Моля за малко помощ от ваша страна - магазин за козметика

Здравейте приятели, чета много и гледам влизам тук там, но нещо не разбирам. Искам да ми помогнете да си направя онлайн магазин, за момента не искам да инвестирам много, но в последствие, ако тръгнат нещата ще инвестирам. Направих си в прословутия фейсбук, но е друго да си го имаш на сайт.
Имам плана какво точно да бъде сайта, просто искам някой да ми помогне. Сега ще ви дам един линк как искам да изглежда сайта и ще ви дам втори линк как не искам да ми изглежда магазина, а вие ще ме посъветвате какво да направя и евентуално колко да инвестирам, за момента нямам възможно, но желая. Насочила съм се в сферата на козметика, дистрибутор съм на няколко продукта и знам, че мога да ги продавам, чрез онлайн магазин за това искам да си направя за директни продажби. Благодаря предварително и се извинявам за невежеството ми. Ще следя с интерес какви съвети ще ми дадете.
Не мога да сложа линкове за да ви покажа а много ми се искаше.
 
Re: Моля за малко помощ от ваша страна.

Здравей и добре дошла при нас. :) Надявам се престоя ти тук да е ползотворен и приятен. ;)

Дай ги линковете като текст. Да ги погледнем и си кажи бюджета, така някой може да се навие, но да знаеш, че с нисък бюджет трудно ще постигнеш много велики резултати, но като за начало става. ;)

П.П: Малко обогатих заглавието, за да говори повече на хората. :)
 
Последно редактирано:
От: Re: Моля за малко помощ от ваша страна.

Благодаря за бързите отговори.
ето линковете на двата сайта, ще махна от пред html-а.
така не искам да изглежда- www . bg-dabrava . com/index.php

така искам да изглежда - https :// fragrances. bg/
 
От: Моля за малко помощ от ваша страна - магазин за козметика

Здравей,

Поглеждайки fragrances. bg ми напомни на една от най-функционалните теми на WordPress, с които съм работила: Blaszok - Ultimate Multi-Purpose Responsive Theme

Може би първо трябва да се запознаеш със CMC системите и да избереш, на кой да бъде изграден сайта ти.


И успех с проекта!
 
От: Моля за малко помощ от ваша страна - магазин за козметика

Здравейте,
Та темата е на Prestashop (има и за магенто), оставям линк към нея : http://ps.novademo.com/bearstore/en/ . A ragrances. bg е разработен на OpenCart - явно някога е имало тема за него. За по-вече инфо пишете ЛС.
Поздрави.
 
От: Моля за малко помощ от ваша страна - магазин за козметика

Добре, значи през опенкарт трябва да си направя онлайн магазин ще почета малко и другото което искам да попитам е преди да почна да правя магазина, трябва ли да имам купени домейн и хостинг или мога от някъде да използвам и след време да ги платя. Благодаря ви за бързите отговори.
 
От: Моля за малко помощ от ваша страна - магазин за козметика

Ето тук си направих домейн как мога да го използвам и да влезне в сила?
 
От: Моля за малко помощ от ваша страна - магазин за козметика

Ето тук си направих домейн как мога да го използвам и да влезне в сила?

Освен домейн, ти трябва и хостинг.
 
От: Моля за малко помощ от ваша страна - магазин за козметика

Ставам малко нахална, ама от къде да го взема този хостинг..... :wink:
 
От: Моля за малко помощ от ваша страна - магазин за козметика

Добре, значи през опенкарт трябва да си направя онлайн магазин ще почета малко и другото което искам да попитам е преди да почна да правя магазина, трябва ли да имам купени домейн и хостинг или мога от някъде да използвам и след време да ги платя. Благодаря ви за бързите отговори.
Siskata, дано не познавам, но според мен ще ти е нужна доста голяма подкрепа виждайки колко в началото на интернет познанията си. Ще ти бъде много, ама много трудно да успееш да инсталираш, конфигурираш правилно, настроиш и оптимизираш която и да е система като Opencart, Magento, Prestashop и др. за да може съдадения от теб магазин да работи печелившо.
Бих си позволил да ти предложа да наемеш някой запознат с материята, дори да заплатиш за качествен магазин и да се радваш после на успешно работеща идея. Казвам заплатиш, защото да ти инсталира някой opencart e детска игра, но виждам много неизвестни пред теб които те чакат след това за работа с този opencart и надали някой на доброволни начела би си губил времето да ти обяснява елементарни неща. Вероятно си в началото на интернет предприемачеството, а ти се иска направо да започнеш да продаваш. Няма да е лесно повярвай ми. Не искам да те отчайвам, но ще видиш, че е така. Ще се мъчиш месец, два и накрая продукта няма да има нужния ефект.
А, да не пропусна, темата която ти е харесала ти казаха, че е за opencart, но тя вече не се предлага на пазара. Вероятно вече знаеш, че и самата тема е струвала 45$.
Дори и да успееш да инсталираш opencart, ще ти е нужно да си купиш подобна визия/темплейт/ за да изглежда магазинът ти така както ти искаш, а това ще струва пари.
Довери се, на някой можещ, поразпитай за цени, ако нямаш голям бюджет, все някой ще откликне и вярвам ще се случат нещата.
Нищо не ти пречи да пробваш сама, не бива моя пост да те отказва, но те чака много четене и питане.
Успех от мен!
 
