Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Здравейте! Имам сайт вече трета година и излизам в Гугъл само с един артикул.Продавам само два месеца в годината и само един вид на една марка.С нищо друго не излизам.А ключовите думи разбира се не са само на този продукт.Може ли някой да ми обясни защо така се получава и как да оправя нещата,хората да влизат в сайта и за другите неща които предлагам? Също как мога да се доверя на някой да ми разработи сайта да мине на преден план с повече ключови думи? Какво трябва да знам,че да съм спокойна ако платя,че ще се случат нещата?
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Може ли да споделиш сайта, ако не искаш публично поне на лично съобщене, за да погледнем сайта и да може някой да ти каже по конкретно. Така просто по зададената от теб информация няма как да ти кажемнищо относно проблеми и решения, защото има доста индивидуални проблеми :) .
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Опитах се да ти изпратя лично съобщение,но след шестата публикация ще ми позволи :-/
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Ок няма проблем драсни още едно мнение и когато можеш драсни едно лс, с каквото мога ще ти помогна :)
Поздрави
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Ако едната ти стока (съответно и кл. дума) е "дамски обувки" - ще се продава, но ако другата ти е "кафяви коли с панделка" - ами, колкото и да се класираш с нея, никой няма да хареса такава стока :) Наистина, за да ти кажат повече хора каква според тях е причината за това, трябва да дадеш сайта или поне кл. думи. Това е като "каква кола искаш?" - ами червена.
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Като погледнах сайта може да се каже, че просто са зле организирани нещата от към магазина, както от към структура на категории и продукти така и към описанието на самите продукти, което е довело до слабата продажба или по скоро класиране, но не трябва да се притесняваш от това, че в търсачките имаш само един продукт понеже не е така - "Страница 7 от около 2 360 резултата". Драснах ти и едно лс
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

На каква система е сайта ?

exsitee.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B0/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B0
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Искам да Ви благодаря,че има хора които искат да помогнат.Дано се получат нещата,защото толкова труд да се направи и организира нещо и след това да не върви не съм съгласна.:)
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Пусни го и на мен. СТАН и danko6 могат да те ориентират, но бих желал от любопитство да погледна. Може и аз да измисля нещо... :)
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Цял ден Ви чета какво пише из форума и доста се депресирах,че сама няма да мога нищо да направя.Три години съм си губила времето с търсене на фирми с които да работя,като няма продажби да ги трия и да слагам нови и нови,а то нямало нищо общо.Сега разбрах колко съм била заблудена :cry:
Явно ще трябва все едно днес започвам,но ще ми трябва човек които да е до мен и да ми помага.
Мога само да благодаря на администраторите за този форум,да отварят очите на заблудени като мен :)
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Цял ден Ви чета какво пише из форума и доста се депресирах,че сама няма да мога нищо да направя.Три години съм си губила времето с търсене на фирми с които да работя,като няма продажби да ги трия и да слагам нови и нови,а то нямало нищо общо.Сега разбрах колко съм била заблудена :cry:
Явно ще трябва все едно днес започвам,но ще ми трябва човек които да е до мен и да ми помага.
Мога само да благодаря на администраторите за този форум,да отварят очите на заблудени като мен :)

То всеки е бил като теб, но така е няма как винаги задължително има и греди във всяко нещо :D Тук във форума е бъкано със хора с магазини и какви ли не други сайтове и всеки би ти помогнал, така че си задавай въпроси когато имаш без да се притесняваш, ако още от миналата година си била почнала да питаш как да оправиш нещата още като си се регистрирала, сега да си на друго ниво :), но нищо не е късно винаги да започнеш отново.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Надявам се на вас да ми кажете и покажете от къде да започна и как да го направя :rolleyes:
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Аз бях подготвил на лично да ти пиша, но ти беше пълна папката и го запокитих... та ето тук...

