Навестиме ме мургав гост снощи

От: Навестиме ме мургав гост снощи

Пич ако бях на твое място няма да пускам кучето, защото откаде му знаеш акъла на мангала ще го отрови и накрая ще те ограбят.Само бой или трепане друго няма да ти помогне.
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Винаги съм твърдял че кучето е най-дбрия приятел на човека.
Преди малко пак ми доказаха, че сред хората просто няма човеци,а сред животните си има просто животни :)
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Кучето от чисто бяло, сега има и червеникави отенъци. Върнах го на собственика му, свърши си работата, че ме е и страх, понякога и на мене ръмжеше. Пролетта мисля да си взема някое малко, което да обуча.
Предложения за добри пазачи, освен каракачанки, че немога да го нахраня, яде повече от прасе :D
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

пинчер е твоето куче
хем икономично хем злобно и е като глист и ги има
но това лесно се лекува:
водка и тухли и да видиш как ще напълнеее :)
важи и при човека
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Кучето от чисто бяло, сега има и червеникави отенъци. Върнах го на собственика му, свърши си работата, че ме е и страх, понякога и на мене ръмжеше. Пролетта мисля да си взема някое малко, което да обуча.
Предложения за добри пазачи, освен каракачанки, че немога да го нахраня, яде повече от прасе :D
Немските овчарки са много добри за тази цел, използват се в цял свят за преследване, откриване на наркотици, пазачи и много други също така и много се привързват към близките хора, такаче няма шанс да ти ръмжи или да ти налита, естествено ако него издразниш много както при всяко куче или поне както при повечето.
 
От: Re: От: Навестиме ме мургав гост снощи

Това НЕ Е вярно! Поне не и в България. По закон имаш право да използваш оръжие, което е равносилно на оръжието, което използва нападателя и то САМО при непосредствена опасност за живота ти (а това трудно се доказва в съда). С две думи - ако някой влезе в дома ти с намерение да те трепе и използва бухалка - ти нямаш право да се защитаваш с огнестрелно оръжие, а можеш да използваш някоя цепеница приготвена за печката. Ако оня ти извади нож, ти също можеш да вземеш кухненския нож за да се отбраняваш, но нямаш право да използваш мачете, например.
А ако е влезнал с намерение да краде и не е въоръжен, а ти го нараниш по някакъв начин или убиеш - отнасяш си го без оглед на обстоятелствата.

twis7, моят съвет е да запазиш самообладание и да не се поддаваш на нервите. На първо време, ако имаш подобен случай - веднага сигнализирай в полицията. Може да не се отзоват достатъчно бързо или изобщо да не помогнат, но сигналите се записват и ако стане някой сакатлък, обаждането ще бъде в твоя полза.
Не си играй с пищова, щом не знаеш дори как се сваля предпазителя! Стрелбата с пистолет не е като по филмите и щом нямаш опит - най-много да се простреляш докато се чудиш как да го заредиш. :shock:


Зз пък си спомянм че това го отмениха
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

С радост искам да съобщя, че Балкан(каракачанката) си е свършила работата тази нощ. По снега в двора има доста кръв, не знам на кого е но предпллагам, че е на моя човек. Дори не съм се събудил. Явно кучето не е имало време да лае, директно атакува :D

да не е утрепало някое котенце...
 
Re: От: Re: От: Навестиме ме мургав гост снощи

Зз пък си спомянм че това го отмениха
Спомените са хубаво нещо, ама като става въпрос за това какви пиянски преживявания си имал по купони.
Когато става въпрос за закони е хубаво да се работи с цитати и конкретни факти, а не по спомени.
Прочети пост #45 от тази тема, там има извадка от НК. Обърни внимание на ал. 2.
Накратко - не са отменили въпросната алинея, за която говоря в цитирания от теб пост, а дори са отменили повечето от ИЗКЛЮЧЕНИЯТА, когато се прилага.
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Ако котенцата са мургави, с мазна коса и голяма разгневена рода зад гърба си, да, може и котенце да е било. :lol:
 
От: От: Навестиме ме мургав гост снощи

Според мен най-добрият вариант е газовият пистолет, защото е много ефективен, а вероятността да убиеш противника е пренебрежимо малка.

За сметка на това можеш да го ослепиш доста качествено.
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Абе гърми го мръсния мангал и после го закопай в градината! На никого няма да липсва, повярвай ми! :)
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Да го гръмне и закопае в градината ? НЕ знам как го мислите това ама до 2-3 месеца като почне да се разлага трупът , в центъра на градът/селото ще мирише на мърша от тоя труп а да не говорим в неговата къща
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Вар :)
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

А бе на ловци на митове пробваха и с цимент и с кво ли не само и само да не замириши и на 2-та седмица така вонеше ,че спряха опита .
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

2 метра под кота 0 е мининално допустимата граница, по плитко от това вони.
Така, че ако имаш някоя фадрома ще ти свърше идеална работа :D

Относно идеи гледайте "Гепи" там има чудесна идея, ама ти трябват малко повечко гладни шопари, знам ли може и да сработи :D
 
Последно редактирано:
От: Re: Навестиме ме мургав гост снощи

В гробищата защо не вони?
Защото има насадени маргаритки
 
От: Re: Навестиме ме мургав гост снощи

В гробищата защо не вони?
Защото стандартната процедура включва минаване през погребално бюро.
Обработка.
 
От: Re: Навестиме ме мургав гост снощи

Източване на всички течности ... бахти гадното . След като се обработи трупа в него остават само кости и мръвка без течности които причиняват вонята
 
От: Re: Навестиме ме мургав гост снощи

Защото стандартната процедура включва минаване през погребално бюро.
Обработка.

ДААААА БЕ ОБРАБОТКА...
у село Майнольово и Райнольово знаеш ли каква обработка им правят :) най-много да ги посипят с два пакета нафталин ако е лято.
и не само там по малките градчета, кой ти ползва погребални агенции?
а преди 20 години какво да не са имали държавна служба за мариноване?
 

Горе