НАП - регистър на собствениците на е-магазини

За медицинските неща ще спра до тук, защото е кофти тема ...
Просто се поинтересувай колко струва медицинската апаратура, медикаментите и колко струва качествения медицински труд.
Дали това нещо може да се плаща на доброволни начала, как мислиш?
Колко хора около теб карат коли с ФАП, катализатор, егр и колко са ги изкорубили като им е дошло времето?
За даскалото - системата е променена от много време - това с главите важи за кварталното. В училищата, в които се учи - хората се БИЯТ за места, буквално! Главите са ясни, интересът им е колко от тея глави стават!
Като ти дойде на "главата" - ще разбереш, повярвай ми.
За пенсиите - казах, каквото виждам около себе си. Ако си бацал 10 години в ТКЗС-то, няма как да вземеш и пенсия ...
По-горе беше споменал държавни градини, лекари ... ами и моето дете се роди в частна клиника и ходи в частна градина, но точно тук идва така споменатият от теб момент на личния избор. Само че моят личен избор не е за сметка на хората, които нямат възможности по една или друга причина, а и вероятно по-умни от мен.
Относно коментарът на другия "колега", а именно - "обясни им боже на слепите................ нека видят % на оцеляване и то в инвалидна количка." - мисля да оставя без коментар!
 
Пич, в голяма грешка си! Здравно осигурен съм, както и цялото ми семейство, но от години си плащаме 90% от прегледите и изследванията и въпреки това над 60% от лекарите са некадърници, няма значение дали съм в кварталната поликлиника или в частна болница с последен модел техника. Образованието е такова заради обществото ни, сам каза какво ти е казал директора... ами с такива директори какво искаш?! Да не очакваш ученика сам да се накаже или изключи?! В 90% от частните е същото, защото са на принципа "който плаща той поръчва музиката". Принципно съм твърдо против образователната ни система, която изкарва децата по калъп за дебили, вместо да види на кой какво му се отдава и да наблегне на него, защото така се правят тесни специалисти и гении във всяка сфера! Проблема ни е, че никой не държи сметка на никого и никой не носи отговорност за нищо. Примерно твоя директор е за уволнение! ;)
Те и циганетата казват, че не искат да плащат, ама получават всички видове помощи от нашия джоб. Не може да не се плащат данъци, всеки трябва да даде своята лепта за общото благо. Но е жалко и държавата да разчита само на тях за да се издържа!
 
Е на кой да разчита държавата, ако не на работещите?
Майка съм на дете, което миналото лято се разболя от рядко заболяване. Бяхме известно време в болница и в момента продължаваме лечението. Всичко това се предостави безплатно за моето дете и здравеопазването на децата е на много високо ниво е България. Казвам го от първо лице единствено число, а не общи приказки и чул-недочул от някой.
Тук е момента да благодаря на всички от вас, които добросъвестно плащат данъците си, за да има моето дете и много други шанс да се излекуват.
На тези от вас, който се скътават, казвам - вие нямате право да критикувате, тъй като не изпълнявате социалното си задължение си към обществото. Първо коригирайте себе си. Не е срамно да си коректен данъкоплатец.
 
Пич, в голяма грешка си! Здравно осигурен съм, както и цялото ми семейство, но от години си плащаме 90% от прегледите и изследванията и въпреки това над 60% от лекарите са некадърници, няма значение дали съм в кварталната поликлиника или в частна болница с последен модел техника. Образованието е такова заради обществото ни, сам каза какво ти е казал директора... ами с такива директори какво искаш?! Да не очакваш ученика сам да се накаже или изключи?! В 90% от частните е същото, защото са на принципа "който плаща той поръчва музиката". Принципно съм твърдо против образователната ни система, която изкарва децата по калъп за дебили, вместо да види на кой какво му се отдава и да наблегне на него, защото така се правят тесни специалисти и гении във всяка сфера! Проблема ни е, че никой не държи сметка на никого и никой не носи отговорност за нищо. Примерно твоя директор е за уволнение! ;)
Те и циганетата казват, че не искат да плащат, ама получават всички видове помощи от нашия джоб. Не може да не се плащат данъци, всеки трябва да даде своята лепта за общото благо. Но е жалко и държавата да разчита само на тях за да се издържа!