1. Махни веднага тоя афф банер от дъното на сайта, ти ли ще продаваш или ще правиш реклама на конкуренцията?
2. На началната страница ти липсва нещо - било то слайдер, банери или каквото там е трябвало да сложат тея хора.. Накарай ги да си свършат работата.
3. Нямаш текст. Всеки продукт е хубаво да има поне 100 думи - колкото повече толкова повече. Ясно е че това е магазин, а не сайта на читанка, но повечето неща е хубаво да ги опишеш. Може да ползваш еднакви абзаци и дори по-голямата част от даден текст да е еднакъв например за продукти, които се различават само по цвета. Но иначе трябва да го има описано, че "тоя продукт е син, а оня е лилав".
4. Махни меко казано странните катогории фотоапарати и камери. Детски продукти ли ще продаваш или електроника? Който иска да си снима децата ще иде в техношит и ще си вземе камера, а от теб ще си вземе онея чепички готините.
5. Имаш 2 модула за промоции "Акция" и "промоции". Махни левия. На негово място премести филтъра. Той трябва да е близо до вертикалното меню, не от дясно.
6. "Последно разгледани" и ако имаш "най-продавани" (не го видях) директно ги махай, само си губиш място. Това е отживелица, никой не ги ползва тея глупости.
7. За фуутъра казах да махнеш тоя афилиейт, на негово място им кажи да направят "висок фуутър" в който да има "моят профил", "информация, доставки, рекламации и т.н.", данните за фирмата ти, социални бутони. Това е модерния начин на представяне на тези неща в онлайн магазини и сайтове, хората си ги търсят там.
8. В хедъра им кажи да ти сложат задължително телефона, работното време и ако имаш физически магазин неговия адрес. Вдъхва респект на посетителя, че се взира в сайт на истински търговец, не някой клошар репликаджия от ОЛКс.
9. Разгледай Закона за защита на потребителя и по-точно долния му край, там има примерни договори за сделка от разстояние, виж дали нещо няма да ти е полезно в твоите текстове. Срока за връщане е вече 14 дни минимум, не 7 както си посочила.
10. Пиши в "Новини" това може да го ползваш като блог. Напарво им кажи да го преименуват на блог... (това освен, ако не ти е сектора за нови продукти де, тогава да го преименуват на Нови или Нови продукти).

На първо четене е това... Вече другите неща са технически и са след това като оправиш тези... :)
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Аз не разбирам от ранкване на ключови думи, като гледам доста ти дават съвети, дано са ти полезни. НО, дано си млада, защото 3 години си е супер много време. Научи се да действаш по-бързо и да се учиш по-бързо, както до някакъв срок поставен от теб, ако проекта на върви както трябва, минавай на следващото, но това вече като имаш знания, които са достатъчни да преценяш ситуацията.

Твоята преценка в момента куца много брутално, колко бизнес книги си чела в живота си? Трябва да увеличиш числото, поне 1 на седмица, иначе няма спасение за теб. Не исам да си груб, но 3 години, оле боже, 3 години!!!!! Забий си много брутален шамар и се погледни обективно, може да ти е гадно докато четеш, но познай какво, нито 1 няма да ти го каже брутално както аз, че да те шокира и наистина да се осъзнаеш, а ако наистина не се осъзнаеш, ще загубиш още 3 години и ще се чудиш какво става.

Ако не почнеш да отделяш всяка една свободна минутка за да се обучаваш и да тестваш неща, ще умреш бедна. Трябва да тестваш много неща, недей само тръгва към оптимизацията, тествай реклама тук там, тействай флаери, тествай други ниши.

3 шибани години, направо съм без думи, ако ми беше жена, щях да те изхвърля от къщата. Стига седя по темата, почвай да четеш книги и почвай да тестваш, и действай бързо, само така ще се научиш, никой от тук няма да ти даде вълшебния съвет, всичко става с тестване и четене. И след 3 години да дойдеш и да се похвалиш, ако пак видя подобна тема от теб след толкова време, ще те намеря и ще те заключа в кухнята, тъй като дотогава, ще си доказала, че за друго не ставаш.
 

Горе