Моля помогнете на един начинаещ

ikovach

New Member
Здравейте на всички в форума,

Сигурно Ви е писнало да отговаряте на глупави за Вас въпроси, но ще Ви помоля да ми помогнете с няколко такива.
Решил съм да се занимават сериозно с интернет - бизнеса и все още се чудя откаде да започна.
1. Интересува ме, коя програма да използвам за site builder, с която след това няма да има ограничения за поставяне на реклами и която не ти слага банери на сайта.
2. Моля препоръчайте ми някой добър hosting, където да започна.
3. Мога ли след като направя сайт - например за определен продукт, който се продава on-line и има собствен сайт да изкарвам пари от препратките от моя сайт към него? И как се уреждат нещата.
4. Имате ли мнение относно търговете за готови и работещи сайтове - може ли да им се вярва? и какви мерки мога да взема за да не остана прецакан? Вие самите инвестирате ли в сайтове?


Благодарности!
 
От: Моля помогнете на един начинаещ

Добре дошъл тук, ще ти отговоря на въпросите, но от регистрацията ти до първи пост с въпросите не мисля че имаше и 5 мин. Което означава че даже не си си направил и труда да потърсиш. Срамота, бате.....

Ето ги и отговрите:
1. Повечето ползват Дрим Уивър, но ако се образоваш на HTML, ще можеш да цъкаш и чрез Notpad.
2. Добър хостинг за бг: Най-добрия хостинг провайдер!, за чуждина: HOSTGATOR, GODADDY....
3. Да.... Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт,
4. Да, инвестираме всеки божи ден, в сайтове в маркетинг. SitePoint - е такъв аукцион и самия сайт играе гарант.

Успехи. ;) И приятен престой тук...;)

П.П: Имам чувството, че след още такива 2-3 поста ще започна да си говоря сам....вътрешния ми глас започва да се обажда все по често.:)
 
От: Моля помогнете на един начинаещ

1-за site builder аз използвам Macromedia Dreamweaver 8 - има доста уроци в бг сайтове
2-за хостинг виж hostbulgaria - потърси го в гугъл
3- ако продаваш продукт - печелиш, иначе не
4- на някои може да се вярва - все едно сега си взел книжка и незнаеш струва ли си да се купи стар автомобил

Моят съвет е да направиш нещо догодина към февруари най-рано. До тогава чети тук във форума наред. По този начин трудно ще те прецакат.

Успех
 
Re: От: Моля помогнете на един начинаещ

Добре дошъл тук, ще ти отговоря на въпросите, но от регистрацията ти до първи пост с въпросите не мисля че имаше и 5 мин. Което означава че даже не си си направил и труда да потърсиш. Срамота, бате.....

Ето ги и отговрите:
1. Повечето ползват Дрим Уивър, но ако се образоваш на html, ще можеш да цъкаш и чрез notpad.
2. Добър хостинг за бг: Най-добрия хостинг провайдер!, за чуждина: Hostgator, godaddy....
3. Да.... Какво е affiliate marketing - Как се изкарват пари със сайт,
4. Да, инвестираме всеки божи ден, в сайтове в маркетинг. Sitepoint - е такъв аукцион и самия сайт играе гарант.

Успехи. ;) И приятен престой тук...;)

П.П: Имам чувството, че след още такива 2-3 поста ще започна да си говоря сам....вътрешния ми глас започва да се обажда все по често.:)


имам идея това ще го направя лс което всеки новозаписан да получава ;)
 
От: Моля помогнете на един начинаещ

Благодаря Ви за бързите отговори. Всъщност вече 1 седмица чета из форума на сайта. Има доста информация за което Ви поздравявам и пожелавам да продължавате в същият дух.
 
От: Моля помогнете на един начинаещ

Още един въпрос:
Какво Ви е мнението за този сайт: forexsupports dot com
Мислите ли че могат да се изкарват пари с него?
 
От: Моля помогнете на един начинаещ

Предполагам, че искаш да го купиш и затова питаш.

Могат да се изкарват. Но въпросът е дали след като го платиш ще си възвърнеш инвестицията и колко ще ти коства да замениш всички реклами в сайта с твои.
 
От: Моля помогнете на един начинаещ

Да исках да купя сайта, но бях outbid - сайта се продаде за 150$, което според мен са нищо пари и малко съжалявам сега. Относно смяната на рекламите - бяха написали, че гарантират за тях че ще си останат на сайта - просто трябваше да си регистрирам мой собствен акаунт и те да ги прехвърлят към него. Незная дали е така Вие ще кажете дали е възможно.
 
От: Моля помогнете на един начинаещ

Възможно е. В сайта се ползват реклами на ClickBank, CJ, AdSense, Amazon, eBay.
Явно сайта е направен полуавтоматично с някой скрипт - собственика вероятно "произвежда серийно" такива сайтове и ги продава.

Ако в цената на сайта е включено и автоматичното му обновяване (автоматично "писане" на нови постове) може и да си заслужава цената (за някой, който не може да си напише сам такава система).
 
Последно редактирано:
От: Моля помогнете на един начинаещ

това за автоматичното "писане" всъщност е плугин който добавя постове от news.google.com
 
От: Моля помогнете на един начинаещ

Бихте ли ми казали, колко ще струва изработката на един сайт като този ако си го поръчам тук в БГ на някой? forexsupports dot com
Имам нужда от около 10-на такива.
 
От: Моля помогнете на един начинаещ

Можеш и сам да си направиш такъв сайт. Повечето хостинги предлагат автоматичен инсталатор за куп системи за управление на съдържанието - вкл. и Wordpress.

Няма много файда от купуване на сайтове и чакане приходите от реклама да избият цената на сайта, защото ако имаше - нямаше да се продават (собствениците им щяха да си печелят от тях вместо да ги продават).

Има и случаи, когато авторите на сайтовете не оцяняват правилно това, което са направили или просто им трябват бързи пари - тогава сделката може и да си струва.
 

Горе