Наистина ли WooCommerce не е добро решение?

Pirosog

New Member
Здравейте,

най-новото ми начинание изисква от мен да се направи онлайн магазин.

От една страна, той ще има за цел естествено да продава, от друга, ще има богата информация за начини на използване, приложения, материи и прочее.

Спрях се на WooCommerce - просто е, има богат набор от дизайни, и е на Wordpress.

Но : В този форум масово се споменават други решения - Open Cart, Zen Cart, OsCommerce и т.н.

В този си смисъл - WooCommerce много лош / силно компромисен вариант ли е? Ще имам около 50-60 продукта, в пика си 100, ако реша да предложа цялата гама. Отделно ще имам към 30ина страници с друга информация.

Понеже на няколко места мернах, че WP се бави много от слаганите плъгини, тъй като те много утежнияват, можете ли да споделите дали тази тема върви "бързо", дали товари сървъра, ако има как да го проверите? - http:// flatsome [.] uxthemes [.] com/ - спрял съм се на нея, тъй като темата предлага всички функционалности, които ми трябват.

Благодаря и поздрави!
 
Да, също така Magento, Prestashop....

Не е компромисен вариант, но повечето, които искат мощна комерс платформа се спират на специализираните за това платформи, какви са споменатите. Ако става на въпрос, добри магазини съм виждал на Drupal, Joomla, така че ако си решил, правиш. Просто ще се изразя така и е хубаво да следващ това....хората избират платформата, която на-добре задоволя нуждите им. Някой, който продава техника и някой, който продава растения през интернет имат различни нужди. Това е част от света на девелопъра....преценяваш добре проекта, проучваш какво ще прави и как и вече минаваш към проучването, което ще ти кажа "да, ето това е решението за теб"....това е причината. Явно много хора припознават изброените от теб опен сорс платформи точно в това решение.

В тоя и вид и използвани ресурси, зарежда зле: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http://flatsome.uxthemes.com/&tab=mobile

Но това не критерии. Може да се оптимизира.
 
От: Наистина ли WooCommerce не е добро решение?

Woo е едно от многото решения за WP. Но не е какво-да-е ами е най-доброто за платформата. И затова Automattic го закупиха...

Това което питаш Woo vs. OpenCart, PrestaShop, Magento, ZenCart, osCommerce, etc, etc... ами няма пълно щастие. Всъщност въпроса е откъде тръгваш - предполагам си на shared hosting и имаш около 50 продукта. За тази постановка Woo е напълно задоволително решение при това и безплатно.

Дали е лошо или компромисно решение... ами http://wptavern.com/woocommerce-dominates-global-e-commerce-platforms-passes-7-million-downloads ей тук има шот и можеш да видиш и другите решения. Но някак когато имаш 7 милиона смъквания и държиш едни 19% от пазара докато конкурентите драпат до 7%... не можеш да кажеш че е "компромисно решение". Явно хората си го харесват защото използва WP който те много добре владеят и разширява възможностите на WP със електронна търговия.

Проблема обаче не ти е бавене - ами е по-скоро "как да ускорим wordpress?". Защото ВП във текуща конфигурация си е ОК, но ако искаш нещо по-така ще трябва да го ускориш... А ускорението не включва само WP, ами е и плъгини, уиджети, темата, базата и някой неща от сървърната страна. Но това е много дълъг разговор и ако наистина искаш да научиш как се прави те очаквам на WordCamp 2015 Sofia във поток User/Business от 16:40 където ще дискутираме точно този процес https://sofia.wordcamp.org/2015/schedule/
 
От: Наистина ли WooCommerce не е добро решение?

Благодаря и на двамата.

@mobilio - за съжаление няма как да дойда, тъй като не съм в България.

Поздрави.
 
От: Наистина ли WooCommerce не е добро решение?

Не е лош woocommerse, но е много ограничен откъм функции. Ако искаш да имаш повече филтри и по-големи възвожности, по-добре използвай нещо друго.
 
Re: От: Наистина ли WooCommerce не е добро решение?

Не е лош woocommerse, но е много ограничен откъм функции. Ако искаш да имаш повече филтри и по-големи възвожности, по-добре използвай нещо друго.

Реално има логика. WooCommerce не е система или модификация на годините на другите системи, което означава, че още не е толкова широко използван, както и че неща за него се пишат, но не и с интензитета, с който до правят другите. Отделно, камюнитито му е доста голямо, заради WP като цяло, но за жалост това е WP + нещо си...все едно да се развива bbpress пред .... да речем vbulettin или други форумини cms-и. :) Но нещата са повече от оптимистични, поне по мои наблюдения.
 
От: Наистина ли WooCommerce не е добро решение?

Аз твърдо не препоръчвам WooCommerce. На база опита ми най-вече. За магазин ти препоръчвам Престашоп. Но и някоя от другите специализирани платформи за магазин едва ли ще са лош вариант.
 
От: Наистина ли WooCommerce не е добро решение?

Човече не се занимавай с никакви картове и шопове. За 50-100 артикула, не ти трябват никакви изгъзени екстри.

