Най-добрата банка за депозит?

От: Най-добрата банка за депозит?

Какъв е този абсурд? Даваш на банката пари по "безсрочен влог за граждани", при което лихвата е абсурдно ниска (почти нула) и има месечна такса от 0,50 лв (половината от цената на една разплащателна сметка при повечето банки, има даже банки без месечни/годишни такси за разплащателни сметки).
 
От: От: От: Най-добрата банка за депозит?

какъв хейт бе маймун, посочих ти риска с наводнението, и че не можеш да го оцениш, НЕ СЪМ СБЪРКАЛ, след като стана ясно, че държавни фирми са ликвидирали банката като са изтеглили 150М лева, вече е съвсем ясно, че това е координирана атака, и че на такава атака никоя банка не може да устои!

ясно е и защо останалите банки не желаят да помогнат, за да могат да пласират такива оферти!

С маймун към баща си се обръщай. Преди 20 говори за висок риск, който е видим за хората, които знаят къде да го търсят казах ти точно черно на бяло и хоп то взе че се случи точно това, което говорих. Странно как така стана щото съм врачка или щото писах черно на бяло, за високият риск?
 
От: Най-добрата банка за депозит?

Сега по-висок е рискът да, но аз лично имам пари там, защото трябва да са гарантирани. На този етап фонда за гарантиране на влоговете ще може да облужи всички депозити в КТБ, които са гарантирани, дори и да се стигне до фалит. Което няма да се случи. Ако банката наистина стане държавна, виждаш ли по-сигурно място от нея да си държиш парите,
 
От: Най-добрата банка за депозит?

Сега по-висок е рискът да, но аз лично имам пари там, защото трябва да са гарантирани. На този етап фонда за гарантиране на влоговете ще може да облужи всички депозити в КТБ, които са гарантирани, дори и да се стигне до фалит. Което няма да се случи. Ако банката наистина стане държавна, виждаш ли по-сигурно място от нея да си държиш парите,

Колега риска беше преди 20 Юни, сега те са в технически фалит!
Фонда не може да обслужи всички - защото 1-во дупката не се знае колко и второ това, което иска да прави държавата е да върне довериеото, при масивно дръпване на средства ще трябва да се намерят 2 милиарда още - които ги няма. Така, че фонда тотално ще е декапиталзииран. А и няма как фонд който има 2 милиарда да гарантира 54 милиарда депозити на хора и бизнес.

А по сигурно място съм казал по рано и съм писал по какъв начин и вие лесно и просто да пресмятате.

До 21 Юли има време бол и не се знае какво ще направят политиците - в момента висим на косъм от всичко да е ок, до тотално осиране на системата!
 
От: Най-добрата банка за депозит?

В КТБ депозитите са около 4 млрд, не са 54. Освен това само на физическите лица са гарантирани.
Във фонда мисля има 2 млрд, така че не виждам проблем да стигнат.
А ако парите във фонда свършат, се твърди, че може да поиска авансово банките да направят вноска за следващата година.
Не съм експерт, просто споделям какво съм чел.

А и още не се знае дали няма да се увеличи капитала на банката, и някой от настоящите акционери да стане мажоритарен собственик
Нека да не бързаме, одитът трябва да приключи до 8 дена още.
Ще стане ясно и ще може да планираме как да действаме.
На мен лично парите не ми трябват спешно и ще си понеса риска, дори и след няколко месеца да си ги взема пак е ок.
 
Последно редактирано:
Значи след 8 дни ще приключи одита. Чакам с нетърпение да видим резултата.
 
Последно редактирано:
От: Най-добрата банка за депозит?

В КТБ депозитите са около 4 млрд, не са 54. Освен това само на физическите лица са гарантирани.
Във фонда мисля има 2 млрд, така че не виждам проблем да стигнат.
А ако парите във фонда свършат, се твърди, че може да поиска авансово банките да направят вноска за следващата година.
Не съм експерт, просто споделям какво съм чел.

А и още не се знае дали няма да се увеличи капитала на банката, и някой от настоящите акционери да стане мажоритарен собственик
Нека да не бързаме, одитът трябва да приключи до 8 дена още.
Ще стане ясно и ще може да планираме как да действаме.
На мен лично парите не ми трябват спешно и ще си понеса риска, дори и след няколко месеца да си ги взема пак е ок.

Колега не искам да те дразня и не го приемай за дразнене с оглед че имаш там пари.
В КТБ по последен анализ са имали 6,6 милиарда депозити - банката е имала ликвидни средства около 2 милиарда. От там остават 4.6 милиарда - ББР и фонда максимум могат да съберат към 1.6-2 милиарда за да я рекапитализират, на теория ще останат още 3 милиарда необезпечени - ако има масова вълна за теглене. Фонда не може да събере авансово нищо това са стратосферни суми за фонда. А иначе цялата банкова система само хора и фирми са депозитите 54 милиарда.

