НЯМА да се вдига МРЗ

Moko

Well-Known Member
Курви на Сергооооооо :lol:

http://www.novini.bg/news/146398-пр...отлагат-вдигането-на-минималната-заплата.html

НЯМА да се вдига МРЗ, понеже няма да има пари за далавери!!

Сега, понеже това беше и част от планът Сидеров, да видим Волен дали НАЙ-НАКРАЯ ще започне да действа като КОРЕКТИВ, а не като изпатладясала старица. Да видим как ще коментират и поддръжниците на Сър Гей. Дали пък не е време за един спектакъл Лешникотрошачката? :lol:

И преди, и сега, и после БСП (ще) са политически курви :D
 
От: НЯМА да се вдига МРЗ

Одобрявам ... но само последното ти изречение :D
 
От: НЯМА да се вдига МРЗ

ама те много хора мислят с гъза си - нали минималната заплата излиза директно от джоба на предприемачите, аре големите може да свият още персонала (още безработни) ами тез най малките кво да правят? дето имат по един работник и то е жената? да пускат кепенците?

тез ефтини популистки тъпотии с заплати и помощи само ни забиват по дълбоко в калта, криза е ебаси трябва да се стимулира икономиката а не да се доят и малкото останали мърдащи предприемачи щото те или ще освободят още работници или ще затворят. Той Сидеров ги плещеше тия глупости заради изборите щото дори той знаеше че няма да станат.
 
От: НЯМА да се вдига МРЗ

Айде първо си отговорете тази новина добра ли е или лоша и тогава елате да плюете

Това беше едно от лошите предложения на кабинета вероятно под давлението на Сидеров и единствено можете да се радвате че няма да се случи. Както не се случиха и други глупости неща които също се тиражираха за да се плашат хората - като отмяната на плоският данък и тн.

Мярката увеличаване на минималната работна заплата може да има някакъв ефект само когато е в години на възход и е приложено само върху държавният сектор - Тази мярка приложена по време на криза върху частният бизнес е пагубна и трябва да си сляп за да не видиш последиците от прилагането и от кабинета на ГРОБ
 
От: НЯМА да се вдига МРЗ

Най-накрая една добра новина - ако иска изобщо да сме напред, това МРЗ трябва се забрани, но нали не е популиско.
 
От: НЯМА да се вдига МРЗ

Нормално, всеки с торбата, пълна с обещания и после едно по едно отпадат :)
Това е старо като света. Ти ни избери, защото ще направим това и това, и после гледай реално какво се случва. Много ми е чудно на каква база ще я вдигнат? :)

Все съм чел нещичко по икономика, ама наливане от празно в пълно, не е най-добрата стратегия, дори и в други сфери. Бизнесът ти не върви, а искаш да изгърбиш и в тази насока работодателя. За да го изпълнят като обещание, ще трябва други неща да се свършат преди това. ;)
 
От: НЯМА да се вдига МРЗ

Вдигането на минималната работна заплата няма почти нищо общо с вдигането на заплатите - А е пряко свързано с вдигането на осигуровките и не мога да разбера как герберастчетата толкова се радваха на кратуната като ходеше и обясняваше какво геройство е направил като е вдигнал минималната заплата.

Блеки на няколко пъти ти казвам че БСП водят много по дясна политика от ГРОБ обаче ти си облъчен - някой ти е казал че БСП са лява партия и ти му верваш
 
От: НЯМА да се вдига МРЗ

по-важното беше да се подпомогне размножаването на магалите
пък заплатите - 20-30 лв повече или по-малко - все тая
 
От: НЯМА да се вдига МРЗ

размножават си електората бре, емигранти, мангали все тая..
 
