Моля ако има по запознати със законите и договорите да помогнат.

От: Моля ако има по запознати със законите и договорите да помогнат.

Твоя пост изобщо не схващам какво си се опитал да кажеш или просто да отразиш мнение.
Както виждаш темата съм я пуснал в раздел Webmaster's Off Topic, ако не знаеш за какво е този раздел провери си.В този форум не веднъж са обсъждани закони и какви ли не други неща от този тип.Това просто че съм поискал помощ и съвет от потребителите на форума не значи че съм съсипал форума или едва ли не съм развалил репутацията му.Както се видя много хора в bgrabotodatel (в последствие) са били в моето положение и представи си може да има и други млади хора като мен които да потърсят информация и да попаднат точно на тази тема.Поисках съвет и помощ от форума защото тук не веднъж съм работил с разбрани и цивилизовани хора които са наясно с нещата и са готови да помогнат.
Тук във форума така се процедира, за това е създаден форума за да си помагаме.
Извинявам се ако някой се чувства наранен от пускането на моята тема.Както казах млад съм нямам 40 години опит, човек се учи докато е млад от грешките си.
Аз винаги съм привърженик на една фраза-По добре питай и 5 минути бъди тъпанар за другите, отколкото да си мълчиш и да останеш тъпанар за цял живот.

Млади момко, трябвало е да четеш в Бгработодател преди да започнеш работа. Освен това се отива на място и се търси обратна връзка от бъдещите колеги - условия на работа, изисквания, почивки, плащат ли редовно, има ли текучество, ако да - по какви причини? Така се процедира и това са очевадни неща! Сега ще се спасиш, но ако все разчиташ на другите да те спасяват и да ти наливат акъл, то след време пак ще се насадиш и може да е още по-лошо! Гарантирано и задължително, защото човек трудно се променя и цял живот прави все едни и същи грешки! Това с помъдряването го разправяй на шапката на дядо ми. :lol:
 
От: Моля ако има по запознати със законите и договорите да помогнат.

Млади момко, трябвало е да четеш в Бгработодател преди да започнеш работа. Освен това се отива на място и се търси обратна връзка от бъдещите колеги - условия на работа, изисквания, почивки, плащат ли редовно, има ли текучество, ако да - по какви причини? Така се процедира и това са очевадни неща! Сега ще се спасиш, но ако все разчиташ на другите да те спасяват и да ти наливат акъл, то след време пак ще се насадиш и може да е още по-лошо! Гарантирано и задължително, защото човек трудно се променя и цял живот прави все едни и същи грешки! Това с помъдряването го разправяй на шапката на дядо ми. :lol:
Иво, пич не си в час изобщо.
Тоя не му обръщай внимание - олигофрен е.
 
От: Моля ако има по запознати със законите и договорите да помогнат.

Аз винаги съм привърженик на една фраза-По добре питай и 5 минути бъди тъпанар за другите, отколкото да си мълчиш и да останеш тъпанар за цял живот.

Аз знам от един мой познат следното: "Няма глупав въпрос, има глупав отговор!" Ако не знаеш - питаш, ако знаеш - помагаш.
 
От: От: Моля ако има по запознати със законите и договорите да помогнат.

Иво, пич не си в час изобщо.
Тоя не му обръщай внимание - олигофрен е.

Незнам кой е олигофренът тук обаче, при положение, че от цял форум само ти продължаваш да ми приписваш грешна самоличност! Ти да не си женичка, че страдаш толкова по тоя Иво? :D Дай да го издирим, за да те утеши. :lol:
 
От: От: Моля ако има по запознати със законите и договорите да помогнат.

Аз знам от един мой познат следното: "Няма глупав въпрос, има глупав отговор!" Ако не знаеш - питаш, ако знаеш - помагаш.

Напълно съм съгласен, но тук важи и друг принцип - "Седем пъти мери, един път режи!" :) или "Когато колата се обърне, пътища много!" :clap: Хубаво е да се пита навреме и всичко да се проверява от достоверни източници. Когато си записвахме децата на училище, с жена ми обиколихме града няколко пъти и проучвахме учителите предварително и много подробно, за да не стане някой гаф! :roll:
 
От: От: Моля ако има по запознати със законите и договорите да помогнат.

