Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Ако трябва да съдя по обажданията и запитванията за монтажи, то над 85% от живущите в София (всички сме на ясно, че не са софиянци на 100%) само поради локацията си са обзети от амнезия от къде идват, знания набити по главите в час по география и смятат, че в България има един град - София. Примери много, но онзи ден не издържах:

Звъни телефона, вдигам и се почна един от трудните разговори:
-Моля?
-Ъ-ъ-ъ, да
-Кажете?
- Ъ-ъ, аз да ...такова...и да попитам за това...
-За кое?
-Ми...ъ-ъ-ъ за монтирането
-КАкво за него?
-Правите ли го?
-Непрекъснато, защо?
-Ми да видим тука дали може да стане?
-Може, стига да ми кажете къде е "тука"?
-Ми тука да дойдете...
-Най-вероятно бихме могли, защото ние и сега сме "тука", но нещо ми подсказва, че вие сте "там" и ако продължавате да не ми казвате за кое населено място си говорим се опасявам, че ще си останем ние "тука", но Вие ще сте си "там"....
-Ми аз съм тука, бе!
-И къде е Вашето тука, защото явно не е като нашето?
-Е, как къде? София?
-Е, защо пък как къде? България не е София, колкото и да повтарят обратното по телевизията, така че вие сте там, но ние сме тука в Пловдив, което принципно не е проблем и можем да дойдем "там" при Вас.
-Ъ-ъ-ъ ама вие не сте тука?!
-Да, знам, че е малко шокиращо в този момент да го научите, но е факт, че има живот и извън София. Понякога дори по-добър. Въпрос на гледна точка..
-Ъ-ъ ми аз мислех, че сте тука и да дойда първо да поговорим на място...
-Да, но се оказа, че не сме. Ние тук, а Вие там. Може би телефона ще добра идея все пак да кажете за какво става дума?
-Ми не, то не е за по телефон щото мислех, че тука като дойда и ще поговорим...
-Явно нямаме късмет и разстоянията ще са пречка за тази наша среща. Съжалявам, но не мога да помогна. Потърсете "там" при вас фирма, с която да си поговорите лично щом не е за телефон, ние сме тук и едва ли ще дойдете..
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Тоя и да дойде, най-вероятно ще си остане само с идването.
 
Този сори, че ще го кажа, но ми изглежда на човек със специални нужди. ;) Ако е просто тъп, не знам защо такива малоумници имат някаква работа на Земята. ;)

Напоследък сори, но яко ги режа. Не ме интересува. Предпочитам да дам времето си на някой, който ще мога да му помогна, да му споделя нещо полезно, отколкото да ме забие в нещо някой идиот, защото просто не вдява. Или не иска да вдене. ;)

Б: За да е постигнем някакъв ефект, ще е нужно да се направи сайт, а не с този, който имате в момента, защото е статичен HTML, който в по-голямата си част са картинки.
К: Е не, ни искаме само в първите 5 резултата на Google, което ще стане за тази дума "*****".
Б: Разгледах конкурентите ви и видях, че топ 10 е трудно за достигане с наличния сайт. Ако желаете ще ви насоча към решение.
К: Не искам да правя нов сайт, а ако може нещо да пооцветим сегашното положение.
Б: Съжалявам, но няма как да се състезавам с Ферарита и Ламборджинита с тази Жигула (директно им дадох пример).
К: Измисли нещо и ми звъни или пиши.

След време се срещаме, а преди това му е изпратен мейл с детайлно какво трябва да се направи като цената и за изработка на сайт, която е смешна на база работа само и само да се тръгне по някакъв път. Та пак се срещаме и пак същото:

К: Видях какво си пратил, но нещо не може ли да се измисли, без нов сайт, а направо до месец да сме там - в топ 10.
Б: Сори, но не мога да съм полезен тук.

Дали повече се занимавах с тях. :)

Сайтът беше едно престъпление качен на някакъв фри хостинг, половината му страници липсваха, а сайта бе сглобяван с някакъв софтеур, не беше ли Дрмуивър, с "влачене" на картинки, както се изрази този, който го е направил, няма заглавия, няма почти никакво съдържание, нищо.
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Проблема не е в тях пичове, проблема е във вас.

Като не умеете да продавате, ще имате да си блъскате главите ей така и да мислите клиентите си за идиоти, вместо да им празните джобовете.
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Проблема не е в тях пичове, проблема е във вас.

