Коя е най-добрата хостинг компании за 2020 година според вас?


  • Общо гласове
    94
  • Poll closed .
Как не се сетих да използвам маркетинг текстовете, за да си отговоря на въпроса. Ако ще ги следващ тия неща, силно ти препоръчвам да не посещаваш сайтове за уголемяване на онази работа с помпи, там какви красоти пишат. ;)

И да споделя за тези толкова скъпи бг хостинг провайдъри, които източват милите хорица. Ако ще си управляваш виртуалката сам, съм сигурен, че си се специализирал в това. Но за жалост едно 90 процента от хората не са и за тях е по-важно да докарат продажби, клиенти, и да си развиват проекта, отколкото да си слагат сами бекъп плъгини. Времето е пари, кой как ще го управлява няма голямо значени, въпросът е да му излезе накрая сметката. Моля, когато си аплайвате промокодовете и търсите някакви избушени оферти в дарк уеба, помислете на какво точно обричате бизнеса си, за това да се спестят едни никакви пари в повечето случаи, да не говорим за нервите и времето, което може да загубите.
 
Как не се сетих да използвам маркетинг текстовете, за да си отговоря на въпроса. Ако ще ги следващ тия неща, силно ти препоръчвам да не посещаваш сайтове за уголемяване на онази работа с помпи, там какви красоти пишат. ;)

И да споделя за тези толкова скъпи бг хостинг провайдъри, които източват милите хорица. Ако ще си управляваш виртуалката сам, съм сигурен, че си се специализирал в това. Но за жалост едно 90 процента от хората не са и за тях е по-важно да докарат продажби, клиенти, и да си развиват проекта, отколкото да си слагат сами бекъп плъгини. Времето е пари, кой как ще го управлява няма голямо значени, въпросът е да му излезе накрая сметката. Моля, когато си аплайвате промокодовете и търсите някакви избушени оферти в дарк уеба, помислете на какво точно обричате бизнеса си, за това да се спестят едни никакви пари в повечето случаи, да не говорим за нервите и времето, което може да загубите.
Как по-точно си обричаш бизнеса? Може ли малко разяснение с конкретика, а не общи приказки от 1001 нощ?
 
Как по-точно си обричаш бизнеса? Може ли малко разяснение с конкретика, а не общи приказки от 1001 нощ?
Да ти го нарисувам, ако искаш? За да направи съкращение от нещо, което реално има определена стойност, бизнеса прави икономика в нещо от него. Или го прави така, че после да ти излезе нормално. Освен, ако не мислят да те сложат на стара машина, която така или иначе е не печели кой знае колко, но ти няма как да разбереш. А тук е много лесно, нарича се овърселинг, говоря за шер планове. Потърси какво значи. Като си взимаш спирачки за кола, най-евтините ли си взимаш. Нали искаше да ти обясня за обричането, по-добър пример не мога да ти дам.
 
Здравейте. Не ги разбирам много нещата, но досега ползвам Superhosting.bg на максималния пакет "Суперхостинг" - 324 лв. на година. Преминах към него, заради уверенията на "съпорта" , че процесорното време ми е изчерпано на по-ниския план. В план "Суперхостинг" има кеширащ мениджър, с който се намаля изключително много процесорното време. Много съм доволен от качеството - съпортът им е изключително добър. Но имайки предвид цената, и това, че доходите ми от блога са изключително скромни - под тази сума от 320 лв - обмислям вариант да се включа към друга фирма за хостинг. Четох много и видях адски много негативни коментари за NS1 - сървърите им изгаряли , бекъпите се триели и всякви други темподобни - не знам кое е истина и кое лъжа. За останалите фирми в БГ също видях негативни коментари, а от Суперхостинг всички са доволни.
Можете ли да ми препоръчате чуждестранна фирма, която осигурява добър хостинг за територията на България, тъй като читателите ми са основно българи и блогът е на български. Търся качество като на СУперхостинг - с опцията кеширащ мениджър и цена - по възможност наполовина. Комуникацията на английски със съпорта за мен не би била проблем.
 
