Моля за Вашето мнение при избора на...

Гласуване за лого на фирмен сайт


  • Общо гласове
    50
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Като искате обитател на градината - имате кълвач! Хем е полезен, хем е шарен( За разлика от кандидат логото. Разбирам автора за цветовото решение, но един пъстър кълвач в цялото си великолепие би освежил страхотно логото!) и красив , независимо от това, кой вид ще е, хем е музикален (особено за такива като мен, които си падат по перкусия ;) ). Хем е приятел - почиства.

Мдаааа... ще трябва да карам в прав текст.
Ако колегата Frik само ще пише за озеленяване, е все тая кое ще е логото. Ако се кани да озеленява, трябва доста да почете още. Плюс участие в няколко подходящи форума. Има форуми с професионалисти в тях, дори и хора с титли (не форумни титли, а научни).
Защо казвам това? Защото в двата сайта в подписа на колегата Frik няма почти нищо за озеленяване, освен малко, макар и добре написан, текст. "Озеленяване" в единия води към другия. Раздела приятели е яко блогиран. Всичко до тук е блогонасочено. Не виждам нищо, насочено към дейност озеленяване, или насочено към озеленител.
Ако няма какво, как и къде, аз бих озеленил една поляна в гората (та дори и с материал от гората). Или някой приемлив гол склон на баир (не и върха на баира, че трябва да е "френд" със св. Илия, та да му пуска дъжд навреме и да не изсъхне). Бих я наснимал и показал: Ето това съм направил, с тези дървета, храсти, треви и цветя.

Сега за вече любимия на почти всички охлюв:
Никой уважаващ се и разбиращ озеленител не би дори си помисли за охлюв, камо ли да го предложи за обсъждане. Всеки, който дори и за малко е имал градина, щом види тази животинка, настръхва едва ли не градинарско-атавистично. Тези симпатяги имат страхотното свойство да изяждат най-залюбеното от собственика на зеленото пространство. Спокойно могат да опоскат както обикновена марула, така и китка за 100 евро. Една дъждовна нощ е достатъчна да обеднеете с 1000 евро, инвестирани в китки от цял свят. Отделно моралните щети...
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

ОФФ:
Вискяр, сега като ти прочетох линка ''Кръчма Вискяр'', се сетих за един кръчмар, подвизаващ се преди време по тези географски ширини:)
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

В интерес на истината още при старта на конкурса силно се съмнявах, че ще има кой знае какви лога, но за радост съм бил в голяма грешка. Има доста добри попадения, чак се радвам, че има толкова креативни хора в България.

Лично аз харесах няколко лога, но най-ми допадна номер 6 за целта иначе бих обърнал внимание и на 1,2 и 10 ;)
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Като искате компютър - имате клавиатура! Хем е полезна, хем с копчета ( ....) и красива , независимо от това, кой вид ще е, хем е компактна (особено за такива като мен, които си разхвърлят всичко по бюрото ;) ). Хем е приятел - помага д асе разберете с компютъра.

Мдаааа... ще трябва да карам в прав текст.
.....
Сега за вече любимата на почти всички ябълка:
apple_computer_logosvg.png

Никой уважаващ се и разбиращ копютържия не би дори си помисли за ябълка, камо ли да я предложи за обсъждане. Всеки, който дори и за малко е имал компютър, щом види храна около него, настръхва едва ли не робото-атавистично. Храните имат страхотното свойство да се разливат, цапат и да се промъкват навсякъде из най-залюбеното от собственика на компютъра място. Спокойно могат да предизвикат късо съединение както на захранването, така и на дъно за 1000 евро. Едно здраво плюскане около РСто е достатъчно да обеднеете с 1000+ евро, инвестирани в компоненти от цял свят. Отделно моралните щети...

Определено съм за охлюва, другите се забравят веднага.

