Най-добрите хостинг компании за 2016

Най-добрите хостинг компании 2016


  • Общо гласове
    126
Статус
Not open for further replies.

hosafim

Member
Нека продължа традицията с анкета за най-добрите хостинг компании през 2016 година. :)

Компаниите са подредени по азбучен ред. Възможен е повече от един отговор. При пропуски може да се добавят и други компании. Повече коментари в темата.

OFFTOPIC: извинявам се за предишната.
 
Няма нужда се извиняваш човек просто трябва да е публична за да няма съмнения относно гласуването :)
Дадох ти положителен Реп :)



Мерси че я направи отново мен ми беше неудобно да те карам да я правиш пак... а както написах не може да се конвертита от непублична към публична
 
Записвам се за темата. Аз пък не видях, че не е публична, защото така или иначе не бях дал глас и на първо време не ми излиза дори и като гласове. :)

Давайте гласове....това е за тази година, може да посъберете малко опит, ако сте с нов провайдър или просто впечатления от работа с тях.....
 
От: Най-добрите хостинг компании за 2016

Хостингът е един и се казва CooliceHost.com. Вече почти година съм на него и не съм имал никакви проблеми.

Не го казвам за да му правя реклама! Просто едва ли има друга българска хостинг компания, който ще може да понесе 1900 човека онлайн без да забие сайта, да стане по-бавен или нещо от сорта... срещу 12€ на месец!
 
От: Най-добрите хостинг компании за 2016

От 5 години използвам СуперХостинг и съм доволен, съпорта им е адекватен, за разлика от този на вече несъществуващата ТопХост, към която бях преди това.
 
От: Най-добрите хостинг компании за 2016

Гледах партньорите на BIX.BG и там забелязах http://gesbg.com/?page=service_hosting&lang=bg . Всъщност това е единствената хостинг компания, поне според списъка на BIX, която има директна връзка към ексчейнджа, а не чрез поддоставчици. Гледам и в сайта, цените за хостинг са нормални и сравними с конкурентите. В същото време тази фирма никога не е била включена в списъка за гласуване и няма отзиви за нея - чудя се защо? Ако съдим по свързаността, трябва да са сериозни...
 
Re: От: Най-добрите хостинг компании за 2016

Гледах партньорите на BIX.BG и там забелязах http://gesbg.com/?page=service_hosting&lang=bg . Всъщност това е единствената хостинг компания, поне според списъка на BIX, която има директна връзка към ексчейнджа, а не чрез поддоставчици. Гледам и в сайта, цените за хостинг са нормални и сравними с конкурентите. В същото време тази фирма никога не е била включена в списъка за гласуване и няма отзиви за нея - чудя се защо? Ако съдим по свързаността, трябва да са сериозни...

Ти би ли си включил в листа "Жени, с които искам да спя" Ганка от Поликраище...отговорът е защото никой не ги е чувал. Не знам, но тази година се надявам класацията да има друг вид. Стига толкова комерсиални хостинги. :)
 
От: Най-добрите хостинг компании за 2016

Бъди спокоен, единствената друга хостинг компания с присъствие по ексчейнджите е Delta.bg и е включена ;) Което все пак не отменя въпроса защо една наглед достатъчно сериозна фирма не присъства, а други дори без реален физически адрес - да... Иначе $INeed$ си противоречи - "защото никой не ги е чувал ... Стига толкова комерсиални хостинги". Както и да е, аз лично ако правя сайт бих се постарал да има максимална обективност, но и от друга страна не може да включиш всички фирми на света... Явно и конкретната цитирана фирма не се е постарала да събере клиентска база, за да бъде чуто за нея и да бъде включена където и да е :)
 
$INeed$ , не си противоречи, поради факта, че всяка друга в класацията има клиенти тук, малко или много. Има разлика между комерсиални, познаваеми (които са в класацията) и ъндърградунд, като примера. И Делта е включена, защото хора от форума ги ползват. Присъстват фирми, които се ползват, а не който са сериозни. :) Щото сериозни много. И какво като имат бизнес сгради от по 20 етажа, като никой не ги ползва от тук. :)
 
