Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Първо да благодаря на @JaG, че ме пренасочи към тази интересна тема. Навънка съм теглил и $1000, обаче в БГ над 400 лева аз не съм отивал, естествено $3.5 задължително.
Имам два въпрос:
1) Спестяват ли се такси, ако плащам с тази карта по магазините? За банкоматите ми е ясно, че е яко дране, обаче за директно плащане в магазин, не се бях замислял, най - вече понеже наще галоши са много подозрителни (още помня като си вземах 100 евро от Адсенсе как ме гледаха в Алфа банка на центъра на Бургас)
2) Ще ми искат ли лична карта (имам 3 такива карти на семейство и приятели) и понякога плащам с тази на приятелката ми, или прехвърлят пари между тях, заради дневния лимит на наще банкомати. Та ако се окаже картата на приятелката ми с по - голяма наличност от моята, ще ми направят ли проблем на магазина (примернов Билла)?
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Като видят женско име на картата ще стане интересно (а на среща им човек, който изглежда от мъжки пол).

Нали знаеш, че е нарушение на договора (и не само на договора) да се ползва чужда карта?

От известно време забелязах, че не искат да се подписвам (и да показвам лична карта) като плащам с карта. Това може да е свързано обаче със смяната на банката (АлфаБанк - на бележките пише, че няма нужда от саморъчен подпис).

На твоите бележки от магазина (от POS терминала) пише ли такова нещо?
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Това за подписването е някак май спряно с въведените карти с чип (тук трябва повече отзиви). Може би още важи за пластиките. Трябва да има подпис на гърбът от original owner. При касовата бележка задължително подпис, който касиерките я сравняват с гърбът, я не. Повече информация – тук.

Или е просто от ПОС терминалните устройства (от тях се „създавават“ бележките с надписите по тях, не от видът на самата карта), т.е. някои, издадени от опр. банки да изискват обезателно подпис, а други (може би по-нови модели), вече не. Едно от 2-те е или и 2-те.
 
От: От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Това за подписването е някак май спряно с въведените карти с чип (тук трябва повече отзиви). Може би още важи за пластиките. Трябва да има подпис на гърбът от original owner. При касовата бележка задължително подпис, който касиерките я сравняват с гърбът, я не. Повече информация – тук.

Или е просто от ПОС терминалните устройства (от тях се „създавават“ бележките с надписите по тях, не от видът на самата карта), т.е. някои, издадени от опр. банки да изискват обезателно подпис, а други (може би по-нови модели), вече не. Едно от 2-те е или и 2-те.
Тука от половин година насам в Бургас никъде не са ми искали да подписвам (живея на центъра и предимно там плащам). В магазини съм чувал, че ги карат(ха) да искат подпис в зависимост от устройството, тоест самата банката казва за тва устройство ще искате подписи и за тва няма да искате.
По - другата тема в чужбина съм плащал с чужди карти и никога не е имало проблем, те и толкова могат да разчетата. Картите ми никога не ги подписвам отзад, така че нямат база за сравняване.
Предполагам ще стане с чужда карта, все пак никой които се занимава с кардинг не ходи да купува хляб и храна с крадените си карти, те там играят на едро.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

В София в The Mall на банкомата на клона на ПИБ може да те тегли по 2000лв наведнъж (около $1200 в момента). Така за да се изтеглят 4000лв таксата ще е $6.30 (2 тегления по 2000лв), вместо $15.75 (5 тегления по 800лв)
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Блазе.

Само там си проверил и тествал, някой от ПИБ поддръжката така е писал или? Ако важи за банкоматите „залепени“ за клоновете на съответната горепосочена банка в цялата страна, би било по-добре, отколкото ЕДИН за ЕДИН град. Явно обаче и други трябва да тестват и проверяват.

4k ли е max.?

Тук чета за разни лимити: Visa-related / MC-related, а долу тук, си е max. 2k за теглене принципно, значи би следвало да може да става (отвсякъде), ама кой знае. Понеже Payoneer-ската MC е международна и неиздадена от FB, явно е „на тестове“ къде може, къде не. Явно в тоя МОЛ може.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Тествано е ;)
4000лв е максимума т.к. на картата лимита е $2500 за 24 часа през ATM.
До сега не съм виждал друг банкомат да пуска по 2000 без картата да е издадена в същата банка (например в ПроКредит може да теглиш 2000 ако картата е тяхна, за карти издадени от друг е 400)
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Тествано е ;)
4000лв е максимума т.к. на картата лимита е $2500 за 24 часа през ATM.
До сега не съм виждал друг банкомат да пуска по 2000 без картата да е издадена в същата банка (например в ПроКредит може да теглиш 2000 ако картата е тяхна, за карти издадени от друг е 400)
Тествано е в София на тоз банкомат или си пробвал и на други на ПИБ. Аз съм в Бургас, бензина до София е 400 лева, ако става на ПИБ на всеки банкомат, ще дърпам и по големи суми.
Макар че на един приятел му изгоря един акаунт няма да казвам къде с $5к вътре, така че аз лично мразя да държа големи суми в интернет.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Тествано е в София на тоз банкомат или си пробвал и на други на ПИБ. Аз съм в Бургас, бензина до София е 400 лева, ако става на ПИБ на всеки банкомат, ще дърпам и по големи суми.
Макар че на един приятел му изгоря един акаунт няма да казвам къде с $5к вътре, така че аз лично мразя да държа големи суми в интернет.