Относно здравното - посочих по-горе. Осигуряването следва да е частно и да знаеаш за какво се осигуряваш - еди си какви заболявания, еди си какво покритие и личение в еди си какви болници - частни и/или извън България. Няма оправдание за безхаберно отношение към собственото ти здраве. Факт е, че като във всяка друга професия, и в лекарската има недобри специалисти. Но човек трябва сам да търси и да се информира за добрите такива, да знае къде работят и като си прави частна медицинска застраховка да покрие добрите лечебни заведния у нас и в чужбина. Има ги услугите, въпросът е човек да реши да ги ползва. Ще се убедите, че не излизат особено по-скъпи от здравните, които плащате в момента, за да получавате унижение обратно от страна на държавата.

А за образователната система - и тя няма да се оправи докато има кой да я храни с какво.... с данъци и не протестира особено срещу начина по който тя работи, а дори и да протестира - ще му се замажат очите с някаква тъпа "промяна" в някое законче или наредбичка, която уж ще подобри нещата, а де факто ще си останат същите.
Това важи и за всичко останало, което не ви харесва в държавата.
Вие го храните всичко това от което сте недоволни с данъците си, защото държавата не работи на пазарен принцип, както би трябвало да бъде, тя работи на рекетьорски принцип, а такъв принцип никога не е икономически ефективен и никога няма да даде качествена услуга.

Има две ефективни, поне според мен, форми на протест:
1. не плащаш данъци - така не храниш това, което не ти харесва. Рискована и за жалост обявена за незаконна форма на протест, за да ги е страх хората и под този страх да си плащат данъците, ако не успеят да намерят законни методи (каквито има), за да избягват отчасти или почти изцяло плащането им.
2. НЕ ГЛАСУВАШ. Когато обществото осъзнае, че всъщност най-голямата и едновременно напълно законна и мирна форма на протест му е просто да бойкотира изборите докато не му бъдат представени качествени кандидати, то ще се въртим в същия порочен кръг в който сме си.
 
Е на кой да разчита държавата, ако не на работещите?
Майка съм на дете, което миналото лято се разболя от рядко заболяване. Бяхме известно време в болница и в момента продължаваме лечението. Всичко това се предостави безплатно за моето дете и здравеопазването на децата е на много високо ниво е България. Казвам го от първо лице единствено число, а не общи приказки и чул-недочул от някой.
Тук е момента да благодаря на всички от вас, които добросъвестно плащат данъците си, за да има моето дете и много други шанс да се излекуват.
На тези от вас, който се скътават, казвам - вие нямате право да критикувате, тъй като не изпълнявате социалното си задължение си към обществото. Първо коригирайте себе си. Не е срамно да си коректен данъкоплатец.

Съжалявам, че Ви се налага да минавате през такова изпитание. Желая Ви здраве на Вас и на Вашето дете. Има добри специалисти - и в България, и в чужбина. Въпросът е човек да се информира и да знае къде, кой, как лекува. Много често за жалост трябва да се опира до "връзки" и "контакти", което за мен е недопустимо в сферата на здравеопазването. Това е човешки живот в крайна сметка.
Разберете, че аз не съм против това хората да връщат в обществото част от заработеното, но не под тази порочна форма, наречена данъци. Не насилствено, не под заплахата от наказания. Посочих по-горе, че конкретно аз дарявам на редица благотворителни организации и кампании и вярвам, че това е начинът по който трябва да се финансира всичко и който ще бъде много по-ефективен.