Здравейте. Не ги разбирам много нещата, но досега ползвам Superhosting.bg на максималния пакет "Суперхостинг" - 324 лв. на година. Преминах към него, заради уверенията на "съпорта" , че процесорното време ми е изчерпано на по-ниския план. В план "Суперхостинг" има кеширащ мениджър, с който се намаля изключително много процесорното време. Много съм доволен от качеството - съпортът им е изключително добър. Но имайки предвид цената, и това, че доходите ми от блога са изключително скромни - под тази сума от 320 лв - обмислям вариант да се включа към друга фирма за хостинг. Четох много и видях адски много негативни коментари за NS1 - сървърите им изгаряли , бекъпите се триели и всякви други темподобни - не знам кое е истина и кое лъжа. За останалите фирми в БГ също видях негативни коментари, а от Суперхостинг всички са доволни.
Можете ли да ми препоръчате чуждестранна фирма, която осигурява добър хостинг за територията на България, тъй като читателите ми са основно българи и блогът е на български. Търся качество като на СУперхостинг - с опцията кеширащ мениджър и цена - по възможност наполовина. Комуникацията на английски със съпорта за мен не би била проблем.

Опитай bigscoots hosting за един месец и сподели впечатления.

Не ги разб,ирам тези неща. Сериозно!

Как ще дадеш 324 лв за една година за хостинг на сайт, който не печели? Какъв е този сайт? Какви ресурси изисква? Може ли да го видя?

Аз със сайтове и хостинг се занимавам от 10+ години и единственната бг компания която съм ползвал бяха хост България, но ги купиха и не знам вече дали са ок. Имаше 2 причини да ги избера - съпорт на бг (важнио за мой клиент) и че тогава услугата им беше мн добра на страхотна цена.

Винаги съм ползвал споделен USA хостинг за wordpress елементарни сайтчета с по 10-20к уникални на месец, много рядко съм имал някакви проблеми с не повече от 5 - 6 тикета на година за дребни неща.

Хаквали са ми wp около 5 -6 пъти за 10+ години което се оправя с три клика връшане от архив. Ползваш безплатни тулове за бекъп и мониторинг за знаеш кое кога е счупено или не работи и не разборам тази мания за велик хостинг с не знам си там какви параметри.

Дали сайта ми ще зарежда за 2.1 секунди или за 2.5 не виждам разлика. Много от колегите ми конкуренти са имали дори по-смотани и бавни сайтове. Не знам до колко Г се интересува от бързина на сайта (всичко под 2.5 сек е ок) обаче според мен 99% от това е баламосване и не си струва. Говоря за нишов сайт тип блог, оптимизиран за специални кл. думи които хората търсят и купуват като луди без да ги интересува дизайна на логото ми (нямам) и какъв е сървъра. Копито продава, не сървъра.

Две неща трябват за да е успешен един онлайн бизнес - ниша в която има хора готови да харчат за нещо, което искат.

Другото са ала - бала глупости. Направи си проучването както трябва, намери си хора с проблем или силно желание, стремеж да постигнат нещо и им дай решение - просто и ясно. Не се занимавай с цифрите на page speed туловете. Пусни само да видиш, че всичко е в рамките на нормалното под 2.5 секунди и си свиркай... баси.... 324 лв за година, серионо ли?

Уточнонеи:

Добър хост трябва за голям трафик или ел магазин, но аз не се занимавам с това. 10к UV на месец са 300-350 на ден. Всеки хост може да го поеме. При конверсия 100:1 са 3 продажби на ден (от сайт), за мен достатъчни.
 
