НОВО 20! Онлайн счетоводител?!?!

Дискусията в 'Юридически и Счетоводни Въпроси' стартирана от Tedi_84, Февру 17, 2017.

1. Tedi_84

Tedi_84 Member

Рег.:
    Ян 12, 2011
    Съобщения:
    349
    Харесвания:
    14
    Точки:
    18
    Колеги някой попадал ли е на това:

https://www.online-schetovoditel.bg/

имат си и ФБ страничка - ЦЪК

Какво ви е мнението гледам, че има бая негативни коментари, дали е въздух под налягане или си струва занимавката??

2. Вискяр Градинаров

Вискяр Градинаров Well-Known Member

Рег.:
    Ян 11, 2012
    Съобщения:
    3,822
    Харесвания:
    927
    Точки:
    113
    Професия:
    Артист в градината
    Място:
    Градина Вискяр
    За хора с малко документи тарифите са отлични.

3. SmartBusiness

SmartBusiness Active Member

Рег.:
    Юни 30, 2011
    Съобщения:
    690
    Харесвания:
    133
    Точки:
    43
    Професия:
    FreeRider
    Място:
    Sofia
    Коя занимавка дали си струва? Това което видях и от сайта и от фейсбук страницата е комедия. Несериозна история.

4. tanipo

tanipo Well-Known Member

Рег.:
    Апр 25, 2007
    Съобщения:
    1,769
    Харесвания:
    198
    Точки:
    63
    Е, колега ти си в случая заинтересована страна. Разбирам те. НО, явно това е бъдещето. ЗАЩО? Защото хората все повече имат нетърпимост към лошо отношение, което е традиционно по нашите ширини. По този начин доста се елиминира човешкия елемент, което пести време и най-вече нерви. Не виждам защо да ходя на крака на счетоводителката или тя да идва при мен. С моята например имаме една споделена папка и така си работим.

TheEntrepreneur харесва това.
  5. Simi_78

Simi_78 New Member

Рег.:
    Окт 7, 2017
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Имам малка фирма и обмислям няколко онлайн счетоводителя. Имате ли впечатления от https://www.snbulgaria.eu/

6. jufo

jufo Active Member

Рег.:
    Ноем 22, 2013
    Съобщения:
    829
    Харесвания:
    37
    Точки:
    28
    Моето счетоводство е почти Онлайн , нищо че са от моят град.
    Всичко им пращам в електронен вариант и няма никакви проблеми.. много вежливи , обясняват ти всичко по телефона или по мейла.
    Ето и сайта им - ЦЪК

7. Trixy

Trixy New Member

Рег.:
    Ноем 16, 2017
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Simi, не смятам че за цената, която предлагат ще получиш качествено обслужване ...

8. Билдинг Куолити

Билдинг Куолити New Member

Рег.:
    Ноем 22, 2017
    Съобщения:
    6
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Здравейте,
    Аз съм нов във форума, но има чудесни дискусии, които са ми от полза от доста дълго време. Та така след доста време най- сетне се регистрирах. Колеги, да не Ви отегчавам с глупости.
    Темичката ми се стори полезна. Честно казано нямам опит със сайта https://www.online-schetovoditel.bg/ , но ми изглежда много ефтино, ако и качеството е нормално, но за тези пари честно казано се съмнява. Ако някой има опит нека сподели наистина.
    С моята счетоводителка всичко е електронно без да се разхождам до при нея, пък и ми взима добри пари.

9. djidja83

djidja83 Active Member

Рег.:
    Февру 18, 2010
    Съобщения:
    515
    Харесвания:
    85
    Точки:
    28
    Здравейте колеги,

Първо да кажа, че съм счетоводител.

Това, че комуникацията се извършва онлайн или по телефон, и че документите се изпращат по имейл, а не се носят на място е по-бързо и по-удобно и за двете страни. Пестят се време, нерви и средства.

Няма лошо в онлайн счетоводството, макар че мисля, че това не е точното понятие. Като го прочетох за пръв път, реших че е някакво онлайн приложение, в което просто въвеждаш данните от документа и то автоматично го осчетоводява, и автоматично вади необходимите справки.

