Монетаризация на социална мрежа

Здравейте, колеги. От почти 3 години, паралелно със студентството си, развивам една социална мрежа. За жалост до момента само влагам пари и се моля на такива като вас да ми помагат, но няма друг начин освен "културна наглост". Искам да ви запитам какви са тестваните начини да изкарам пари от сайта или съответно какво бихте ме посъветвали да направя (сайта има около 2500 посещения дневно). За сега има едсенс, но не е на мое име тъй като не ме одобриха и не знам дали лицето не ме мами тъй като не съм видял и 1 лв от този едсенс, а от над половин година е сложен в социалката!
Ако някой има предложения и иска да помогне, може да пише тук, може и на лично съобщение. В чудо съм се видял как да изкарам пари от социалната мрежа, все някак трябва да има начин да превърна тези 2500 посещения в някакви пари, колкото психически да се задържа на тема онлайн бизнес. Искрено съм ви благодарен за отделеното време и само напред!
 
От: Монетаризация на социална мрежа

За сега има едсенс, но не е на мое име тъй като не ме одобриха и не знам дали лицето не ме мами тъй като не съм видял и 1 лв от този едсенс, а от над половин година е сложен в социалката!

Доколкото знам може да ти даде достъп до профила си за да виждаш движението на парите. Същото нещо го има и в аналитикса - възможност за даване на ограничен профил на външно лице, което може само да гледа информацията, без да пипа нищо по настройките на акаунта.
Също така искай от него да ти праща ежедневни отчети - скрийншотове или pdf. Не го ли прави - значи те мами и веднага махай адсенса от сайта.
 
От: Монетаризация на социална мрежа

Благодаря ти, а иначе нормално ли е при толкова посещения - 2500, да няма все още достигнатия за теглене лимит от 70 евро или поне по долар на ден трябва да излиза?
И съответно да кажете какво мога да направя, за да изкарвам пари от социалката. Благодаря!
 
От: Монетаризация на социална мрежа

зависи от социалката
на каква тема е?
 
Re: От: Монетаризация на социална мрежа

зависи от социалката
на каква тема е?

Тази в подписа му. Видях, че имаш адсенс на нея. С толкова трафик сигурно не се рентабилно. Но може да направиш някой бранд секции на бизнеси. Има ли възможност бизнеса да извлече ползи? Ако да, замисли се в тази насока.
 
От: Монетаризация на социална мрежа

Аналог на Туитър е, общосоциална тема. Но в последно време се оформи като арена за оптимизация и реклама чрез линкове към фирми, сайтове, блогове и прочие :)
 
От: Монетаризация на социална мрежа

Става въпрос за тази от подписа ти, както казва Blinky? Сега я видях, на мен лично не ми хареса, а още повече има адсенс само на началната страница, на вътрешните няма. По този начин и за 2-3 години не можеш да направиш минимума.
 
От: Re: От: Монетаризация на социална мрежа

Тази в подписа му. Видях, че имаш адсенс на нея. С толкова трафик сигурно не се рентабилно. Но може да направиш някой бранд секции на бизнеси. Има ли възможност бизнеса да извлече ползи? Ако да, замисли се в тази насока.

Благодаря ти, Блинки. Доста съм го мислил, но така и не го измислих. Каква ти е идеята за бранд секция, какво представлява в общи линии?
И друго да попитам, платена банерна реклама дали ще се котира или няма да има желаещи, специално за такъв род социални мрежи? Благодаря!
 
От: Монетаризация на социална мрежа

За толкова време, трябваше поне да имаш за каса бира, иначе социалките са пунта мара от към приходи, то там няма за какво да се задържи някой освен да спамне, а хора които спамят не кликат на реклами.
 
От: Монетаризация на социална мрежа

съмнявам се да имаш 2500 посещения
нали говорим за уникални и реални?
 
Благодаря ти, Блинки. Доста съм го мислил, но така и не го измислих. Каква ти е идеята за бранд секция, какво представлява в общи линии?
И друго да попитам, платена банерна реклама дали ще се котира или няма да има желаещи, специално за такъв род социални мрежи? Благодаря!

Нещо като модела на бизнес каталозите. Но са целта е нужна и категоризация и някои други фунционалности.

Това, че влизат само за да спамнат е лоша работа. Никак не е добре. Но ако пък това ти е трафика, играй я тази игра. Пробвай да им продаваш аф. продукти за техните цели или нужди. Например ауто спинър и т.н. :)

Сложи си опцията и за продажба на реклама. С цени и позиции. Не знам туи дали ще се продава, но пък опитай и виж. ;)
 
От: Монетаризация на социална мрежа

В тоя бизнес няма приходи с адсенс. Сложи нещо на импресия - например Gload(Реферален линк)(Не афф.) Като загледаш публикациите и виждаш какви са би трябвало да ти е ясно защо никой не клика. просто аудиторияата е от хора които нямат за цел да ледат реклами. За това ти препоръчвам такива на импресия. Другия ваиант е да пуснеш публикациите с линкче срещу някакъв СМС примерно 60 ст, ама колко хора ще пратят не е ясно. Или това което ти е казал блинки. Ааа между другото наистина не са ти добре разположени ад спотовете. Не може да очакваш приход от 1 банер само на главната. Знам че те притеснява това да имаш много банери на страниците, но ако искаш приходи трябва да прежалиш изгледа на сайта. Успех с него. Дано помогна.
 
От: Монетаризация на социална мрежа

Благодаря ти за съветите, Камене. Мисля да заложа на реферал линк, ще огледам сайта, който си дал, за да видя как да ги поставя. Ако някой друг има съвет, нека каже, благодарен съм на всякаква помощ!
 

Горе