Моят път към успеха

От: Моят път към успеха

Изпратих ЛС на Moko със същия въпрос, но съм нетърпелив и ще попитам и тук. Какви коментари се пишат в големите фен страници, които да накарат хората да лайкнат и моята?

Зависи от тематиката. И не само. Хората в мрежата са невежи - те не знаят за какво става дума. Те не правят разлика между сайт, блог, форум. Те не правят разлика между фен страница и обикновен потребителски профил. И тъкмо това е в наш плюс ;)
При чистия спам нещо от рода на "add me" има много добър ефект, особено в адулт нишата - плясвате някъв задник или готина мацка за профилна и същото за cover снимка и коментирате на снимка или статус "add me" , "call me" , "send me a message" и ей такива прости работи.
Друг трик е да харесвате снимки от името на страницата - по този начин името на страницата ви ще излезе за известно време като последните трима, харесали това. От любопитство хората ще погледнат и ще влязат в страницата ви.
Коментар върху самата стена също не е лош вариант. Малко хора гледат какво пише на стената, но все пак някои гледат. Можете да сложите и снимка на стената на някоя страница - в някои случаи снимката работи по-добре от гол коментар.

А относно постовете във вашата собствена страница и обвързването с потребителите... Пак зависи от тематиката - ако имате забавна страница "тагнете някой, който обича да пърди" би привлякло вниманието на някои хора. Бъдете оригинални, дори с цената на това, на моменти да сте цинични. Ако напишете пост "тагнете някой, който обича смеха" , реакцията на повечето би било "Пф, бахти тъпия въпрос... Че кой не обича да се смее?!" . Затова не трябва да задавате баналните въпроси и да карате хората да правят глупави работи,буквално заплашвайки ги с глупости от рода на "който не шерне да му умре котката, коня или (недай Боже!) роднина" , пълна простащина е! С такива неща е по-вероятно да изгубите фенове, отколкото да спечелите engagement (like, share, comment). Аз като гледам страници, които приятелката ми е харесала, често срещам статус "който не лайкне, секс да не види", пуснат преди часове в страница с 50 000+ фена и крайният резултат са 100-200 харесвания и няколко коментара. При мен това не предизвиква дори усмивка. Ако бях харесал страницата, просто щях да цъкна 'unlike' и да я забравя.

Трябва да сте оригинални, това е! И е доказано, че снимките въздействат много по-добре , отколкото статусите. Така че, ако искате да се занимавате с фейсбук, фотошоп или gimp биха ви помогнали доста. Даже мисля, че снимката достига до повече хора, отколкото статуса. Но пък снимката трябва да е грабваща, можете да ползвате трикове като червени стрелки, удивителни знаци и т.н. . Наскоро четох, че при скролването на собствената ви стена, виждате една снимка или статус за не повече от 4 секунди. Помислете си колко грабваща трябва да е снимката, за да спрете да скролвате и да я погледнете :)

Още нещо се бях сетил, но го забравих :D Като се сетя пак ще пиша :D Ако някой друг се сети да пише и да пита :)
Много се радвам, че сте харесали предното мнение, надявам се да е бил полезен поне за някои от вас :)

едит :
благодаря на SoulReaver, който ме подсети какво още имам да ви казвам :
Никога не оставяйте страниците само с по един администратор - поне двама!! По този начин, ако единият ви администраторски акаунт получи наказание, ще можете да публикувате с другия. В началото не знаех за това и имаше моменти, в които не пусках нищо. В последствие добавих администратор и видях, че наказанието е персонално, а не на самата страница. Администратор се добавя от настройките на страницата, като новия админ задължително трябва да е фен на страницата, иначе не става. Кани се с мейл.
Ако нямате свободен телефонен номер за верификация на нов акаунт, потърсете в гугъл "PVA facebook accounts" или в блекхета - акаунтите са от 1$ до 2$ , като първия е гол като пушка, а втория има снимки, приятели и друго инфо, за да изглежда наистина реален.
 
Последно редактирано:
От: Моят път към успеха

Да споделя и моя опит по темата, защото в предишния си пост не бях конкретен.
Благодарение на тази тема, помощта на biaaro и на redrum, инвестирах 500 долара в страници и за 2 седмици спечелих над 50 долара.
Инвестицията няма да я избия за 2-3 месеца, защото нямам време и не съм постоянен. Ще има загуба на фенове, но поне ще развия страниците и винаги мога да ги продам после...

Ако имате време и средства, не се колебайте да опитате. Резултатите не са светкавични, но са сигурни...
 
От: Моят път към успеха

Здравейте ! Поздравления за сайта и потребителите в него !
Аз имам молба Понеже изминаха три дни, от както се регистрирах - все още - нямам право да публикувам.
Може ли някой да направи публикация от мое име, защото ми е спешно ? Знам, че не е правилно, но нека се направи веднъж изключение
От публикацията ще спечелят всички предприемачи, защото ще видят интересно представяне на бизнес предложение, а един или НЯКОЛКО от тях - ще имат шанс, да инвестират и партнират ..
Аз Не съм измамник, а писател, който не иска да си почерни името. Като някаква гаранция за моята прозрачност - си давам скайпа: martin_penchev111 и фейсбук профила: Martin Penchev (Bulgaria)

Та ако има желаещ да публикува от мое име - моля, да се отбележе, за да му дам текста, за публикацията.
 
