Монетизация на сайтове

Olynt

New Member
Здравейте, нов съм в сферата на афилиейт маркетинг и рекламата, затова въпросите ми може да са глупави.Наскоро направих един нишов български сайт(да речем за коли - статии и купува/продава секция) . Кандидатствах за Adsense, но ми казаха, че поради короната не могат да ми прегледат сайта сега, а и изчитайки всичките мнения из форума за adsense в бг, не съм много обнадежден, че дори и да ме одобрят ще е нещо много печелившо.
Въпросите са ми:
-Как този сайт е най-добре да се монетизира за България - AdSense, Clickbank, Grabo, Profitshare,Efbet и т.н
-Колко посетители приблизително трябва да има, за да се очаква някаква печалба(да речем от над 10евро на ден). В момента с фб реклама има около 1к - 1.2к посетители на ден, а е на по-малко от месец.
-Нужно ли е да имам фирма, за да съм част от афилиейт програма или за да тегля пари от adsense/clickbank и т.н
-За сайт, предназначен за Америка, кой е най-добрият начин да се монетизира - AdSense, Clickbank,CJ....
 
За не-България и не-Адсенс, стандартите са по-други.

Например за Америка, едно $15+ на всеки 1000 уникални посетителя на месец се смята за норма (при читава ниша и достатъчно добър контент).
 
Последно редактирано:
-Как този сайт е най-добре да се монетизира за България - AdSense, Clickbank, Grabo, Profitshare,Efbet и т.н
Най-добре, трудно да се каже.
Добре е това което показваш като реклама да е съобразено с аудиторията ти или по-точно казано, да е съобразено с желанията им.
За целта събери 1-2 месеца информация с Google Analytics(ако нямаш) или нещо подобно.
Като знаеш от къде ти идва трафика, кои са ти най-четените статии като тематика и демографията, ще можеш да си направиш извод за това какви реклами биха били подходящи.
Ако не искаш ти лично да продаваш продукти/услуги(което е по доходоносно), се ориентирай към affiliate маркетинг или google ads.

-Колко посетители приблизително трябва да има, за да се очаква някаква печалба(да речем от над 10евро на ден). В момента с фб реклама има около 1к - 1.2к посетители на ден, а е на по-малко от месец.
Бройката няма никакво значение, има значение какво ще им предложиш на хората.

-Нужно ли е да имам фирма, за да съм част от афилиейт програма или за да тегля пари от adsense/clickbank и т.н
Не винаги е нужно, хубаво е да имаш, ако нещата ти потръгнат.
Първо го изкарай на печалба и след това мисли за фирми.
 
С други думи, най-добрия вариант за монетизация на бг сайт е с афилиейт програма за продукт/и, които са свързани с нишата на сайта, така ли да разбирам?
Няма "най-добър" вариант.
Не знам критериите ти за "най-добър" и най-вероятно са различни от моите.

Иначе, да, каквото и да предлагаш, трябва да е свързано с нишата на сайта.
Хората, които са дошли на сайта ти се интересуват от това, което сайта предлага.
Щом сайта ти е на тематика коли, най-вероятно реклама за автомивка ще се приеме по-добре от реклама за детски танци, дори и двете реклами да идват от Грабо.
 
С други думи, най-добрия вариант за монетизация на бг сайт е с афилиейт програма за продукт/и, които са свързани с нишата на сайта, така ли да разбирам?
Най-добрият вариант е да си направиш собствен продукт който да промотираш. Нито афилиейта, нито адсенса или другите реклами могат да ти донесат такъв доход.
 
А докато си направя собствения продукт, имайки предвид, че сайта е със спортна тематика, имате ли някакво мнение за афилиейт програмата на ефбет, защото тя ми се стори най-печеливша?
 
Стига с тая каруца пред коня. Трафик докарай, пък после го мисли
 
Стига с тая каруца пред коня. Трафик докарай, пък после го мисли
То после идва голямото разочарование. Вече като си набрал трафика и виждаш как твоите колеги с хамерикански или канадски трафик правят 20 пъти повече от теб. :) За жалост тук май най-добрия вариант си остава продажбата на собствен продукт, или дропшипинг. За жалост афф. е много далече от това, което трябва да бъде, гледай към световната сцена и определено няма мрежи, които да оправдаят трафика. Не искам да обидя никой от тези мрежи, все пак и те са между чука и наковалнята - мизерни доходи, мизерни рекламодатели и всичко е на едно общо хоро. :)
 
С такъв BG трафик - 1-2к дневно, няма какво да го мислиш още - все ще си е мизерия. 1-2 лева на ден от адсенс преко сили, ако си късметлия.
Освен ако не е супер таргетиран "купуващ" трафик, както всички по-горе ти казаха, но по задаваните въпроси се съмнявам да е такъв.
 
Добре, благодаря за съветите! Последен въпрос само, някой има ли някакво мнение конкретно за афф програмата на efbet, дали си струва при по-голям трафик?
Имам доста познати, занимаващи се с този тип програми, трафик и начин на печелене. Не съм кой знае колко запознат лично, но те не са от тези, които биха си губили времето с глупости. :) Вече хората в тази област да си дадат мнението. :)
 
А докато си направя собствения продукт, имайки предвид, че сайта е със спортна тематика, имате ли някакво мнение за афилиейт програмата на ефбет, защото тя ми се стори най-печеливша?
Например може да направиш един от онези фентъзи лиги, предполагам се сещаш за какво говоря.Със сигурност има и други неща, просто се сещам за това сега. Има варианти много.
 
Последно редактирано:

Горе