НАП - регистър на собствениците на е-магазини

Не

Колега, не искам да ви разочаровам но приемане на PayPal = касов апарат = СУПТО !
За нас не е проблем да купим апарат (видяхме, че са по 150лв) но ни интересува има ли супто за Woocommerce което да се интегрира лесно за да можем да започнем работа без 1000 разправии. И евнтуални рефънди как ще се отразяват през това СУПТО. Защото като четем навсякъде е някаква каша когато се заговори за PayPal и наредбата :) Дали да не изчакаме и до 31 да видим какво ще се случи ?
 
За нас не е проблем да купим апарат (видяхме, че са по 150лв) но ни интересува има ли супто за Woocommerce което да се интегрира лесно за да можем да започнем работа без 1000 разправии. И евнтуални рефънди как ще се отразяват през това СУПТО. Защото като четем навсякъде е някаква каша когато се заговори за PayPal и наредбата :) Дали да не изчакаме и до 31 да видим какво ще се случи ?
И за мен не е проблем да купя но прилагането на СУПТО към платформи с отворен код ( Presta ( аз ), Woo и която се сетите практически не може да се осъществи поради една единствена причина, не сме собственици на кода и не можем да го представим пред НАП за удобрение. В момента разучавам някои полу-“легални” начини да се заобиколи тази ужасия. А най-“приятно” е последното изменение, с което можем да приемаме плащане с карти но пак сме “затапени” от изискването за печат на QR код към електронния касов бон, което пак изисква месеци работа от страна на програмисти и то за десетките платформи с отворен код. За съжаление темата е дълга, аз не мога да съм изчерпателен, както и 100% достоверен източник. Това е обобщена информация, която чета и събирам от форуми , групи и семинари.
 
........ но ни интересува има ли супто за Woocommerce което да се интегрира лесно за да можем да започнем работа без 1000 разправии.

Избийте си го от главите. Определения като "лесно" и "евтино" не могат да стоят в едно изречение с термина СУПТО.
 
Няма ли начин да се заобиколи това СУПТО? примерно като се приемат плащания през банковата сметка :(
Да, това е вариант ! Но смисъла е клиента поръчва и плаща чрез превод във фирмената ви банкова сметка. Не важи ако клиента плати с карта през каквото и да било приемащо карти и превода да дойде в сметката ви ! Във ФБ група посветена на темата чета, че iCash или нещо такова били решавали проблема, но не поемали гаранция че няма да възникнат проблеми от страна на данъчните ( НАП ). Та, никой не знае как да бъдем изрядни пред НАП !
 
Аз говоря за това че продавам чрез Фейсбук страница, и ако направя така че да получа парите чрез ППП така съм чист и няма нужда от регистирация нали?
 
Да
Аз говоря за това че продавам чрез Фейсбук страница, и ако направя така че да получа парите чрез ППП така съм чист и няма нужда от регистирация нали?
да, към този момент , единствения сигурен начин е този.
 
Важно е фирмата къде е регистрирана. Какво значи “Онлаин продукти” ?
означава например не физически продукт, да кажем кредити за онйалн игра за телефон т.е. потребителя плаща за виртуални кредити, които изразходва в съответната платформа.
сайт 1 - Фирмата е регистрирана в европейска държава.
сайт 2 няма регистрация като фирма, приходите се осчетоводяват като приходи на физическо лице.
 
Няма значение от продукта. Всеки един артикул или там както го водите си има продуктов номер, SKU, или нещо подобно, което е за описване. Продажбата реално си с продажба, независимо на какво. Клиента получава продукта, разписка за него и документ. И не се нарича онлайн продукт, а дигитален. ;)
 

Няма да посмеят да проверяват и оттам глобяват по тая Наредба докато не заприлича на нещо нормално. Не го мислете. Хич не си правя труда да я чета. Отворих я миналата година (преди да почнат новите "ПРОМЕНИ"), така си структурирах нещата, че да НЕ попадам в нея и я заебах.

Сега е на етап в който се е превърнала в манджа с грозде и даже не смятам да си правя труда да я чета отново докато не се поуспокои всичко и Наредбата не придобие някакъв нормален вид.
 

Няма да посмеят да проверяват и оттам глобяват по тая Наредба докато не заприлича на нещо нормално. Не го мислете. Хич не си правя труда да я чета. Отворих я миналата година (преди да почнат новите "ПРОМЕНИ"), така си структурирах нещата, че да НЕ попадам в нея и я заебах.

Сега е на етап в който се е превърнала в манджа с грозде и даже не смятам да си правя труда да я чета отново докато не се поуспокои всичко и Наредбата не придобие някакъв нормален вид.
Вече има първа проверка на онлайн магазин и защо не бил СУПТО. А те хората само с ППП работят.
 
Вече има първа проверка на онлайн магазин и защо не бил СУПТО. А те хората само с ППП работят.

Наредбата си е в пълна сила. Не е нова от 2006 година е. Послените две години доста я променяха и в момента текат още промени. До 19.01.2020 е срока за поредното обществено обсъждане, което на практика засяга най-много точно електронните търговци в часта издаване на документи към клиентите. Според тези промени ( а съм готова да се обзаложа, че ще ги приемат 1:1, както са) в частта плащане с карти има доста промени, част от тях засягат и ППП и то не малко. Все по малко остават начините за заобикаляне на каквото и да било, за тези които са в светлата част на бизнеса. Абе добре е да се попрочитат и наредбите и законите, по често от веднъж годишно.
 
Само не мога да разбера, защо при плащане с карта трябва да се издава касова бележка…
 
Само не мога да разбера, защо при плащане с карта трябва да се издава касова бележка…
Защото в ЗДДС и Н-18 така са заложили нашите управляващи. И не само с карта - пейпал и разни сходни също.
 
Само не мога да разбера, защо при плащане с карта трябва да се издава касова бележка…
Защото ( все още ) се третира като плащане в брой от НАП. Прочети скриина, който съм качил по-горе. Има проблясъци на промяна но с условности.
 
Само не мога да разбера, защо при плащане с карта трябва да се издава касова бележка…

Защото на НАП им е много по-лесно да се заровят във фискалната памет на апарата ти, от колкото в банковата ти сметка до която все още нямат директен интерфейс и трябва да се минава през молби и разрешения.
 

Горе