Напълно съм съгласен, но тук важи и друг принцип - "Седем пъти мери, един път режи!" :) или "Когато колата се обърне, пътища много!" :clap: Хубаво е да се пита навреме и всичко да се проверява от достоверни източници. Когато си записвахме децата на училище, с жена ми обиколихме града няколко пъти и проучвахме учителите предварително и много подробно, за да не стане някой гаф! :roll:
Викаш да не стане с децата същия гаф, както с таткото:mrgreen:
 
От: Моля ако има по запознати със законите и договорите да помогнат.

Изобщо не ходиш на рабта и те уволняват дисциплинарно!
да не ти пука!
Никой съд няма да може да те осъди да им върнеш парите
и второ частните съдебни изпълнители на база изпълнителен лист от дело ти сакат парите
 
Последно редактирано:
От: Моля ако има по запознати със законите и договорите да помогнат.

Следващия който иска да работи за 2,60 лева на час, няма нужда да ходи в макдоналдс, да драсне едно лс или да пусне тема във форума, все ще се намери кой да предложи нещо за тези пари ... Даже може и за 2,65 да се спазарим и няма да го караме да мие чинии.
един хамалин за 5 часа работа прибира 50 лева...
Лигавя се де да не се засегнеш, но наистина е нереално за 2,60 да се гърчиш на тръстиката че и договор даже да се подпише.
5 по 3 са 15 лева - баси за 5 часа може да се направи сайт да му се напишат 3 статии и да се аднат по директории ли там където се адват...
И интересното тук е че ако пусна обява че търся някой да го направи това за 20 лева никой няма да се навие и всеки ще вика аа ууууу изедник ...
минимум 150 лева или поне 1200$...
но иначе ходите в макдоналдс за 2,60 ? така лииииииииииииии

Мерси за темата :) ще намаля поне двойно заплащанията за услуги и който мрънка ще му давам за пример тази тема!!!
 
От: От: Моля ако има по запознати със законите и договорите да помогнат.

...
но иначе ходите в макдоналдс за 2,60 ? така лииииииииииииии[/B]
Мерси за темата :) ще намаля поне двойно заплащанията за услуги и който мрънка ще му давам за пример тази тема!!!
Може дори да спреш да плащаш, и да посочваш факта, че някои ровят и по кофите. Всеки е бил млад и зелен, и кой не е правил простотии в началото?
 
От: От: От: Моля ако има по запознати със законите и договорите да помогнат.

Може дори да спреш да плащаш, и да посочваш факта, че някои ровят и по кофите. Всеки е бил млад и зелен, и кой не е правил простотии в началото?

Е то по тази логика, да им давам за пример секс робините и направо сутрин с идването на работа да слизат под бюрото без да поздравяват? :twisted:
 
От: Моля ако има по запознати със законите и договорите да помогнат.

Тука също съм съгласен, така ще правим!8)
 
От: Моля ако има по запознати със законите и договорите да помогнат.

Пич не си първия прецакан от макдоналдс, преди 1-2 г. се занимавах с детето на една моя позната - същата ситуация - казах й просто спираш да ходиш на работа и не се занимаваш с тях по ниаккъв начин - така и направи - никой не я е търсил от тогава. Да го духат тези - не знам защо ги оставят институциите в държавата да се гаврят така с младите хора - ако в моята фирма го направя този договор, не съм сигурен след проверките да ще мога да отърва затвора.
 
От: Моля ако има по запознати със законите и договорите да помогнат.

