Най-добрата банка за депозит?

Re: От: Re: Най-добрата банка за депозит?

Трябва да си наясно, че този процент крие и риск по-голям спрямо другите - аз като избирам банка, разчитам да е силно капиталзирана и да има излишъци от кинти. Това е като го гледам като депозант разбира се :) КТБ с нейният голям портфейл крие и рискове така че умната!

Ще се заслушам в съвета ти. Не ги разбирам, защото гледам от към потребител тук, не толкова като финансово лице. ;)

И в интерес на истината тази банка не оперираше ли с активите на държавата? Или се бъркам с друга. По-сигурно от това? :)
 
От: Re: Най-добрата банка за депозит?

Трябва да си наясно, че този процент крие и риск по-голям спрямо другите - аз като избирам банка, разчитам да е силно капиталзирана и да има излишъци от кинти. Това е като го гледам като депозант разбира се :) КТБ с нейният голям портфейл крие и рискове така че умната!
риска КТБ да фалира е достатъчно много по-малък от този на теб да ти притрябват парите на осмият месец, а ти си ги набил на едногодишен депозит, който ще развалиш...
 
От: От: Re: Най-добрата банка за депозит?

риска КТБ да фалира е достатъчно много по-малък от този на теб да ти притрябват парите на осмият месец, а ти си ги набил на едногодишен депозит, който ще развалиш...

Няма нужда да ми обесняваш кое каква вероятност има. Аз ти казвам КТБ е по-малко ликвидна спрямо ЦКБ - за 75 базис поинта в разлика от лихвите избирам ликвидността.

КТБ има с над 10% по ниска ликвидност - кеш към депозитиhttp://www.bnb.bg/BankSupervision/B...nansReports/BSCIFRForeignBanks/BS_Q_201403_BG. Предпочитам ако стане някакво събитие да мога да си взема парите - ЦКБ има в наличности около 40% от депозитите в кеш, КТБ по малко. Ако не знаеш на втората им падна кредитиният рейтинг заради бързата експанзия, вече им се одобри да купят Креди Агрикола така че нови пасиви ще заемат КТБ. Знаеш какво притежават като големи компании само БТК са налелели повече пари от собственият им капитал, в булгартабака имат културно десетки милиони. Така, че при фал на някой от актива става сериозно.

Пет пари не давам нито за депозитната лихва нито, че ще си го разваля преди падежа - за мен е важно да знам, че ще мога си взема парите ако се наложи или няма мога ги взема. Тези рискове са с малка вероятност но са налични.
 
От: От: Re: Най-добрата банка за депозит?

риска КТБ да фалира е достатъчно много по-малък от този на теб да ти притрябват парите на осмият месец, а ти си ги набил на едногодишен депозит, който ще развалиш...

Постфактум това, което го говорих за КТБ се материализира.

Ето хубава статия за изхода от кризата:

Възможните изходи на кризата в КТБ
 
От: От: Най-добрата банка за депозит?

много се надявам потопа да ти е отнесъл колата и сега да разваляш годишен депозит! p.s. шанса за това е към 7.8% btw 27 178/348 002

Човек какъв е този хейт, защо се гавриш с трагедията бе глупак - кеф ли ти е да гледаш давещи се хора? Бъди мъж и кажи, че си сбъркал - всичко го има черно на бяло написано в тази тема. За сведение нямам нито в КТБ депозити, защото риска беше прекалено голям - все пак ще си пикая на финансовото си образование, и потопа за щастие не ме засегна.
 
От: От: Най-добрата банка за депозит?

Аз пък вече, каже ли блеки нещо лошо за някоя банка, ще бягам като от чума от нея :).
 
От: От: Най-добрата банка за депозит?

Аз пък вече, каже ли блеки нещо лошо за някоя банка, ще бягам като от чума от нея :).

Хаха недей - всеки сам си решава просто риска в КТБ беше значителен и той произлизаше от високата концентрация на депозити на няколко компании както и силното експозиция към свързани фирми - КФН и БНБ нарочно спат както и факта, че при един фал както стана сега иди и продавай БТК или си искай кредита от Булгартабака за приватизиране и т.н и т.н.

Някой хора се сдобиха с 3 банки финансиране с наши пари - чудно ми какво ще стане при масов отлив на средства ББР и фонда няма да могат да отговорят и тогава ще е много интересно ....
 
И все пак не успях да стигна до КТБ за мое щастие. Следващата в листа ми беше Алфа банк. Но там е имам доста колебливи настроения. :) Някой нещо да ми предложи отново. Днес бях в Токуда банк и там беше най-доброто им предложение от 4% на годишна база за суми над 2000 лева като може да се довнася. Но не съм запознат с банката и стабилността й. Знам, че е малка, работи с бизнеси, едно е с Токуда болницата, а от днес разбрах, че работи с Търговския регистър - сметката на Търговския регистър е там. :) Някой нещо да сподели....
 
От: Re: Най-добрата банка за депозит?

