Моят път към успеха

Re: От: Моят път към успеха

Само едно голямо евала на biaaro за темата. Друго няма какво да коментирам.

Това тагове от сайта, който се шерва ли са? Не ми е ясно наистина ..

Ако ползваш wordpress ето тук съм писал на един мързелив потребител на форума как може да го направи :)
За съжаление не знам какви са вариантите за блогър (ако ще го ползваш в сайта от подписа), но предполагам разбираш принципа и идеята.
 
От: Моят път към успеха

Това е чудесно! Скоро четох как един BHW user благодари на един админ (лека му пръст!) защото му е помогнал да започне. Релано, какво му трябва на човек - в повечето случай съвсем малко - добра дума или съвет, малко мотивация...

redrum, предполагам ти загря inbox-a от въпроси, затова би ли написъл нещо като How to? Разбира се можеш да го продаваш, и парите да се ползват за благотворителност или за съпорт (финансов) на новата инициатива. Или за каквото си искаш де, те са си твои. Слдеващата стъпка е FB flipping като услуга тук или в BHW
 
От: Моят път към успеха

Браво, страхотна тема. Имам въпрос - след като посещенията си ги набавяш главно от феновете на ФБ страниците, как остават постоянни всеки ден, моята логика е, че те след като веднъж са посетили сайта ти следващите дни или ще намалеят или няма да са уникални, един вид не се ли изчерпва трафика с ползване само на вече добавени фенове?
 
От: Моят път към успеха

@bioz имай предвид, че като пуснеш пост не всички фенове виждат във фийда си какво си пуснал. Така че, ако днес Петьо е видял, че си публикувал нещо няма гаранция, че утре и в други ден ще види пак поста ти. Така до известна степен редуваш посетители. Естествено някои виждат постовете ти по-редовно от други, някои изобщо не ги виждат и т.н. Вмадмин панела на страницата имаш статистика до какъв % колко пъти се е стигнало. От там можеш да си извадиш някакви долу-горе изводи (все пак колко им е вярна статистиката на фейсърите само те си знаят... евентуално...).
 
От: Моят път към успеха

Браво за темата.
Въпрос - ФБ нали въведоха, че при пускане на пост в страницата само 15% (май) получават поста на фийда си. От тях колко го виждат е отделен въпрос.
Та ако ФБ решат да спрат изцяло постовете да се появяват на фийда (или поне безплано) какво правим.
Нишата за сега работи, който се наместил, супер. Ама на мен ми се струва, че ФБ върви към затягане на нещата.
 
От: Моят път към успеха

%-та зависи от това как си "отглеждаш" страницата, Може да е 5-10-15-25, може и повече % да е рийча. Пълно спиране на видимостта означава да няма генерирано ново съдържание, което пък едва ли някой го иска.
 
От: Моят път към успеха

%-та зависи от това как си "отглеждаш" страницата, Може да е 5-10-15-25, може и повече % да е рийча. Пълно спиране на видимостта означава да няма генерирано ново съдържание, което пък едва ли някой го иска.

Съгласен съм - постигал съм над 100 - 200% .
 
От: Моят път към успеха

Макар, че от както пуснаха тези "подсказки", кой пост да си промотираш, малко ме съмнява истинността на тези цифрички.

+ допълнение, че реално в твоята страница може да си докарал до 30% рийч всичко останало нагоре е от вирал. Т.е. пак не достигаш реално до всички свои фенове.
 
От: Моят път към успеха

Забелязал съм че е добре за развитието на страницата от време на време да се пускат анкети. Въпросните анкети винаги ми достигат много по голям reach от нормални постове и постовете със снимки. Не знам дали само при мен е така, но нищо не пречи да опитате и вие. Опцията е вградена. question.png
 
От: Моят път към успеха

Бих желал да внеса малко ясното по оформлението на тъмбовете. Както споменах по-горе, за фън страници е от решаващо значение как точно ще поднесете фънската картинка на аудиторията.

Една стрелкичка или кръгче може да повиши цтр-ра на линка в пъти. Също трябва да се абстрахирате от чувството си за хумор, защото това което ви е смешно на вас в 90% от случаите не е смешно за американците, австралийците, канадците и тн.

