Надвишено процесорно време в Суперхостинг

От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Много зависи от темата.
Един и същ сайт, с около 1000 уникални дневно - с тема1 правеше около 20 мин, в следващия момент с тема2 мина 150 мин :).
Еднакъв тип кеширане, минутите не паднаха с времето (ако някой мисли, че е трябвало да обнови кеша) :)

Някой може ли да ми каже колко е минимума процесорно време за 5к уникални дневно, до което може да се оптимизира уърдпрес сайт?
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Много зависи от темата.
Един и същ сайт, с около 1000 уникални дневно - с тема1 правеше около 20 мин, в следващия момент с тема2 мина 150 мин :).
Еднакъв тип кеширане, минутите не паднаха с времето (ако някой мисли, че е трябвало да обнови кеша) :)

Кеша съм го настроил да се обновява след всеки пост. Отделно 70-75% от трафика е мобилен, ама държа средно 70-80 цпу минути на денонощие за примерно 5к уникални и не мога повече да ги намаля.
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Кеша съм го настроил да се обновява след всеки пост. Отделно 70-75% от трафика е мобилен, ама държа средно 70-80 цпу минути на денонощие за примерно 5к уникални и не мога повече да ги намаля.

Още ли има мазохисти да броят секундите и минутите?
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Още ли има мазохисти да броят секундите и минутите?

"Всички знаем, че светлината се движи по- бързо от звука. Затова някои хора изглеждат блестящи, докато не започнат да говорят."
А. Айнщайн"

Към "говорят", бих добавил и "пишат".
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

И аз преди време имах проблеми с процесорни минути и реших проблема като смених кеширащия плъгин. Сложих Hyper Cache Extended и процесорното време падна с повече от 30%.
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

И аз преди време имах проблеми с процесорни минути и реших проблема като смених кеширащия плъгин. Сложих Hyper Cache Extended и процесорното време падна с повече от 30%.

Аз съм ги пробвал всичкте и съм най-доволен от WP Supercache, просто ме интерсува на 5к или 10к уникални колко е минималното цпу време.
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Аз съм ги пробвал всичкте и съм най-доволен от WP Supercache, просто ме интерсува на 5к или 10к уникални колко е минималното цпу време.

Е, няма как да се отговори така наизуст, трябва да се погледне конкретния сайт, което е възможно да се оптимизира. Може да бъде и 20-30% или 100%, цпу-то зависи от много фактори и само едно нещо да не е направено както трябва и дава отражение.
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Може да прочетеш моя публикация Оптимизиране на процесорното време на сайт. Подобна публикация няма как да е универсална, защото причините може да са много. До голяма степен се експериментира с различни неща и се отчита кое дава резултат. Ако не ти се занимава с това, в Ganbox го предлагаме като услуга - оптимизиране бързодействието на сайт.
Последният сайт, който оптимизирах преди седмица беше достигнал над 660минути CPU време, при разрешени 100минути.
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Ако ползваш wordpress си провери плъгините. Понякога те тормозят хоста. :/
 
От: От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Ако ползваш wordpress си провери плъгините. Понякога те тормозят хоста. :/

Не понякога, винаги... .
 
От: От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Не понякога, винаги... .

Зависи от конкретния плъгин. Само някои правят проблеми. Например тези за кеширането, често такива, които са свързани с cron (например агрегатори, извличащи инфо през определен перио от време) и пр.
 
От: От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Да не изключваме и индийските теми.

Напротив - аз работя точно с индийска тема! ;)
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

@miraco оправил ли проблема,

както бях писал и аз имах проблем и го оправих, ако искаш пиши ако мога да помогна !?
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

И мен ме тормозят от няколко седмици. Засега не са спрели сайта, но предстои :(
И както съм с хостинг за 90 лв/година, сега предлагат сървър за 600 лв. Явно има изгода.
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Понякога зависи от хостинга, понякога от сайта, докато не се погледне не може да се каже. Обади се да погледна и ако е възможно да оптимизирам сайта.
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

@miraco оправил ли проблема,

както бях писал и аз имах проблем и го оправих, ако искаш пиши ако мога да помогна !?

Не съм оправил проблема...близо месец се задържа на ръба сайта и сега пак скочи нагоре. Ще хвана да мина на друг хостинг план...ама ако си има проблем и там ще е така.
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Понякога зависи от хостинга, понякога от сайта, докато не се погледне не може да се каже. Обади се да погледна и ако е възможно да оптимизирам сайта.

Вече няколко човека го гледат. Не искам да стане още повече мешано :)
Ти като хостинг какво можеш да предложиш?
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Вече няколко човека го гледат. Не искам да стане още повече мешано :)
Ти като хостинг какво можеш да предложиш?

Ми без да засягам колегите, и без да се обиждат, ама като гледам какви тъпотии пишат в темата ти за процесорното време, пък и в тази тема... ще се изненадам ако успеят да решат проблема. Като хостинг не мога ти предложа нищо, защото нямам собствен хост.

Писал съм ти на ЛС с предложение веднага когато направи темата, не се обади, бях тръгнал да пиша на хората на които съм помогнал с проблеми с процесорното време за ревю и отзиви ... няма смисъл, не искам реклама, който желае винаги ще ме потърси.
 

Горе