От: НЯМА да се вдига МРЗ

Това е старо като света. Ти ни избери, защото ще направим това и това, и после гледай реално какво се случва. Много ми е чудно на каква база ще я вдигнат? :)

Все съм чел нещичко по икономика, ама наливане от празно в пълно, не е най-добрата стратегия, дори и в други сфери. Бизнесът ти не върви, а искаш да изгърбиш и в тази насока работодателя. За да го изпълнят като обещание, ще трябва други неща да се свършат преди това. ;)

Блинки това е силата на социализма :D и държавните харчове взимаме от едни за други и така се генерира растеж - за жалост само в главите им води до растеж!. Но дори за жалост не е от празно в пълно има яко негативи:
- спад на потребителският излишък (малка част)
- спад на производителният излишък (малка част)
- насилствена безработица - хората с малко по-големи умения ще останат спрямо онези с никвите умения
- има преразпределение на доход от тези с никви умения към тез с малко по-вече умения
- и последната трагичното е дори тези, които искат да работят защото МРЗ е вдигната няма да могат си намерят работа, а преди са могли - това води и до засилване на дефицит на търсене от страна с най-ниските квалификации

С две думи не е точно от пусто в празно, а яко стимулирана държавна безработица на марганизираните, но разбира се тези неща никога няма ги чуем по ТВ-то. Затова и по-рано писах добра новина и това е голяма глупост МРЗ, но пък нали спрямо нея се калкулира и субсидията .......

А и да не забравя, определена част от потока на данъци и осиговрки на МРЗ, остава за нас - така че никак не е от пусто в празно :D
 
Последно редактирано:
От: НЯМА да се вдига МРЗ

по-важното беше да се подпомогне размножаването на магалите
пък заплатите - 20-30 лв повече или по-малко - все тая

Ей това беше изказване на място!!!
Не става дума за заплатите, въпросът е принципен - курвата Стани шеф каза, че ще вдигнат заплатите, пък Хасан после е казал, че и пенсиите всяка година ще ги вдигат. Откъде?? Как?? А курвата Олигофренски иска "поне 6 месеца" да управлява. Моляяяя?? Я да ми се махате от главата!!!!

Ще дадем по 300 лева на първолаците (без значение на колко са години, нали?? Сещате ли се?? АААААААА?! ИЛИ ДА ОБЯСНЯ ЗА ЕЛЕКТОРАТА НА БСП, ПОНЕЖЕ Е СЪСТАВЕН ПРЕДИМНО ОТ ЧЕРНИ И НЕГРАМОТНИ?!), но на работещите ще дадем един гол хуй. Пичове, нали се сещате, че тия дето работим в БГ ниши сме загубени без работещите?? А колкото по-бедни са те, толкова по-малко пари ще правим и ние. Всичко е навързано. Ама не, дай да са бедни хората, що ти е да са богати? Пък курвата Стани шеф да приема поздрави във фейсбук и да цъка лайкове, докато хората се пребиват от работа за 350-400 лева.

Тия 20 000 човека за чий чеп излизат всяка вечер и крещят като ненормални? Не за нас, не за тях, за кого тогава? За спорта?

Хората, които подкрепят БСП трябва сериозно да обмислят посещение при специалист. Наистина.
 
От: НЯМА да се вдига МРЗ

Да бе, дейба, колко съм глупав!! Чак сега се сетих!!! Сетих се, че никой не работи за бедните!! Всички работим за богатите...


Ще се оправим га цъфнат налъмите...
 
От: НЯМА да се вдига МРЗ

Като прочетох заглавието отначало си помислих, че става въпрос за МP3-ки :)...Незнам колко е Минималната работна заплата в момента, но със сигурност знам, че като я вдигат ми се вдига и таксата в университета...:)
 
От: НЯМА да се вдига МРЗ

Като прочетох заглавието отначало си помислих, че става въпрос за МP3-ки :)...Незнам колко е Минималната работна заплата в момента, но със сигурност знам, че като я вдигат ми се вдига и таксата в университета...:)

Не знаеш колко е МРЗ, но си в университет O_O
 
От: НЯМА да се вдига МРЗ

Възрастна баба разпитва серГЕЙ станиШеФ: - Сине, това комунизмо кой го измисли- учените или комунистите?
- Комунистите, бабо, с гордост отвърнал ГЕЯ
- Па я така си и мислех - продължила бабата. Ако беха учените първо щеха да го изпробват върху мишки.

:lol:
 

Горе