Сега, когато плащате данъци, докато минат през всички чиновници и преразпределители на които се плащат заплати, после минат през тия, които крадат и разпределят на "наши хора", какъв % от данъците Ви отива обратно в обществото, как мислите? Дали има дори и 50%?
 
Ако имате добри предложения и политики можете да ги формирате в политическа организация и да ги защитавате законно. Ще намерите поддръжници в лицето на много от нас. Варианта “хайде на направим” по форумите и да чакате друг да свърши работата не е вариант.
Не гласуването и неплащането на данъци няма да реши проблемите на България, а само ще влоши икономическата обстановка.
Аз плащам данъците си и отделям 10% от приходите си за благотворителност по мой избор и съм горда с това.
Връзки в болница не ми се е налагало да търся, екипа беше прекрасен (професор и доцент) и получих чудесно лечение за дъщеря ми безплатно.
Във всяка професия ще намерите некадърни и слаби звена. Трябва да се борим срещу тях, а не да саботираме хората които се управляват. Чуваемост има, мерки се вземат. Това е добър знак. Когато народа протестира, управлението чува и променя политики.
 
Вижте, аз не желая да формирам каквато и да е организация, защото не вярвам, че "държавата" е правилната форма на обединение между хората и, че така наречената ДЕМОкрация е правилната форма на управление. Вярвам, че ще настъпи момент някъде в бъдещото, когато хората няма да имат нужда от пъдар, така както имат нужда животните. Ще осъзнаят, че могат заедно и с колективни усилия да се справят с предизвикателствата на живота без да има някой отгоре, който уж е избран, за да изразява волята им, а де факто ефективността му е повече от съмнителна.
За да се случи това обаче трябва световното общество да го осъзнае, не България, или Великобритания, или Америка, а всички хора или поне по-голямата част.
Живеем в глобален свят, а държавите са форма, останала от дълбокото минало, която според мен изживява последните си години на съществуване.
Хората трябва да бъдат граждани на света, а не на А, Б или Ц.
Не знам доколко имате досег с държавата под формата на правна система, но нещата са повече от плачевни там. А щом основата на която уж се гради демокрацията - правовата държава е опорочена, то за каквоа чуваемост, мерки и политики можем да говорим. Аз го наричам - замазване на очите и нищо повече, това, което прави държавата.
 
Последно редактирано:
John Galt, ако плащането на данъци е по желание на всеки индивид мислиш ли, че ще плаща и 20% от населението? Всеки веднага ще си намери повод да не плаща, я улиците, я бордюрите... ;)
Същото е ако кажа, че не искам да спазвам законите. Ами, ако бях сексуален маниак защо някой трябва да ми ограничава сексуалните потребности да се търкам в жените по улицата или в малките деца по градинките?! Би било прекрасно всеки да има съвест и да работи дори в малка степен в полза на обществото, било то с пари или доброволен труд, но това е утопия пич. В момента в който данъците станат незадължителни, държавата се разпада. Изчезват болници, училища, пожарни, полиция /няма кинти за заплати!!/... "Индианците" от махалите влизат рязко с набези и малките населени места ще бъдат буквално помлени. Заради спрялото здравеопазване десетки хиляди ще измрат за месец-два /липса на лекарства, операции и т.н./. Лятото пожарите ще унищожат хиляди декари реколта, гори, и стотици домове. Какъвто и бизнес да въртиш в момента ще загубиш минимум 30-50% от оборота си /освен, ако не търгуваш с оръжие или наркотици!/, спада и печалбата. Като те удари "кризата" дали ще плащаш доброволен данък?! Не ме разбирай погрешно и аз съм един от милионите недоволни и мрънкащи за всичко и от всички. За харченето на парите от данъците ни няма да говоря, защото източването на бюджета е приоритет във всяка една сфера. Лично съм бил свидетел как от една община преди години в края на Декември се купуват канцеларски материали за хиляди левове, за да не им намалят бюджета за следващата година защото са останали в излишък. Но тук идва ролята на обществото, което за съжаление е изградено от "овце" /500 години османски "гости" и 70 години комунизъм са оказали доста голямо влияние!/! Виж какво става във Франция и не само сегашните им протести. Преди години искаха да вдигнат транспортните карти на студентите. Излезнаха може би 80% от тях и потрошиха де що имаше, властимащите им веднага спряха увеличението. В Гърция властта затегна колана и десетки хиляди, ако не и стотици веднага излезнаха на улиците на протест. Тук само ревем как всичко ни е по-скъпо от в Европата, но си седим вкъщи пред монитора или телефона и чакаме... а в чакане на по-добър живот вече няколко поколения си заминаха! Да не говорим на колко хора децата избягаха?! А, това за мен е най-фрапантното, те буквално ти гонят най-ценното на хиляди километри, принуждават те , а ти седиш и търпиш...
 