Като не умеете да продавате, ще имате да си блъскате главите ей така и да мислите клиентите си за идиоти, вместо да им празните джобовете.

Що ме караш да ти говоря като на зоо маниака? Или ако трябва да перефразирам собствените ти думи:

Проблема не е в хапчетата, пичове, а в това, че лъжете доктора колко тежите и за това не ви лови чувството за хумор...
 
Re: От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Проблема не е в тях пичове, проблема е във вас.

Като не умеете да продавате, ще имате да си блъскате главите ей така и да мислите клиентите си за идиоти, вместо да им празните джобовете.
Не си прав. Пожелавам ти да не срещаш тия за които горим. И ти на маймуна можеш ли продаваш, защотл искам да го видя това. ;)
 
От: Re: От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Не си прав. Пожелавам ти да не срещаш тия за които горим. И ти на маймуна можеш ли продаваш, защотл искам да го видя това. ;)

На маймуни най-добре продавам. Ако не бяха маймуните, нямаше да го има първия ми бизнес.

@ляляля, не е срамно да не може да продаваш, много малко хора умеят продажбите безтои. Фокусирай се над-силните си страни.
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Пич, много се праскаш последно време и това те издава, че си твърде зелен още. Явно си пробил с нещо наскоро и сега си мислиш, че всичко дето фърчи се яде. Имай предвид, че всичко е временно и ти предстоят и неприятни моменти. Затова те съветвам да се поуспокоиш малко и да я караш по-спокойно, щото не си най-великия във форума, все още. Принципно харесвам начина ти на мислене, с някои изключения, ама си фукльо, а това не е присъщо на пеканите пичове с успешните бизнеси. Присъщо е на пишлеметата, дето вчера са пробили и са фръкнали в небесата, от където обикновено падат болезнено:)




Проблема не е в тях пичове, проблема е във вас.

Като не умеете да продавате, ще имате да си блъскате главите ей така и да мислите клиентите си за идиоти, вместо да им празните джобовете.
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Каква драма драги зрители, какъв мач само!!! Велики положения с велики майстори, дълго време ще помним най-добрите им изпълнения!
 
От: Re: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Ок. Аз съм пас. :)

Няма ли да питаш грешката си поне?

Прекалено сте добрички вие, ИТ-предприемачите, така ви наричам аз. (защото почнах офлайн). Но освен че сте прекалено добрички, ами сте и прекалено твърди. В продажбите трябва да си вода...

Б: За да е постигнем някакъв ефект, ще е нужно да се направи сайт, а не с този, който имате в момента, защото е статичен HTML, който в по-голямата си част са картинки.
@Аз: Той не знае какво е статичен HTML, басирам се. За какво споменаваш неща, от които не разбира клиента ти. Трябва преди да стигнеш тая точка, да си го разпитвал, за да определиш нивото му, а човек, който прави сайт с "Дрмуивър" определено е на ниско ниво. Кажи му го просто и разбираемо, побългарено, че Гугъл не приемат такива сайтове и са имали изисквания за едно ниво, преди да ги сложат на първа страница. Което си е горе долу вярно, но най-важното е, че е РАЗБИРАЕМО.

К: Е не, ни искаме само в първите 5 резултата на Google, което ще стане за тази дума "*****".
Тук ти показва ясно, че не му се занимава с допълнителни глупости, иска да си плати да е някъде в топ 5 и да забрави за случая. Още тук му казваш, хубаво, ще го направи, плащаш толкова, включва еди какво си и така. Пък в цената включваш и допълнителния сайт и му обесняваш както отново отгоре, разбираемо, защо му е сайт.

Б: Разгледах конкурентите ви и видях, че топ 10 е трудно за достигане с наличния сайт. Ако желаете ще ви насоча към решение.
Тук отново, вместо да му решиш проблема, ти му обесняваш какъв му е проблема. Човека не му се занимава със смяна на сайта бе, а ти баш и ще го насочва и ся трябва да се мъчи да говори с други хора, да си оправи сайта блаблабалбал."ОХХХ мани тая работа. До сега е нямало Гугъл и сме били добре" си казва той. Също така, какво е това "ако желаете"? Ти експерт ли си, морков ли си? Хората се обаждат на експерти, защото си разбират от работата и ще им кажат точно какво трябва да направят, първо/второ/трето, малко по-агресивно, експертите нямат време за губене, малко по-малко обеснения. Казваш му няма проблем, правим това това това и става!