Ето точно какво имам предвид:

Пример за успешен линк с текстов тумб:

Подчертаваме или ограждаме някъде в текста

safe_image.php



Пример за успешен линк с тумб за комик картинка:


Изрязваме основната част от картинката в тумба и показваме само част от нея.

safe_image.php


Тумб на фейл картинка:

Слагаме стрелка, която да сочи фейла и ограждаме с най червеното, което имаме.


safe_image.php


Има и други, но тях ще засегна по нататък.

Текста към линка също може да ви повиши значително цтр-ра. Не пропускайте да подсилите линка и с добър текст към линка.
 
От: Моят път към успеха

Мерси за сдъвкването, но мисля че това е хубава тема а като новак се ровя навсякъде. Изказах си мнението пък и мисля, че трябва да се помага на новите членове, а не да се нападат. И честно казано се надявам да не духам паднала. И все пак лека вечер.
 
От: Моят път към успеха

Темата че е хубава, хубава е. И между другото се опитвам да помагам с каквото мога, но все пак и аз съм все още нов член, но не мисля че е редно да се пускат подобни коментари с 2 думи. Можеше да споделиш нещо от личен опит или някакъв съвет, все тая :) лека вечер и недей да се впрягаш :beer:
 
От: Моят път към успеха

Можеше да споделиш нещо от личен опит или някакъв съвет, все тая
Споделила е.
И честно казано се надявам да не духам паднала.
 
От: Моят път към успеха

Темата че е хубава, хубава е. И между другото се опитвам да помагам с каквото мога, но все пак и аз съм все още нов член, но не мисля че е редно да се пускат подобни коментари с 2 думи. Можеше да споделиш нещо от личен опит или някакъв съвет, все тая :) лека вечер и недей да се впрягаш :beer:
Не не се впрягам просто обичам да отговарям на хората които са ми писали лека вечер и на теб :beer:
 
От: Моят път към успеха

Поздравления и от мен за темата! Нещата наистина са такива, каквито ги преставяш, biaaro. Тествах, купих страници и се получи!
Благодаря много за ценните съвети и помощта!
 
От: Моят път към успеха

Така...

Както обещах ето го и продължението.


РАЗВИТИЕ:


След като поработих известно време със страниците, за които споменах в първия пост, реших, че "има хляб в тая работа" и трябва да се действа за окрупняване и разширяване на дейността. Това и стана. След известен период на договорки и диалог със заинтересованите лица, започнах да оперирам със 1 200 000 потребителя, предимно американци. Като стойността на инвестицията е някъде около 3000 долара. На пръв поглед може да изглежда много, но това изобщо не е така, на фона на възможностите, които предоставя една такава сума.

ПРОБЛЕМИ (ОТНОВО):):


Основния проблем се оказа огромния обем на работа, който трябва да се свърши. Но това се решава с организация и оптимизация на времето. Най-простото решение е наемането на безплатна работна ръка:). Това са съпруга, големи деца, близки роднини и изобщо всичко, което може да ходи, има ръце и знае от къде се пуска компютъра. На мен ми помага съпругата ми, за което съм и благодарен. Децата ще ги изчакам да пораснат още малко и ще ги хвана на работа и тях:) Майтап... аз съм против експлоатацията на деца за комерсиални цели.

РЕЗУЛТАТИ:


Тука ще спестя думите, защото е доказано, че човек възприема по-добре графики и илюстрации:) За съжаление не мога да дам шотове от адсенс, защото е против правилата, затова давам от аналитика, а размера на доходите оставам на вашето въображение.:)

ANALITIK.jpgANALITIK2.jpg

Много съжалявам, че не направих шот снощи, за да ви покажа как изглеждат 1500 човека онлайн на аналитика. Но си запазвам правото да добава по-късно.






Това е за сега, очаквате продължението.

СЛЕДВА:
 
От: Моят път към успеха

аз писах, писах, писах, и накрая дойде един кон, пардон, една хлебарка и така ми отне вниманието, щото след като я направих на салата, затворих таб-а без да си пусна съобщението... :X утре ще го напиша пак, но в общи линии е насочено към новите и плахи предприемачи и гласи, че 500$ , които за колегата са малка инвестиция, за някои хора са непосилна инвестиция. Не се шашкайте, аз инвестирах само 10 лева в моята страница и инвестиция се изби десетки пъти само за месец. Утре го напиша пак.
 
  • Like
Реакции: Sky

Горе