НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Ще ви разкажа една случка от моя скромен опит. Отиваме на първа мисия в Авганистан. Пристигаме в 7 часа сутринта, прибираме багажа и сядаме да закусваме. Точно загребах първата лъжица с топла супа и се чу ужасен гръм и масата подскочи буквално с 10 сантиметра. Всички реагирахме мигновено и изпълнихме процедурите които се изискват в такъв случай (те не включват дояждане на топлата супа). Какво се оказа. На 6 километра от базата беше взривен италиански конвой с около 30 колеги. Някой от тях не се прибраха по домовете. Това момчета и момичета е реалността на война. Докато не ви замирише на барут няма да усетите какво е. Каквито и книги и папируси да четете реалността е друга. Смърт и много смърт. Хайде със здраве.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Колега, Явор - никой не коментира, че сме изпратили най-добрите, най-подготвените и най-най от цялата ни Армия на война! Съмнява ме да е обратното. Сега кажи дали съм в грешка, но сте ли били платена професионална част, а не сульо и пульо взети от село да се бият в отечествената война/ПСВ, както се дават примерно някакви препратки от по рано ...
Тук се говори за коренно различно нещо, но както и да е - казарма. И като част от аргументите са, че всички чокундири и льохмани ще бъдат превъзпитани от други - това си е чиста кауза пердута, но както и да е. Друго за, което се говори за славната велика военна служба на нашата си територия, а не както вас са ви пратили. Както се говори и за великата славна соц. армия, само където от 1-во лице единствено число съм говорил с хора, които са били локирани на южната ни граница, но не от към Гърция и какви случки са говорили. И последният аргумент, е ще ни скочат от няма си и къде и ще ни изнесат щото сме или 32к армия, а не примерно 100к. А предполагам, че ти като човек си видял от 1-во лице единствено число, какво правят малки ефективни групи воени, срещу в пъти повече противници. Та това си е темата - тази ще се изчерпа скоро и след време пак ще има нова тема.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Ще ви разкажа една случка от моя скромен опит. Отиваме на първа мисия в Авганистан. Пристигаме в 7 часа сутринта, прибираме багажа и сядаме да закусваме. Точно загребах първата лъжица с топла супа и се чу ужасен гръм и масата подскочи буквално с 10 сантиметра. Всички реагирахме мигновено и изпълнихме процедурите които се изискват в такъв случай (те не включват дояждане на топлата супа). Какво се оказа. На 6 километра от базата беше взривен италиански конвой с около 30 колеги. Някой от тях не се прибраха по домовете. Това момчета и момичета е реалността на война. Докато не ви замирише на барут няма да усетите какво е. Каквито и книги и папируси да четете реалността е друга. Смърт и много смърт. Хайде със здраве.
Приятел, уважавам избора ти, но ти си знаел къде отиваш. За това са ти платили. И честно, там си бил окупатор.

Колкото до смъртта, имал съм честта да я срещна и видя, както на улицата (умирали са хора пред мен с размазни черепи), така и в собственото ми семейство (починали роднини, погребения, на всеки се случва). На никой не му харесва смъртта, но тя е част от живота.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Това е някаква Вогонска поезия, извадена от дебелото черво на луд военен преди 100 години. Може да е бил всякакъв ама за писател и поет не става.
И сериозно съм притеснен, че изобщо някой чете тия простотии...
Същия тоя "луд военен" е останал в историята, чете се от стотици хиляди българи и се помни. Същия тоя "луд военен" е умрял на бойното поле, вместо да се скатае, както ти би направил. На същия тоя военен синът му е един от най-известните атентатори на ВМРО и е умрял при престрелка с комунистическата милиция.

А когато ти умреш, вероятно дори и собствените ти деца няма да ти носят цветя на гроба, безродник малоумен. Единствено ще идват мангали да ти крадат цветята oставени от някоя заблудена бабичка:-o

Колкото до Волен, да не би да имаш някакви сексуални фантазии спрямо него, че постоянно го споменаваш?
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Що не си избереш за пример някой който е сътворил нещо, изобретил нещо, в науката, изкуството, помогнал е на хората с нещо?

Идеализираш някой, на който единствената му заслуга е че е трепал хора. Няма значение дали е било за "правилната кауза" или не.

Колкото до Волен, той в вожд на нацио лумпените, и винаги го давам за пример, да разберете колко сте жалки и ненормални.
И между другото изобщо не се различавате от ислямските лумпени.
Едините трепат хора в името на аллах, другите трепат хора за "национални интереси" и "България на три вселени".
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Доживях да прочета отявлени комуноиди да нападат някого заради семейство Дрангови...
Цинизъм!
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Що не си избереш за пример някой който е сътворил нещо, изобретил нещо, в науката, изкуството, помогнал е на хората с нещо?