Вискяр Бг, без лоши чувства, веднага ми хрумна :)
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Frik - Знаех за конкурса, но нарочно не участвах, понеже политиката ми е такава, че не участвам в такива конкурси, предпочитам директната работа с поръчки и клиенти.
Според мен от предложените 10 лога има само две изразителни предложения: 5 и 7. Но предложение 7 отстъпва на 5, понеже е прекалено използването на зеления цвят в логото, зеления фон, както и използвания шрифт.
В същото време във вариант 5 няма такова фрапантно използване на зеления цвят, използването му във формата на кръг и листото вписано в него даже носи символизъм.
Frik - извини ме, но е изключено да гледам останалите предложения, защото ти си организатор на конкурса, ти ще си ползваш въпросното лого, то трябва да харесва на теб, а не на мен. И щом ти самият и твоя екип сте избрали тези 10 варианта - значи това е най-хубавото, най-доброто което сте получили!
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Охлюва е единственото ставащо и за офлайн реклама лого и е това с най добър визуален контраст.

Отделно - това, че е бавен охлюва е огромен плюс - никой не бърза за никъде в една градина, в градината отиваш за да релаксираш, да серазхождаш именно бавно.

Що се отнася до това дали е вредител - нали става въпрос за еко - от агроном знам, че в еко ябълките има червейчета, значи в еко градините има охлюви, където не са еко нещата няма живот.

И отделно - логото не е непременно за да разкаже цялото житие и битие на фрмата, то е за да е уникално и различимо и от тук изложените охлюва най-добре че отличи фирмата, предавайки както вече обясних само добри асоциации.

Това е от мен, надявам се да съм бил полезен!
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Извън темата
тео, разсмя ме. Яко! Винаги съм харесвал пародиите, особено добре направените. :beer:
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Действително всичките са много добри, чак се изкушавам да пусна подобен конкурс. :) Моите фаворите са 1,3 и 4, но което и да избереш няма да сгрешиш. Чудесни са. :)
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Гласувах за номер 6.
Като ги гледам повечето ги асоциирам с зелен чай и грийн пийс :|
 
Последно редактирано:
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Ако колегата Frik само ще пише за озеленяване, е все тая кое ще е логото. Ако се кани да озеленява, трябва доста да почете още. Плюс участие в няколко подходящи форума. Има форуми с професионалисти в тях, дори и хора с титли (не форумни титли, а научни).

Вискяр Бг, първо бих искал да ти благодаря за коментара! Изключително стойностен и без арогантно държание ме постави на мястото ми. :) През предстоящата година мисля да се опитам да съчетая и двете неща и да озеленявам и да блогвам, та логото ми трябва както за онлайн визията на фирмата, така и за брандинг в оффлайн средата. Логото ще присъства на автомобилите ни, униформите ни, цялата наша техника и всички инструменти с които разполагаме, всички документи свързани с фирмата, както и при благотворителни и рекламни кампании. Признавам, че повече стоя в този форум, от колкото във форуми за озеленява... колкото до четенето, съм на мнение, че трябва да се чете постоянно, защото колкото и да знае човек, винаги ще има какво да научи...

Защо казвам това? Защото в двата сайта в подписа на колегата Frik няма почти нищо за озеленяване, освен малко, макар и добре написан, текст. "Озеленяване" в единия води към другия. Раздела приятели е яко блогиран. Всичко до тук е блогонасочено. Не виждам нищо, насочено към дейност озеленяване, или насочено към озеленител.

Двата сайта в подписа ми съм поставил с цел SEO... Първият не е завършен, всъшност, не съм започвал да работя по него и тези три статии съм поставил само за да не бъде изцяло празен. Другия сайт е наскоро стартиралия ми личен блог. Той не е за озелянване... да поставил съм линк към първия, но това е отново с цел SEO.

Ако няма какво, как и къде, аз бих озеленил една поляна в гората (та дори и с материал от гората). Или някой приемлив гол склон на баир (не и върха на баира, че трябва да е "френд" със св. Илия, та да му пуска дъжд навреме и да не изсъхне). Бих я наснимал и показал: Ето това съм направил, с тези дървета, храсти, треви и цветя.

Както споменах това няма да е визията на сайта, ще добавим както пълно описание на услугите ни, така и портфолио с проектите ни...

