешчета

Идете при лекаря на който вярвате ама като е казал антибиотик - антибиотик, не бъдете скептични към това - проблем с антибиотиците има ако се изписват прекалено често и ако се пият прекалено евтини генерици който не са толкова пречистени, - винаги питайте кой смятат е най-ефикасния антибиотик в даден група, който лекарят ви би препоръчал и така ще се предпазите от това да се трови организма прекалено дълго

ПП В разширеното ми семейство (понеже сме се пръснали на ниво 3 ти братовчеди (аз съм на четърто ниво и нямам)) има хора с медицинско образование от 3 поколения ако броим някой от третите ми братовчеди (който още са зелени) 4 поколения
 
От: Могат ли да се връщат закупени лекарства?

coolice, Болест, която не се лекува с ракия си е направо ужасно :D

По темата не виждам защо са и направили проблем аз съм връщал. :)
 
Питам, защото от аптеката скочили на жена ми, че не можело и не се знаело какво сме правили с тях при положение, че са видимо неотваряни!
Не ми е за 20-те лева, а за принципа! До сега не ми се е налагало подобно нещо, но след като снощи изписаха антибиотик за лекуване на бронхит на почти две годишната ми дъщеря, днес решихме да я прегледа и лекар на когото имаме доверие! Както и да е, това няма отношение! Питам дали някой не се е ровил по закони и наредби, тъй като на мен от Гошо ми излизат само някакви страници за връщане на стари лекарства с изтекъл срок, явно е имало някакво такова предложение преди!
Ще помоля ако някой знае нещо по въпроса, ако може да се подкрепи с някакви линкове и/или цитати от закони или наредби!
Благодаря ви!

П.П.Датата на кас овата бележка е 01.02.2014г - т.е.от вчера


Ох, да не съм бил на съседната каза. Ако става дума за една верига аптеки с М, то това се случи направо до мен. :)

Та аптекаря обясни, че няма как да върне вече изписано от системата лекарство, което не го иска клиента. Нямало как. Това било политика, особено като е напуснал обекта и после се е върнал след няколко часове. Не знам дали има закон, но знам, че ми се случва за 2ри път. Пред мен да се го наблюдавам - как не връщат продукт клиентите. ;)
 
От: Могат ли да се връщат закупени лекарства?

Не знам дали има такъв закон, но трябва да се приеме, ако няма. Напълно подкрепям аптекарите - това не е телевизор, матрак или кило домати...
 
От: Могат ли да се връщат закупени лекарства?

Не съм сигурен за българското законодателство, но в други държави не може да върнеш лекарства. Може да ти върнат парите, обаче не ти приемат лекарството (или ако го приемат ще го унищожат). Прочетете Закона за защита на жив... потребителите.
 
От: Могат ли да се връщат закупени лекарства?

Всеки си иска парите, но мисля,че лекарства не трябва да се приемат от аптеките за връщане.Говорих с мой приятел-аптекар и той ми извади железни аргументи-ами докато това неотваряно лекарство е било при тебе,ти как си го съхранявал?Ами ако си го бутнал в микровълновата?Или нещо подобно и после го вземе някой и лекарството не действа кво прайм???:)
 
От: Могат ли да се връщат закупени лекарства?

ти каза ли им че ще подадеш жалба? След като го кажеш и ти откажат, значи наистина са прави ил иса дебили.
Според мен най-добре е да се провери за това в онлайн справочника бг мама... колкото и да ми е неприятно :)
 
От: Могат ли да се връщат закупени лекарства?

^^Същото важи и за техниката (почти) И ти може да си нарушил търговският й вид, да си я държал на балкона и прочие. Но може да се върне, след като закупилият се е разкандардисал виждайки че не е точко това за което си е мечтал или просто си е задоволил любопитството :)
Но ЛОБИТО...
 
От: Могат ли да се връщат закупени лекарства?

Защо си мисля че в момента няма закон който а задължи търговец да ти върне парите за стока закупена от магазина му - не онлайн?
 
От: От: Могат ли да се връщат закупени лекарства?

^^Същото важи и за техниката (почти) И ти може да си нарушил търговският й вид, да си я държал на балкона и прочие. Но може да се върне, след като закупилият се е разкандардисал виждайки че не е точко това за което си е мечтал или просто си е задоволил любопитството :)
Но ЛОБИТО...

Дишай, бобъре, подобно нещо няма! Чети закона и тогава говори. Има изрично упоменато, че за връщането на стока тя трябва да е в търговски вид, с ненарушена цялост на опаковката и тн.
 
От: От: Могат ли да се връщат закупени лекарства?

Защо си мисля че в момента няма закон който а задължи търговец да ти върне парите за стока закупена от магазина му - не онлайн?

Има точка "...при несъответствие с договора за продажба", тоест купил си, но не е това което си искал. Доста разтегливо, но минава. А и не са малко фирмите, които приемат вече, но в някакви разумни срокове от ден, два, три да върнат парите при проблем. Друга тема е връщане от типа "ама аз размислих". Тук наистина ако се запънат не можеш да ги накараш да си я вземат.

Понеже знам, че все някой ще спомене за прословутият срок от 7 дни - те такова животно няма! Това е само за електронната търговия.
 
Как така си го купил, а не е това, което си искал. Ако си с рецепта, това отпада. :) Нищо, че лекарите пишат с краката си, разчитат им там аптекарите, някак. :)

Това трудно се третира като да речем обувки от Фешъндейс или книга от стор.бг. :) Както споменах, близко е до хранителни продукти, като начин на експлоатация. Все едно да вземеш хляб, и след 2 часа да се върнеш и да искаш да ти върнат парите, защото не си взел Добруджа, а черен. Но не споря, може и да има такъв закон. Не съм влизал в аптека, в която да няма този надпис с "Закупени продукти не се заменят или връщат, след като е напуснат обекта". Или нещо такова беше. :)
 
От: Re: Могат ли да се връщат закупени лекарства?

Малко е като храните. Не съм виждал някой да връща взет хляб или нещо такова, освен ако има проблем със сроковете за годност, но това е за всеки продукт. ;)

Мо то утре някой ще се засили и да върне и използвана тоалетна хартия. Кво праим?
 
От: Могат ли да се връщат закупени лекарства?

Конкретно по темата и аз мисля че не трябва да се допуска връщане на храни и лекарства, когато са в срок на годност.
Ако е изтекла годноста тогава се връщат и се унищожават.

Какво правим в случая някой върне нещо такова, вие мислите ли че магазина/аптеката пак ще го продава? Ами ако сте го заразили с нещо! Или отровили!
 
Мо то утре някой ще се засили и да върне и използвана тоалетна хартия. Кво праим?
То не е това проблема, по-скоро е защото стоката е специфична. Не е нещо, като обувки, които ти стягат. Или телефон, на който не му работи добре Wi-Fi-то добре. :)

Но както казах, тук само някой фармацевт или запознат със законите на търговското право може да каже. :) Но пред мен 2 пъти са връщали хора, който "не искали" това. Или са направили грешка.
 

Горе