Идеализираш някой, на който единствената му заслуга е че е трепал хора. Няма значение дали е било за "правилната кауза" или не.

Колкото до Волен, той в вожд на нацио лумпените, и винаги го давам за пример, да разберете колко сте жалки и ненормални.
И между другото изобщо не се различавате от ислямските лумпени.
Едините трепат хора в името на аллах, другите трепат хора за "национални интереси" и "България на три вселени".
Този "някой" не е трепал "някой", а дал живота си за тази държава. Не просто дал живота си, а е живят за тая държава. Пренебрегнал е личното си аз, семейството си, за да се отдаде на България. Освен това е създал най-феноменалния труд по военна психология, който е базиран на народното ни творчество (поговорки, пословици и др.). "Помни войната" също така е абсолютно отнасящ се и за цивилния живот, защото се базира на универсални принципи, истини и мъдрост. И то не каква да е, а българска мъдрост.

Колкото до Волен, ако си мечтаеш да ти е вожд и да те обяздва, проблемът си е твой.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

... защото се базира на универсални принципи, истини и мъдрост...

Ако някой да речем преподава такива мъдрости да децата ми, ще последвам същата мъдрост и ще му избия зъбите.

Доста често задавам един и същи въпрос в тоя форум:

Абе вие нормални сте?
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

С кое по-точно не си съгласен от написаното? Айде да видим. Мога да ти пускам цитати от книгата и да ти обяснявам защо тия неща се отнасят до реалния живот.

Това не е ли вярно?

Войната е неизбежна. Докато един не тегли, други не добрува. За да може един да
крепне, потребно е други да слабее. Сгази за да не бъдеш сгазен - върховен закон на земята.

Помни войната, значи бъди силен, много силен, по-силен отколкото трябва. Прави са
силните. Живеят достойните. Господствуват победителите.

Това не е ли вярно?

Дето сила владее, там се закон люлее.

А това?
Не бъди милостив, за да бъдеш жив. — Затова е крив, защото е жив. — С вълците вълк
бъди. Кой става овца, изяжда го вълка. — Който падне е всякога виновен!

Да усещаш страх, не е срамно, защото е естествено: срамно е да не го надделееш
Страхливец е, който показва страх; юнак е, който го надвива!
Това?

Мога да продължавам така докато свърша книгата. Ако ти не можеш да видиш тези неща в реалния живот, значи наистина си застинал на интелектуалното ниво на 14 годишен сополанко.

п.п. Горките ти деца.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Ще ви разкажа една случка от моя скромен опит. Отиваме на първа мисия в Авганистан
Вариантите в конкретния случай са два:
1. Да не ти повярвам,че си бил в Афганистан (хората, които по какъвто и да е повод са попадали някога в Афганистан, помнят името на тази държава).
2. Вторият вариант е да си бил там като наемник и да не ти е пукало за нищо друго освен за парите, камо ли как се казва тази държава, в която се намираш. Една от малкото държави (народи), които никой и никога не е успял да подчини (забравяме за англичаните, поне външно са успели да го направят). Ти не си ги уважил... е и те не са те уважили.

P.S. Да не говорим, че има хора, които пишат дори статии за този горд народ без да разбират елементарни разлики от типа кой е пущун, кой е афганец, кой е афганистанец и кой е талибан. Камо ли по форумите.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Редруме, нямам нищо против четенето, но да четеш и да живееш според нормите на тоя човек от преди 100 години, надраскани по време на една безумна война, не е нормално.

Точно ми приличаш на тия религиозните фанатици. Квото пише в техните книги - това е Истината.

Малко преди да влезна в казармата е имало политически офицери (добре че се разминах). Те са дрънкали подобни глупости на войниците.