От друга страна щом искаш да имаш съдържание, освен продуктите , то Wp е твоята система. Малко работа по onpage SEO и си готов.

С ОС ще трябва да се ръсиш една торба пари за СЕО и блог модули, които са си пълни дървета
 
Re: От: Наистина ли WooCommerce не е добро решение?

С ОС ще трябва да се ръсиш една торба пари за СЕО и блог модули, които са си пълни дървета
Да, а виж после как е с Magento....това е само за играчи там. :) Системата е супер, но модулите и доработките не са на цените на OC. :)
 
От: Наистина ли WooCommerce не е добро решение?

Благодаря Ви за мненията.

С WP съм запознат, че дори мога и малко да ровя в кода - я да смена цвета на хедърите, я техния шрифт. Другите системи тепърва ще трябва да ги опознавам. Както казах, ще имам съдържание - информация за продуктите, как се поддържат мебели например.

Темата която съм дал в пъривя пост ми харесва най-вече точно зради функционалностите си - има ужасно много настройки - не само как да изглежда, но и за самите продукти. Не се сещам какво повече биха могли да предложат системите, които са специално създадени за това, но предполагам има какво.

Щом може и да се оптимизира за по-добра работа с времето, и това ще направя. За сега плана е инсталация, конфигуриране, добавяне на продуктите, писане на всички упътвания. Трябва и да го защитя с та мредовните трикове.

Иначе вносителя на конкуретната марка ползва summercart. Те обаче имат поне 600 добавени продукта.

Поздрави.
 
От: Наистина ли WooCommerce не е добро решение?

Благодаря и на двамата.

@mobilio - за съжаление няма как да дойда, тъй като не съм в България.

Поздрави.

Ами това ще бъде записано на видео и публикувано във интернеда. Безплатно.
 
От: Наистина ли WooCommerce не е добро решение?

Ами това ще бъде записано на видео и публикувано във интернеда. Безплатно.

Да пишете с линк, че да се види струва ли си да се оди по такива сбирки.
 
От: Наистина ли WooCommerce не е добро решение?

За да разбереш дали дадено разширение към някои CMS или направо CMS с тази цел е най - добре за теб, трябва да им зададеш следните въпроси:

1 - Имам нужда от тези и тези опции имате ли ги?
2 - Имам такъв и такъв бюджет влизате ли в него?
3 - Имам такива и такива планове за бъдеще с вас ще мога ли да го изпълня, ако да супер, ако не колко ще ми струва да го донапише някои? Сумарно може с донаписването пак да си на сметка.
4 - Такива и такива хора ще го администрират с такива и такива знания, ще се справят ли?

най - вероятно има още много въпроси, които трябва да зададеш преди да намериш отговора. Най - доброто е Magento ЕЕ, след него е Magento CE, след това е Joomla с Hikashop, но това не значи че за теб няма да е най - добре това за WP! Познавам едно супер про което направи сайта си с томатошоп, а сайта му е доста сложен, просто с това му беше кеф да го направи, така е пипнал нещата, че малко от сайтовете на стеник могат да го стигнат, затова нещата опират и до девелопър.

Ако все пак ти трябва да управляваш склад, няколко склада отдалечени от теб и търсиш платформа с която да го направиш, вземи под внимание, че Magento CE която е безплатна има платено приложение за управление на склад, което е интегрирано със системата и е на доста добра цена, предвид боклуците предлагани в БГ!

Говоря за: http://www.magentocommerce.com/magento-connect/multi-warehouse.html

Все пак виж и отзивите за приложението понеже както е подходящо за някои е супер неподходящо за друг.
 
От: Наистина ли WooCommerce не е добро решение?

За тези 50-100 продукта ползвай Quick. cart.
 
От: От: Наистина ли WooCommerce не е добро решение?

Какви са тези продукти? нещо специално изискват ли? Изобщо нещо специфично ще ти е нужно ли?
 
От: Наистина ли WooCommerce не е добро решение?

И аз се интересувам за WP+Woocommerce. Magento е много хубав, но само за програмисти) @Pirosog, погледайте тема Divi за WP
 
От: Наистина ли WooCommerce не е добро решение?

Сега тук мога да изненадам някой но ако се справяш добре с WP си го направи на Woo най-комфортно ще се чувстваш.

Иначе за протокола: магазин се прави на CMS за магазин не на блог с модул за кошница
 
От: Наистина ли WooCommerce не е добро решение?

Здравейте отново,

прави сте, че една система трябва да се ползва за това, за което е предназначена. WooCommerce има някакво управление на склад и наличности, но едва ли ли е по-добро от функциите на специално подготвените системи - например връщане на стока и тн и тн.

WooCommerce би ми свършило идеална работа за този бранд, тъй като както казах, ще имам максимум 100 продукта, като се започва с около 50. Ще приемам поръчки онлайн. Надявам се на 5 поръчки на ден от онлайн магазина. Другото всичко е физически локации.

Тъй като обаче се задава друга подобна дейност, където ще трябва да се продават 3-4 марки, предполагам ще изградя и друг магазин на спеицална система за това.

Поздрави.
 

Горе