Тествано е на този банкомат. На останалите на ПИБ, които съм ползвал максимума е 800лв.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Тествано е на този банкомат. На останалите на ПИБ, които съм ползвал максимума е 800лв.
Вчера в Банката ми подсказаха, че на ПИБ банкомат в Бургас може да се стига до 1000 лева. Банкоматите били лимитирани нормалните заради банкнотите, просто цепката не дава повече от 40 банкноти по 20 лева.
Впрочем курсът на долара е ужасен тази седмица.
-> Да Ъпдейтна, не успях да изтегля 1000 лева от банкомата на ПИБ, отказа ми трансакцията. Само дето ми взе такса за отказано теглене...После изтеглих 800 и това е :(
 
Последно редактирано:
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

му изгоря един акаунт няма да казвам къде с $5к вътре, така че аз лично мразя да държа големи суми в интернет.

Дам и аз изгорях с ~1/4 от тази сума и то именно с пайонер. Пратят ли ви пари веднага теглете.

В ПИБ банкомата от който аз тегля до 2 бона могат да се дърпат на веднъж, променя се в зависимост от наличност на петдесетачки. В най-лошия случай (само по 10) е 800 мисля. Обаче наскоро направих сметка и 2x400 ми излезна почти същото като 1x800, не ги разбирам таксите на тези измамници пайонер :) но винаги курса излиза с ~0.05 по надолу.
 
От: От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Обаче наскоро направих сметка и 2x400 ми излезна почти същото като 1x800, не ги разбирам таксите на тези измамници пайонер :) но винаги курса излиза с ~0.05 по надолу.

Няма такъв филм, ако си теглил последователно в рамките на час примерно. Ако си теглил различни дни, цената на долара волатира доста и имало случаи по няколко стотинки разлика за ден-два. Аз винаги като тегля по няколко пъти в рамките на час винаги сумите в долари за 1:1 до последния цент. Така че няма как да ти излиза долу-горе същото т.к. плащаш 2 такси.

Комисионната за обмена варира от волатилността на долар-евро. Колкото повече бягат нагоре-надолу за по-кратък период от време имат по-висока комисионна. Може да стигне и до 5% т.е. при курс 1.70 за лев може да ти стигне разликата до 8-9 стотинки спрямо реалния курс (не говоря за фиксинг на БНБ където нещата са смехотворни с един курс за целия ден).
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Смисъл че изтеглената сума, разделена върху сумата в долари, излизаща в transaction history излиза с около 0.05 под курс продава, в резултат от таксите..към 1.66 в последния случай.

Пести се малко при теглене на по-висока сума, винаги трябва да си изтеглите толкова, че в картата да не остава никаква значителна сума, аз оставям към $40-50 за да пазарувам от ebay разни боклуци...Някой ден като решите да оставите хиляда долара няколко дни щото ви мързи да отидете то банкомата, или не ви се държат в портмонето пари ще ви блокират акаунта, някой ще ви източи картата и хайде честито, пращайте после е-майли на съпорта 3 месеца напразно..
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Понеже един колега ми писа, че е пробвал да тегли в the mall от fibank и му е дало само 800лв да уточня, че става дума за банкомата, който се намира на ниво 0 на самия клон/офис на банката. На банкомата, който е пак на fibank на входа на единия от етажите на подземния паркинг не пуска по 2000лв.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Здравейте,
Някой да е пробвал с функцията на Payoneer - Withdraw To Bank Account, и ако е, какви са таксите?
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Здравейте,
Някой да е пробвал с функцията на Payoneer - Withdraw To Bank Account, и ако е, какви са таксите?

Мисля че таксите зависят от банката ти. Повечето банки имат такса за входящ банков превод от чужбина.
ПС. Парите трябва да се декларират и да се платят данъци.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Някои банки нямат такса входящ превод от чужбина. Например ПроКредит Банк няма такса входящ превод. Обаче правят проблем, ако получавате плащания от офшорни зони.

Ако имате депозитна сметка (срочен депозит) в ЦКБ нямате такса за входящ превод. Разбира се таксата на банките кореспонденти си остава - те си я дърпат когато парите минават през тях. Например DEUTSCHE BANK TRUST COMPANY AMERICAS NEW YORK си взима $12 (никой не ви казва предварително колко ще си дръпнат банките кореспонденти). Но такава такса си взимат и банките кореспонденти на другите банки (които взимат такса за входящ превод). За да отворите срочен депозит трябва първо да внесете на каса минималната сума за откриване на депозита (стотина долара или нещо такова).

Някои банки нямат такса входящ превод за суми под 1000 валутни единици, за по-големи суми взимат такса около 0,1%.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Проверих.
Payoneer имат такса 2% (върху трансферираната сумата) за теглене към банкова сметка и не поддържат друга валута освен BGN за България. Така че и от превалутиране ще има загуба.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

За тези които се интересуват - бърз ъпдейт за Payoneer и теглена към банкова сметка.
Нямат такса за теглене в допълнение към таксата за превалутиране.
Така че единственото което взимат е 2% върху mid market rate-a. Което значи, че превалаутират не на 1.793 а на 1.7572 (курс днес 02.02.2016)
Интересното в случая е, че в деня на превода, курса на Payoneer (mmr - 2%) се оказа по-добър от този на FIBANK.
 

Горе