Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Здравейте! Имам пак проблем. Днес видях, че Гугъл влобще не ми индексира повечето категории. Изкарва ми сайта с най- различни описания, но не с конкрекното където търся. Преди две седмици направих всички мета описания и някой са индексирени, но най важните за мен не. Къде може да е проблема?
 
Последно редактирано:
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Потърси в гугъл следното:

site:тукслагаштвоясайт

И трябва да ти извади колко страници и кои по-точно е индексирал.
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Сега го направих и ми излиза всичко, че правилно е индексирал. До дефакто не е така, като напиша някоя ключова дума и излизам на 3-4 страница със съвсем друго или пише атрикули.
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Това означава, че гугъл намира "онази" страница като по-релевантна на ключовата дума и за това я показва нея, а не продукта, който ти искаш. Замисли се върху начина на оптимизация и промени нещо по описанията.

В моя магазин забелязах, че на главната ми ключова дума излиза продукт, чието описание беше написано на шега, но беше пространно и почти не се споменаваха думите, които "оптимизирам". Т.е., ако stuff-ваш много думи и пестиш текста или семантичния бот на гугъл не разпознава текста като обяснение на продукта ще тръгне да вади други страници. Което само по себе си е неизбежно, защото ако беше толкова лесно на дадена дума да излизаш само с желаната страница нямаше да е гугъл това.

Не му мисли, ако на страницата която се отваря има линк към продукта ти клиента ще го намери и ще го разгледа.
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Дай сайта на лично и на мен. Аз се занимавам с оптимизация и изработка на онлайн магазин и може да измислим нещо :) Ако аз лично не мога да ти свърша работа, то ще ти препоръчам реални хора с реални проекти, който да ти свършат работа.
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Дали има някакъв смисъл да правя клипчета в Ютуб, като презентация на дрехите примерно със снимки и съответно сайта сложен на заглавие и описание? Ще има ли някакво влияние?
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Има МНОГО ГОЛЯМ смисъл

Дали има някакъв смисъл да правя клипчета в Ютуб, като презентация на дрехите примерно със снимки и съответно сайта сложен на заглавие и описание? Ще има ли някакво влияние?
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Дали има някакъв смисъл да правя клипчета в Ютуб, като презентация на дрехите примерно със снимки и съответно сайта сложен на заглавие и описание? Ще има ли някакво влияние?

Изнасял съм лекция по тази тема от 25 минути, слушал съм няколко лекции по тази тема пак по 30 минути и пак има какво да се каже. В момента има възможност за продуктово позициониране в ютуб, което е достъпно и от България, така че ползите от клипче в ютуб са огромни. Много е важно обаче клипа да бъде представен както трябва и да бъде свързан със сайта правилно. Хубавото е че ютуб не прави разлика дали клипа е аматьорски или професионален, но ако нарушава авторски права позитивите ще станат негативи.
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Благодаря Ви за отговорите :)
За друго още не мога да се погваля, но дано и това стане все някога.
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

Здравейте отново :)
Бихте ли ми казали кое е по-добре за сео - кирилица или латиница в URL адресите ? Моя сайт урл е само на латиница и констатирах че излизам в резултати от търсене в гугъл на 4 страница когато в търсачката е са въведени ключови думи на латиница. Проблема е обаче че същите ключови думи написани в гугъл на кирилица не излизам въобще... Какво мислите по този казус? Дали грешката ми е в това че урл на сайта ми е само на латиница ? Да преправя ли урл на кирилица?
Виждам че доста сайтове на 1 ва страница имат смесено урл на латиница и кирилица...други само на кирилица.. плс хелп какво бихте ме посъветвали?
 
От: Моля за помощ! Защо само един вид артикул продавам?

На гугъл не му дреме за това....

Важен е тайтъла на самата страница, а не URL-а й...
 

Горе