К: Не искам да правя нов сайт, а ако може нещо да пооцветим сегашното положение.
Ей тук пак ти казва... "да правя" човека не му се занимава...

Б: Съжалявам, но няма как да се състезавам с Ферарита и Ламборджинита с тази Жигула (директно им дадох пример).
И кво постигаш с това? Кажи му, че нищо не трябва да направи, кажи му че имаш най-добрия екип, ще е готово за секунда, опиши картина, как Гугъл ще обожова сайта му, след като сте готови, ще ви даде предимство в ранкването заради добрия сайт (реално е така, ХТМЛ е по-зле), ще стане това, ще стане оново. Картина, РИСУВАЙ!

К: Измисли нещо и ми звъни или пиши.
Тук отново ти показва, че човека не му се занимава и просто търси някой авторитетен лидер/експерт, който да му каже, че трябва да се прави това това това, но разбираемо, без той да трябва да си мърда пръста. Разбира се, все още ще трябва да му нарисуваш малко картина, за да е и емоционално убеден.


К: Видях какво си пратил, но нещо не може ли да се измисли, без нов сайт, а направо до месец да сме там - в топ 10.
Б: Сори, но не мога да съм полезен тук.
Айде бе не може да си полезен? Напротив, може да си полезен, но просто не му рисуваш картината как може да си полезен и човека не разбира, наистина не разбира. ТЪП Е БЛИНКИ„ ТОЙ Е ТЪП! Ттцтцт, срам за теб, че си казал, че не може да си полезен, защото може да си, просто не може да му продадеш полезноста си, не може да му нарисуваш полезноста си и той не знае.

Тук вече последните 2 репкики идват от грешките в по-горния разговор, който съм посочил, но въпреки това, ще ми кажеш, че не може да му предложиш мениджиране на Адвордс реклама? Да му кажеш как може да си плати 50 стинки на клик и да е постоянно на топ позиция? И след това да му кажеш, че ако има по-добър сайт хората ще купуват повече от него? И след това да му кажеш, че ще продава повече, когато е и на първо място в платеното място и на органичното? Да му опишеш всичко това с картинка и РАЗБИРАЕМО?


А да още нещо, много бързо се отказваш, този човек определено би купил нещо от теб, даже не 1 път... Разговора изглежда супер кратък, а едно НЕ да се обърне в ДА отнема поне 15-30 минутки, ти дори не си се опитал. Ти търсиш хората, които идват направо с ДА, ама това са много малък процент... за съжеление.


Та недей така пак пас, давай, поспори си малко, убеди ме, че не съм прав. Така и форума ти, ще стане по-добро място, с градивни разговори и добра информация, където и 2-те страни на монетата се обсъждат.
 
От: От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Пич, много се праскаш последно време и това те издава, че си твърде зелен още. Явно си пробил с нещо наскоро и сега си мислиш, че всичко дето фърчи се яде. Имай предвид, че всичко е временно и ти предстоят и неприятни моменти. Затова те съветвам да се поуспокоиш малко и да я караш по-спокойно, щото не си най-великия във форума, все още. Принципно харесвам начина ти на мислене, с някои изключения, ама си фукльо, а това не е присъщо на пеканите пичове с успешните бизнеси. Присъщо е на пишлеметата, дето вчера са пробили и са фръкнали в небесата, от където обикновено падат болезнено:)

Не, в бизнеса съм от доста време. Фукльо не съм баш, просто ви провокирам малко, за да е интересно и на мен. Идвам тук най-вече да се разпускам докато си правя паузата за цигара. Не може да очакваш само да споделям суха информация, все пак да има малко екшък, да се позабавлявам и аз нали така?
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

безтои

Без кой? :lol:

Седиш нелепо, дано се усещаш...Аз дали мога или не мога да продавам е въпрос на субективна преценка. Ти обаче, че не пишеш грамотно е факт, които сам по себе си ми дава достатъчно ясна представа колко и до къде може да си успял. Цял ден чета точно такива като теб дървени философи, които ми пишат "съжЕлявам", "по еФтинкУ". И те са същите фантазьори и самоповярвали си бизнесмени като теб, които пазаруват на битака, а после дерат гърло кое и с колко са изцакали система и как са дръпнали...