Относно https://www.online-schetovoditel.bg/ мисля, че цените им са доста ниски и качеството на услугите няма да е на ниво, но това е мое лично мнение.

10. Svetliooo

Svetliooo Active Member

Рег.:
    Окт 30, 2017
    Съобщения:
    108
    Харесвания:
    40
    Точки:
    28
    @djidja83 Съгласен съм. Моята счетоводителка е от друг град и си сканираме документи и ги изпращаме. Не мисля че е от значение да сте на едно място, стига да си вършите работата.
    Искам да те попитам какви са средните цени за счетоводни услуги за фирми с и без ДДС ?

11. djidja83

djidja83 Active Member

Рег.:
    Февру 18, 2010
    Съобщения:
    515
    Харесвания:
    85
    Точки:
    28
    По принцип, определянето на цената за счетоводно обслужване зависи от документооборота на фирмата, има ли назначен персонал, ако да - колко служители има и т.н., но ще напиша някакви горе-долу ориентировъчни цени.

За фирма нерегистрирана по ЗДДС цените са средно между 1.00 лв. и 1.50 лв. на документ.
    За фирма регистрирана по ЗДДС - между 2.00 лв. и 3.00 лв./документ.
    За персонал - средно между 10.00 лв. и 15.00 лв. на 1 бр. служител.

Пак казвам - това са някакви средни ориентировъчни цени. Определянето на крайната цена за счетоводно обслужване зависи от много фактори, както и от индивидуалната уговорка между клиента и счетоводителя.

Надявам се да съм била полезна.

TheEntrepreneur и Svetliooo харесват това.
  12. Simi_78

Simi_78 New Member

Рег.:
    Окт 7, 2017
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Благодаря Ви за мненията! Избрах онлайн счетоводител и плащам приемлива сума, засега всичко изглежда наред. Може да споделя впечатления след няколко месеца.

13. TheEntrepreneur

TheEntrepreneur Active Member

Рег.:
    Дек 2, 2012
    Съобщения:
    331
    Харесвания:
    38
    Точки:
    28
    А нормална практика ли е да бъдеш таксуван до определен брой документи месечно? Примерно до 20 документа месечно, месечна такса 25 лева и така нататък.

14. djidja83

djidja83 Active Member

Рег.:
    Февру 18, 2010
    Съобщения:
    515
    Харесвания:
    85
    Точки:
    28
    Да - нормално е, защото ако 20 документа се осчетоводяват за 1 час например, то за осчетоводяването на 200 документа е необходимо много повече време, а времето е пари. :)

TheEntrepreneur харесва това.
  15. jkminkov

jkminkov Active Member

Рег.:
    Март 10, 2010
    Съобщения:
    711
    Харесвания:
    41
    Точки:
    28
    Място:
    Haskovo
    10-15 лева на служител, само да му правите заплатите, болнични, отпуски?

16. djidja83

djidja83 Active Member

Рег.:
    Февру 18, 2010
    Съобщения:
    515
    Харесвания:
    85
    Точки:
    28
    Счетоводната работа свързана с персонала съвсем не е само заплати, болнични и отпуски. Има и ред други неща, така че моля без излишни коментари.
    Освен това аз не предлагам някаква услуга, а отговарям на колегата, който питаше за ориентировъчни цени. И както написах и преди, в крайна сметка всичко е въпрос на договорка.

17. MateiMAtei

MateiMAtei Active Member

Рег.:
    Ноем 8, 2017
    Съобщения:
    128
    Харесвания:
    32
    Точки:
    28
    Ново 30 - онлайн счетоводителите са си голямо предимвство , защото всичко е оптимизирано така , че да ви отнема минимално време за изпращане и преработка на документи. Служителите на тези онлайн счетоводители може и да са обикновенни хорица в процес на учене , но са силно мотивирани да не пренебрегват работата си.

18. jkminkov

jkminkov Active Member

Рег.:
    Март 10, 2010
    Съобщения:
    711
    Харесвания:
    41
    Точки:
    28
    Място:
    Haskovo
    не различавате въпрос от коментар...

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice