Монитор - помогнете ми да избера :)

Caprice

Active Member
Какъв 17" ЛСД монитор ще ми препоръчате - марка, модел, характеристики, и от къде? Трябва ми за подарък спешно :wink: и до утре трябва да избера. Мерси предварително
 
От: Монитор - помогнете ми да избера :)

много доволен от LG FLATRON L1752S
 
От: Монитор - помогнете ми да избера :)

Аз съм много доволен от Philips 170B. Когато го взимах беше 5-600 лева. Ползвам го от 6 години и не съм ходил нито 1 път до сервиз.
 
От: Монитор - помогнете ми да избера :)

Погледни този http://pazar.mobi/detail.php?id=25
Малко по-малък е, но за цена, качество няма конкуренция.
Купихме си скоро същият и върши перфектна работа, няма забележки.
мисля че правеха безплатни доставки за по-големите градове.
 
От: Монитор - помогнете ми да избера :)

Погледни този http://pazar.mobi/detail.php?id=25
Малко по-малък е, но за цена, качество няма конкуренция.
Купихме си скоро същият и върши перфектна работа, няма забележки.
мисля че правеха безплатни доставки за по-големите градове.
Много малко, то 17 е малък та това ли. Аз съм с 22 инчов и ми малее нещо, защо ги взимате тия малки монитори? Не че не съм бил преди, имал съм и 14 инчов, но просто са страшно неудобни не бих се върнал на такова.
 
От: Монитор - помогнете ми да избера :)

Не искаш ли LED ?
Може, но не е задължително. Някой конкретен ли визираш?

Много малко, то 17 е малък та това ли. Аз съм с 22 инчов и ми малее нещо, защо ги взимате тия малки монитори?
Като свикнеш на голЕмо, после как да се върнеш. ;)
Айде да кажем до 17-19" максимум, по-голям кютюк не ми трябва.
Няма да се ползва повече от 1-2-3 часа на ден, не е нужно да е супер-дупер технология и размери ;)

Нещо по-конкретно? Никой ли освен мяу не си е купувал скоро монитор?
 
От: Монитор - помогнете ми да избера :)

Взимай най-евтиния и тва е! Перфектно като за спешен подарък :) А и нали знаеш, че на харизаният кон зъбите му не се гледат :D
Всъщност, колкото и да те лъжат някъде, хубав lcd - няма!
 
От: Монитор - помогнете ми да избера :)

Не искам да отбивам номера и да взимам някакъв боклук. Просто нямах време да потърся по-рано.
Какво му има на лсд-то? Имам няколко, без забележки са..
 
От: Монитор - помогнете ми да избера :)

Не ме разбра - всички са боклуци! Така че взимай най-тънкия, поне да не се набутваш напразно :)
Ако мислиш, че човека ще оцени повече LG с ъгъл 178/178 и samsung с 160/170, то много се лъжеш... а и нали е за 1-2-3 часа дневно. Взимай лъскавия и евтиния и не се вкарвай повече в излишни разсъждения :)
 
От: Монитор - помогнете ми да избера :)

И аз търся монитор минимум 19-20 инча но да не е формат 16:9 а 4:3, тоест да не е широкоекранен защото аз не съм нито бангьоз нито жълтур с дръпнати очи и не възприемам света във формат 16:9.

Нови LCD 4:3 не мога да намеря никъде, затова вече оглеждам употребявани но с минимум 6 месеца гаранция и до 150-160 лева.

Също хубаво е да има вграден тв тунер или възможност за връзване на външен такъв.

Нещо да кажете за тези:

http://www.marmaxcomputers.com/products.aspx?vid=2
 
От: Монитор - помогнете ми да избера :)

Като подходящ монитор за niks предлагам кашон. Поставя се вертикално надолу без процепи, тъй като пациентът възприема образа тесноекранно. Тунерът се вгражда у лявото полукълбо.
 
От: Монитор - помогнете ми да избера :)

Моше(strana), руска уруспиьо

Ти с юноса не се обаждай и не изказвай мнение.

Марш в блядистанските форуми да обсъждаш със славянските помияри оцеляването на дегенериралия им "етнос" и "държава"
 
От: Монитор - помогнете ми да избера :)

Има все още квадратни :)

Ето ти втора ръка:
realvision.bg/view_product.php?pid=393
kvantservice.com/LCD_Monitori_detaili/Artikul_1669_L1955.html
Тия стават горе-долу
Но имай на идея, че старите бракми са на по 15-20 и нагоре милисекунди и това ще ти маже филмите и сече игрите (не че новите се справят отлично де :) )

Ето ти и нови:
jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=541855
jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=541855

тия поне опресняват по бързо, ако не друго, а и са с по-голяма гаранция от втора употреба.
 
От: Монитор - помогнете ми да избера :)

А за тези какво ще кажеш, 20 инча, две години гаранция - 159 лева, 1 месец гаранция 119 лева

Фирмата известна ли ви е, да не затвори кепенци наесен

20" LCD/TFT FUJITSU SIEMENS P 20-2 Perfect - 159 лв

http://www.marmaxcomputers.com/products.aspx?vid=2

Ако не намеря до края на месеца взимам от тези, 1 година гаранция ще им искам за 120-130 лева
 
От: Монитор - помогнете ми да избера :)

Кой да затвори мармакс ли.. едва ли :) И 4-те по-горе едва ли ще затворят в близките 10-ина години :D То дори да фалира некой (което нема да стане) просто ще ги купят и ще си продължат - това си е бранд..как се развива 10y и после да се зарязва...

Иначе и сименса става.. ама най добре си ги виж на място, пускай - гледай, пускай - гледай и тва е :)
И с по-голяма гаранция естествено е по-добре. Това може да спре и от нищото както се казва :)
 
От: Монитор - помогнете ми да избера :)

А за какъв интерфейс да гледам по отношение връзката с външен тв тунер.

През USB, DVI, HDMI или други изходи?
 
От: Монитор - помогнете ми да избера :)

през ушите е по-ергономично..
 
От: Монитор - помогнете ми да избера :)

Е фейса си гледай според машината на която ще го вържеш. Ако си имаш DVI гледай да е с DVI. С HDMI не ти трябва ако няма да пускаш звук от там. Тунера си е на USB външния, няма какво да се притесняваш..но ще зяпаш само :) Ако искаш да записваш нещо от камери или други чудесии си вземи вътрешен. Има и външни тунери с VGA и тогава ще трябва да го вържеш през този порт. Има и с чинчове ама става още по-сложна калибристиката :)
Съвет - вземи си вътрешен, там на PCI или PCI-E, каквото имаш
 

Горе