Мисля че в случая това би било най-правилното решение, никой да не плаща данъци, когато ти потрябва няккава услуга, отиваш и си плащаш, заделяш си пари за пенсия и така. Математически погледнато ако си отделяш всеки месец парите са пенсия която държавата ти взима, след това си ги разделиш на вноски за 20 години напред примерно - ще имаш доста повече от това което държавата ти отпуска.
 
Има две ефективни, поне според мен, форми на протест:
1 ...
2. НЕ ГЛАСУВАШ. Когато обществото осъзнае, че всъщност най-голямата и едновременно напълно законна и мирна форма на протест му е просто да бойкотира изборите докато не му бъдат представени качествени кандидати, то ще се въртим в същия порочен кръг в който сме си.
Личи си, че можеш да мислиш, но бива ли да си толкова наивен? Съвесем очевидно е, че на изборите обществото не е едно, а множество от по-малки общества (иначе щяхме да ставаме за смях с по 90+ % за един кандидат) и докато повечето хора си траят, както ти предлагаш, кукловодите ще слагат в парламента Бат Сали, Бареков, Слави Бинев и други подобни. Пък ти си чакай качествени кандидати - може да ти мине живота, че и да не стигне, има такива стари моми които цял живот чакат идеалния. Същите като тези изброените ще ти праскат наредбички и регистри, като този, за който уж се отнася темата. Не знам дали знаеш, но за да бъдат изборите зачетени за валидни няма долна граница за брой гласували. Дори за тях е по-добре да не гласуваш - тъкмо ще се охарчват с по-малко пари за купен вот. Както беше казал един наш политик в момент на искреност - "Магаре да сложим, и него щяха да изберат". Може от 5 000 000 човека да гласуват под 1 000 000 - изборите са валидни и щеш, не щеш ще се съобразяваш с тях, дори само да промениш поведението си за да избегнеш плащане на данъци. От тук следват няколко варианта:
- така или иначе избори има и дори са без пари - намираме си някой, който пасва в най-голяма степен на изискванията ни. Нещо като избор на кола - хем да харчи малко, хем да вози меко и удобно, хем да е представителна, да има повечко екстри, да не се раваля често, да е с лесна поддръжка и разбира се - да не е много скъпа. Няма такова животно, винаги се прави компромис някъде в изискванията.
- отвратени от предлагането, не гласуваме => Бат Сали и Бареков
- кандидатираме се сами или ставаме част от екипа на някой, когото познаваме и сме твърдо уверени че "става" - опаа, чакай, ние не правим такива работи.
- емигрираме от тази държава, тъй като от нея и кандидатите нищо не става. След което установяваме че и в новата държава има избори (освен ако не е Бутан или нещо от сорта).
- тъй като вече сме се прецакали да плащаме данъци под една или друга форма, представяме в подходяща форма изискванията си за какво и как да бъдат харчени.
Всичко друго - как да ползваш обществените блага, но да не даваш принос за създаването им, намирисва на цигания.
 