Сега за вече любимия на почти всички охлюв:
Никой уважаващ се и разбиращ озеленител не би дори си помисли за охлюв, камо ли да го предложи за обсъждане. Всеки, който дори и за малко е имал градина, щом види тази животинка, настръхва едва ли не градинарско-атавистично. Тези симпатяги имат страхотното свойство да изяждат най-залюбеното от собственика на зеленото пространство. Спокойно могат да опоскат както обикновена марула, така и китка за 100 евро. Една дъждовна нощ е достатъчна да обеднеете с 1000 евро, инвестирани в китки от цял свят. Отделно моралните щети...

Охлюва е единственото ставащо и за офлайн реклама лого и е това с най добър визуален контраст.
Отделно - това, че е бавен охлюва е огромен плюс - никой не бърза за никъде в една градина, в градината отиваш за да релаксираш, да серазхождаш именно бавно.

И аз съм на това мнение, но тъй като има интерес към него и съм го добавил за гласуване... страхувам се, че охлюва ще повлияе лоши на фирмената репутация... всеки свързва охлюва с неговата мудност, това може да се асоциира с бавно и мудно изпълнение на услугите ни... наистина е сериозен вредител по градинските растения, а това може да е се асоциира с некачествено и непрофесионално изпълнение на услугитени...
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Добре, кажете, кое ще изберете, че ми стана много интересно! Трябваше да организираме залагания :D

Аз виждам, че откакто я има анкетата номер 1 води, но няколко пъти е на косъм някой друг да стане номер 1, тъй че гласуването е много интересно :D Дали ще надделее и увеличи разликата или друг кандидат ще заеме мястото му :)
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Гласувах за номер 4.
Най-много то ми хареса, не казвам, че другите не са добри, напротив добри са, но това ме грабна.
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Аз виждам, че откакто я има анкетата номер 1 води, но няколко пъти е на косъм някой друг да стане номер 1, тъй че гласуването е много интересно :D Дали ще надделее и увеличи разликата или друг кандидат ще заеме мястото му :)

Не е казано, че логото с най-много гласове ще спечели конкурса. До колкото разбирам Frik просто иска второ мнение, както се казва.

Лого номер 1 на мен ми напомня повече на гора, а не на градина, тъй като на него има само дървета, при това приличащи на борове. Ако домейна беше ecoforest.bg щеше да се върже по-добре.
От всичките лога, които са посочени, единственото лого, което напомня за градина, е лого номер 3. Има дръвче, но има и храст, които изглеждат оформени точно като при градина. Освен това логото изглежда като нарисувано от деца, което на мен, не знам защо, но ми се връзва с еко теми.
 
Последно редактирано:
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Аз гласувах за #4. Мисля че е най-удачно, защото е добре стилизирано, запомнящо се и пасва много добре за еко градина.
А за коментарите от сорта на - "охлювите са вредители, а кълвачите са полезни", мога да кажа, че появи ли се охлюв в една градина - то тя е една добра, поддържана еко градина, но появи ли се кълвач в една гора - това означава, че в тази гора има много болни дървета.
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Извън темата, до dintronix
Охлюви се появяват дори и в една добра градина, дори и да е еко, дори и в поддържана. След което градината вече е само еко. Ако все още е градина.
Кълвачи има във всички гори по цялото земно кълбо. Вярно, че Земята е болна (главно заради едно същество, незнайно защо наречено Сапиенс), но чак пък толкова???
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Много почваме да са задълбочаваме, кое къде, как и защо се появява.
В първият ред на предния си пост съм изложил мнението си по темата.
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Извън темата, до dintronix
Много почваме да са задълбочаваме, кое къде, как и защо се появява.
В първият ред на предния си пост съм изложил мнението си по темата.
Ако се бе ограничил с първия си ред, нямаше да пиша. Не харесвам идеалистично-теоретични изказвания, породени от четива в Мрежата и телевизиите. И водещи до още заблуждения.
Не съм призовавал да не се гласува за кандидат логото с охлюва. Още в първото си изказване съм го оценил като добро, стига да му се намери подходящото място. Не очаквах такова развитие на темата, затова споменах само бавноходството.

Декларирам, че не познавам авторите на нито едно кандидат лого!

ПС
Blinky, вземи го откупи от Frik. :clap: И да мирясаме... :beer:
 

Горе