НОВО 20! Онлайн счетоводител?!?!

За хора с малко документи тарифите са отлични.
 
Коя занимавка дали си струва? Това което видях и от сайта и от фейсбук страницата е комедия. Несериозна история.
 
Е, колега ти си в случая заинтересована страна. Разбирам те. НО, явно това е бъдещето. ЗАЩО? Защото хората все повече имат нетърпимост към лошо отношение, което е традиционно по нашите ширини. По този начин доста се елиминира човешкия елемент, което пести време и най-вече нерви. Не виждам защо да ходя на крака на счетоводителката или тя да идва при мен. С моята например имаме една споделена папка и така си работим.
 
Моето счетоводство е почти Онлайн , нищо че са от моят град.
Всичко им пращам в електронен вариант и няма никакви проблеми.. много вежливи , обясняват ти всичко по телефона или по мейла.
Ето и сайта им - ЦЪК
 
Здравейте,
Аз съм нов във форума, но има чудесни дискусии, които са ми от полза от доста дълго време. Та така след доста време най- сетне се регистрирах. Колеги, да не Ви отегчавам с глупости.
Темичката ми се стори полезна. Честно казано нямам опит със сайта https://www.online-schetovoditel.bg/ , но ми изглежда много ефтино, ако и качеството е нормално, но за тези пари честно казано се съмнява. Ако някой има опит нека сподели наистина.
С моята счетоводителка всичко е електронно без да се разхождам до при нея, пък и ми взима добри пари.
 
Здравейте колеги,

Първо да кажа, че съм счетоводител.

Това, че комуникацията се извършва онлайн или по телефон, и че документите се изпращат по имейл, а не се носят на място е по-бързо и по-удобно и за двете страни. Пестят се време, нерви и средства.

Няма лошо в онлайн счетоводството, макар че мисля, че това не е точното понятие. Като го прочетох за пръв път, реших че е някакво онлайн приложение, в което просто въвеждаш данните от документа и то автоматично го осчетоводява, и автоматично вади необходимите справки.

Относно https://www.online-schetovoditel.bg/ мисля, че цените им са доста ниски и качеството на услугите няма да е на ниво, но това е мое лично мнение.
 
@djidja83 Съгласен съм. Моята счетоводителка е от друг град и си сканираме документи и ги изпращаме. Не мисля че е от значение да сте на едно място, стига да си вършите работата.
Искам да те попитам какви са средните цени за счетоводни услуги за фирми с и без ДДС ?
 
@djidja83 Съгласен съм. Моята счетоводителка е от друг град и си сканираме документи и ги изпращаме. Не мисля че е от значение да сте на едно място, стига да си вършите работата.
Искам да те попитам какви са средните цени за счетоводни услуги за фирми с и без ДДС ?

По принцип, определянето на цената за счетоводно обслужване зависи от документооборота на фирмата, има ли назначен персонал, ако да - колко служители има и т.н., но ще напиша някакви горе-долу ориентировъчни цени.

За фирма нерегистрирана по ЗДДС цените са средно между 1.00 лв. и 1.50 лв. на документ.
За фирма регистрирана по ЗДДС - между 2.00 лв. и 3.00 лв./документ.
За персонал - средно между 10.00 лв. и 15.00 лв. на 1 бр. служител.

Пак казвам - това са някакви средни ориентировъчни цени. Определянето на крайната цена за счетоводно обслужване зависи от много фактори, както и от индивидуалната уговорка между клиента и счетоводителя.

Надявам се да съм била полезна.
 
Благодаря Ви за мненията! Избрах онлайн счетоводител и плащам приемлива сума, засега всичко изглежда наред. Може да споделя впечатления след няколко месеца.
 
По принцип, определянето на цената за счетоводно обслужване зависи от документооборота на фирмата, има ли назначен персонал, ако да - колко служители има и т.н., но ще напиша някакви горе-долу ориентировъчни цени.

За фирма нерегистрирана по ЗДДС цените са средно между 1.00 лв. и 1.50 лв. на документ.
За фирма регистрирана по ЗДДС - между 2.00 лв. и 3.00 лв./документ.
За персонал - средно между 10.00 лв. и 15.00 лв. на 1 бр. служител.

Пак казвам - това са някакви средни ориентировъчни цени. Определянето на крайната цена за счетоводно обслужване зависи от много фактори, както и от индивидуалната уговорка между клиента и счетоводителя.

Надявам се да съм била полезна.

А нормална практика ли е да бъдеш таксуван до определен брой документи месечно? Примерно до 20 документа месечно, месечна такса 25 лева и така нататък.
 
А нормална практика ли е да бъдеш таксуван до определен брой документи месечно? Примерно до 20 документа месечно, месечна такса 25 лева и така нататък.
Да - нормално е, защото ако 20 документа се осчетоводяват за 1 час например, то за осчетоводяването на 200 документа е необходимо много повече време, а времето е пари. :)
 
По принцип, определянето на цената за счетоводно обслужване зависи от документооборота на фирмата, има ли назначен персонал, ако да - колко служители има и т.н., но ще напиша някакви горе-долу ориентировъчни цени.

За персонал - средно между 10.00 лв. и 15.00 лв. на 1 бр. служител.

Пак казвам - това са някакви средни ориентировъчни цени. Определянето на крайната цена за счетоводно обслужване зависи от много фактори, както и от индивидуалната уговорка между клиента и счетоводителя.

Надявам се да съм била полезна.

10-15 лева на служител, само да му правите заплатите, болнични, отпуски?
 
10-15 лева на служител, само да му правите заплатите, болнични, отпуски?
Счетоводната работа свързана с персонала съвсем не е само заплати, болнични и отпуски. Има и ред други неща, така че моля без излишни коментари.
Освен това аз не предлагам някаква услуга, а отговарям на колегата, който питаше за ориентировъчни цени. И както написах и преди, в крайна сметка всичко е въпрос на договорка.
 
Ново 30 - онлайн счетоводителите са си голямо предимвство , защото всичко е оптимизирано така , че да ви отнема минимално време за изпращане и преработка на документи. Служителите на тези онлайн счетоводители може и да са обикновенни хорица в процес на учене , но са силно мотивирани да не пренебрегват работата си.
 
Здравейте, препоръчайте ми онлайн счетоводител, плюс ще е някой с опит в осчетоводяване на преводи и сметки в paypal.
 
Здрасти Atis
Аз лично като онлайн търговец ползвам услугите на https://www.bulfy.bg . Изцяло онлайн платформа и интеграция на много разплащателни методи. И цените са добри и спестяваш време да ходиш и носиш документиу
 

Горе