За одита чакаме да видим колко е дупката.
Но като гледам Кутев какви ги бълва не знам просто какво ни готвят
 
От: Най-добрата банка за депозит?

Моля,

В момента акциите на банките публичните ни компании са тъмно червени, особено онази за която си спомена. Но то всички в момента на борсата е леш - за жалост както казах, не знам какво ни готвят!
 
От: Най-добрата банка за депозит?

последно беше казал че няма риск за никоя друга банка освен КТБ, да не би да признаваш, че си сбъркал вече?
 
От: Най-добрата банка за депозит?

Колега не искам да те дразня и не го приемай за дразнене с оглед че имаш там пари.
В КТБ по последен анализ са имали 6,6 милиарда депозити - банката е имала ликвидни средства около 2 милиарда. От там остават 4.6 милиарда - ББР и фонда максимум могат да съберат към 1.6-2 милиарда за да я рекапитализират, на теория ще останат още 3 милиарда необезпечени - ако има масова вълна за теглене. Фонда не може да събере авансово нищо това са стратосферни суми за фонда. А иначе цялата банкова система само хора и фирми са депозитите 54 милиарда.

За одита чакаме да видим колко е дупката.
Но като гледам Кутев какви ги бълва не знам просто какво ни готвят

Е тя банката има активи, на хартия за около 7 млрд. ДА кажем, че не са 7, 5 да са, ще се разпродадат и ще се покрият тея липси
 
От: Най-добрата банка за депозит?

последно беше казал че няма риск за никоя друга банка освен КТБ, да не би да признаваш, че си сбъркал вече?

Ако намериш къде съм писал, че няма риск за никоя банка или съм казал, че КТБ е единствената - ще те призная! Писал съм много пъти не съществува банка без риск, защото така е устроена система при вълна от теглене настава ликвидна криза - това е фундамента на банката - fractional reserve banking или банкиране с частичен резерв. Винаги съм писал, една банка трябва е силно ликвидна и това съм го писал много пъти - за мен е важна ликвидността. А за банковата система можеш да видиш, че цялата фиатна система е на прага на краха - затова най-добре се инвестира в реални активи - земи, суровини, злато сребро, бизнеси ако щеш и т.н.!
За мен две банки са били проблемни - високо кредитиране между свръзани лица и огромни кредити отпускани за изкупване на фалирали дружества. Рисковете там са по-големи спрямо другите банки. За КТБ съм писал черно на бял къде са проблеми. Не виждам за какво се дървиш? Инфото е широко публично описано само трябва да правиш две и две. А в тази тема се говори за една банка, а тя взе че и се случи случка - не се говори за банковата система! Ако заговорим за сериозни системни рискова, тогава отиваме на хипотезата с борда и това да е плана. Много теории на конспирацията не се знае какво ще стане, но знаем кой е просто на власт и какво е правил в исторически план!
 
Последно редактирано:
Малко така се получи:
КТБ - беше корп търг банка
Сега вече е К.ур Тате Баница за вложителите
 
От: Най-добрата банка за депозит?

Е тя банката има активи, на хартия за около 7 млрд. ДА кажем, че не са 7, 5 да са, ще се разпродадат и ще се покрият тея липси

Я ми думай как се продава БТК, моментално изискуем над 100 милиона евра кредит към Петрол, иззимане на кредити за финансиране на редица проекти на свързани лица примерно Булгартабака за приватизирането му? Ето ти инфо:
http://www.capital.bg/shimg/oo_2032215.jpg
http://www.capital.bg/shimg/oo_2032213.jpg
Статията - http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2013/03/29/2032173_durjavata_ktb/
Работата е че са слабо ливкидни и трябва ги продаваш на пожар на сериозно намаление - затова се казва ликвиден проблем води и до неплатежоспобност много бързо. Не случайно БНБ отписа собвеността - защото на теория в момента няма капитал банката. Орешарски и той потвърди вече не говорим за ликвиден проблем!
Това което ще стане, че ще продават активи с голям отбив - 20% и на горе на теория - вложителите няма как да вземат 100% ако няма сериозна подкрепа от някъде, за жалост това сега е химера.
 
От: Най-добрата банка за депозит?

И най-сигурната банка няма да издържи на масирано теглене на депозити. Въпросът е хората да не се поддават на слухове и да се всява излишна паника.
 
От: Най-добрата банка за депозит?

И най-сигурната банка няма да издържи на масирано теглене на депозити. Въпросът е хората да не се поддават на слухове и да се всява излишна паника.

Точно така!
 
От: Най-добрата банка за депозит?

Банков клон в София раздава кафе и освежителни напитки рано сутрин:

2ueo8pi.png
[/img]
 

Горе