Приложение в реалния свят - никакво.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Ти не можеш да схванеш, че щеш нещеш живееш според тия норми. Пуснал съм ти няколко цитата, не виждам аргументирано обяснение, защо аджеба не си съгласен с тях. Всъщност, не аз, а ти приличаш на фанатизиран евангелист. Преди години имах разговор с такъв, подобен на теб, отричащ войната. Обясняваше ми, как ВСВ бил мобилизиран, но кибичел в някаква канцелария, щото не можел той да се сражава на фронта, против принципите му било. Обясняваше ми, че било грях да се убива. Аз го питах един простичък въпрос, дали ако някой дойде и заколи децата му и жена му пред очите му, няма да отвърне със същото. Тоя ми каза, че "Господ ще го накаже". Та ти си нещо подобно, болен пацифист отричащ реалността и хулещ всичко българско. Ние българите винаги сме били войнствен народ, докато не дойдоха комунизма и демокрацията, и не промиха мозъците на хората с пацифистки глупотевини. За това в момента дори един протест не можем да направим като хората, тъжна история, благодарение на отровата, която разпръскваш и ти.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Ти не можеш да схванеш, че щеш нещеш живееш според тия норми. Пуснал съм ти няколко цитата, не виждам аргументирано обяснение, защо аджеба не си съгласен с тях. Всъщност, не аз, а ти приличаш на фанатизиран евангелист. Преди години имах разговор с такъв, подобен на теб, отричащ войната. Обясняваше ми, как ВСВ бил мобилизиран, но кибичел в някаква канцелария, щото не можел той да се сражава на фронта, против принципите му било. Обясняваше ми, че било грях да се убива. Аз го питах един простичък въпрос, дали ако някой дойде и заколи децата му и жена му пред очите му, няма да отвърне със същото. Тоя ми каза, че "Господ ще го накаже". Та ти си нещо подобно, болен пацифист отричащ реалността и хулещ всичко българско. Ние българите винаги сме били войнствен народ, докато не дойдоха комунизма и демокрацията, и не промиха мозъците на хората с пацифистки глупотевини. За това в момента дори един протест не можем да направим като хората, тъжна история, благодарение на отровата, която разпръскваш и ти.

Аз разбрах само едно от писанията ти - да станем пак войствен народ и да се бием със съседите си?

Туй ли предлагаш?

Или да имаме силна армия, ей тъй за по-сигурно да не ни бият съседите, които са кекакви баби? :lol: :lol: :lol:
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Предлагам да се уважаваме самите ние, за да ни уважават и другите. Всички около нас имат по-силни и модерни армии от нашата. Не само това, ние практически не сме суверенна държава, защото турски и румънски ВВС могат да навлизат във въздушното ни пространство без да ни информират. На територията ни има постоянно разположен чужд военен контингент. Какво повече да ти пиша по темата?
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Предлагам да се уважаваме самите ние, за да ни уважават и другите. Всички около нас имат по-силни и модерни армии от нашата. Не само това, ние практически не сме суверенна държава, защото турски и румънски ВВС могат да навлизат във въздушното ни пространство без да ни информират. На територията ни има постоянно разположен чужд военен контингент. Какво повече да ти пиша по темата?


И кво от туй?

На териториите на трите най-технически и най-развити нации има американски бази - Япония, Южна Корея, Германия. :lol: :lol: :lol:

Ако питаш мен - трябва да викнем американците да си направят военни бази тука, барем и ние да вземем да станем технични и развити нации.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

За 25г. унищожихме славата си на смел,борбен и безстрашен народ.Относно ходенето на мисия в Афганистан,тук си им върви заплатата,отделно вземат по около 15 хил. евро на човек на мисия,отиват само връзкари,тук там в една група пускат и 2-3 по-стари и опитни или по-надъхани човека.За какво отиват там,и те не знаят.Сметнете колко пари са потрошили за тия мисии вече 12-13 години по 6 месеца на група,и колко неща можеха да се направят с тези пари,най-много ме е яд,че и аз съм дал пари за това,може и стотинки,но и аз всеки месец си плащам осигуровки и данъци.
Редрум е абсолютно прав.При сегашното положение,единствения разумен изход е да се закрие напълно армията,нали сме в НАТО,дали сме си г.за под наем(без пари),значи армия не ни трябва!А не да ми купува самолети оня Шапшаламанов!
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

И кво от туй?

На териториите на трите най-технически и най-развити нации има американски бази - Япония, Южна Корея, Германия. :lol: :lol: :lol:

Ако питаш мен - трябва да викнем американците да си направят военни бази тука, барем и ние да вземем да станем технични и развити нации.
Искаш да кажеш, че това че японците и германците са умни и технически развити нации зависи от присъствието на американски военни на тяхната територия. Смятай колко още по-развити щяха да бъдат, ако бяха независими.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

За 25г. унищожихме славата си на смел,борбен и безстрашен народ.

Унищожението на нацията почна от 1945 год от Москва и техните протежета - комунягите в БГ.

За съжаление същите се мотат и последните 25 години и резултат е, че който е смел и борбен си събра багажа и отиде да си живее живота на Запад.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Искаш да кажеш, че това че японците и германците са умни и технически развити нации зависи от присъствието на американски военни на тяхната територия. Смятай колко още по-развити щяха да бъдат, ако бяха независими.

Па Южна Корея не е била толкоз технична и развита преди войната. Фактически те са били окупирани от Япония още от 1910 някъде.

Другите две може и да са били техничари и развити още преди войната, ама виждаш, че номера работи и за изостанали нации.
 

Горе