Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

За 15 години, откакто имам салон още не мога да свикна с лафа "не ми влезе боята", употребяван от голяма част от жените. Как да се разбереш с жена, която идва и ти казва, абе взех си една боя от супера, ама не ми влезе хубаво и някакво рижаво стана, сега с какво да се намажа, да стане пепеливо...
Ама и вие сте едно кратуни, всеки път обяснявам едно и също - съвсем малко да се намали косата. Да ама не, докато се усетя и вече е наполовин
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Като си говорим за пострижки, преди като имах повече от 3мм коса любимото ми питане беше:

Късичко ли стана?
Ми и да е станало, кво прайм? Да го налепим обратно?

Имам приятел, който преди много години един го пострига и на изпроводяк му вика:
- Айде със здраве и да ме помниш!

Кво да не го помни, братче?! Беше го направил на Кашпировски! Три месеца ни вятър го рошеше, ни гребен му трябваше...
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Пичове, аз само да ви спомена,
КаТо ходите на фризьорски салон, поне от хорски срам си мийте косите. Почиствайте си ушите и зад тях...
Просто идея си нямате какво са принудени да гледат фризьорките ежедневно...

Не отлагайте къпането за след подстригването... :oops:

П.п.същото важи и за козметик... Не може мацка цял ден да си била на работа и преди да се прибереш да минешда ти скубнат триъгълника набързо...

:twisted:

П.п.п. КоеТо ми напомня, да отивам в банята че днес е неделя...:mrgreen:
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

P.S. @rak от къде си ? Ако дойда ще ми направиш ли една безплатна при4еска? Нещо уникално да е?
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Стоя си на една пейка и до мен седи някаква ромка. На външен вид изглеждаше добре облечена, културна. Помоли ме да и оправя нета на компа беше с едно от тези мини лапточета. Влизам аз излиза ми парола на безжичната на НОТУЪРКС. Питам я за парола оная ми вика абе няма парола влизай директно платила съм имам ГЕГАБАЙТИ и МЕГАБАЙТИ. Пусни нета, че ми трябва. Казах и да мине през офиса им и ше й го оправят хаха :)
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

P.S. @rak от къде си ? Ако дойда ще ми направиш ли една безплатна при4еска? Нещо уникално да е?

Няма проблем :) Ако имаш път към Асеновград, добре дошъл :)

Що се отнася за късо - дълго и т.н. при мен проблеми няма - колкото кажат, толкова режа. Бретоните и на мъжете и жените ги режа по три пъти - дет се казва милиметър по милиметър докато се стигне до идеалната дължина. За мъжете си имам каталог, каквото си изберат, същото им правя, а ако решат да обясняват и не ги разбирам пак режа по малко, предпочитам три пъти да режа, отколкото изведнъж да ги окастря. Така че недоволни по отношение на дължини нямам. Аз лично като реша да пускам коса на фризьор не ходя, защото колегите като им кажеш пет милиметра, те разбират 5 сантиметра. Затова съм на принципа косата си е на клиента и той трябва да каже колко да режа и колко да остане, така че има случаи ми казват режи два милиметра и толкова режа, два милиметра, десет сантиметра, кой колкото иска :)

Най-интересни са като се върнат от чужбина за ваканция и се правят, че са забравили български, тогава стават големи аномалии :)

Тия дни в единия ми сайт постоянно търсения за подаръци за татко
- какво да купя на тати;
- подарък за баща ми;
- татко подарък;
- на тати какво да подаря;
- подарък за тати евтин;
- евтин подарък за баща

май най-големия зор на кифлите в момента е какво да купят на баща си :)
 
Последно редактирано:
От: От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Ще имам , доста често пътувам за Пловдив и ще мина през Асеновград , ще ти пиша :Д
Няма проблем :) Ако имаш път към Асеновград, добре дошъл :)

Що се отнася за късо - дълго и т.н. при мен проблеми няма - колкото кажат, толкова режа. Бретоните и на мъжете и жените ги режа по три пъти - дет се казва милиметър по милиметър докато се стигне до идеалната дължина. За мъжете си имам каталог, каквото си изберат, същото им правя, а ако решат да обясняват и не ги разбирам пак режа по малко, предпочитам три пъти да режа, отколкото изведнъж да ги окастря. Така че недоволни по отношение на дължини нямам. Аз лично като реша да пускам коса на фризьор не ходя, защото колегите като им кажеш пет милиметра, те разбират 5 сантиметра. Затова съм на принципа косата си е на клиента и той трябва да каже колко да режа и колко да остане, така че има случаи ми казват режи два милиметра и толкова режа, два милиметра, десет сантиметра, кой колкото иска :)