Личи си, че можеш да мислиш, но бива ли да си толкова наивен? Съвесем очевидно е, че на изборите обществото не е едно, а множество от по-малки общества (иначе щяхме да ставаме за смях с по 90+ % за един кандидат) и докато повечето хора си траят, както ти предлагаш, кукловодите ще слагат в парламента Бат Сали, Бареков, Слави Бинев и други подобни. Пък ти си чакай качествени кандидати - може да ти мине живота, че и да не стигне, има такива стари моми които цял живот чакат идеалния. Същите като тези изброените ще ти праскат наредбички и регистри, като този, за който уж се отнася темата. Не знам дали знаеш, но за да бъдат изборите зачетени за валидни няма долна граница за брой гласували. Дори за тях е по-добре да не гласуваш - тъкмо ще се охарчват с по-малко пари за купен вот. Както беше казал един наш политик в момент на искреност - "Магаре да сложим, и него щяха да изберат". Може от 5 000 000 човека да гласуват под 1 000 000 - изборите са валидни и щеш, не щеш ще се съобразяваш с тях, дори само да промениш поведението си за да избегнеш плащане на данъци. От тук следват няколко варианта:
- така или иначе избори има и дори са без пари - намираме си някой, който пасва в най-голяма степен на изискванията ни. Нещо като избор на кола - хем да харчи малко, хем да вози меко и удобно, хем да е представителна, да има повечко екстри, да не се раваля често, да е с лесна поддръжка и разбира се - да не е много скъпа. Няма такова животно, винаги се прави компромис някъде в изискванията.
- отвратени от предлагането, не гласуваме => Бат Сали и Бареков
- кандидатираме се сами или ставаме част от екипа на някой, когото познаваме и сме твърдо уверени че "става" - опаа, чакай, ние не правим такива работи.
- емигрираме от тази държава, тъй като от нея и кандидатите нищо не става. След което установяваме че и в новата държава има избори (освен ако не е Бутан или нещо от сорта).
- тъй като вече сме се прецакали да плащаме данъци под една или друга форма, представяме в подходяща форма изискванията си за какво и как да бъдат харчени.
Всичко друго - как да ползваш обществените блага, но да не даваш принос за създаването им, намирисва на цигания.

Виж, човек като мисли докъдето му стига носът, няма лошо, въпрос на избор. Имаме едни 70-80 години живот в който, да, най-вероятно нищо няма да се промени кой знае колко.
Факт е, че за изборите няма долна граница, но това дали има или няма и колко е се определя със закон, а законите подлежат на промяна. Ако толкова обществото желае да измени нещо, ще се организира, ще изложи вижданията си и евентуално ще го промени. Ако законодателят не желае да изпълни волята на обществото и да го промени, това вече е друг въпрос доколко този избран законодател трябва да продължава да бъде "избиран".

Ако се замислиш в някакъв малко по-широк мащаб, ще видиш как се променя човечеството през годините и уж еволюира. Аз не говоря за неща, които ще се случат днес, утре или дори в нашия живот. Считам, че осъзнаването на липсата от нужда на пъдар, наричан през годините - вожд на племе, монарх, държавен глава, е следващата стъпка в човешката еволюция. Виждаме разпространението на глобализма, всичко гледа да се обединява в по-широки формирования (ЕС) и тенденцията е все повече държави да искат да стават част от този процес, като според мен крайният вариант ще е едно глобално общество в което няма да има измислени имагинерни линии между хората, наричани от пъдарите "граници".

Представям вижданията си за света такъв, какъвто според мен би трябвало да бъде. И не е оправдание това, че "няма да се случи в нашия живот", защото ако всеки си казва "такова е положението днес и ето ги няколкото "реални" варианта за справяне с проблема", то мърдане напред няма да има, ако разчитаме на това, което вече го има и е налично като варианти, а не мислим за нови такива.

