Модули за Opencart

От: Модули за Opencart

Тия дни ще напиша едно такова модулче и ще го пусна безплатно :)
 
От: Модули за Opencart

Здравейте,
Моля за малко помощ.

Искам да направя автоматично попълване на полето за тайтъл, като се попълва името на продукта.
Изпробвах 2 модификации, ама не тръгнаха.
Използвам ОС 2.0.2.0

Поздрави!
 
От: Модули за Opencart

Здравейте,

може би не ползвам правилни критерии за търсене, а може и да няма такъв мод, но се опитвам да намеря нещо, което да маха описанието на продукта от първа опция, когато влезнеш в определен продукт. Прилагам шот1.jpg
На мястото на описанието искам да сложа спецификации. Директно да почва от там, след което в основната страница под всеки продукт в промо или препоръчани да излизат 3-4 реда от спецификациите, вместо от описанието, както е сега (текста е поставен под видеото. Прилагам шот шот2.jpg

Надявам се го обясних правилно, нови сме в тази материя и опитваме да търсим преди да пускаме питане, но в случая нещо ни убягва :)

Ние си купихме превода от автора на темата, чрез екстеншъните на опън карт :) ъпдейта е на ниво и всичко, благодарим за което. Леки поправки имаше само по превода с/без ДДС.
 
Последно редактирано:
От: Модули за Opencart

Здравейте отново :) тази тема Journal, гледам, че сте я споменали в по-старите мнения. Поддържа ли българския език за Opencart 2.0 и като цяло всичко ли е съвместимо с 2.0?
 
Re: От: Модули за Opencart

Здравейте отново :) тази тема Journal, гледам, че сте я споменали в по-старите мнения. Поддържа ли българския език за Opencart 2.0 и като цяло всичко ли е съвместимо с 2.0?

Виж какво казват на страницата на автора. Но според мен вече си е задължително да има мулти-езична поддръжка. ;) Според мен трябва да поддържа, защото наскоро едно приятелче, самбата, ми спомена, че си я ползва активно, а той си е за БГ пазара най-вече. :)
 
От: Модули за Opencart

Да, посочват, че е мулти но не видяхме езици и се притеснихме, че може да не става :)
 
От: Модули за Opencart

Аз с риск да стана нахален, но ще питам за още неща, да не правя отделни теми :)

Трябва ни модул, който да имам опция за издаване на проформа ф-ра и след плащане да се издава ф-ра. Но и такъв, който да запазва по удобен начин нещата в системата, че когато се наложи да можем да извадим копия и лесно да ги откриваме. (база с клиенти и всеки с история, покупки, фактури, гаранционни карти)
Друг модул :) за добавяне на скрито от сайта меню в продукт, за доставчик на стоката, цена от доставчик, която да не се показва на сайта разбира се :) и профит, марж или както му казвам аз просто разлика/печалба :)

Засичам някой модул из екстеншъните, но определено ми трябва мнение ако някой е купил модул, как се държат, удобно ли е. Има картинки по описанията, но реално може и да дам пари за нещо, което няма да ми е от полза. Също така ще се ползва Journal темата и не знам дали ще са съвместими с нея, но си мисля, че ще са, защото това е определено само по админ панела.

Извинявам се ако хаотично ги питам нещата, но знам от работата си, какво ни трябва, обаче с друг род системи и опънкарт е нов инструмент за мен :) Ако нещо не съм описал ясно, питайте.

Ако трябва да обвържа проформите със складова програма и там да имам лесна база данни, ще го направя. Мисля, че ще е най удобно. Но и там ми е пълна мъгла, чета за WooComerse но ще видя тези дни да го разуча дали правилно съм разбрал, че ще ми върши работа донякъде.


Искам да уточня, че не питам за това как се работи с модулите, а кои модули ще са най-подходящи :) Ще ги разучим, няма да тормозя никой :)
 
От: Модули за Opencart

Здравейте,
Не знам дали е точното място... но да попитам -
Как мога да накарам даден модул да се визуализира само в дадена категория?
Пример - искам банер с колело да се визуализира само в категория колелета.
Пример - банер с шишета минерална вода да се визуализира само в категория минерална вода.
Благодаря ви предварително!
Поздрави!
 
От: Модули за Opencart

Здрасти
Можеш да направиш това като използваш layouts.
Създаваш различен layout на по-главните си категории Системни/Изглед/Шаблони за страници
След това в админа на категории в последния таб Изглед избираш шаблона който си създал за съответната категория.
И на края в модула с банерите ще си накликаш банери за всеки layout


Здравейте,
Не знам дали е точното място... но да попитам -
Как мога да накарам даден модул да се визуализира само в дадена категория?
Пример - искам банер с колело да се визуализира само в категория колелета.
Пример - банер с шишета минерална вода да се визуализира само в категория минерална вода.
Благодаря ви предварително!
Поздрави!
 
От: Модули за Opencart

Здрасти, СТАН
Благодаря ти за съвета.
Може ли да ми кажеш какви УРЛ адреси да задам в категориите, че нещо не мога да се справя с това.
Благодаря ти
Поздрави!

ПС - Оправих се
Много благодаря!
Поздрави!
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: CTAH
От: Модули за Opencart

Привет,

На мен ми трябва модул (Opencart 2), който сте ползвали и сте доволни за upload на продуктовите спецификации (брой, UIN, цвят, модел и тн).

Моля да споделите за да знам кой да инсталирам или заменям за българско меню.
 

Горе