В крайна сметка отидох и си взех направо всички документи.Когато поисках копие от договора онзи ден и ми казаха че не могат да ми дадат понеже не знаели шефката дали го била заверила си викам сега е момента.Върнаха ми трудова книжка,здравна, свидетелство за съдимост, копие на лична карта, абе всичко и в трудовата книжка не са писали абсолютно нищо.Но просто ми беше много интересно как толкова много колеги от там и все млади хора всичкото студенти бяха и в момента в който разбишках всичко и казах че напускам и изобщо няма да работя тази помия, те всичките скочиха и започнаха да ми обясняват че съм подписал договор че ще ме съдят и какво ли още не...
Така са си вързали гащите тез че просто няма да ги коментирам, разбира се за 2-та дни работа не ми беше платено нищо, но аз не го и повдигнах на въпрос, радвам се че просто успях да се отърва от тази помия.
И да прави сте все още съм млад и това са едни от първите ми работодатели, поне ще ми оставят спомени за цял живот и едно на ум вече винаги.
Сега отново търся фирми които да набират стажанти или хора за обучение.
Ако се намери някоя фирма която да окаже някое рамо ще е идеално, ако ли не поне знам че повече в такава верига за хранене никога няма да работя, а съответно и да ям :)
 
От: Моля ако има по запознати със законите и договорите да помогнат.

Здравей.. Понеже и аз като тебе започнах в Макдоналдс с мисълта ,че работата там е добре и се понася понеже другите я работят.. Е да ,ама не! Същото положение както при теб не се издържа.. Работя вече 1 седмица и ме интересува ти като поиска да напуснеш не попълни ли нещо като молба за напускане дори и без предизвестие или просто каза ,че напускаш и те ти върнаха документите. Защото аз на 3 тия ден говорих с управителя ми и той ми каза ,че няма как да напусна без тия 600 лв неустойки понеже вече съм бил вписан в регистъра и нямало как да ме махне и започна да ме пита какво не ми харесва в работата ,че съм щял да свикна и ще ми харесало, все пак ми трябвали пари и т.н. Ако може да ми кажеш какво точно подписа като напусна ако изобщо си подписвал и до сега търсили ли са те ,за да плащаш неустойки? :(
 
Последно редактирано:
От: Моля ако има по запознати със законите и договорите да помогнат.

Да знаеш какви са правата на работника: Работодателят няма право да задържа никакви документи на работника без негово писмено съгласие, при поискване от страна на работника (писмено) работодателят трябва да върне документите веднага, няма право да му задържа работната заплата без писмено съгласие, включоително и за неустойки по договор - това е.
 
От: От: Моля ако има по запознати със законите и договорите да помогнат.

Здравей.. Понеже и аз като тебе започнах в Макдоналдс с мисълта ,че работата там е добре и се понася понеже другите я работят.. Е да ,ама не! Същото положение както при теб не се издържа.. Работя вече 1 седмица и ме интересува ти като поиска да напуснеш не попълни ли нещо като молба за напускане дори и без предизвестие или просто каза ,че напускаш и те ти върнаха документите. Защото аз на 3 тия ден говорих с управителя ми и той ми каза ,че няма как да напусна без тия 600 лв неустойки понеже вече съм бил вписан в регистъра и нямало как да ме махне и започна да ме пита какво не ми харесва в работата ,че съм щял да свикна и ще ми харесало, все пак ми трябвали пари и т.н. Ако може да ми кажеш какво точно подписа като напусна ако изобщо си подписвал и до сега търсили ли са те ,за да плащаш неустойки? :(
Изискай си документите (трудова, здравна) и дим да те няма. Дори да са писали в книжката нещо, то се е е така...

Спираш да ходиш на работа и те ще те махнат по взаимно (защото е най-лесно за тях) след 1 ден точно.

600 лева за обучение... как пък не!
 
От: Моля ако има по запознати със законите и договорите да помогнат.

Здравей аз успях да напусна защото се оказа че още не са ми вкарали договора в действие и не е бил подпечатан дори.Отидох няколко пъти казах че си искам документите понеже шефката я нямаше и накрая отидох и пак няколко обяснения и ми върнаха абсолютно всичко.
Казаха ми че имало хора които са напуснали като са казали че заминават за чужбина нещо и така, а други наистина просто спират да ходят, но според мен иди и просто поискай да напуснеш и кажи ясно че повече не искаш да работиш на тази работа и я смяташ за чисто унижение и така :)

Дано и ти се оправиш :)
 

Горе