Мразя безплатния хостинг

kamentk

Well-Known Member
Определено странно заглавие, но просто е така. Толкова мъки претърпях с него че просто не е истина. 1 wp с малко преправки се скапваше 100 пъти. Може и от мен да е, тъй като ми е за пръв път, но и хоста ми изигра доста номера.

Сега по същество - пускам нов сайт който към момента се хостта на 000webhosting и искам да си направя няколко пощенски кутии към домейна, нещо с което до сега не съм се занимавал, пробвах да използвам възможността на abv но там трябват 2 мх записа а 00 (пардон 000) ми дава само 1. За гугъл мейл четох че работата е същата. Има някакви решения но не съм склонен да стоя с часове и да проверявам форумни писания. Видях че от 000webhost имат възможност да си направиш пощенски кутии през хостинг акаунта на сайта ти и реших да изпробвам тази опция, докато си купя хост, да ще си купя просто към момента още експериментирам и не ми се дават пари. Добре, регистрирах си мейлите, но нито мога да получавам, нито да пращам писма. Цял ден се боря с това и не става. Някой който е имал същия проблем нека каже, как да го реше, че ми писна да се ровя и нищо да не става, пък изобщо не ми се иска да пращам мейли от форума с разширение от абв, мейл или гмейл.

Благодаря ви. Така или инъче ще си купя хост, като тръгне сайта, но все още експериментирам и както казах не ми се дават пари. :):):):)
 
От: Мразя безплатния хостинг

Постъпил си глупаво да ползваш такова нещо безплатно.
 
малко че може да не съм разбрал... ама доколото прочетох абв ти дава 2 MX записа а ти имаш място само за един в настроиките на днсите при 000уебхост това ли е проблема ?

ако да

те MX записите се задават от днса може да си ползваш днс от този който си купил домейна (годеди дават) или да namecheap имат безплатен днс без да си купил от тях

и там да си въведеш два записа или повече и като ползваш чужд днс за да ти работи сайта само трябва да задеш A name (@ при годеди) ипто на хостинга ти в 000уебхост за да ти работи с чужди днси техния хостинг

дано съм те тразбрал правилно... всичко ще върви ок
 
Последно редактирано от модератор:
  • Like
Реакции: Test
Re: От: Мразя безплатния хостинг

Ползвай Gmail
Можеш да получаваш известия в Chorme, Smartphone

обаче вече няма безплатно с твоя домейн (тоест има ама се правиш на идито за една кутия) по време на пускането на темата съм го тествал че работеше

Как все още може да си отворим безплатен гугъл апс акаунт
 
От: Мразя безплатния хостинг

Зарязвай ги тия още от сега
 
От: Мразя безплатния хостинг

пробвай 1freehosting.com
ползвам го от няколко дни, за сега проблеми няма

верно, качил съм един елементарен сайт от две страници, но не е падал
 
От: Мразя безплатния хостинг

Поредният улучил рецептата за вечен тормоз (WP в съчетание с безплатен хостинг).
 
От: Мразя безплатния хостинг

Благодаря на всички отговорили.

coolice, да проблема е че абв ми дават 2 мх записа а 000webhosting място само за един. Домейна е към суперхостинг, не ме упреквайте, най-удобно ми е да плащам с левове, а и смятам хоста да ми е от там и предпочитам всичко да е от 1 място. Ще се опитам да го настроя да работи със dns-ите на namecheap, пък дано стане.


nortrant, благодаря за съвета, но преместя ли го, ще е на платен и там ще си и остане.
 
От: Мразя безплатния хостинг

Да ви се похваля, още повече се обърках. Мъчих се да използвам free dns от namecheap, ама не успях да подкарам нищо. Ако някой му се занимава, го моля да ми обясни като на идиот, как евентуално да подкарам 4 пощи към домейна, тъй като не съм много навътре с хостинг и прочие. Ще му се отблагодаря подобаващо.
 
От: Мразя безплатния хостинг

Да ви се похваля, още повече се обърках. Мъчих се да използвам free dns от namecheap, ама не успях да подкарам нищо. Ако някой му се занимава, го моля да ми обясни като на идиот, как евентуално да подкарам 4 пощи към домейна, тъй като не съм много навътре с хостинг и прочие. Ще му се отблагодаря подобаващо.

Аз ти го казах, strana също, сега пак ще напиша - забрави за безплатните неща, вземи си нещо платено. Не може толкова беден да си, та да не може да отделиш 5 лв. да си вземеш платен хостинг? Та хостинга за 1 месец е по-евтин от кутия цигари! - ти пушиш ли? Ако пушиш, то няма да пушиш 2 седмици и ще имаш хостинг.
 
От: Мразя безплатния хостинг

Не пуша... Платен ще си взема много скоро. Просто искам проекта да тръгне малко и тогава. Първия ми относително сериозен самостоятелен проект е и ми липсва вяра че ще се справя.
 
От: Мразя безплатния хостинг

Така, успях да закрепя 1 кутия към mail.bg с разширение моя домейн, колкото и да не ми се иска, за сега ще остане само тя. Като си купя хост вече ще си оправя нещата като хората. Благодаря за съветите.
 
От: Мразя безплатния хостинг

Друг проблем при безплатните хостинги май, е че няма опция.. "Бягам". Не се сещам да има бутон "сваляне на бекъп", на файловете или базата, при безплатния акаунт, точно при тези 000... Не че няма варианти, щом имаш достъп до фтп, но си е допълнителна главоблъсканица.. Отделно да чакаш един проект да се развие.. А като се развие, гаранция няма, че може да падне обратно.. Ти реално държайки го на безплатен хостинг нямаш никакви права върху своя труд, проекта ти реално също е безплатен и не е твой. Утре ти го трият или прекъсва връзката и дотам. А срещу определана сума за даден хостинг и фактура от отсрещната страна, ти реално си гарантираш някаква сигурност за проектите си.
 
От: Мразя безплатния хостинг

Напълно съм съгласен. Просто това е наистина много за в самото начало.
 
От: Мразя безплатния хостинг

000webhosting на всеки 2 часа пада за по около 10-15 минути, така че далече от тях.
 

Горе