От: Най-добрите хостинг компании за 2016

Бъди спокоен, единствената друга хостинг компания с присъствие по ексчейнджите е Delta.bg и е включена ;) Което все пак не отменя въпроса защо една наглед достатъчно сериозна фирма не присъства, а други дори без реален физически адрес - да... Иначе $INeed$ си противоречи - "защото никой не ги е чувал ... Стига толкова комерсиални хостинги". Както и да е, аз лично ако правя сайт бих се постарал да има максимална обективност, но и от друга страна не може да включиш всички фирми на света... Явно и конкретната цитирана фирма не се е постарала да събере клиентска база, за да бъде чуто за нея и да бъде включена където и да е :)

Бъркаш се, представи си, че нямам нищо общо с никоя хостинг компания и си задавам въпроса отново :) Не мисля, че присъствието на даден хостинг доставчик в някой ексчейндж е икономическо обосновано, тъй като не е никак евтина услуга.
 
Re: От: Най-добрите хостинг компании за 2016

Хостингът е един и се казва CooliceHost.com. Вече почти година съм на него и не съм имал никакви проблеми.

Не го казвам за да му правя реклама! Просто едва ли има друга българска хостинг компания, който ще може да понесе 1900 човека онлайн без да забие сайта, да стане по-бавен или нещо от сорта... срещу 12€ на месец!

Мерси за страхотното ревю :) Знаем че сме номер две в миналогодишната анкета затова тази година ще се стараем повече....
 
Re: От: Най-добрите хостинг компании за 2016

Гледах партньорите на BIX.BG и там забелязах http://gesbg.com/?page=service_hosting&lang=bg . Всъщност това е единствената хостинг компания, поне според списъка на BIX, която има директна връзка към ексчейнджа, а не чрез поддоставчици. Гледам и в сайта, цените за хостинг са нормални и сравними с конкурентите. В същото време тази фирма никога не е била включена в списъка за гласуване и няма отзиви за нея - чудя се защо? Ако съдим по свързаността, трябва да са сериозни...

Защото никой не ги е предложил анкетата е отворена за добавяне ... ако ги предлагаш ще ги добавим
 
От: Най-добрите хостинг компании за 2016

Имам идея за сайт с wordwide target, ще е проблем ли ако използвам български хост - superhosting или да се насоча към чуждестранен?
 
Re: От: Най-добрите хостинг компании за 2016

Имам идея за сайт с wordwide target, ще е проблем ли ако използвам български хост - superhosting или да се насоча към чуждестранен?

Според мен е по-добър вариант да си вземеш чуждестранен хостинг, по-логично е. Лично аз бих препоръчал CooliceHost, като естествено ще си кажеш (или ако вече сам не знаеш какъв план искаш) какъв ще е проекта, за да си уцелиш плана. А да, и много важно е към кой пазар си....локален говоря. Но като гледам, май си за цял свят. Взимаш нещо с добра връзка към целия свят. Не казвам, че Superhosting не са добра алтернатива, но няма логика бг хостинг за световен проект. Поне за мен лично. И не се мятай на нещо тънко, защото в повечето случаи бързо разбираш защо е на тази цена, ако се стигне до нещо по-сложно де в разработването.
 
От: Re: От: Най-добрите хостинг компании за 2016

Защото никой не ги е предложил анкетата е отворена за добавяне ... ако ги предлагаш ще ги добавим
Мерси, че в името на обективността включихте и тази компания :) Сега пък разглеждах сайта vsekiden.com и установих, че се хоства от неизвестна за мен компания hosting27.com

Tracing route to vsekiden.com [217.174.146.9]
over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms router [192.168.0.1]
2 5 ms 8 ms 6 ms blizoo [10.3.0.1]
3 11 ms 10 ms 9 ms unknown.ekk.bg [217.9.225.197]
4 7 ms 6 ms 6 ms netinfo.bix.bg [193.169.198.168]
5 6 ms 8 ms 11 ms 78.128.126.74.telepoint.bg [78.128.126.74]
6 6 ms 6 ms 6 ms 2-146-h.hosting27.com [217.174.146.2]
7 9 ms 7 ms 7 ms 9-146-h.hosting27.com [217.174.146.9]

Погледнах сайта, има реални оферти, телефон за връзка и физически адрес, българска фирма е, и наред с факта, че е спечелила толкова сериозен клиент, може би също е достойна за включване :)
 
Статус
Not open for further replies.

Горе