В съвсем различни ниши сме. Моето не е магазин, просто блог за туризъм, който развивам като хоби - разчитам на booking и клик реклами. Засега искам да запазя анонимност, кой е блога ми. Трафикът лятото е голям - 1600 човека на ден. Котира се и на челни места в търсачките, но скоростта на зареждане е ниска, защото има много ресурси - много снимки във всяка една статия, и заради това иска много процесорно време, за което ми помага кеш мениджъра. Като ги гледам тези bigscoots - и техните цени не са евтини - 17,95$ на месец. Какво ще кажете за тези cooliceHost.com - виждам че в класацията те са с най-висок рейтинг от чуждите
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: N1ck
В съвсем различни ниши сме. Моето не е магазин, просто блог за туризъм, който развивам като хоби - разчитам на booking и клик реклами. Засега искам да запазя анонимност, кой е блога ми. Трафикът лятото е голям - 1600 човека на ден. Котира се и на челни места в търсачките, но скоростта на зареждане е ниска, защото има много ресурси - много снимки във всяка една статия, и заради това иска много процесорно време, за което ми помага кеш мениджъра. Като ги гледам тези bigscoots - и техните цени не са евтини - 17,95$ на месец. Какво ще кажете за тези cooliceHost.com - виждам че в класацията те са с най-висок рейтинг.
$5.95 на месец. :) има месечен план за $7.95 за тест ако (45) day money back guarantee не е достатъчно.

Точно това правя и аз - блог на wordpress. 1600 на ден са ти 40к на месец, нищо не е това. А що се отнася до Wordpeess hosting - това е маркетингов трик, ама ти си знаеш.

Кула е як (така казват) аз не съм му ползвал услугите. На времето му предложих да му стана партньор ама той се дръпна нещо. Имах готови клиенти които искат (почети) това, което предлага ама.....

Минал съм през над 45 хостинг доставчици и трябва да ти кажа, че за твоя случай предполагам с 50-60 $ на година ще е песен.

Пробвай това. Направи си един бекъп на сайта - аз ползваш cPanel става с един клик. Теглиш бекъпа, избираш си хостинг и пускаш един тикет да ти възстаноявт full backup-a. Домейна го минаваш порез cloudflare по две причини - 1) избягваш DNS забавяния (на някои хоситнги DNS им е ужасен, cloudflare е супер в това отношение и е безплатен) и 2) пренасочването на домейна към фруго IP (хост) става бързо и лесно. И си тестваш новия хост. Ако е не ти харесва или си искаш парите обратно или гориш с един месец - по твой избор.

Това е начин да тестваш и минеш ot хост на хост без down time :) Докато тече актуализаия на DNS полwината сочaт към новия, другите към стария. Сайта работи на 100%. Изчакваш да се стабилират DNS-те и тестваш. Това е и причина №1 никога домейна да не се обвързва с достачик на желязо.

Така за 5 дена ще си намериш идеалният хост за твеоя случай. Няма идеален хост по принцип. Всеки сайт, всякак тема , всеки слуай е различен. Има толков амного неща които могат да се променат - не си губи времето.

П.П. относно класациите SiteGround са №1 в световните класации... аз не ги ползвам.

Все пак ако държиш тенекията да е в БГ нямаш голям избор.
 
Засега искам да запазя анонимност, кой е блога ми.

Разбирам те! И аз не си показвам сайтовете.

В този случай имаш два варианта - сам се оправяш със тестове, четене.... Примерно не вигаи причината е в хостинга. Често един кеш плъгин решава пробеома от раз. Но трябва време.

Вариант 2: https://www.facebook.com/groups/wordpressspeedup/ - пуни сайта тук и питай. Помагат доста. Можеш да го направиш със фейк ФБ профил да не се знае кой си. Ама нали този сайт не е таен? В гугъл е? :)

Основното тук е друго. Струва ли си всичко това за 320 лева на година? Ако да, вземи хост за $30 и си на печалба веднага.
 
Благодаря за съветите, ще пробвам това, което казваш - да съм на два хостинга едновременно и ще видим какво ще излезе, но ще трябва да хвана някой програмист да се консултирам, защото е сложно и досега не съм го правил.
Дали си струва - ами не си струва разбира се, но нали трябва да се пробва. Виждам, че с увеличаването на съдържанието нараства и интересът към сайта. Надеждата ми е, че с новите статии които напиша и с новите снимки, догодина интересът към блога ще нарасне още няколко пъти.
Това с онлайн магазините ми се струва много по-трудно и рисково - купуваш стока, замразяваш едни пари, и ако няма интерес си на загуба.
Ако мога поне да си плащам хостинга с приходите от клик реклама - пак ще съм доволен и 50$ на година звучи просто прекрасно - даже ще съм на печалба.
 