Хората трябва да започнат да живеят без нуждата от пъдарин, толкова ли е сложно и трудно да го приемете или толкова обичате някой да ви направлява и контролира, че така люто се борите всички срещу едно просто нещо - личната свобода. :eek::D
 
Последно редактирано:
John Galt, ако плащането на данъци е по желание на всеки индивид мислиш ли, че ще плаща и 20% от населението? Всеки веднага ще си намери повод да не плаща, я улиците, я бордюрите... ;)
Същото е ако кажа, че не искам да спазвам законите. Ами, ако бях сексуален маниак защо някой трябва да ми ограничава сексуалните потребности да се търкам в жените по улицата или в малките деца по градинките?! Би било прекрасно всеки да има съвест и да работи дори в малка степен в полза на обществото, било то с пари или доброволен труд, но това е утопия пич. В момента в който данъците станат незадължителни, държавата се разпада. Изчезват болници, училища, пожарни, полиция /няма кинти за заплати!!/... "Индианците" от махалите влизат рязко с набези и малките населени места ще бъдат буквално помлени. Заради спрялото здравеопазване десетки хиляди ще измрат за месец-два /липса на лекарства, операции и т.н./. Лятото пожарите ще унищожат хиляди декари реколта, гори, и стотици домове. Какъвто и бизнес да въртиш в момента ще загубиш минимум 30-50% от оборота си /освен, ако не търгуваш с оръжие или наркотици!/, спада и печалбата. Като те удари "кризата" дали ще плащаш доброволен данък?! Не ме разбирай погрешно и аз съм един от милионите недоволни и мрънкащи за всичко и от всички. За харченето на парите от данъците ни няма да говоря, защото източването на бюджета е приоритет във всяка една сфера. Лично съм бил свидетел как от една община преди години в края на Декември се купуват канцеларски материали за хиляди левове, за да не им намалят бюджета за следващата година защото са останали в излишък. Но тук идва ролята на обществото, което за съжаление е изградено от "овце" /500 години османски "гости" и 70 години комунизъм са оказали доста голямо влияние!/! Виж какво става във Франция и не само сегашните им протести. Преди години искаха да вдигнат транспортните карти на студентите. Излезнаха може би 80% от тях и потрошиха де що имаше, властимащите им веднага спряха увеличението. В Гърция властта затегна колана и десетки хиляди, ако не и стотици веднага излезнаха на улиците на протест. Тук само ревем как всичко ни е по-скъпо от в Европата, но си седим вкъщи пред монитора или телефона и чакаме... а в чакане на по-добър живот вече няколко поколения си заминаха! Да не говорим на колко хора децата избягаха?! А, това за мен е най-фрапантното, те буквално ти гонят най-ценното на хиляди километри, принуждават те , а ти седиш и търпиш...

Виж, както за теб моето виждане е утопично, така за мен твоето е антиутопично. :)
В едно разумно общество, осъзнало нуждата от липса на пъдарин, сексуалните маниаци няма да бъдат толерирани. Въпросът е защо пъдаринът (дъражва) трябва да каже, че те не се толерират. Ние, като общество, толкова ли сме тъпи, че да не можем сами да решим какво да толерираме и какво не?

Нали имаше сега в САЩ тъпотията наречена government shutdown. С интерес следях през погледа на хора, живеещи там, какво се случва по време на тази пародия. На информация от "медиите" не разчитам, така че общувах с хора, живеещи в САЩ и виждащи със собствените си очи какво се случва. Ще ти споделя една интересна случка: организират се група хора да отидат да изчистят местния природен парк, тъй като държавата е shut down и не работи / не чисти. Полицаи са ги изгонили, защото нямали така наречения volunteer waiver (поредната пъдарска простотия в САЩ, изискваща някаква специална писмена форма за това да вършиш нещо доброволно?!). Значи, държавата е в shutdown и не почиства природния парк, но репреснивният и апарат (полиция) все пак тормози хората с някакви простотии. IRS спря ли да работи по време на този шътдаун и да не събира данъци? Не.
Някой ще върне ли на хората парите, които са платили под формата на данъци, но не са получили под формата на услуги за този около месец на "shutdown"? Не.

