Модули за Opencart

CTAH

Well-Known Member
Здравейте

Започвам тази тема за да създадем едно място където да може да споделяме мнения и опитност свързани с модули и доработки за Opencart. Тъка че всички сте поканени да споделите какво е полезно, нужно или потребно за да повишим конверсията или да улесним живота на админа.

Също тъка не се колебайте да питате за различни казуси или да предлагате решението им.
 
От: Модули за Opencart

От начало да започна с нещо което повишава продажбите.
Познавате нашите мили, родни, клиенти които са меко казано специфични. Всеки от вас може да даде сумати комични или трагични примери за това, как нямат емайли, не искат да се регистрират, страх ги е да си попълват данните и адреса /или не могат/ масово не си знаят пощенския код и етц.

Все пак те са си клиенти и имат нужда от нашите стоки а ние искаме техните пари. Не трябва да ги пропускаме. Добро решение на проблема е една "Бърза поръчка" . Формичка с 2-3 полета някъде на видно място на продуктовата страница в която клиента да си попълни името и телефона. Бързо и лесно, за нас остава след това да си отворим емайла да прочетем съобщението че еди кой си с тел. иска еди кой си продукт. Набираме го по телефона получаваме данните за доставка, също може да го консултираме, да сменим продукта или да добавим друг към поръчката.

Забележително е че това работи и в някой ниши над 40% от поръчките влизат по този начин.

В нета има много решения и модификации но аз искам да ви препоръчам една:

Fast order on Product page

1397113246.Fast%20order%20on%20Product%20page-large-693x200.jpg


Инсталира се супер бързо и лесно, буквално с 1 клик, не презаписва никакви файлове, поддържа къстам теми и няколко езика.

Няма да издам никаква тайна ако кажа че автора на модула е колегата 2fast4you тъка че за въпроси подобрения и намаления може да се обръщате към него направо от тук.

Знам че ще има гласове срещу тази допълнителна опция предоставяна на клиентите.
Ако считате че това не е решение за вашия конкретен проект, ако смятате че е само още една форма за спам и фалшиви заявки и или имате други възражения моля да ми ги изпратите на ЛС и да не спамим излишно темата.
Благодаря!
 
Последно редактирано:
От: Модули за Opencart

Моите модификации:



Ultimate Opencart Protection - Real Time smart protection - Защита в реално време за Вашият Opencart магазин.

Checkout Success Popup LITE - Попъпче с информация при натискането на бутона "Add To Cart".

Checkout Success Popup PRO - ПРО Версията на попъпчето.

Christmas Animated Balls only in December - Коледни люлеещи топки които се включват автоматично само през Декември.

Country Detection and Custom message - Засича държавата и показва флагче придружено с Ваше написано съобщение до него.

Fast order on Product page - Бърза поръчка директно от продуктовата страница. Модификацията от пост #2

Global Image Filters - Филтри за Вашите продуктови картинки. Подобряват контраст, светлина и т.н.т. автоматично.

Personal Assistant - BEST FAQ + Extra - Zopim live chat bubble - Личен асистент с често задавани въпроси + готино балонче за Zopim чат система.

Ultimate Checkout Success page - Преработена страница при успешна поръчка. Показва по хубав начин допълнителна информация.

БЕЗПЛАТНО - Shaking Logo on Hover - Люлеещо лого при преминаване с мишката върху него.

Order On Time / Working Times & Delivery Estimator [2.2] - Модификацията в пост #6 но на английски език.

BOSS Checkout PRO - Global Responsive Checkout - Цяла система за поръчка в попъп директно от продуктовата страница


За всички модификации получавате 20% отстъпка ако се договорим ТУК на лично.
 
Последно редактирано:
От: Модули за Opencart

Както знаем по нашите географски ширени клиента иска да получи продукта който е поръчал ако може "за вчера". За точно тези моменти препоръчвам модула с часовника.

Полезно е много, особено тези от нас които държат стока на склад но и не само...
Тъй като 99,7% от стоката ми е на склад и мога предложа на потенциалните купувачи доставка в рамките на 24ч. / на другия ден/ имах нужда точно от това:

Модулче в което да посоча крайния час до когато е възможно да влезе поръчка и аз да я обработя и изпратя по куриер тъка че на другия ден.

Идеята е проста часовника върви на обратно и отброява колко време остава това подсъзнателно подтиква клиента да поръчва. Времето изтича и няма основание за недоволство а също може и да се настрои да показва почивните дни и празници, купувача ще види информация че поръчката ще бъде изпратена в понеделник.

Мисля че схванахте идеята :)

Изчислител на Работни Дни и Доставка ще увеличи Вашите продажби!


1397001465.1workingtimesbig-693x200.jpg


Модула е изключително добре написан, инсталира се с един клик.
Възможности:
- Работни часове и дни
- Празници
- до колко дни доставяте или изпращате Вашите продукти (по избор)
- Допълнителна информация (по избор)

Когато сте въвели всичко, Цялата информация ще бъде показана във Вашият магазин с красив таймер.
Вашите клиенти ще бъдат добре информирани и ще бързат да направят поръчка.

Засичането на празници се настройва
Възможност за въвеждане на персонален текст
Възможност за изключване на таймера и показване само на персоналната информация.
Стартовото и крайно време за работните дни се настройва
Поддръжка на много магазини
Поддръжка на всички теми.
Многоезичен
Часовият пояс се настройва
Цвета на таймера се настройва

Възможност за задаване на позиции и страници в които да се показва модула
Инсталация с 1 клик. Нито един файл не се презаписва
 
От: Модули за Opencart

Я виж ти, таз тема ми е убягнала :)
Като върл фен на ОпенКарт и аз имам какво да предложа, ще поразгледам някои от по-интересните неща и скоро ще ги предложа на всички приятели на мен и на платформата. ;)
 
От: Модули за Opencart

И на мен също ... записвам се за темата
 
От: Модули за Opencart

Ъъъъ да питам.
Тук само фрии модули ли се предлагат или може и такива дето сме платили и търсим размяна с друг който нямаме.. примерно?
 
От: Модули за Opencart

В Codecanyon има изключително много качествено написани модули за OpenCart на символични цени, спрямо функционалностите, които предлагат.
 
От: Модули за Opencart

Здравейте
искам да купя два от модулите които предлагате
Fast order on Product page, Поръчка на време / Изчислител на Работни Дни и Доставка
Важи ли 20% отстъпка и как да стане плащането?
П.С аз съм слагал модула за плащане на Борика и мога да помогна..
 
Re: От: Модули за Opencart


Здраей и добре дошъл. Преди да почнеш тук, да ти кача няколко неща, защото ще те нашарят в червено:

- не пиши на латиница;
- давай по-качествени и дълги коментираш;
- прочети правилата ни.

Успехи и се извинявам за офтопика, давайте пак по темата. :)
 

Горе