Аз позлвам time4vps и съм доволен ( unmanaged VPS ). В компанията, в която работя ползват coolicehost, и седмицата, която мина бая напрегнахме съпорта, доста добре се справиха, като се има предвид ситуацията, в която ги поставихме (претоварихме системата на макс ~400 000 потребителя за 3 дни ), местиха хоста, отговаряха бързо на тикетите, доста сме доволни от тях, можеха да ни отрежат още в началото.
 
Въпрос към феновете на coolicehost - виждам че от чуждите те са с най-голям рейтинг
Виждам в сайта им, че обслужват следните държави (по-долу), а България или ЕС не присъстват в списъка. Как е скоростта на зареждане за сайт ориентиран към БГ аудиторията, ако някой от вас феновете на тази фирма го е пробвал?
  • Germany,Netherlands,Italy,France,UK,Spain,USA,Canada






 
Да ти го нарисувам, ако искаш? За да направи съкращение от нещо, което реално има определена стойност, бизнеса прави икономика в нещо от него. Или го прави така, че после да ти излезе нормално. Освен, ако не мислят да те сложат на стара машина, която така или иначе е не печели кой знае колко, но ти няма как да разбереш. А тук е много лесно, нарича се овърселинг, говоря за шер планове. Потърси какво значи. Като си взимаш спирачки за кола, най-евтините ли си взимаш. Нали искаше да ти обясня за обричането, по-добър пример не мога да ти дам.
Нищо не съкращаваш и цените не са ниски. Ти ако слагаш спирачки на кола, аз слагам дискове :)
 
Въпрос към феновете на coolicehost - виждам че от чуждите те са с най-голям рейтинг
Виждам в сайта им, че обслужват следните държави (по-долу), а България или ЕС не присъстват в списъка. Как е скоростта на зареждане за сайт ориентиран към БГ аудиторията, ако някой от вас феновете на тази фирма го е пробвал?
  • Germany,Netherlands,Italy,France,UK,Spain,USA,Canada




Германия, и повечето изброени в листа са си ЕС. И има бг локация, като скоростта за бг посетителите е такава, каквото трябва да е както при всеки с физически сървъри тук, в България. Скоро ще се анонсира и това, но реално има бг локация. Пиши на лично, ако имаш някакви въпроси за това, да не разводняваме темата. ;)
 
Последно редактирано:
Здравейте, ще споделя малко информация от мен. В България имам 76 клиента, за сега всеки един от тях е на Superhosting, други на Coolicehosting и NS1, като цяло супер имат изключително бърза поддръжка но си искат парите, другите два хостинг са също много добри и разбрани, цените супер и поддръжката, ns1 много бързи и разбрани хора, Coolicehosting някой път имам странни отговори от спорта, но винаги всичко се фиксира бързо и като цяло за сега тези фирми държат Българският пазар за мен. За извън България, само AWS и Google, цените са супер и всичко е точно към бирзина, имат си добри панели за контрол и бърз съпорт.

Поздрави,
Станимир И
 
Здравейте, ще споделя малко информация от мен. В България имам 76 клиента, за сега всеки един от тях е на Superhosting, други на Coolicehosting и NS1, като цяло супер имат изключително бърза поддръжка но си искат парите, другите два хостинг са също много добри и разбрани, цените супер и поддръжката, ns1 много бързи и разбрани хора, Coolicehosting някой път имам странни отговори от спорта, но винаги всичко се фиксира бързо и като цяло за сега тези фирми държат Българският пазар за мен. За извън България, само AWS и Google, цените са супер и всичко е точно към бирзина, имат си добри панели за контрол и бърз съпорт.

Поздрави,
Станимир И
Значи имаш 76 клиентИ, като ВСЕКИ ЕДИН ОТ ТЯХ e на Суперхостинг, но някакви си други (неизвестно какви, може би в болната ти глава измислени персонажи?!) са на Coolice и NS1.

Какво пак си друсал?
 
  • Like
Реакции: Sky

Горе