Казах ти: Сменяй хапчетата, дилъра или поне си казвай точните килограми та дано да ти действа онова, което доктора ти предписва за световъртежа предизвикан от собственото ти АЗ.
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Като не може да ме биеш в продажбите, сменяш на правопис...

Не съм българин, не живея в българия от 10 години (скоро пак ще живея в БГ обаче), не говоря/пиша на български, никъде извън тоя форум. Аз имам извинение да имам лош правопис, но ти, тъй като си в продажбите, би трябвало да нямаш извинение за лошите си умения в тая сфера.


Ех, че не могат да приемат една градивна критика хората...
 
От: От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Доста време е доста субективно, за мен доста време са 20 години, преди колкото започнах да продавам неща на хора. За тебе не знам колко е доста време.... Като провокираш, провокирай отделни хора, не да поставяш всички под общ знаменател, като това - "Като не умеете да продавате, ще имате да си блъскате главите ей...." Мен това ме обижда, защото и аз съм част от това тук, а те засичам, че доста често го натякваш последните дни на всички тук! Забавлявай се, съобразявайки се! Това искам да ти кажа, защото тук има доста по гърмени зайци от теб. Просто отдавна сме го изживели това и никой не смята за нужно да го тръби наляво и на дясно....



Не, в бизнеса съм от доста време. Фукльо не съм баш, просто ви провокирам малко, за да е интересно и на мен. Идвам тук най-вече да се разпускам докато си правя паузата за цигара. Не може да очакваш само да споделям суха информация, все пак да има малко екшък, да се позабавлявам и аз нали така?
 
От: От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Доста време е доста субективно, за мен доста време са 20 години, преди колкото започнах да продавам неща на хора. За тебе не знам колко е доста време.... Като провокираш, провокирай отделни хора, не да поставяш всички под общ знаменател, като това - "Като не умеете да продавате, ще имате да си блъскате главите ей...." Мен това ме обижда, защото и аз съм част от това тук, а те засичам, че доста често го натякваш последните дни на всички тук! Забавлявай се, съобразявайки се! Това искам да ти кажа, защото тук има доста по гърмени зайци от теб. Просто отдавна сме го изживели това и никой не смята за нужно да го тръби наляво и на дясно....

-Честно ли се обиждаш от това? :D

-Абе за по-гърмени зайци не знам колко има, колко няма, може да има, може не. Но по печалби определено ще съм в топ 5 на форума.

-Еми натяквам си го, аз съм такъв тип, натяквам неща на хората, истината боли.

П.С. баш 20 години не съм, двойно по-малко. Но годините нямат значение, ти може преди толкова да си почнал да продаваш неща, но да си минал на високо ниво, едва преди няколко години.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

П.С. баш 20 години не съм, двойно по-малко. Но годините нямат значение, ти може преди толкова да си почнал да продаваш неща, но да си минал на високо ниво, едва преди няколко години.

Вече освен семки продаваш и фъстъци? Едровак един вид, а? Аман от сухи игральони!
 
Re: От: От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Вече освен семки продаваш и фъстъци? Едровак един вид, а? Аман от сухи игральони!

Не му се връзвай на тоя "бизнесмен", ще съзаляваш, повярвай ми. ;)
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Много сте ми интересни, една критика не може да изтърпите, каква хлабава психика имате само...


П.С., чак пък да съжелява. :D

П.С2. Жалко е да се види, как хората не могат да възприемат различно от тяхното виждане към нещата, отвхърлят го, даже го обявяват за лудо.
 
Не е до спихика човек, просто има такива олигофрени, че чак се чудя как опита и практиката ти не те е срещал с такива. Ако прочетеш някакви диалози от по-горните постове, ще видиш, че този дори не прави възка с централата, камо ли да вземе решение или там някакво логично действие, ти ми говориш за продаване? Какво точно продаване, ние тук ти говорим за осъществяване на някаква комуникация с третия вид, ти не са добри продавачи. :) Много кофти включване от втоя страна. :)

Както вика един познат за мангалите - Ходя по улиците, а около мен маймуни, които са толкова парвички, че те е страх да ги погледнеш в очите. А нашия bedrijfsbehee щял да им продава. :) И ти не си реален. ;)
 

Горе