Най-интересни са като се върнат от чужбина за ваканция и се правят, че са забравили български, тогава стават големи аномалии :)

Тия дни в единия ми сайт постоянно търсения за подаръци за татко
- какво да купя на тати;
- подарък за баща ми;
- татко подарък;
- на тати какво да подаря;
- подарък за тати евтин;
- евтин подарък за баща

май най-големия зор на кифлите в момента е какво да купят на баща си :)
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

За мен в класацията за най-големите клиентски абсурди попада комуникацията на шльокавица ...

..... iskam da mi svar6ite ne6o malko na 6opa kolko 6e styva

Стоя мигам на парцали и се опитвам да си преведа, какво точно се питат.
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

За мен в класацията за най-големите клиентски абсурди попада комуникацията на шльокавица ...

..... iskam da mi svar6ite ne6o malko na 6opa kolko 6e styva

Стоя мигам на парцали и се опитвам да си преведа, какво точно се питат.

Мина много време от както се примирих, че около 90% от клиентоидите дори не подозират за съществуването на кирилицата изобщо като концепция, идея и приложение, а да не говорим, че не допускат възможността точно тяхната клавиатура да я притежава. А дори и за макар и мимолетен миг да им е минало през главите са отхвърлили мисълта, защото не са се сетили коя ще да е буквата в кирилицата съответстваща на числата 4 или 6...
 
От: От: От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Ще имам , доста често пътувам за Пловдив и ще мина през Асеновград , ще ти пиша :Д
Е супер, може да си направим даже среща - има още двама от предприемача тук :)

Е, ние се оплакваме от комуникацията с клиентите, ами докторите какво да кажат. Преди време бях на свиждане в една болница и тощу що изписват една жена и доктора и обяснява какво да прави и да не прави и тя слуша, слуша и тръгна да си ходи. На края на коридора се обръща и пита: "Ама докторе, сега ще може ли да се сношаваме с мъжа ми?" - вика си жената като на къра и доктора се хвана за главата, махна с ръка и вика "Абе сношавайте се бе, сношавайте се..."
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

...
Разбира се в същата ситуация има и по-страшно:
-Сега с тия две цени не мога да си избера.

Туш!!!

Иначе колко пъти Ви се е случвало да звънне клиент и да пита някой продукт имаме ли го? И на положителния отговор да пита как може да го получи днес ( говорим за клиенти, които се обаждат от съвсем друга точка на страната). И някои от тях се сърдят, че няма начин да го получат днес, а чак утре...
 
От: От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Туш!!!

Иначе колко пъти Ви се е случвало да звънне клиент и да пита някой продукт имаме ли го? И на положителния отговор да пита как може да го получи днес ( говорим за клиенти, които се обаждат от съвсем друга точка на страната). И някои от тях се сърдят, че няма начин да го получат днес, а чак утре...

Това е най-редовно! Схемата по тази тема е винаги следната:
-Къде тука край Пазарджик/Смолян/Бяла/Дулово ( и тн дестинации) вие магазина?

Просто народа дори и не допуска, че точно там, където са те нямаш магазин...

На чата:
-Сега кат' поръчам т'ва вии ли ша ми звъннете да слеза или направо след половин час да съм пред входа?
...и всичко това в 19ч в събота

Имах един фен, който ми звъня с въпроси в 23ч, а аз такива винаги ги лекувам по един и същ начин:

-Алоуу, аз да питам тука едно нещо ще може ли?
-Да, само аз искам да питам преди това: Часовник имате ли?
-Да, що?
-Работи ли?
-Да?
-Колко е часа?
-Еййййййййй, аз май малко късно, а?
-Аха, ама явно някой или умира или ражда, та кажете какво става?
-А, не аз ще звънна утре...