От: Моля за малко помощ от ваша страна - магазин за козметика

Ставам малко нахална, ама от къде да го взема този хостинг..... :wink:

Не си нахална, нали затова е форум. www.superhosting.bg, www.icn.bg, колеги от форума също предлагат- например виж https://coolicehost.com/ :)
 
От: Моля за малко помощ от ваша страна - магазин за козметика

Най-добре си купи хостинг от там от кадето си купи домейна, по лесно ще ти е а и там ще има много подробно описано какво и как трябва да направиш/
 
От: Моля за малко помощ от ваша страна - магазин за козметика

Така, на никой не се обиждам напротив искам да знам плюсовете и минусите, когато се захващам с нещо и аз съм амбициозен човек и почти никой не може да ме откаже от нещо което аз самата искам да направя. Обичам сама да се убеждавам, че дадено нещо няма да се получи. :) Радвам се, че ме критикувате, и че ми давате съвети какво да направя или какво да не правя. За това писах тук в този форум и за това го следя. Идеята ми за онлайн магазин е много стара, просто не знаех какво да продавам, а сега знам и знам с какво искам да се занимавам на този етап. Захванах се с най лесното което мога да направя и това е профил в фейсбук в който публикувам снимки и така продавам, но разбрах, че това не ми задоволява желанията. Познат в сферата на ИТ нямам, който би ми помогнал. Ще се помъча да направя нещо сама, а накрая ако не стане ще си платя като поп и готово ;). :wink:
 
От: Моля за малко помощ от ваша страна - магазин за козметика

Аз домейна не съм си го купила още, а използвах безплатен на този етап. А мога ли след време примерно да си закупя хостинг и домейн и да сменя името на сайта си.
 
От: Моля за малко помощ от ваша страна - магазин за козметика

Здрасти,
Та за името можеш да го смениш по-всяко време, но за името на домейн (online.com) не може, един път закупиш ли го така си остава, трябва да закупиш нов домейн. Та за хостинг като за начало вземи най-ниския или малкия пакет, ако сайта стане известен и почва да се натоварва хостинга ще минеш съвсем спокойно на по-горен пакет от хостинга.
Поздрави.
 
От: Моля за малко помощ от ваша страна - магазин за козметика

Аз домейна не съм си го купила още, а използвах безплатен на този етап. А мога ли след време примерно да си закупя хостинг и домейн и да сменя името на сайта си.

Почвам да се чудя, дали вчера съм пратила на теб ЛС или на друг... Получаваш ли лични съобщения? Искаш съвети и помощ, със сигурност не съм единствената която ти е писала с предложение/я.

Бърза сметка за начало: домейн - 15-20лв./за 1 г./ + хостиг най-ниския план примерно на superhosting е 57лв/ за 1г./, има опция и да е месец за месец, тогава цената за месец ти е 6.75 лв./ мес.

От всичко, което прочетох до тук:
Вариант 1 - безплатен домейн /трябва да се пренасочат DNS/ + хостинг
Вариант 2 - домейн + хостинг
Избираш система и решаваш сама или с помощ ...


А това го оставям без коментар.
цитат:
Вчера, 19:04
Всеки ще ти даде различен съвет - сайта да е на WordPress, OpenCart, Joomla или пък Magento. Доколкото разбирам от написаното от теб търсиш максимално ниска цена, но изграждането на добре функциониращ сайт си има своята цена. Както писах и в темата - Може би първо трябва да се запознаеш със CMC системите/ WordPress, OpenCart, Joomla и т.н./ и да избереш, на кой да бъде изграден сайта ти.

Ето помощ от моя страна достъп до административни панели на WordPress и OpenCart, разгледай ги и прецени, кое ще е по удобно за администратиране и работа от теб. Спокойно влез и разгледай, ако имаш нужда от помощ, можеш да се свържеш с мен по скайп: delindadar и да ти помогна.

Вход за администраторски панел на Wordpress/сайта е изцяло демо:
http: //demo.******.***/wp-admin/
име: ********
парола: ******

Ако ти е интересно да разгледаш административен панел на OpenCart 2.0 отвътре:
http: //parts*****.***/admin
име: *******
парола:******

цитат:
P.S.
Незнам защо, но написаното до тук ми припомни, че имам 2 домейна - shoppingbg.eu и surprisebg.eu, които така и не развих ... и така, или иначе имам и хостинг ... изработвам и поддържам сайтове ... и ако случайно ти се роди идея за партньорство пиши.

Край на цитатите
 
Последно редактирано:

Горе