От: Моят път към успеха

Супер това е една от мотивиращите теми. Последно време трудно може да се намери начин, но ето че има. Поздрави на автора. :beer:
 
От: Моят път към успеха

Тая тема я бях забравил :) Вече колко е успешна схемата нямам представа, но един човек да съм убедил да тръгне по пътя на успеха. достатъчно ми е:)

Очаквайте скоро: Как направих 1 000 000 оборот за една година и малко с инвестиция 100 лв. Да, възможно е!

П.П Тея дето знаят какво правя, моля да си мълчат, те са знаят кои са!
 
От: Моят път към успеха

Мда и аз сега видях ъпдейт по темата и видях какво сме списали :) Аз отдавна се махнах от FB, писна ми от своеволията им. Но все още има хора, които си правят парите там :) Ще чакаме с нетърпение новата тема на biaaro. Пусни един линк тука като е готова ;)
Успех!
 
От: От: Моят път към успеха

Тая тема я бях забравил :) Вече колко е успешна схемата нямам представа, но един човек да съм убедил да тръгне по пътя на успеха. достатъчно ми е:)

Очаквайте скоро: Как направих 1 000 000 оборот за една година и малко с инвестиция 100 лв. Да, възможно е!

П.П Тея дето знаят какво правя, моля да си мълчат, те са знаят кои са!
С нетърпение чакам да пишеш :)
 
От: Моят път към успеха

Един път да се зарадвам, че някой дигнал стара тема.. чакам те да пишеш, пък ако аз успея по твоя начин, ще те черпя някоя хубава страница :beer:
 
От: От: Моят път към успеха

Един път да се зарадвам, че някой дигнал стара тема.. чакам те да пишеш, пък ако аз успея по твоя начин, ще те черпя някоя хубава страница :beer:

Ти си толкова несериозен, че аз ще те черпя, като започнеш да правиш по 300 лв месечно!!!

:mad: :mad: :mad:
 
От: Моят път към успеха

Така. Здравейте на всички. Може би е излишно да казвам, че темата е добра. Да, такава е. И може да ми е първото мнение(логнах се преди няколко часа), но не пиша за да трупам рейтинг.

Поздравления за автора й. Показва нагледно как наистина могат да се случат нещата. Макар и темата да е от преди доста време.

Имам един въпрос обаче - как става това т.нар монетизиране ? Питам, защото имам малка фейсбук страница, от която очевидно също могат да се правят някакви пари. За целта, навярно, ми е необходимо сайт, блогспот или друг линк, към който да влизат хора от Фейсбук (страницата). И връзката, явно, някак ще трябва да се монетизира , т.е. да се плати за тези кликове. И точно това мие въпросът как става това. С гугъл адсенс ли ? И другото е - може ли да се печели директно от кликовете на твоите фенове в страницата? Но не говорим чрез директна реклама (примерно някой да ми плати, за да пусна негов линк в моята страница), а чисто за действитото потребителят Христо Георигев влиза в страницата "Която няма име" и този клик да бъде заплатен ?


Другото, което искам да попитам е по-долния потребител.

Тая тема я бях забравил :) Вече колко е успешна схемата нямам представа, но един човек да съм убедил да тръгне по пътя на успеха. достатъчно ми е:)

Очаквайте скоро: Как направих 1 000 000 оборот за една година и малко с инвестиция 100 лв. Да, възможно е!

П.П Тея дето знаят какво правя, моля да си мълчат, те са знаят кои са!


Историята ти все още е "висяща". Ще се радваме да я споделиш.

Поздрави !
 
Последно редактирано:
От: От: Моят път към успеха

Имам един въпрос обаче - как става това т.нар монетизиране ? Питам, защото имам малка фейсбук страница, от която очевидно също могат да се правят някакви пари. За целта, навярно, ми е необходимо сайт, блогспот или друг линк, към който да влизат хора от Фейсбук (страницата). И връзката, явно, някак ще трябва да се монетизира , т.е. да се плати за тези кликове. И точно това мие въпросът как става това. С гугъл адсенс ли ? И другото е - може ли да се печели директно от кликовете на твоите фенове в страницата? Но не говорим чрез директна реклама (примерно някой да ми плати, за да пусна негов линк в моята страница), а чисто за действитото потребителят Христо Георигев влиза в страницата "Която няма име" и този клик да бъде заплатен ?
Поздрави !

Няма нужда да имаш собствен сайт и със сигурност можеш да продаваш линкове на други хора. Ако не ти платят за линкове други хора, като теб, няма как да спечелиш - само Фейсбук може да спечели :).

Ако имаш фенове, направи резюме какви са, за кой са подходящ таргет и продавай пакети - примерно 10 линка за месец по 20 лв. Който ти плати, му пускаш линковете през 3 дни и готово!
 

Горе