И все пак не успях да стигна до КТБ за мое щастие. Следващата в листа ми беше Алфа банк. Но там е имам доста колебливи настроения. :) Някой нещо да ми предложи отново. Днес бях в Токуда банк и там беше най-доброто им предложение от 4% на годишна база за суми над 2000 лева като може да се довнася. Но не съм запознат с банката и стабилността й. Знам, че е малка, работи с бизнеси, едно е с Токуда болницата, а от днес разбрах, че работи с Търговския регистър - сметката на Търговския регистър е там. :) Някой нещо да сподели....
Блинки братле за бой си казах ти къде има над 4% - 4.25% на лв в ЦКБ както и други планове :

http://www.ccbank.bg/bg/products-and-services/retail-business/deposits-and-accounts/deposits/

За неуките давам съвет как да си избират банка за сигурност влизате тук:
http://www.bnb.bg/BankSupervision/B...inansReports/BSCIFRBankingSystem/BS_201404_BG
теглите:
Баланс и отчет за доходите на банковата система (в хиляди левове)

Делите Парични средства и парични салда при централни банки + Финансови активи държани за търгуване + Финансови активи на разположение за продажба на Финансови пасиви оценявани по амортизирана стойност(депозитите) където е най-голям коефициента там ще са най-ликвидни

Съшото можете да го разделите и на Кредити и вземания (включително финансов лизинг) / отпуснатите кредити/ пак където е най-висок коефициента там ще са най-стабилни.

Трябва да знаете не съществува банка в света, която да оцелее при масирано теглене на депозитите - повече банки в запада клякат при няколко процента до 10% нашите банки 10% не са и проблем дори има банки и при над 25%.

Работа е че кеша не е вечен, а кредити и депозитите имат разминаване в падежа така назрява ликвиден проблем както при КТБ работа, е ако имат загуби в кредитите там става вече различно.
 
От: Re: Най-добрата банка за депозит?

Е аз съм на такъв. :) Какво, още един такъв? :) А и нещо не им бяха добри условията.

Ние сме от по времето на 6,5% наложи се да развалим сериозен депозит няколко месеца преди падеж - пичовете не само че ни удариха лихвата, а ни я изплатиха цялата натрупана!
 
Re: От: Re: Най-добрата банка за депозит?

Ние сме от по времето на 6,5% наложи се да развалим сериозен депозит няколко месеца преди падеж - пичовете не само че ни удариха лихвата, а ни я изплатиха цялата натрупана!

Похвално е това. Определено с тази история ми станаха идея по симпатични. :) Не, сериозно. Имам скоро ходене до там, за това и ще разпитам по-обстойно. Но си имаме една симпатична жена, която ми дава нон стоп информация като отида там за всички продукти, които може да представляват интерес за мен. ;)

Мерси за включването иначе. ;)
 
От: Re: От: Re: Най-добрата банка за депозит?

Похвално е това. Определено с тази история ми станаха идея по симпатични. :) Не, сериозно. Имам скоро ходене до там, за това и ще разпитам по-обстойно. Но си имаме една симпатична жена, която ми дава нон стоп информация като отида там за всички продукти, които може да представляват интерес за мен. ;)

Мерси за включването иначе. ;)
Да те там всички са симпатични, информирани и най-вече много бързи :)
 
Блинки братле и аз ти казах в неделя простичка стратегия раздели парите на три и ги сложи в три банки (може по форумалата която даде Блеки да ги сметнеш кой са трите най-ликвидни банки) и там

1% разлика в лихвата на 10к е 100 лева годишно - няма за подновяване четири домейна от годеди :)
 
От: Re: Най-добрата банка за депозит?

Блинки братле и аз ти казах в неделя простичка стратегия раздели парите на три и ги сложи в три банки (може по форумалата която даде Блеки да ги сметнеш кой са трите най-ликвидни банки) и там

1% разлика в лихвата на 10к е 100 лева годишно - няма за подновяване четири домейна от годеди :)

Добре е да се диверсифицира с ликвидни банки - малко се увеличава времевият разход но пък за сметка на сигурност.

Кул чакам ти отговор на ЛС :)
 
От: Най-добрата банка за депозит?

Сега гледам 4.25% при Тексим Банк:

http://www.teximbank.bg/all/nie-vi-predlagame-7

Основните собственици са близки на собствениците на ЦКБ
 
От: От: Най-добрата банка за депозит?

Човек какъв е този хейт, защо се гавриш с трагедията бе глупак - кеф ли ти е да гледаш давещи се хора? Бъди мъж и кажи, че си сбъркал - всичко го има черно на бяло написано в тази тема. За сведение нямам нито в КТБ депозити, защото риска беше прекалено голям - все пак ще си пикая на финансовото си образование, и потопа за щастие не ме засегна.

какъв хейт бе маймун, посочих ти риска с наводнението, и че не можеш да го оцениш, НЕ СЪМ СБЪРКАЛ, след като стана ясно, че държавни фирми са ликвидирали банката като са изтеглили 150М лева, вече е съвсем ясно, че това е координирана атака, и че на такава атака никоя банка не може да устои!

ясно е и защо останалите банки не желаят да помогнат, за да могат да пласират такива оферти!
 

Горе