Ония ден ми звъни телефона, вдигам, а отсреща веселяшки глас на някакъв чичко:

-Такааааааааааа, хапнал съм една баничка с една боза, та да не ми прилошее от срам, щото ще питам един глупави въпроси ако може... (и се смее)
...и ме хвана много неподготвен, което е рядкост, ама не можах да се сдържа да не се изсмея. А и нямаше как да му се разсърдя де, щото хем ме разсмя, хем такъв добродушно-наивен, а и си поръча...
 
От: От: От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Това е най-редовно! Схемата по тази тема е винаги следната:
-Къде тука край Пазарджик/Смолян/Бяла/Дулово ( и тн дестинации) вие магазина?

Просто народа дори и не допуска, че точно там, където са те нямаш магазин...

На чата:
-Сега кат' поръчам т'ва вии ли ша ми звъннете да слеза или направо след половин час да съм пред входа?
...и всичко това в 19ч в събота

Те някои хора може да са чели, че Амазон ще пускат безпилотни дронове, които ще доставят стоката до половин час след поръчката :) ама то, плановете им са да успеят да ги вкарат в действие след около пет години, така че много са избързали :) Или си мислят, че както пицата, като я поръчат и до половин час идва, така и стоката от Варна ще прелети до Сандански за половин час :)
 
От: От: От: От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Те някои хора може да са чели, че Амазон ще пускат безпилотни дронове, които ще доставят стоката до половин час след поръчката :) ама то, плановете им са да успеят да ги вкарат в действие след около пет години, така че много са избързали :) Или си мислят, че както пицата, като я поръчат и до половин час идва, така и стоката от Варна ще прелети до Сандански за половин час :)

Всъщност проблема е, че не мислят за това. В главите им едва ли не се спотайваш на съседен ъгъл и само дебнеш да ти кажат "Давай" и ти да хукнеш.
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

И претендентите този месец са:

Виртуалният Джеймс Бонд, Щирлица на домашният шпионаж:

Visitor 299950548:24 PM
трябва ми малка невидима камера за следене

както и човекът, който успя да ме затрудни и ми отне време да осмисля дори след 3 прочита какво точно пита, коя ще да е тази функция, а накрая да се смея с глас като си представих как той си представя камера, която присвива око ("смижва"):

Visitor 756119964:44 PM
Здр. тази камера има ли функция да смижва , да не бъде заслепявана от фарове и да се разпознае номера на съответната кола и ако има коя е тази функция от OSD менюто
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Сега понеже пуснах форум, направо се отчаях от потребителите... 1 лапе ме нафлуди 2000 пъти със всякакви глупости, нахалството му някакво огромно... Не разбира от дума. Обясних му де се спре и сега взе да ми пише на ЛС какво да прави. И при това има само 2 потребители... Ама най-големия му бисер беше при една от форумните игри в която вместо бульон написа "болюн". С гърло съв се смял на това...

Преди време в стария сайт още през и-мейл формата получавам запитване: "С мъжа ми сме разделени и сина ми живее при него. Колко има на външното оценяване след 4ти клас понеже баща му не му дава да ми каже, нито бившият ми съпруг ще ме уведоми". Много ми идеше да и отговоря "прати 1 кило боб и 20 лева и ще ти кажа", ача и обясних интелигунтно да провери в училлището или инспектората. Поне ми върна отговор в който благодареше
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

:lol::D сигурно понякога не ви е смешно ама.. Тези истории ми напомниха на нещо ,което четох преди няколко -бисери от аптеката ,ако не сте го чели,моля ви,много е смешно :)
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Да вдигнем малко темата...

Получихте поръчка. Детайли за поръчката можете да видите в административния панел на магазина.
...........
Всичко: 449.00 лв.

Коментарите за поръчката са:

amm nali kakto na snimkata izglejda 6te stane takava ako moje i da q namalite pone 300 lv

crazy_mini.gif
 
От: От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Да вдигнем малко темата...

Получихте поръчка. Детайли за поръчката можете да видите в административния панел на магазина.
...........
Всичко: 449.00 лв.

Коментарите за поръчката са:

amm nali kakto na snimkata izglejda 6te stane takava ako moje i da q namalite pone 300 lv

Виж файлът 9388

Пък ако може да ми я изпратите поръчката подарък и куриерската такса да е за ваша сметка, още по-добре :)
 

Горе