НАП - регистър на собствениците на е-магазини

John Galt

Well-Known Member
Добре де не е ли по добре да си ползваш касов апарат вместо да се занимаваш с ППП ?
Касов апарат = Наложен платеж = СУПТО = глупости.
Моята система като е custom, знаеш ли кога ще се занимавам да я преработвам, че да отговарям на изискванията на шибянците, да им се регистрирам в малоумните онлайн форми и т.н.?
ППП и това е.

Ако имате готова система, която предлага лесна интеграция с цялата тая помия, сигурно е по-добре.

Това рядко се получава. :)
Е не ги ли нашибаха тъкмо? 2-3 дни вече страната реве за няква простотия дето ги нашибали. Да продължават да ги шибат.
Това е начинът, докато им се "кланяш" няма излизане. Ще те мачкат.
 

Kill-op

Active Member
Касов апарат = Наложен платеж = СУПТО = глупости.
Моята система като е custom, знаеш ли кога ще се занимавам да я преработвам, че да отговарям на изискванията на шибянците, да им се регистрирам в малоумните онлайн форми и т.н.?
ППП и това е.

Ако имате готова система, която предлага лесна интеграция с цялата тая помия, сигурно е по-добре.


Е не ги ли нашибаха тъкмо? 2-3 дни вече страната реве за няква простотия дето ги нашибали. Да продължават да ги шибат.
Това е начинът, докато им се "кланяш" няма излизане. Ще те мачкат.
С нищо не са ги пляснали, по-скоро пляснаха пак нас, защото нашите данни са в нечии ръце. На чиновниците им е през шнорхела за плясването, така и така няма никой от тях да го отнесе. А, кой ще плати сметката, ако КЗЛД ги глоби с някой друг милион за тоя армагедон с личните ни данни?! Отговора е, НИЕ! Да ни е честито! ;)
 

John Galt

Well-Known Member
С нищо не са ги пляснали, по-скоро пляснаха пак нас, защото нашите данни са в нечии ръце. На чиновниците им е през шнорхела за плясването, така и така няма никой от тях да го отнесе. А, кой ще плати сметката, ако КЗЛД ги глоби с някой друг милион за тоя армагедон с личните ни данни?! Отговора е, НИЕ! Да ни е честито! ;)
Пляснаха ги със срам, на тях не им пука, това е ясно.
Идеята е да се делегитимира държавата колкото може повече, за да почнат хората да я възпиремат като една лоша шега, чиито действия (законотворчески, изпълнителни и т.н.) следва да се приемат с насмешка и нищо повече.
Ниската избирателна активност показва, че сме на прав път и трябва да продължаваме да излагаме тъпата държава. :)

Отоговрът на въпроса ти е: който плаща данъци.
Не бъди от спонсориращите държавата, начини има. :)
 
Уведомително писмо

Промени в Закона за пощенските услуги за работа с личните ви данни

Здравейте,

От 9 юли (вторник) 2019 г. влязоха в сила промени в Закона за пощенските услуги
(чл. 20, ал. 1, т. 11), които регламентират нови правила за събиране и
съхранение на лични данни при предоставяне на куриерски и пощенски услуги.

Еконт, заедно с всички доставчици на пощенски услуги, се задължава да събира
и съхранява следната информация за вас:

  • Три имена и ЕГН или Личен номер на чужденец за физически лица;
  • Име и ЕИК на юридическо лице, както и идентификационни данни на
    упълномощено лице (три имена и ЕГН или Личен номер);



Ще изискваме тази информация само в описаните от закона случаи:

  • При изпращане на вътрешни и международни пратки с наложен платеж –
    данни на подателя;
  • При изпращане на международни пратки (малки пакети и пощенски
    колети), във всички случаи, включително без наложен платеж – данни на
    подателя;



Продължаваме да събираме данни в изброените по-долу случаи, като те вече се
регламентират и от Закона за пощенските услуги:

  • При изпращане на пощенски паричен превод;
  • Получаване на суми в брой от наложен платеж и пощенски паричен превод –
    данни на получателя;



Грижим се активно за сигурността на данните ви и на вашите пратки.

С уважение,
Еконт
 

$INeed$

Well-Known Member
Да, от нас дето всяка година плащаме данък, а от там отиват за издънките на глупаците, заплатите им и някакви идиотски инвестиции и несполучливи проекти - от магистрали до суперкомютри. :)
 

rth

Member
Аз да попитам, понеже все още няма яснота никъде, ППП си остава във същият вид, както преди? И съответно щом онлайн магазините ни работят чрез ППП, няма нужда да ги регистрираме в регистъра на НАП?
 

John Galt

Well-Known Member
Аз да попитам, понеже все още няма яснота никъде, ППП си остава във същият вид, както преди? И съответно щом онлайн магазините ни работят чрез ППП, няма нужда да ги регистрираме в регистъра на НАП?
Засега да... уж.
 

devilx

Well-Known Member
Аз искам да попитам това..

Продавам чрез фейсбук страница стоки..

Изпращаме стока като стоката има наложен платеж , но ако получавам парите чрез банков превод тогава води ли се ППП
 

John Galt

Well-Known Member
Не, трябва изрично да си посочил в куриерската услуга ППП, а не НП.
Ако си посочил НП, а не издаваш бон и не си СУПТО маниак, като дойдат да те проверяват ще има да те шибат.
Това са две различни услуги. (поне при Спиди, но мисля, че при Еконт е същото).
 

biaaro

Well-Known Member
Точно така, трябва да имаш споразумение с еконт за изплащане на ППП по банков път, другото е изплащане на сума по наложен платеж по банков път. Което не е ок.
 

rth

Member
Колеги, нещо ново има ли по тази прословута наредба? Дали ще бъде приета вече на 31.01?
 

TopHi

Member
А това засяга ли сайтовете с онлйан продукти ? Т.е. няма куриер и сайта не е в България но е преведен и на български. Възможно е да има поръчки от България.
 

sstankov

Active Member
А това засяга ли сайтовете с онлйан продукти ? Т.е. няма куриер и сайта не е в България но е преведен и на български. Възможно е да има поръчки от България.
Важно е фирмата къде е регистрирана. Какво значи “Онлаин продукти” ?
 

rth

Member
Колега, наредбата е ПРИЕТА ! Трябва да се отстранят всички проблеми по нея, от нас ( търговците ) и срокът за това е 31.1 !

Наредбата е приета, въпроса е, че до колкото и да се консултираме със софтуерни фирми, нито една от тях не знае реално как ще се работи, въпросите са стотици, отговорите ги няма.

За онлайн магазините, за сега ППП остава, въпроса е, трябва ли ние да издаваме някакъв друг документи при положение, че ще сме и с лицензиран софтуер? От някои фирми дори чухме, че ще трябва да издаваме от фискален принтер, фискален бон, който е с начин на плащане по банка?
 

sstankov

Active Member
Наредбата е приета, въпроса е, че до колкото и да се консултираме със софтуерни фирми, нито една от тях не знае реално как ще се работи, въпросите са стотици, отговорите ги няма.

За онлайн магазините, за сега ППП остава, въпроса е, трябва ли ние да издаваме някакъв друг документи при положение, че ще сме и с лицензиран софтуер? От някои фирми дори чухме, че ще трябва да издаваме от фискален принтер, фискален бон, който е с начин на плащане по банка?
Какво означава лицензиран ? Какъв лиценз ?
 

Горе