Може ли съвет относно монетизация на сайт (Adsense) ?

coolice каза:
ами аз написах ако им знаеш възраст пол може да се прицелиш по точно :) Аз ако имам на някои сайт WidgetBucks и ми се клика добре бих пробвал да продавам електроника директно през афилиейт :D Иначе от дрешки до бжута все може да прбваш на някое свободно от адсенс мясо да поставиш банерче :)

Разбрах какво имаш предвид, много интирисин подход, наистина ще взема да го пробвам. Благодаря!
 
Eто скрийншот и от другия блог. При него е малко по-различна конфигурацията на банерите - ако не успее да се покаже втори нормален банер, тогава се показва още един отстрани вдясно.

 
coolice каза:
Руми се занимаваше с повишаване на конверсията в адсенса може да я пробваш да я питаш на лс :)

Благодаря много, ще се възползвам от съвета!
 
И аз имам сайтове който разчитат само на случайни "парашутисти" паднали от търсачките, които обикновено кликат на хикса или върху адсенс, обаче докарвам CTR 5-10% на което съм много доволен, и това няма абсолютно нищо общо с това какви и откъде са потребителите !!! Както посетителите, така и рекламите са всякакви. Експериментирай с форматите на рекламите, не бих те посъветвал да очакваш продажби от други реклами, такива посетители не можеш да ги накараш да си бръкнат в джоба, но е по-лесно да ги накраш да кликнат на адсенс. Стискам ти палци :wink:
 
AxCx каза:
И аз имам сайтове който разчитат само на случайни "парашутисти" паднали от търсачките, които обикновено кликат на хикса или върху адсенс, обаче докарвам CTR 5-10% на което съм много доволен, и това няма абсолютно нищо общо с това какви и откъде са потребителите !!! Както посетителите, така и рекламите са всякакви. Експериментирай с форматите на рекламите, не бих те посъветвал да очакваш продажби от други реклами, такива посетители не можеш да ги накараш да си бръкнат в джоба, но е по-лесно да ги накраш да кликнат на адсенс. Стискам ти палци :wink:

Благодаря! Значи щe пробвам следното - ще да махна WidgetBucks карето и ще сложа Адсенс на негово място. Да ти кажа има логика понеже WB на този сайт също не носи никакви пари. Предния месец WB от тези сайтове има $1.29, което е 111,656 импресии и само 18 клика.
 

Горе