И най-вече - почти никой не усети кой знае каква промяна (като тези, които ти така антиутопично посочваш) в спирането на работа на Американската държава за 1 месец. Ами хайде да си направят един експеримент - да спрат за 2, за 3, за 6, за 12 месеца. Резултатът ще е все същият, на никого няма да му пука за това, че държавата е спряла.

Факт е, че ние сме първо поколение капиталисти, както обичам да казвам. Много малко сме видели от начин на живот в който личната свобода е висша ценност може би затова ни е трудно да я приемем все още. :)
 
Последно редактирано:
Темата е за взаимопомощ. Айде моля СТОП, спорете си на лични моля!
Помагаме на хората да осъзнаят, че не трябва да се отчитат пред държавни рекетьори (НАП), като се добавят в измислени списъци, които после ще бъдат ползвани за рекетиране. :)
Доброволното добавяне в този списък на който и да е човек е доброволно съгласие с това да бъде рекетиран!
Който иска - нека се добавя. :)
 
Мда, аз както казах, ще го направя, защото не ме и страх, срам, не крия нищо! Който има проблем с плодовете на труда си, е свободен да не го направи и да рискува държавата да го направи вместо него по трудния начин.
В момента в неутопичната ни родина, рискувате 10 години назад ревизия и конфискация на имущество и мисля да не пробвам как би станало в една идеална утопична среда.
 
Мда, аз както казах, ще го направя, защото не ме и страх, срам, не крия нищо! Който има проблем с плодовете на труда си, е свободен да не го направи и да рискува държавата да го направи вместо него по трудния начин.
В момента в неутопичната ни родина, рискувате 10 години назад ревизия и конфискация на имущество и мисля да не пробвам как би станало в една идеална утопична среда.
Успех!
 
Ние, като общество, толкова ли сме тъпи, че да не можем сами да решим какво да толерираме и какво не?
Да, а най-тъпите и заблудени от нас са именно тези, които мислят, че знаят как функционира системата.
 
@John Galt ,
като те чета и се сещам за една от известните мисли на Уилям Хенри Гейтс III :
"Бизнесът е най-увлекателната игра, в която максимум хазарт се съчетава с минимум правила."
Наблягам на последната дума от цитата.
Колкото и да са малко са жизнено нужни и за теб и за мен ...
За да ги има, е нужен контрол. А за контрол са нужни средства...

P.S. абе @Blinky я чекни ip-тата на @John Galt и @zoomaniak
 
Ако се замислиш в някакъв малко по-широк мащаб, ще видиш как се променя човечеството през годините и уж еволюира. Аз не говоря за неща, които ще се случат днес, утре или дори в нашия живот. Считам, че осъзнаването на липсата от нужда на падар, наричан през годините - вожд на племе, монарх, държавен глава, е следващата стъпка в човешката еволюция. Виждаме разпространението на глобализма, всичко гледа да се обединява в по-широки формирования (ЕС) и тенденцията е все повече държави да искат да стават част от този процес, като според мен крайният вариант ще е едно глобално общество в което няма да има измислени имагинерни линии между хората, наричани от падарите "граници".
Обществата не функционират така, както го обясняваш. Винаги имат нужда от лидери, които да ги вдъхновяват, както и от оперативни ръководители, които да движат различни дейности. Явно не си замислял колко много държавни услуги си ползвал и ползваш. Отделно има огромно количество хора, които не ни мислят доброто и между тях и нас стоят само такива работи като закони, полиция и армия. Функционирането на тези системи, поддържащи ред в обществото е невъзможно без командване и без финансиране. В момента, в който държавата се разпадне, никой няма да пита дали ще плащаш данъци - просто идват "момчетата" и си взимат каквото им хареса - и въобще няма да им пука дали това ще е бизнеса, дома или роднините от женски пол.
 

Горе